Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, Heaviside said:

 

O bože, nije ovo Đokovićevo verovanje (dobar termin si izabrao, obično verovanje bazirano na ličnom iskustvu) vs moj, tvoj, forumski stav nego Đokovićevo verovanje vs egzaktna nauka. Ne vrede Đokovićeva iskustva sa alternativnom medicinom ni pišljiva boba u toj borbi. Vrede njemu lično, i to je OK, ali ne i u raspravi o tome da li je njegov stav o vakcinama ispravan ili budalast. Slažem se da bi pokušaj da mu se objasni bio besmislen jer budalama ne vredi objašnjavati. Čovek veruje i u moć piramida u visokom, kapiram da i za to imaš razumevanja i da ti ni to nije nimalo budalasto.

 

Inače, baš sam ja taj od nas dvojice kojem diže kada lepi etikete. Moraš na granici uvrede da odgovoriš svakome ko se ne složi sa tobom u svemu i 100% pa to ti je...neprijatno za čitanje.

 

Koja egzaktna nauka, o cemu pricas? U kojoj borbi? Ko uopste tvrdi da je njegov stav ispravan i ima razumevanja za bilo koji njegov stav? Trazio si od mene da ti napisem moje misljenje o genezi njegovog stava o vakcinama i ispostovao sam te podugackim postom. On je covek tezak nekoliko stotina miliona i verovatno je najbolji teniser u istoriji, mislis da njega zivo zabole kurac sta bilo ko misli o bilo kojem njegovom stavu.

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

 

On unosi u organizam toliko hemudze na svakom mecu, od tableta protiv bolova (painkillera) do ko zna sve cega. To da bi mu bas vakcina poremetila strogo kontrolisan unos materije u organizam je, izvini, diznilend.

 

Poenta je da je dosao trenutak u karijeri kada mu to sto nije vakcinisan pravi uzasne probleme, na jednak nacin kao neoperisan lakat. Imace pred sobom dve opcije, da se operise ili ne tj da se vakcinise ili ne

 

Sto se tice Muhamed Alija, on se odrekao jednog dobrog dela karijera iz antiratne solidarnosti. Ako se Novak odrekne karijere zbog toga sto ne zeli da primi vakcinu, to je bukvalno kontra. Transfer blama kao takav. Ni ja ga ne mrzim ni sekunde samo mi je sve to jako tuzno

 

Ne unosi, veruj mi. Muka je i kad treba da uzme painkiller od zvanicnog lekara ako mu je potreban tokom meca, sve ostalo nosi sa sobom u torbi i sve mu je pripremljeno unapred. I te painkiller-e uzima samo one sa kojima je prethodno imao iskustva. On je toliko u tome da je sada u ovom hotelu trazio ukupno dve stvari, da mu se odobri da predje u smestaj koji je iznajmio za sebe i svoj tim zbog mogucnosti treninga i licnog kuvara da mu sprema hranu po njegovom rezimu. Na kraju mu nisu odobrili kuvara ali su nalozili hotelskom kuvaru da mu sprema hranu tacno po njegovim specifikacijama.

Link to comment
 
Koja egzaktna nauka, o cemu pricas? U kojoj borbi? Ko uopste tvrdi da je njegov stav ispravan i ima razumevanja za bilo koji njegov stav? Trazio si od mene da ti napisem moje misljenje o genezi njegovog stava o vakcinama i ispostovao sam te podugackim postom. On je covek tezak nekoliko stotina miliona i verovatno je najbolji teniser u istoriji, mislis da njega zivo zabole kurac sta bilo ko misli o bilo kojem njegovom stavu.
Haha pa i te kako ga zabole, inače bi se deklasirao odavno nego kao balansira na liniji vakser/antivakser mesecima da ne kažem godinama već. Iako svi znamo čiji je. Ćuti jer je svestan kakav shitstorm ga, čeka u oba slučaja. No poštenije bi bilo tako nego ovo što radi. Ćutnja, pravo izbora, moje telo, BLABLA.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

jesi zajeban :D 

 

Nisam ja zajeban vec dostupni podaci, ja samo jos uvek imam dosta dobro pamcenje. Ljudi cesto kad govore o necemu sto se desilo u istoriji govore sa stanovista onoga sto je danas dominantni narativ, ne uzimajuci u obzir aktuelni narativ u vreme kad se ta stvar desavala. 

  • -1 1
Link to comment

ovom avaks idiotarijom najvecu stetu djokovic cini sebi i svojoj karijeri, pa posle dolazi srbija i srbi gde je bukvalno mogao da spasava zivote samo da je cutao o vakcini (da ne govorim o tome da se javno deklarisao pro vakcine), a tek onda dolaze fanovi van srbije i uticaj koji ima kao vrhunski sportista. ali daj to objasni harperu

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Nisam ja zajeban vec dostupni podaci, ja samo jos uvek imam dosta dobro pamcenje. Ljudi cesto kad govore o necemu sto se desilo u istoriji govore sa stanovista onoga sto je danas dominantni narativ, ne uzimajuci u obzir aktuelni narativ u vreme kad se ta stvar desavala. 

