Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 minutes ago, Ros said:

 

citirao si clan iz australijskog zakona (ustava) po kome se nekom ko ugrozava zdravlje drugih moze ukinuta viza, pa se pitam kako je moguce da neko ko dolazi pozitivan nije dovoljno opasan da mu se ukine viza, a onaj ko je prelezao jeste

 

ah ... za australiju

dao sam odgovor harperu na mekedonskom ... evo na srpskom :

 

Ubismo se razdvajajuci australiju i novaka ... njihovu odgovornost za sopstvene postupke. Gore sam pricao o budali.

Za australiju sam rekao da ima svako pravo. Da li ce to da radi boli me kurac.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

Australija ima svako pravo da te smatra opasnocu za svoje drustvo.

Država od 6.6 miliona stanovnika i sa 93% vakcinisanih uz sve karantine ima 50000 novih slučajeva dnevno ali je Njole opasnost za društvo jer nije vakcinisan (pri čemu nije ni zaražen)?

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, laser lotus said:

Država od 6.6 miliona stanovnika i sa 93% vakcinisanih uz sve karantine ima 50000 novih slučajeva dnevno ali je Njole opasnost za društvo jer nije vakcinisan (pri čemu nije ni zaražen)?

 

ocigledno ne razumes o cemu pricam ...

ja teroristu u moju kucu ne pustam

australija neka pravi sta hoce

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Ros said:

 

citirao si clan iz australijskog zakona (ustava) po kome se nekom ko ugrozava zdravlje drugih moze ukinuta viza, pa se pitam kako je moguce da neko ko dolazi pozitivan nije dovoljno opasan da mu se ukine viza, a onaj ko je prelezao jeste

 

Dolazi nesvesno pozitivan a ova magarcina ima rizican kontakt i hrli medju ljude u najboljem, a zna da je pozitivan i hrli medju ljude u najgorem slucaju. Daj dodji sebi covece boziji

  • +1 3
Link to comment

Kako vreme odmice meni se sve cini da je neki genije u australjskoj vlasti iskreno mislio da ce Novak posle maltretmana od par sati na aerodromu da podvije rep i vrati se kuci prvim avionom. Oni pokazali misice i nametnuli se biracima kao veliki zastitnici javnog zdravlja, Novak pokazao da je kriv, jedan igrac manje ili vise ne pravi razliku za turnir i voila, resen problem. Tesko je drugacije objasniti kako je jedna ozbiljna drzava dozvolila sebi da javnosti izlozi ovoliku kolicinu volontarizma, nesnalazenja, duplih poruka u dokumentima i nedoslednost u ponasanju. Koliki god ceh Novak da plati zbog prirode ovog slucaja sada je vec sasvim izvesno da su i politicari u Australiji postali predmet medjunarodne sprdnje i da su se posteno namestili na volej biracima.

  • +1 6
Link to comment
27 minutes ago, vememah said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Očigledno je došlo do (ne)namernog nerazumevanja ovog izuzeća na osnovu preležanog Covida u poslednjih 6 meseci.

Nema nikakve logike da to bude izuzeće za prvu dozu u ovom trenutku tj. ne može nikako biti izuzeće za antivaxa.

 

Edited by maheem
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, cedo said:

 

ocigledno ne razumes o cemu pricam ...

ja teroristu u moju kucu ne pustam

australija neka pravi sta hoce

 

Da, ali ti si pisao o tome na sta Australija ima pravo a ne ti. Ti donosis odluke za svoju kucu (lazes, garant ih donosi zena, ali hajde da to preskocimo:D), Australija za svoju.

  • Haha 2
Link to comment

Ali je onda prirodno i da se ti nevakcinisani posebno tretiraju jer su rijetkost i očigledno su svjesno ušli u taj rizik, više nema opravdanja, imaš da biraš vakcinu, biraš kad hoćeš da primiš, otežavaš zdravstvenom sistemu, zbog tebe postoji mogućnost da će neki krevet u intenzivnoj biti zauzet, pa onda očekuj i da ćeš da se cimaš.

 

Nevezano za ovo ali vezano za kovid - jedna crtica - znam da je kod nas inače raspad, ali novi rokovi na Banjici (koja je bila u kovidu godinu i kusur) za kuk su 4 godine a za operaciju koljena 8 godina. Da je manje nevakcinisanih, manje bi bilo potrebe za bolnicama u kovid sistemu, jebiga, eto neke koristi od vakcina. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Da, ali ti si pisao o tome na sta Australija ima pravo a ne ti. Ti donosis odluke za svoju kucu (lazes, garant ih donosi zena, ali hajde da to preskocimo:D), Australija za svoju.

 

namoj da cepas dlaku na cetvoro ... 

mozda australija i nema pravo (po svom zakonu) da mu zabrani ulazak u zemlju po osnovu debilnog ponasanja u srbiji (eno na cetnickoj temi pisem o tome), kao sto on licno i verovatno nije kovid opasnost momentalno, ukoliko je prica sa pozitivnim testom tacna ... a ako jeste onda jeste onda takvo ponasanje, imho, se ne razlikuje od terorizma

ukoliko je pak prica o testu laz ... onda to nije terorizam ... al i za to me bas briga

 

kako bilo ... bilo tko, sa ponasanjem datumina i faktima u tom postu, nema sta da trazi u mom vrednosnom sistemu

 

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Tsai said:

 

Dolazi nesvesno pozitivan a ova magarcina ima rizican kontakt i hrli medju ljude u najboljem, a zna da je pozitivan i hrli medju ljude u najgorem slucaju. Daj dodji sebi covece boziji

 

sad, bas ne bih rekao da mi mozemo tvrditi da je on to znao u tom momentu

Link to comment
7 hours ago, Redoran said:

 

Pa ne znam, baci mu poruku da je nedotupavi retard da mu je pretpostavka pogrešna i da je za stopu smrtnosti u Srbiji odgovorna isključivo vlast koja je bukvalno sve učinila da tu smrtnost dotera do maksimuma.

 

Uzgred, na temu koliko je Novak hipotetički mogao da spase života da se vakcinisao, možda bismo mogli da se manemo šbb kbb scenarija i pogledamo npr. koliko života je spasao, ne hipotetički nego za pravo, svojom donacijom bolnici u Bergamu u najkritičnijem trenutku, kao i donacijom u Madridu. Lekari odande su mu se do neba zahvaljivali, dakle tamo je spasao konkretne živote. Stvari bi funkcionisale mnogo bolje kada bismo ocenjivali babu po onome što je zaista uradila a ne po točkovima koje nije zakačila za sebe i postala autobus.

 

Ma, ideja je samo da ilustrujem kako u ovom delu sveta Evropa prestaje sa Nemackom. Pojma nemaju, cak ni intelektualci, gde je sad nek Srbija, pa tako i stavi "v" umesto "b" u njen naziv. Tip je inace skolovan u Berlinu.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...