Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 minutes ago, Bogotac said:

netacan im datum dogadjaja,ko bi rekao.

Vjerovatno, The Guardian je druga strana medalje na cijoj naslovnici je Murdoch.

Prica jos nije izasla u ozbiljnijim medijima kao The Age ili sveti gral AU novinarstva ABC

Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

 

 

sve pet ...

poceo sam navijati za njega sto je nas ... logicno

obicno navijam za underdogove

ponekad navijam za klasu, da bi je sto duze gledao u takmicenju (primer: Mahomes)

ne mogu navijati za nekoga tko ide okolo i svesno zarazava ljude posle svega sto zivimo u ove dve godine

Ovo je teska pizdarija, siguran sam da i sam ne verujes u ovo, ja ne mogu da krivim ama bas nikog, osim sto vakcinacija nije proglasena obaveznom na svetskom nivou. Sve ostalo sto dugo prezivljavamo je plod toga i navodnog straha da se ne povredi licna sloboda, a istu gaze gde, ko i kako stigne na dnevnoj bazi. 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
51 minutes ago, Caligula said:

 

 

Nemojmo sad u sitna crevca :fantom:

 

Inace slazem se sa Harperom oko fenomenoloske prirode celog ovog cirkusa, zapravo je jako zabavno gledati medije, socijalne mreze i uveravati se u stereotipe. Sve sto je za litije, crkvu i desnicu stalo je uz Noleta. Bez greske. Sa druge strane su valjda ovi isti™ samo obrnuto, druga strana litijaskog novcica :isuse:

 

Nisu svi isti aman. Neko ume i da razmislja.

 

 

i ja se slazem samo ne mogu da kazem da mi je zabavno sve to. pre bih rekao da me plasi. narocito ovi sa druge strane, ovi takozvani normalni.

Link to comment
2 minutes ago, roux senyurt said:

i ja se slazem samo ne mogu da kazem da mi je zabavno sve to. pre bih rekao da me plasi. narocito ovi sa druge strane, ovi takozvani normalni.

 

E jebi ga sad.

 

Sta te plasi, suva logika? Brojke? Statistika? Realno stanje Srbije? Prioriteti?

 

Kapiram, jeste zastrasujuce.

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

E jebi ga sad.

 

Sta te plasi, suva logika? Brojke? Statistika? Realno stanje Srbije? Prioriteti?

 

Kapiram, jeste zastrasujuce.

plasi me stanje sveta koji ostaje ovoj mojoj/nasoj deci. plasi me pomisao da je rulja rulja, bez obzira sa koje stane tutnja. 

  • -1 1
Link to comment

Još reakcija iz Australije:

 

Quote

News Corp sports writer Todd Balym tweeted: “So either Djokovic is lying and the positive Covid test is fraudulent, or this “hero” has such a blatant disregard for anyone & everyone else he was happy to risk exposing Covid to children. His reputation is in utter ruins, no coming back from this.”

The Australian’s Natasha Robinson said: “Unbelievably irresponsible. What a turd.”

The Economist’s Stanley Pignal added: “A problem for Djokovic: if he claims he had Covid recently, his (and others’) social media should include a period where he isn’t indoors, maskless, with lots of people. And for now that seems hard to find.”

There was also widespread bewilderment at the revelation that even if Djokovic had legitimate grounds for a vaccine exemption, he had missed Tennis Australia’s (TA) cut-off by several days.

A TA guidelines document made it clear that any applications for a medical exemption needed to be sent “no later than Friday 10 December 2021” — six days before Djokovic tested positive — meaning a positive Covid test would have come too late for TA’s exemption guidelines.

https://www.foxsports.com.au/tennis/australian-open/fresh-twist-as-photos-expose-unbelievably-irresponsible-djoker-behaviour/news-story/2bdfd7b4d7092ac9acdc57d096c5193d

 

FIkREpdXEAAvJ8O?format=jpg&name=900x900

Edited by vememah
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Ovo je teska pizdarija, siguran sam da i sam ne verujes u ovo, ja ne mogu da krivim ama bas nikog, osim sto vakcinacija nije proglasena obaveznom na svetskom nivou. Sve ostalo sto dugo prezivljavamo je plod toga i navodnog straha da se ne povredi licna sloboda, a istu gaze gde, ko i kako stigne na dnevnoj bazi. 

 

nemoj me jebati lancia

onaj koji odluci da napravi korak ka lekarskom pregledu/pcr testu ima da uradi sve sto je u njegovoj moci da se ne setka okolo, bio vakcinisan ili ne

posebno kao sto je vidjeno na slikama u teniskom savezu

 

deo o vakcinaciji se naravno slazem

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Kao i obično, komplikuje se bespotrebno.

 

Ili je 1) lažirao test, u kom slučaju treba da odgovara po više zakonskih osnova i on i oni koju su mu to omogućili, ili 2) svesno zaražen kršio pravila karantina nakon što je dobio rezultat testa, u kom slučaju treba da odgovara samo on.

 

Ništa od ovoga nema veze s AO. Ima i te kako veze sa Srbijom.

Jeste ali ništa od toga se ne bi saznalo (!) da su ga šupci australski pustili. (Naravno ni tog ne bi bilo da se vakcinisao, no preko toga smo već prešli).

