Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

+1

Bruka i sramota. 

 

Ovo što harper piše je tačno ali samo za deo rasprave pre nego što smo dobili informaciju kada je bio pozitivan na testu. Nikada mi se nije sviđao taj harperov manir da se vrše procene unutrašnjih motiva, po pravilu uvredljivih, za određene stavove sagovornika ili grupe sagovornika, ali je u pravu da je histerija bila na patološkom nivou.

 

Meni je van svakog mozga da ljudi koji su manji rizik za javno zdravlje od vakcinisanih imaju neke restrikcije. Čitam i ne verujem da Redoran kritikuje što uopšte postoji to izuzeće jer onda antivakseri mogu da se zaraze, preleže i žive normalno, kao da je to nešto loše jbt. Odjednom je cilj da smo svi vakcinasani, a ne da se virus ne prenosi. Novak je kao takav, dakle manje rizičan od nas vakcinisanih, pokušao da uđe u AUS. Sve posle toga je političko pilićaranje i birokratija. Ako će Australija kao odgovor u realnom vremenu na internet komentare da zabrani ulaz ljudima koji su nedavno preležali Kovid neka zabrani, njihova sramota. Histeriji nema mesta. 

 

Tamo gde histeriji ima mesta su jaki nagoveštaji da je Đoković ili falsifikator ili čovek koji svesno izlaže okolinu opasnosti. Krivična dela i jedno drugo, i jedno i drugo utiču negativno na javno zdravlje. Iskreno se nadam će se pojaviti neko čudesno objašnjenje. Ako se to ne desi, od ovoga ga neće oprati ni Dunav i Sava. Među normalnim svetom koji nije opsednut njegovom veličinom (ne umem kao harper da izvučem iz rukava neku psihopatologiju koja izaziva da ti Đoković i dalje bude samo veliki teniser ako se ne pojavi objašnjenje za ovu svinjariju).

  • +1 8
Link to comment

aj dosta o novaxu ... evo malo o australiji ... a na temu koju je spomenuo advokat u harperovom videu koje je postovano

 

The 007 agent who stopped Djokovic

 

za dva miliona dolara saku dolara i zbog specijalnih vestina :) 

tko je znacajniji i vestiji ... dylan ili novak

ne znam kako je ovo zavrsilo ... mozda forumasi iz au mogu pomoci

 

Hollywood star Zac Efron's brother was granted an exemption to enter Australia after the NSW government estimated he would pump $2 million into the film industry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Tamo gde histeriji ima mesta su jaki nagoveštaji da je Đoković ili falsifikator ili čovek koji svesno izlaže okolinu opasnosti. Krivična dela i jedno drugo, i jedno i drugo utiču negativno na javno zdravlje. Iskreno se nadam će se pojaviti neko čudesno objašnjenje. Ako se to ne desi, od ovoga ga neće oprati ni Dunav i Sava. Među normalnim svetom koji nije opsednut njegovom veličinom (ne umem kao harper da izvučem iz rukava neku psihopatologiju koja izaziva da ti Đoković i dalje bude samo veliki teniser ako se ne pojavi objašnjenje za ovu svinjariju).

 

Covece, da li ti zaista iskreno verujes da je u celu tu komplikovanu zajebanciju s falsifikovanjem nalaza za koronu ulazio neko ko je mogao da dobije potvrdu da je vakcinisan tako sto bi je sacekao u kabinetu Predsednika Republike uz kafu i ratluk smuti i sok od zove? I ne, to nista ne bi promenilo u njegovom statusu vezanom za vakcine jer niko ne bi smeo da objavi da je vakcinisan bez njegove dozvole, a svi znaju da on ne daje informacije o svom zdravstvenom statusu. Ako je vec hteo da falsifikuje, neuporedivo jednostavnije bi mu bilo da je falsifikovao svoj vakcinalni status. Niko, na primer, ne zna po kom osnovu je Medvedev u Melburnu. Drugi igrac sveta i u Novakovom odsustvu glavni favorit za osvajanje.

