Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

Rekao bih da je strah korisna evoluciona alatka za preživljavanje.

Strah od korone, u zemlji Srbiji, pogotovo.

Ne valja kad strah parališe duh i telo, ali ne bih rekao da je to ovde slučaj.

Mi, korona histerici, smo u Srbiji u debelooj manjini. Kako se narod većinski u Srbiji ponaša, kao i lično iskustvo, mi zaista izaziva strah za život svoje porodice, i generiše bes prema ignoratskim budalama.

Idealan odnos bi bio 70% razuma i postovanja i 30% straha, znam da previse trazim.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Rekao bih da je strah korisna evoluciona alatka za preživljavanje.

Strah od korone, u zemlji Srbiji, pogotovo.

Ne valja kad strah parališe duh i telo, ali ne bih rekao da je to ovde slučaj.

Mi, korona histerici, smo u Srbiji u debelooj manjini. Kako se narod većinski u Srbiji ponaša, kao i lično iskustvo, mi zaista izaziva strah za život svoje porodice, i generiše bes prema ignoratskim budalama.

 

To je individualna stvar. Ja sam strah konacno spakovao par nedelja nakon revakcine ali sam do toga dosao fazno. Prva faza je bila kad je dokazano da su veoma male sanse da se covek zarazi velikim kolicinama virusa sa cvrstih povrsina ako nema preterano dugacak kontakt s tom povrsinom. Od tada do juce i ove rasprave o koroni sam razmisljao samo kad mi je doslo vreme za buster, ponovo cu joj se posvetiti kad stigne sledeci termin za vakcinu.

 

A naravno da je strah od korone osnovni motivator svih "budaletina antivakserska" postova na ovom topiku. Bar za to ima primera koliko hoces. Autori tih postova mogu da se kurce principijelnoscu do prekosutra, istina je da su usrani golubovi i da je to razlog tolikog emocionalnog angazmana. Ovde smo citali somnabulne teorije da je Djokovic kriv sto se vise Srba nije vakcinisalo jer bi valjda svi potrcali golih ramena da je to uradio i slicno. To su epske budalastine. Tuzna je istina da je najveci talas vakcinacije nakon onog prvog kad su se svi normalni vakcinisali dosao nakon sto je doneta mera da se ne moze u kafic, restoran ili nocni klub posle deset sati uvece. Budalasto je verovati da nesto sto neko radi zato sto je sebican prestane da radi ili uradi suprotno zato sto mu je bilo ko drugi savetovao ili mu dao dobar primer. To je koncept suprostavljen sebicnosti. Jasno je ko je, zasto i kako zakazao sto brojke vakcinisanih u Srbiji nisu vece i jasno je da to nije Novak Djokovic. Sta god on o vakcini mislio.

Edited by harper
  • -1 2
Link to comment
32 minutes ago, Lancia said:

Da se ne ponavljam, jos uvek sam sokiran odnosom ljudi u Bgd-u prema epidemiji, nakon proslogodisnje provedene dve nedelje. Divlji zapad jbt u svakom smislu i sad se drvi o Djokovicu na netu, pobice nam decu bukvalno. Univerzum da prsne. 

Sto se bolda tice, meni to F.Manijak nikad ne bi rekao:)

 

velis da ponasanje ljudi (u srbiji) abolira djokovica

na stranu to sto pisanjem (o) djokovicu pisem (o) ljudima u srbiji/svima

sto se tice manijaka, slobodno ga zajebavaj ... i ono moje treba da se cita nemoj da me zajebavas

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Zar ga nije ništa pitao taj superfensi Barrister A kojeg je angažovao u Australiji?

 

U krajnjoj liniji, žalbu je valjda pročitao pre nego što ju je potpisao. A i da nije pročitao, advokat ga je sigurno pitao za datum PCR testa jer ga nije mogao znati. Kako je moguće da mu kroz glavu nije prošlo nešto tipa: "Ček malo, ako stavim ovaj datum pa krenu da mi pronalaze sve one fotke gde se pozitivan bahatim okolo..."?

 

Ja se stvarno nadam da postoji još nešto što nismo videli ili da se negde potkrala greška. Nešto ne verujem da je uspeo da sve ove fotke koje su sada poispadale, uslika pre nego što mu je stigao rezultat testa. A čak i da bude tako, niko više ne može da ga spase od OSINT ekipe koja će sada da mu iskopa kompletan digitalni otisak između 16. i 26. decembra. Ne bi me čudilo da i Bellingcat objavi nešto. Ugasio ga je na mrežama, sve što je do sada tamo doživeo biće šijacu masaža u poređenju sa onim što nailazi.

 

Za utehu mu ostaje da može da proda Holivudu scenario za strava film i izvuče korist od svega ovoga.