 

nisam mislio na pamcenje ...

no sam za trenutak pomislio

ali omrazen zbog stava o vijetnamu, posle ikona zbog toga

novak omrazen zbog stava o vakcinama ... :D 

kasno je ...

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Koja egzaktna nauka, o cemu pricas? U kojoj borbi? Ko uopste tvrdi da je njegov stav ispravan i ima razumevanja za bilo koji njegov stav? Trazio si od mene da ti napisem moje misljenje o genezi njegovog stava o vakcinama i ispostovao sam te podugackim postom. On je covek tezak nekoliko stotina miliona i verovatno je najbolji teniser u istoriji, mislis da njega zivo zabole kurac sta bilo ko misli o bilo kojem njegovom stavu.

Iskreno hvala na dugačkom objašnjenju u ovo doba. Drago mi je što si ponovo počeo da pišeš.

 

Ti si uveo u priču da Novak ima da ponudi bogatu karijeru, a ja i ti nemamo ništa. Na to sam odgovorio da se ne radi o forumskom mišljenju nego o egzaktnoj nauci koja ne podržava njegov stav. Ne pije mi vodu teza da on vakcinu tretira kao i ostale stvari koje ne unosi. Popije on nekad i šampanjac iz čiste kurtoazije, a spreman je da rizikuje mnogo i prolazi kroz pakao zbog vakcine. Mislim da tripuje da će mu vakcina ozbiljno naškoditi, a to je budalast stav koji se kosi sa egzaktnim naučnim dokazima. 

 

Nisam baš siguran da ga zabole za mišljenje javnosti jer je često pokazivao da ga pogađa to što ga ne vole. Mislim da će mu teško pasti i neminovni bad press jer je postao ikona antivaksera. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

nisam mislio na pamcenje ...

no sam za trenutak pomislio

ali omrazen zbog stava o vijetnamu, posle ikona zbog toga

novak omrazen zbog stava o vakcinama ... :D 

kasno je ...

 

Napisao sam u prvom postu po povratku, histerija koja je zavladala na ovom forumu zbog korone je jedna od najsmesnijih stvari koje sam u zivotu video. A vidjao sam svasta. Doslo je dotle da se kao krunski argument zasto neko treba da radi nesto sto ne zeli da radi uzima psihologija mase. Mrzece ga u Australiji zbog ovoga, ostace mu trajni beleg i pamtice ga po ovome, bla, bla,... U svetu u kojem nijedno cudo nema veci rok trajanja od tri dana ako ga se ne dohvate srpski tabloidi. Neverovatno.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Iskreno hvala na dugačkom objašnjenju u ovo doba. Drago mi je što si ponovo počeo da pišeš.

 

Ti si uveo u priču da Novak ima da ponudi bogatu karijeru, a ja i ti nemamo ništa. Na to sam odgovorio da se ne radi o forumskom mišljenju nego o egzaktnoj nauci koja ne podržava njegov stav. Ne pije mi vodu teza da on vakcinu tretira kao i ostale stvari koje ne unosi. Popije on nekad i šampanjac iz čiste kurtoazije, a spreman je da rizikuje mnogo i prolazi kroz pakao zbog vakcine. Mislim da tripuje da će mu vakcina ozbiljno naškoditi, a to je budalast stav koji se kosi sa egzaktnim naučnim dokazima. 

 

Nisam baš siguran da ga zabole za mišljenje javnosti jer je često pokazivao da ga pogađa to što ga ne vole. Mislim da će mu teško pasti i neminovni bad press jer je postao ikona antivaksera. 

 

Ima tu jedna stvar koja mi se ne uklapa. Ako je vec godinu dana furao tu pricu da ne zeli da se javno odredi da li je ili ne, onda mi je jos veci mindfuck da se javno odredi da je nevakcinisan onim postom na tviteru o izuzecu. Mislim, ako ti je stalo i to jednih i do drugih i balansiras, onda udjes inkognito i ne odgovaras na pitanja novinarima o tome, a mogao je. Onaj tvit je bukvalno "de ste p* stize nevakcinisani zdravko colic". Nije mi jasno sto je to uradio. Ocigledno mu je ipak bitnije da se zna da je dobio izuzece tj da nije primio vakcinu

Link to comment
11 minutes ago, black mirror said:

ovom avaks idiotarijom najvecu stetu djokovic cini sebi i svojoj karijeri, pa posle dolazi srbija i srbi gde je bukvalno mogao da spasava zivote samo da je cutao o vakcini (da ne govorim o tome da se javno deklarisao pro vakcine), a tek onda dolaze fanovi van srbije i uticaj koji ima kao vrhunski sportista. ali daj to objasni harperu

Kamo sreće da Đoković ima značajan uticaj na navike i odluke vezane za zdravlje prosečnog Srbina. Bili bi najvitalnija nacija na svetu da je tako. A i čak da jeste tako, a nije ni blizu, nacija kojoj od stava profi sportiste sa ocd-jem zavisi bilans umrlih zaslužuje da je neki virus uništi i za to taj sportista ne može biti odgovoran.