 

Drugo, od "svesnog izlaganja okoline opasnosti" imamo dva slucaja koja su toliko blizu datumu pozitivnog testa da nije jasno da li je u tom trenutku uopste znao rezultate testa i jedan foto seshn u zatvorenom prostoru za koji ne znamo da li je u njemu ucestvovao bilo ko osim njega i fotografa i pod kojim uslovima ga je taj fotograf slikao. Nije bas da je landarao ulicama, organizovao zurke i isao na javne dogadjaje izmedju 16. i 25. decembra pa da bude public menace.

 

Na kraju, meni Djokovic jeste u potpunosti samo veliki teniser i nemam nikakva druga ocekivanja od njega. Za mene je patologija upravo suprotno od toga, da nekome on bude opsti role model za sve druge stvari u zivotu, najomiljeniji ili najomrazeniji sin nasih naroda, ne "lizem stalu" zbog njega kao ovaj hor beckih decaka koji imaju svasta da kazu o Djokovicu ali nikada nista o njegovom tenisu. Neke stvari koje radi postujem, od nekih se grozim, ali za mene je on samo natprosecno inteligentni, ispodprosecno obrazovani i prilicno cudan lik koji je sticajem okolnosti jezivo dobar u sportu koji volim citavog zivota. Izuzetno ga cenim i zadivljen sam njime ali iskljucivo zbog toga sto je jedan od najvecih sportista u istoriji modernog sporta i verovatno najbolji teniser svih vremena. Za sve drugo on je za mene samo obican covek kao sto si ti ili bilo ko drugi.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

Delimo generalni sentiment prema Đokoviću. I ja mu se divim kao sportisti i gledam ga redovno, van terena me ne zanima previše. Nije mi baš običan čovek jer volim malo da pogledam kako žive selebritiji koje pratim dok me ne zanima šta radi neki običan čovek, ali nije to ozbiljno, razumeš valjda šta hoću da kažem. Međutim, ako je išao i na jedan jedini događaj znajući da je pozitivan, on za mene nije više samo običan čovek nego po okolinu opasni psihopata. 

 

Zašto nije falsifikavao potvrdu o vakcinaciji? Iz istog razloga iz kog je osetio potrebu da objavi da kreće za Australiju nevakcinisan. Nije on klasičan prevarant, stalo mu je do principa da nevakcinasini teniseri imaju pravo nastupa. I u pravu si, iz istih ili sličnih razloga su šanse da je falsifikovao PCR minimalne. On nije prevarant. To se ja više hvatam za slamku spasa jer je meni lično to prihvatljiva opcija od pojavljivanja u javnosti posle pozitivnog rezultata testa. Ostavio sam mogućnost da će se pojaviti objašnjenje i nadam se da hoće. Mislim, jedino prihvatljivo objašnjenje je da mu nije stigao rezultat (dva dana posle testa). Ne znam, baš je sumnjivo i meni je sasvim očekivano da se digne prašina oko ovoga i ne vidim neku štetu zbog toga. Đoković je to što jeste, puno privilegija, ali i neke negativne strane, a jedna od njih je i ta da si pod lupom javnosti kada se problematično ponašaš, a on je problematičan od početka pandmije. Osim povećanog pritiska na njega, ja drugu štetu ne vidim. Čak i mala vajdica da se podigne svest da je takvo ponašanje neprihvatljivo. Globalno mislim, u Srbiji spasa po tom pitanju nema.

 

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Heaviside said:

Delimo generalni sentiment prema Đokoviću. I ja mu se divim kao sportisti i gledam ga redovno, van terena me ne zanima previše. Nije mi baš običan čovek jer volim malo da pogledam kako žive selebritiji koje pratim dok me ne zanima šta radi neki običan čovek, ali nije to ozbiljno, razumeš valjda šta hoću da kažem. Međutim, ako je išao i na jedan jedini događaj znajući da je pozitivan, on za mene nije više samo običan čovek nego po okolinu opasni psihopata. 