 

 

 

A šta znam. Ne verujem da je Đoković čitao žalbu, mislim da je to suviše komplikovano i stručno štivo za njega (kao što je uostalom za većinu ljudi), niti bi šta mogao da doprinese toj žalbi. Eventualno ako ima nekog pravnog savetnika u timu, pa da je on pročitao i rekao mu o čemu se radi, ali ako taj neko nije australijski advokat, i to baš za ovu specifičnu oblast, ni taj neko nije mogao Bog zna šta da doprinese. Ja da sam dobio u zadatak da pročitam tu žalbu i kažem šta mislim o njoj, ne bih mogao da kažem ništa više od nekih generalnih opservacija, i to baziranih na opštem advokatskom iskustvu, tj. znao bih u principu šta kolege ističu kao argumente i mogao bih da prepoznam ako ima baš očiglednih gluposti ili očiglednih poentiranja, ali neke finese i detalje ne bih mogao nikada da prepoznam bez da se malo uputim u lokalnu regulativu i praksu, za šta već treba dosta vremena.

 

Kao što sam rekao već ranije, kada smo konstatovali tehničke greške u podnesku, meni se čini da su kolege ovo sve radile pod velikim pritiskom i u velikoj brzini - pretpostavljam da bi uhvatili neki rok za pravni lek, a da im sudija istovremeno ne odbaci taj pravni lek na bazi toga što nisu učinili svoju argumentaciju verovatnom. Ako je tako, onda je sasvim moguće ili da su bacali ka sudiji sve što su imali u tom trenutku ne razmišljajući uopšte o bilo kakvim vanpravnim posledicama te argumentacije ili da su bili svesni toga, ali su odlučili da idu all in, pa šta bude. Ovo prvo mi je verovatnije. 

 

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, harper said:

 

Nisam njemu poslao vec tebi, nama. Mozes da naucis nesto od Rasela, zajeban je to lik bio. Mislim da u korenu ovolikog emocionalnog prskanja oko ovakvih slucajeva nije nista drugo do najobicniji strah (iskljucujem ekipu sa topika o cetniku s reketom, oni imaju drugi motiv), patoloski strah od korone koji se besomucno upumpava u nase mozgove vec dve godine bez prestanka. Nadam se da se niko nece uvrediti zbog ovog sto pisem (beggars hope it is) ali po mom misljenju onaj ko jos uvek panici zbog korone a vakcinisan je, busterovan i pridrzava se onih mera koje su mu neophodne da bezbedno obavlja svoje dnevne rutine sigurno je slucaj za posmatranje ako ne i za terapiju. Ne zbog toga sto je korona bezazlena, ne zato sto ne moze da dovede do terminalnih posledica cak i u takvim slucajevima, vec zato sto je dve godine sasvim dovoljno vremena za osobu da prestane sa panicenjem i poricanjem i suoci se sa realnoscu. Tesko mi je "narodskim jezikom" da uopste objasnim sta za organizam znaci dve godine kontinuiranog izlaganja stresu i stalnim napadima panike. Ne samo mentalno, ne samo socijalno. Bioloski. U pitanju su potencijalne katastrofalne devijacije najvitalnijih organa kao sto su, na primer, kardiovaskularni ili probavni sistem koji su ekstremno kompleksni i osetljivi. Svasta moze da se desi svakom od nas ali svi relevantni pokazatelji govore da kombinacija vakcine i razumnog ponasanja u javnosti stiti od teskih klinickih slika osim u procentima koji su na nivou statisticke greske. Dakle, vece od sansi da te udari grom ali manje od sanse da se okliznes u kupatilu i razbijes nos. Svako panicenje u tim okolnostima, ako se kao alternativa uzme potencijalna steta koju moze da nanese organizmu, savrseno je iracionalna.

 

Novak je budala sto je budala i odlicno se uklapa u sliku upravo suprotnu od onoga sto smatram razumnim, sad je i u poziciji da shvati kakva je budala, ali ovolika histerija (sad ce filozof manijak ali ja zaista drugacije ne mogu da objasnim recenicu - nadam se da ce ga silovati u hotelu) i emocionalno ulaganje u slucaj koji je u sustini, kad se izuzme namerno generisana politicko-medijska kampanja tipicna za tabloide i drustvene mreze, najobicniji slucaj postovanja ili nepostovanja pravila australijskih carinskih organa i zakona tamosnje drzave je tragikomicna. Moje tumacenje je da je njen direktan uzrok sistematski generisan strah od zarazavanja koji ometa mnoge diskutante da hladno sagledaju citavu situaciju i podjednako hladno o njoj pisu. To jeste ljudski ali mnoge stvari su ljudske pa svejedno nisu korisne.

 

Zato Rasel.