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Nisam baš siguran da ga zabole za mišljenje javnosti jer je često pokazivao da ga pogađa to što ga ne vole. Mislim da će mu teško pasti i neminovni bad press jer je postao ikona antivaksera. 

 

Da konacno jednom razresimo i tu dilemu. Tacno je da Novak voli da ga vole ali pod njegovim uslovima, to je kljucni razlog zasto mu ne uspeva da ga vole koliko on zeli. On je svasta ali nije oportunista kao sto su Federer i Nadal i ne libi se da otvoreno govori ono sto misli, sta god da je to sto misli. Ne postoji nista u njegovoj dosadasnjoj karijeri sto ukazuje na to da on ne iznosi stav o vakcini zato sto se plasi reakcije, naprotiv. Ja sam uveren da je on protiv vakcina ali da taj stav ne iznosi otvoreno upravo zato sto ne zeli da bude proglasen za ikonu antivakserstva i svestan je da mozda nekom moze da naskodi. Mi pricamo o coveku koji je svoj sopstveni paycheck smanjio za milion dolara bruto jer je uspeo da se izbori za raspodelu para koja bi bila vise fer prema slabije rangiranim igracima. To bi Federer koji je duplo bogatiji od njega uradio tacno nikad.

 

Ponovicu, ja nemam nimalo razumevanja za njegov stav oko vakcina i mislim da je savrseno pogresan ali mi takodje nije jasno kako smo stvorili generaciju ljudi koja kao role model uzima oportunizam a ne hrabrost da stanes iza svog stava pa makar te kostao milion dolara. Mozda na ovom forumu pisu samo ljudi ciji su svi stavovi ispravni, ja imam i ispravne i pogresne i oko ovih drugih sam voljan da ucim. Jedan od mojih stavova je da je jadan svet koji slavi oportunizam kao role model ali sta ja znam. Mator sam isuvise.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Kamo sreće da Đoković ima značajan uticaj na navike i odluke vezane za zdravlje prosečnog Srbina. Bili bi najvitalnija nacija na svetu da je tako. A i čak da jeste tako, a nije ni blizu, nacija kojoj od stava profi sportiste sa ocd-jem zavisi bilans umrlih zaslužuje da je neki virus uništi i za to taj sportista ne može biti odgovoran.

 

Tacno i jedno i drugo.

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

Ima tu jedna stvar koja mi se ne uklapa. Ako je vec godinu dana furao tu pricu da ne zeli da se javno odredi da li je ili ne, onda mi je jos veci mindfuck da se javno odredi da je nevakcinisan onim postom na tviteru o izuzecu. Mislim, ako ti je stalo i to jednih i do drugih i balansiras, onda udjes inkognito i ne odgovaras na pitanja novinarima o tome, a mogao je. Onaj tvit je bukvalno "de ste p* stize nevakcinisani zdravko colic". Nije mi jasno sto je to uradio. Ocigledno mu je ipak bitnije da se zna da je dobio izuzece tj da nije primio vakcinu

Očigledno je želeo da iskumunicira da je krenuo nevakcinisan, ne da je jednostavno krenuo. Loži se na tu priču o slobodi za nevakcinisane, davao je izjave o ličnom izboru i tako dalje, a o samoj vakcini je ćutao. Ne znam, meni on nije drastično drugačiji od većine antivaksera za koje inače imam mnogo više tolerancije nego što je na forumu uobičajeno. Većina njih ima neki svoj specifičan razlog zbog koga ne žele vakcinu, nisu oni svi sebični zlikovci.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Muhamed Ali je primer osobe koja je veca od sportiste. Pre svega zbog Vijetnamske krize.

Kako ce se ljudi secati Novaka van terena u kontekstu korona krize za 20+ godina? Bojim se i da pomislim na to

bas i ne verujem. kad se zavrsi prica o kovidu zaboravice se i djokovicev stav o vakcinaciji. kao i uvek ostace rezultati. 

koga zanimaju politicki stavovi jednog dzordana npr? ili brajanta koji cak bio optuzen za silovanje jedne devojke i cini mi se nagodio se vansudski sa njom.

pricamo o sportistima ne o filozofima. 

idealna navijacka slika djokovica je da napusi kurcem vucica, vakcinise se i stane na celo slobodnog sveta. oce to ali samo u necijim snovima.

novak je po meni pogresio sto se nije vakcinisao ali u svakom slucaju nije zasluzio ovakvu reakciju i postupak australijskih vlasti jer njihova prica o jednakosti je bullshit. na zalost jasni su razlozi ovakvog postupanja. cist politicki populizam vucicevskog tipa a ne zelja da se zastite gradjani australije. 

ne sumnjam da ce djokovicu na kraju sva ova gungula i dobro doci i ucvrstiti njegove stavove. ocito on tako funkcionise. 

meni je ovde najinteresantnije kolika je siroka & duboka politicka kriza diljem sveta. koliko su politicari cak i u jednoj sredjenoj drzavi slicni onima iz raznih sljivara kao sto su nase. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...