 

Zašto nije falsifikavao potvrdu o vakcinaciji? Iz istog razloga iz kog je osetio potrebu da objavi da kreće za Australiju nevakcinisan. Nije on klasičan prevarant, stalo mu je do principa da nevakcinasini teniseri imaju pravo nastupa. I u pravu si, iz istih ili sličnih razloga su šanse da je falsifikovao PCR minimalne. On nije prevarant. To se ja više hvatam za slamku spasa jer je meni lično to prihvatljiva opcija od pojavljivanja u javnosti posle pozitivnog rezultata testa. Ostavio sam mogućnost da će se pojaviti objašnjenje i nadam se da hoće. Mislim, jedino prihvatljivo objašnjenje je da mu nije stigao rezultat (dva dana posle testa). Ne znam, baš je sumnjivo i meni je sasvim očekivano da se digne prašina oko ovoga i ne vidim neku štetu zbog toga. Đoković je to što jeste, puno privilegija, ali i neke negativne strane, a jedna od njih je i ta da si pod lupom javnosti kada se problematično ponašaš, a on je problematičan od početka pandmije. Osim povećanog pritiska na njega, ja drugu štetu ne vidim. Čak i mala vajdica da se podigne svest da je takvo ponašanje neprihvatljivo. Globalno mislim, u Srbiji spasa po tom pitanju nema.

 

 

Znas kako, niko od nas ne zna sta se tacno desilo. Napisao sam jos pre nego sto se pojavila ova prica da nije nemoguce i da je pomeren datum na testu za par dana unazad ali ne znam ni to sta bi mu znacilo jer je rok za prijavu bio 10. a ne 16. decembar. Ono sto mi uzasno ide na zivce je ta bolesna, primitivna, palanacka, srbijanska logika da se za nekog ko je poznat, uspesan i slavan odmah pretpostavi da je najgora osoba na svetu i pored toga sto se o okolnostima nista ne zna. Pera, Mika i Zika, to moze da prodje, narocito ako nam je drugar u pitanju, ali Novaka Djokovica cemo jedva da cekamo da nam se namesti na zicer.

 

Covek ima 34 godine, prakticno ga znamo i pratimo od juniorskih dana, znamo sta je sve radio i cime se bavio, ali smo odmah potrcali da zakljucimo da je ili lopov ili da je namerno zarazavao decu jer ga boli kurac. Novak Djokovic, cija fondacija se iskljucivo bavi programima za decu i koji je milion puta dokazao da prema klincima ima poseban sentiment, koji, na kraju krajeva, sam ima dvoje dece, preko noci je postao nerazumni jebivetar i baraba koja ide okolo i namerno zarazava decu. Pa, jebem mu mater, moramo li bas uvek da pokazemo da iz tih opanaka nismo izasli i da izgleda nikada necemo.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment

The Morrison government has failed in a bid to gain two extra days to ready its case against Novak Djokovic.

 

Djokovic’s bid to overturn his deportation is due to be heard on Monday, but Home Affairs Minister Karen Andrews applied to the Federal Circuit Court for the hearing to be heard on Wednesday. Judge Anthony Kelly refused the request.

 

The federal government had been seeking the extension before Djokovic’s lawyers filed their submission, which claimed the 20-time grand slam winner was treated without procedural fairness and was given indications he would be permitted into Australia on January 1.

 

In an initial hearing to set timelines for the case on Friday, Tennis Australia’s lawyers said it would need to know whether Djokovic could compete by Tuesday, for scheduling purposes. The judge said he would try to accommodate the parties to come to a resolution but stressed the court would not be rushed.

 

“The tail won’t be wagging the dog here,” Justice Kelly said. “If Tennis Australia decides to do what it wants to do in running its enterprise, it will. All I can do is provide every facility available to this court to assist these parties to resolve it in the best way possible.”

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Covece, da li ti zaista iskreno verujes da je u celu tu komplikovanu zajebanciju s falsifikovanjem nalaza za koronu ulazio neko ko je mogao da dobije potvrdu da je vakcinisan tako sto bi je sacekao u kabinetu Predsednika Republike uz kafu i ratluk smuti i sok od zove? I ne, to nista ne bi promenilo u njegovom statusu vezanom za vakcine jer niko ne bi smeo da objavi da je vakcinisan bez njegove dozvole, a svi znaju da on ne daje informacije o svom zdravstvenom statusu. Ako je vec hteo da falsifikuje, neuporedivo jednostavnije bi mu bilo da je falsifikovao svoj vakcinalni status. Niko, na primer, ne zna po kom osnovu je Medvedev u Melburnu. Drugi igrac sveta i u Novakovom odsustvu glavni favorit za osvajanje.

