Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

@peralozac

 

pa ovo je vise ekser u kovceg vlade viktorije i teniske asocijacije, federalna vlada je ovdje samo kruta - druga je stvar da li zbog legalizma ili politicke racunice - dok dvije druge pomenute instance otvoreno razvlace pravila (a djokovicev tim rado koristi ponudjeno praveci se da ne zna pod cijom je ingerencijom granica). uz to, clanak pravi vremenske skokove umjesto da materijal da hronoloski i time ga ucini citkijim a ovdje posljedicno i objektivnijim.

 

nece me iznenaditi ako djokovic ostane u australiji, vec sam pisala, a nadam se da ce proces i njega i proteziranje tenisera u uslovima korone, od strane t asocijacije i viktorije, i pravljenje au vlade ludom i javno  gledanje u drugom smjeru do posljednjeg momenta (bez obzira na legalizam u prepisci) potpuno da raskrinka;  sto se djokovica licno tice, nadam se da ce debelo da otrpi ovo bolesno sibicarenje. pijenje informisane vode i piramide u bosni su njegova licna stvar, ekscentricnost te vrste niko nema pravo da kazni, moze samo da ih ugradi u svoj sistem preferencija, ali zajebavanje sa javnim zdravljem u toku posasti kakva je korona vala nije za tolerisanje ni sa kriterijumima spustenim na bijedan nivo kakvi su u vucicevoj srbiji ili globalnom qanon kalifatu.

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment

@morgana evo oglasio se i Tennis Australia (Tiley). Možda sam pristrasan (malo sigurno jesam jer ne mogu da smislim Skomoa), ali na osnovu svih činjenica trenutno dostupnih kao glavnog krivca i dalje vidim savezne organe. Đokovića ne želim (još) da komentarišem, prvo me zanima da se raščisti ovo Aussie sranje.

 

Spoiler

Tennis Australia boss Craig Tiley says the Commonwealth rejected a request to assess medical exemptions granted to tennis players weeks before they arrived in Australia.

 

The Australian Open director, speaking for the first time since Novak Djokovic was detained, told The Age and the Sydney Morning Herald he believed the decision to allow quarantine-free travel was a matter for Victoria and that Tennis Australia had been caught in a constant conflict of state and federal advice.

 

Tennis Australia and the Victorian government granted a handful of exemptions for unvaccinated players to enter the Open. The process was based on guidelines from the Commonwealth’s peak vaccine advisory body, Mr Tiley said, but tennis officials asked the federal government on two occasions in November to examine each exemption to ensure they would be accepted by federal officials at the border.

 

“They declined,” he said. “We asked if they could please assess our decisions. We said we’re going to need some help to make sure we’re doing the right thing. We’d be in a different situation today.”

 

The tennis chief has been under pressure to explain why he advised players they could seek an exemption based on a recent COVID-19 infection after federal Health Minister Greg Hunt wrote to him in late November saying this was not a valid exemption.

 

Despite Mr Hunt’s advice, Mr Tiley said he believed the Victorian government would approve whether a player would be required to quarantine. This view was informed by a letter from a federal Health Department official in early November saying “exemptions from vaccination will be at the discretion of the state”, as well as correspondence from Victorian Chief Health Officer Brett Sutton saying prior infection was grounds for quarantine-free travel.

 

“We were caught in this constant conflict between state and federal [advice] and this pandemic has highlighted that complexity,” Mr Tiley said.

 

“We believed that the [Australian Technical Advisory Group on Immunisation] guidelines are what the exemptions [were based on] and it wasn’t the federal government approving the exemptions, it was the state.”

 

He said he became even more confident about the validity of the prior-infection exemption when two other Australian Open participants entered the country using the same exemption before Djokovic arrived. These two people have now left the country after the federal government reversed its decision to grant them entry.

 

The tennis boss, who has a working relationship with Djokovic, said he had had no idea there was a prospect of the world men’s No.1 being blocked at the airport.

 

“It was a shock,” said Mr Tiley, who communicated throughout the early hours of Thursday morning with Djokovic’s agent in Monaco after the player’s arrival late on Wednesday night.

 

Mr Tiley said he had not considered resigning in the past few days.

 

In late November, health authorities told Tennis Australia on two occasions in writing that people who were not vaccinated and had contracted COVID-19 in the past six months would not be granted quarantine-free travel to Australia.