I to je čest rezon u ovom pomjeranju stativa, samo što to niko neće eksplicitno priznati. Nije "jebiga nije trebalo to da radim" već "e jebeš ga, što mene uhvati, što ne hvataš onog tamo, svi to rade"

  • +1 4
Link to comment

Da se odmah ogradim. Novak mi sa ovim glupiranjem i stvarima oko terena ide na nerve i pre Adrija tura posle toga pogotovo i ne pisem ovo da bih ga branio ali da vas postedim traganja po internetu i gledanja datuma objava. Postoji jos jedan način da imas pozitivan test a da ne budes opasan po javno zdravlje i da ne budes u karantinu. Znam iz bliskog iskustva. Radi se o CT vrednosti, test može biti pozitivan ali ako je CT vrednost iznad 30 smatra se da osoba ne može da prenese virus i ne mora u karantin. Ne znam da li je takvo pravilo i u Srbiji ili ne, ali ostavljam tu mogućnost u nadi da Novak ima imalo razuma.

Edited by bokaZr
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

 

nemoj me jebati lancia

onaj koji odluci da napravi korak ka lekarskom pregledu/pcr testu ima da uradi sve sto je u njegovoj moci da se ne setka okolo, bio vakcinisan ili ne

posebno kao sto je vidjeno na slikama u teniskom savezu

 

deo o vakcinaciji se naravno slazem

Da se ne ponavljam, jos uvek sam sokiran odnosom ljudi u Bgd-u prema epidemiji, nakon proslogodisnje provedene dve nedelje. Divlji zapad jbt u svakom smislu i sad se drvi o Djokovicu na netu, pobice nam decu bukvalno. Univerzum da prsne. 

Sto se bolda tice, meni to F.Manijak nikad ne bi rekao:)

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

to se, pretpostavljam, obracas novaku

 

 

Nisam njemu poslao vec tebi, nama. Mozes da naucis nesto od Rasela, zajeban je to lik bio. Mislim da u korenu ovolikog emocionalnog prskanja oko ovakvih slucajeva nije nista drugo do najobicniji strah (iskljucujem ekipu sa topika o cetniku s reketom, oni imaju drugi motiv), patoloski strah od korone koji se besomucno upumpava u nase mozgove vec dve godine bez prestanka. Nadam se da se niko nece uvrediti zbog ovog sto pisem (beggars hope it is) ali po mom misljenju onaj ko jos uvek panici zbog korone a vakcinisan je, busterovan i pridrzava se onih mera koje su mu neophodne da bezbedno obavlja svoje dnevne rutine sigurno je slucaj za posmatranje ako ne i za terapiju. Ne zbog toga sto je korona bezazlena, ne zato sto ne moze da dovede do terminalnih posledica cak i u takvim slucajevima, vec zato sto je dve godine sasvim dovoljno vremena za osobu da prestane sa panicenjem i poricanjem i suoci se sa realnoscu. Tesko mi je "narodskim jezikom" da uopste objasnim sta za organizam znaci dve godine kontinuiranog izlaganja stresu i stalnim napadima panike. Ne samo mentalno, ne samo socijalno. Bioloski. U pitanju su potencijalne katastrofalne devijacije najvitalnijih organa kao sto su, na primer, kardiovaskularni ili probavni sistem koji su ekstremno kompleksni i osetljivi. Svasta moze da se desi svakom od nas ali svi relevantni pokazatelji govore da kombinacija vakcine i razumnog ponasanja u javnosti stiti od teskih klinickih slika osim u procentima koji su na nivou statisticke greske. Dakle, vece od sansi da te udari grom ali manje od sanse da se okliznes u kupatilu i razbijes nos. Svako panicenje u tim okolnostima, ako se kao alternativa uzme potencijalna steta koju moze da nanese organizmu, savrseno je iracionalna.

 

Novak je budala sto je budala i odlicno se uklapa u sliku upravo suprotnu od onoga sto smatram razumnim, sad je i u poziciji da shvati kakva je budala, ali ovolika histerija (sad ce filozof manijak ali ja zaista drugacije ne mogu da objasnim recenicu - nadam se da ce ga silovati u hotelu) i emocionalno ulaganje u slucaj koji je u sustini, kad se izuzme namerno generisana politicko-medijska kampanja tipicna za tabloide i drustvene mreze, najobicniji slucaj postovanja ili nepostovanja pravila australijskih carinskih organa i zakona tamosnje drzave je tragikomicna. Moje tumacenje je da je njen direktan uzrok sistematski generisan strah od zarazavanja koji ometa mnoge diskutante da hladno sagledaju citavu situaciju i podjednako hladno o njoj pisu. To jeste ljudski ali mnoge stvari su ljudske pa svejedno nisu korisne.

 

Zato Rasel.

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 2
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Sto se bolda tice, meni to F.Manijak nikad ne bi rekao:)

 

naravno da ne bi. u vojvodini se i kaze "e, sad me jebes... (bas, malo, jako, pa rasturas). postoji gradacija

  • Haha 1
Link to comment

Rekao bih da je strah korisna evoluciona alatka za preživljavanje.

Strah od korone, u zemlji Srbiji, pogotovo.

Ne valja kad strah parališe duh i telo, ali ne bih rekao da je to ovde slučaj.

Mi, korona histerici, smo u Srbiji u debelooj manjini. Kako se narod većinski u Srbiji ponaša, kao i lično iskustvo, mi zaista izaziva strah za život svoje porodice, i generiše bes prema ignoratskim budalama.

  • +1 8
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...