 

Drugo, od "svesnog izlaganja okoline opasnosti" imamo dva slucaja koja su toliko blizu datumu pozitivnog testa da nije jasno da li je u tom trenutku uopste znao rezultate testa i jedan foto seshn u zatvorenom prostoru za koji ne znamo da li je u njemu ucestvovao bilo ko osim njega i fotografa i pod kojim uslovima ga je taj fotograf slikao. Nije bas da je landarao ulicama, organizovao zurke i isao na javne dogadjaje izmedju 16. i 25. decembra pa da bude public menace.

 

Na kraju, meni Djokovic jeste u potpunosti samo veliki teniser i nemam nikakva druga ocekivanja od njega. Za mene je patologija upravo suprotno od toga, da nekome on bude opsti role model za sve druge stvari u zivotu, najomiljeniji ili najomrazeniji sin nasih naroda, ne "lizem stalu" zbog njega kao ovaj hor beckih decaka koji imaju svasta da kazu o Djokovicu ali nikada nista o njegovom tenisu. Neke stvari koje radi postujem, od nekih se grozim, ali za mene je on samo natprosecno inteligentni, ispodprosecno obrazovani i prilicno cudan lik koji je sticajem okolnosti jezivo dobar u sportu koji volim citavog zivota. Izuzetno ga cenim i zadivljen sam njime ali iskljucivo zbog toga sto je jedan od najvecih sportista u istoriji modernog sporta i verovatno najbolji teniser svih vremena. Za sve drugo on je za mene samo obican covek kao sto si ti ili bilo ko drugi.

 

Harpere, rastezes argumente.

 

Datumi su crno na belo:

16. decembar test

17 decembar slikanje sa decom (ajde moguce da nije znao ako je PCR test uradio popodne ili predvece)

18. decembar fotkanje za Equip (nemoguce da nije znao i prilicno slaba sansa da Equip ne objavi sada (ako je vec ranije zamoljen da to ne cini) da je bilo specijalnih uslova)

 

I uopste nije rec o role modelu, vec upravo o obicnom coveku koji ima sve slabosti ovoga sveta,  ali bas ne falsifikuje test ili siri okolo virus, to nema veze ni sa role modelom ni sa obicnim covekom.

 

I nije rec o onih 72% sto glasaju da se najuri Djokovic, ti imaju svoja predubedjenja i emocije i progutali bi svaku anti-Djokovic kosku koja im se baci, nije rec o Tsai love-hate besu, vec je nekako tuzno ako/kada se shvati da Novak niti je anti-sistem, niti je anti-vakcinas volim prirodu, niti ljubitelj piramida, niti simpaticni mrgud, niti bilo sta je na neki nacin zanimljivo vec je kao licnost obican sibicar.

 

I, da, sport nisu role modeli, ali sport jesu osobine licnosti, simboli, identiteti, nesto sto budi emocije, a ne samo puka vestina, snaga, i ostale fizicike predispozicije.

 

 

  • +1 6
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

Tviter anketa pisca i kolumniste Sidnej Morning Heralda:

 

 

 

Nešto povoljniji procenti su na anketama engleskog Ekspresa i holandskog Brabants Dagblada.

 

C2eiAGO.png

 

https://www.express.co.uk/sport/tennis/1546419/Novak-Djokovic-deportation-banned-Australian-Open-poll-update

 

J3H03fm.png

https://www.bd.nl/sport/poll-is-het-terecht-dat-djokovic-in-australie-wordt-geweigerd~a3be6447/

 

Tačno sam siguran da će se za nekih 15-20 godina pravosnažne presude ovako i donositi. Kratak postupak na tviteru, pa neka narod odluči.