 

Mr Tiley said these letters represented a “point in time” and should not be taken as “gospel”. “Everything changed before and everything change after,” he said.

 

“I can go back and look at a letter from five years ago … but it doesn’t apply to what’s happening now.”

 

He said he hoped Djokovic would be able to play.

 

“I’d like to see him play the Australian Open,” he told Nine News on Sunday evening.

 

Mr Tiley’s view has highlighted the confusion between the state-based rules for avoiding hotel quarantine and the federal process for granting visas for unvaccinated people. The episode has demonstrated that a state approving a person to skip quarantine does not automatically guarantee a person a visa to enter Australia.

 

Link to comment

pa on otvoreno trazi od au da spusti kriterijume u korist turnira. ne sumnjam da postoji opravdan razlog da navijas protiv morisona,  samo gledam ovu prepisku i korona pravila. nije u redu proteziranima spustati kriterijume za ulazak i time povecavati rizik za javno zdravlje, a vala ni stratifikovati drustvo u pandemiji na povlascene i ostale.

 

da au vlada ima svoj sebicni ugao ne da vjerujem nego je to nekako upisano u situaciju. samo sto je taj ugao, gledajuci kroz prepisku, lege artis - a vjerovatno namjerno samo u prepisci tj pred svrsen cin. zamisliva je bila i javna diskusija o pravilima ali koliko shvatam (a ne znam) nije je bilo dovoljno glasno.

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Godinama sam mislio/govorio/pisao da postoje samo dve stvari koje me mogu naterati da prestanem da navijam za Đokovića.

Prvo...da mu se dokaže doping, ili druga...da jasno, glasno, nedvosmisleno podrži Vučića i njegovu bulumentu. 

Očigledno sam se zajebao. Nije da smatram da ovo nekog posebno zanima, niti da je bitno za ovu priču, ali eto moradoh malo da se outujem.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

pa on otvoreno trazi od au da spusti kriterijume u korist turnira.

 

U članku jasno kaže da je tražio da se savezni organi uključe u proces i potvrde izuzeća, ali je to odbijeno. Klasična beskičmenjačka Skomo vlada, takvi su ceo mandat, a posebno tokom pandemije. Pisao je Gojko i Stojko o tome, da nam nije bilo odlučnog vođstva u "republičkim" vladama gadno bi smo se proveli.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Budja said:

 

Samo da pohvalim The Age. :smiley_hail:

Lepo je videti novine koja nastoji da se drzi cinjenica i kvalifikuje sta treba da se kvalifikuje ako cinjenice nisu jasne, u impersonal, "nezainteresovanom" stilu.

 

 

 

 

On the day Djokovic claims to have learnt of his positive PCR test result, December 16,

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Je l beše 16.decembra basketaner koji se fotkao sa njim 14.12. objavio da je pozitivan? Ok, možda niko nije dojavio Nolu.

 

testiran po dolasku u atinu. 

 

image.png.0de8d5acba68ec4fd94d45de8c407fe2.png

Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

pa zasto bi potvrdili izuzeca, pobogu?

 

Hteo sam da kažem potvrdili ili rekli ne može, nećemo ih pustiti sa takvim izuzećem, ali se uključili u proces. Te stvari (vize i izdavanje medicinskih izuzeća) su savezni posao, sramota je što su kuliranjem prebacili odgovornost na Viktoriju i Tennis Australia in the first place. Pa pogledaj samo ovo sad suđenje. Ceo svet prati iz sata u sat šta se dešava, svi se utrkuju da se javno izjasne pre ponedeljka, lete izjave i leaked emails na sve strane, a oni muk, jedino što su smislili je da traže odlaganje ročišta do srede jer ko će raditi preko vikenda. To mi je bar neka satisfakcija, zamišljam gomilu tih političara i državnih službenika kako kuka i psuje dok nevoljno rmba. Nadam se da će im i priprema biti takva - kljakava :)  

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

ok ako je tako. u tom slucaju novak nije ni imao validno izuzece, mada ga, ako dobro shvatam, terete za osnov izuzeca, a ne nepostojanje. je li ga dokumentovano trazio sa saveznog nivoa?

 

mislim, to je dokument potreban za ulazak u drzavu, ne na sam turnir. 

 

ali da, djeluje da je savezni nivo pasivno agresivan.

 

 

Edited by morgana
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...