 

koliko god to moze da se primeni i na ovoj (verovatno na mnogo manji broj ljudi), rekao bih ipak, svetlijoj strani, ne znam kako se nisi zajebao pa preporucio rasela novaxima

mnogo je primerenije napraviti smesu od straha od vakcine (ej, vakcine namesto korone) koje savim lepo prati sujeverje i tko zna sta jos iz tog spektra. surovost (da li je to ekonomija, samozivost ili nesto drugo, manje je vazno)  je tu tako ocigledna, a mudrosti nema ni u tragovima niti ce kada biti dostupna

 

poslednja tri bolda nisu vredna komentara ... samo cu reci korona vs. vakcina ... pa ti vidi koje od to dvoje bolje oslikava te boldove i zasto ti je rasel primenjiviji na mene i tebe do li na novaka

  • +1 5
Link to comment
15 minutes ago, cedo said:

 

koliko god to moze da se primeni i na ovoj (verovatno na mnogo manji broj ljudi), rekao bih ipak, svetlijoj strani, ne znam kako se nisi zajebao pa preporucio rasela novaxima

mnogo je primerenije napraviti smesu od straha od vakcine (ej, vakcine namesto korone) koje savim lepo prati sujeverje i tko zna sta jos iz tog spektra. surovost (da li je to ekonomija, samozivost ili nesto drugo, manje je vazno)  je tu tako ocigledna, a mudrosti nema ni u tragovima niti ce kada biti dostupna

 

poslednja tri bolda nisu vredna komentara ... samo cu reci korona vs. vakcina ... pa ti vidi koje od to dvoje bolje oslikava te boldove i zasto ti je rasel primenjiviji na mene i tebe do li na novaka

 

Po pitanju vakcine kucas na otvorena vrata. Ono o cemu ja govorim u poslednjih nekoliko postova je histerija na topiku ali ne racunam da ces razumeti vaznost toga pa neka ostane na tome. Kao sto sam vec rekao, pratim ovaj slucaj na nekoliko mesta i ama bas ni na jednom nisam video ovoliki meltdown, flejmovanje i budalesanje postovima koji nisu povezani ni u kakvu koherentnu celinu s kojom moze da se komunicira. Posto racunam na to da Novak nikog ovde nije zarazio, niti je ikome ukrao novcanik, moram da nadjem neki razumljiv razlog tolike histerije. Patoloski strah od korone mi deluje kao najpitomije objasnjenje jer je svako drugo neuporedivo poraznije.

 

Izuzimam, naravno, ekipu sa topika o cetniku sa reketom (koji, uzgred, ima duplo vise strana od ovog), jer je njihov motiv odavno jasan. Ta ekipa mrzi Djokovica godinama, otkako je postao uspesan, zato sto je postao uspesan. Toj vrsti patologije nema pomoci i za nju postoje iskljucivo medicinska objasnjenja.

  • +1 1
Link to comment

Tviter anketa pisca i kolumniste Sidnej Morning Heralda:

 

 

 

Nešto povoljniji procenti su na anketama engleskog Ekspresa i holandskog Brabants Dagblada.

 

C2eiAGO.png

 

https://www.express.co.uk/sport/tennis/1546419/Novak-Djokovic-deportation-banned-Australian-Open-poll-update

 

J3H03fm.png

https://www.bd.nl/sport/poll-is-het-terecht-dat-djokovic-in-australie-wordt-geweigerd~a3be6447/

Edited by vememah
Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Po pitanju vakcine kucas na otvorena vrata. Ono o cemu ja govorim u poslednjih nekoliko postova je histerija na topiku ali ne racunam da ces razumeti vaznost toga pa neka ostane na tome. Kao sto sam vec rekao, pratim ovaj slucaj na nekoliko mesta i ama bas ni na jednom nisam video ovoliki meltdown, flejmovanje i budalesanje postovima koji nisu povezani ni u kakvu koherentnu celinu s kojom moze da se komunicira. Posto racunam na to da Novak nikog ovde nije zarazio, niti je ikome ukrao novcanik, moram da nadjem neki razumljiv razlog tolike histerije. Patoloski strah od korone mi deluje kao najpitomije objasnjenje jer je svako drugo neuporedivo poraznije.

 

Izuzimam, naravno, ekipu sa topika o cetniku sa reketom (koji, uzgred, ima duplo vise strana od ovog), jer je njihov motiv odavno jasan. Ta ekipa mrzi Djokovica godinama, otkako je postao uspesan, zato sto je postao uspesan. Toj vrsti patologije nema pomoci i za nju postoje iskljucivo medicinska objasnjenja.

 

pa jeste ... prvo treba ovaj forum da se preispita (u srbiji) :D

primetices naravno da sam, posle tvog povratka, tebe i mene stavio u isti kos ... do kad ce to da traje videcemo

Link to comment
14 minutes ago, harper said:

Ta ekipa mrzi Djokovica godinama, otkako je postao uspesan, zato sto je postao uspesan. Toj vrsti patologije nema pomoci i za nju postoje iskljucivo medicinska objasnjenja.

:lolol:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ne znam koliko ovaj lik zna o cemu prica, verovatno ne mnogo cim je na youtube-u, ali ovo je jedini video koji sam pronasao da ceo slucaj sagledava s pravne strane i daje dosta korisnih informacija da se razume sta se zapravo desava.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...