 

Ako ćemo Novaka opravdano da smatramo teroristom u slučaju da se svesno bahatio na javnim mestima u trenutku kada je znao da je zaražen, onda je opravdano i sve ove ankete tretirati kao ništa drugo nego pritisak na sud i opstrukciju pravde.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, roux senyurt said:

plasi me stanje sveta koji ostaje ovoj mojoj/nasoj deci. plasi me pomisao da je rulja rulja, bez obzira sa koje stane tutnja. 

 

Jesi li bas siguran da su svi isti i da je svet u ovom stanju zbog svih a ne zbog populista i desnicarskih debila? Imamo to u Srbiji lepo ilustrovano.

Edited by Caligula
Link to comment
7 minutes ago, Redoran said:

 

Moram da pojasnim boldovano. Ja se apsolutno slažem da nevakcinisani koji su preležali Covid nisu ništa veća opasnost u odnosu na vakcinisane koji ga nisu preležali. U tom postu sam se osvrnuo isključivo na AO i njihova pravila, pošto medicinsko izuzeće na osnovu preležanog Covida u prethodnih 6 meseci naprosto otvara vrata antivakserima da muljaju tako što će se svesno izložiti zaražavanju. To jeste legitimno i u skladu sa politikom izuzeća, ali je i dalje muljanje, i može da napravi ozbiljan clusterfuck u zemlji koja i ulazak i sve živo uslovljava vakcinama. I upravo se to dogodilo.

 

Kada se pre desetak dana prvi put pojavila priča da Novak možda planira da uđe na medicinsko izuzeće, ja sam stvarno mislio da će onim komisijama da podnese neki zahtev baziran na onim njegovim alergijama, astmi, glutenu ili već čemu. Ovaj njegov plan je otprilike najveće samouništenje koje sam video u prethodnih 20 godina. Prvo nedeljama govori kako ne zna da li će ići na turnir jer čeka da završi sezonu pa da uvreba priliku da negde pokupi Covid, onda ga pokupi pa se glupira okolo umesto da kao svaki, ali svaki teniser iz Top 50 javno objavi da je pozitivan i da poštuje sve protokole (pogledaj bilo koju takvu objavu, od Nadalove do Šapovalovljeve, i videćeš da su praktično šabloni u pitanju), onda umesto da kao svi ostali prvo uđe u Australiju pa onda to objavi, on uradi obrnuto pa popase političku bananu, pa onda odluči da duplira ulog pa krenu da mu ispadaju kosturi iz ormara, namesti sebe na OSINT nišan dan uoči suđenja, i evo ima još nekih 12 sati da proba i napravi još koji epski zajeb jer izgleda da mu nikad nije dosta. Lik prvo puca sebi u nogu pa onda to overi još 3-4 puta, fenomenalno.

 

I još nešto: ako je rok za podnošenje prijave za medicinsko izuzeće bio 10. decembar, na koju foru je on onda podneo tu prijavu? Po ovom njegovom tajmlajnu zaražavanja, ona dva medicinska panela su bukvalno morala da se sastaju i rade u dane Božića u Australiji, kako bi on dobio zeleno svetlo 30. decembra. Ovo je kompletno ludilo od slučaja, sa dodatnim ludilima unutra, samo izlaze jedno za drugim.

 

To za podnosenje prijave za pitanje i za AO. Ocigledno su jako zeleli da on igra na turniru pa su mu progledali kroz prste. Ili se prijavio za izuzece pre 10. a poslao ostatak dokumenata naknadno, sto zvuci nerealno.

 

Ono sto je pitanje za Djokovice je zaista sto nije objavljeno da je pozitivan? I kako je to uopste moguce precutati a ne budes klosar koji nijednoj osobi s kojom je u kontaktu nece reci. Ako je to, no comment. Ako je javio kontaktima, onda mi je opet neverovatno da niko nije prosirio taj info pa da dodje bar u vidu traca do nekoga. Evo, hajde da vidimo sta ce ovi sa photoshoota 18. da kazu i da li ce? Trenutno cak opcija da mu je batut izdao blanko test i u fazonu upisi datum deluje manje nerealna ili bar podjednako realna

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...