Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

38 minutes ago, harper said:

 

Dovoljno je da poznajes Novakovu karijeru pa da ti sve bude jasno. U svojim formativnim godinama on je bio sprdnja kad je u pitanju fizicka sposobnost da eksploatise svoj talenat. Predavao je meceve i odustajao od njih u suzama, veoma cesto s neba pa u rebra, na opste zgrazavanje publike i teniske javnosti. To je doslo do te mere da ne samo da su drugi poceli da sumnjaju da to namerno radi vec je i on sam poceo da sumnja u svoje mentalno zdravlje jer su ga mnogi optuzivali da namerno predaje meceve ga svi lekari uveravali da mu nije nista. Onda je imao onu misterioznu epizodu sa Cetojevicem koja je upalila, primio se na te alternativne forme medicine jer je ubedio sebe da mu pomazu. A pomogle su mu ocigledno. Nikada nije utvrdjeno koliko su zaista uticale na raskid s tom "bolesnom" fazom karijere ali to nije ni bitno, ono sto jeste bitno je da je on duboko verovao u to. Vremenom je od te kombinacije specificne ishrane, joge i drugih vezbi, nacina zivota i odredjenih rutina, stvorio licnu religiju i to ne bilo kakvu, vec onakvu koja je od bolesljivog klinca koji u suzama od bolova i frustracija predaje meceve stvorila fizickog specimena koji vazi za jednog od fizicki najdominantnijih sportista danasnjice. Postoje na hiljade tekstova o Djokovicu koji se iskljucivo bave njegovim nadljudskim fizikalijama, to je postalo opste mesto u svetskom tenisu. Srbinator, Masina, Covek od Gume, Spajdermen, samo su neki od desetina superlativa kojima se pokusava opisati njegov nadljudski court coverage, brzina, anticipacija, elasticnost, stamina i opsta fizicka sprema.

 

Da li ti zaista mislis da covek koji je sve to postigao, koji je napravio takvu tranziciju, tako sto ima around a clock potpunu kontrolu nad time sta unosi u organizam, uopste razmatra ideju da u sebe unosi bilo sta sto nije pod njegovom apsolutnom kontrolom, ukljucujuci i mrtvi virus korone? Ja uopste ne ulazim u to da li je to sto on misli ispravno ili nije, da li se glupira ili ne, da li je budaletina ili ne, samo pokusavam da utvrdim njegovo stanje svesti. Covek misli da je tom patoloskom kontrolom svojih navika od sebe stvorio nevidjenog sampiona i moze to da dokaze jednom od najvecih tranzicija jednog sportiste na planu fizikalija koju je svet ikada video. On ima svako pravo da veruje da je njegov stav po tom pitanju ispravan jer to verovanje ima cime da potkrepi. A to cime ima da potkrepi i sta je uradio se nije odvijalo u sumama Amazonije iz kojih je odjednom misteriozno ispao i pojavio se kao Supermen vec pred ocima citave svetske sportske javnosti.

 

Probaj da se stavis na njegovo mesto i da razmisljas njegovom glavom na temelju njegovog iskustva pa ce ti biti savrseno jasno odakle da pocnes. To sta bilo ko od nas misli o tome je irelevantno, relevantno je samo ono u sta on veruje i koje argumente ima da ponudi za to verovanje. A argumenti su: najveci broj nedelja na prvom mestu u istoriji tenisa, najveci broj zavrsenih godina na prvom mestu u modernoj eri, suvlasnistvo rekorda u broju GS-ova i Mastersa, jedini covek koji je dva puta osvajao sve Masterse (niko drugi nije nijednom), jedini je aktivni igrac koji je sve GS-ove osvojio najmanje dva puta, jedini je muski igrac moderne ere koji je u jednom trenutku drzao sva cetiri GS-a, da ne idem dalje u manje bitne rekorde koje je poobarao. To su argumenti, druze, koje on moze da pokaze za svoje verovanje i prilicno su jaki.

 

mala, ali ne i nevazna ispravka

ostalo je 100% tacno

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Napisao sam vec, ne odredjujem se vrednosno prema tome sto on radi jer me i nije previse briga. Nevakcinisani Novak nikom nije pretnja a i ta prica da ce on da bude role model po tom pitanju pa ce svi u Srbiji da pohrle da se vakcinisu je smesna. To se nece desiti, niti bi se desilo. Mislim da gresi i da treba da se vakcinise ali to je samo moje misljenje, kad bih dosao u priliku da njega ubedim u to samo bi me poklopio onim argumentima koje sam naveo u prethodnom postu i tu bi se sva prica zavrsila. Moja poenta je da je on ubedjen da ima jako dobre razloge da se ne vakcinise. Ne ide okolo i propagira antivakserstvo, ne savetuje nikog da ne treba da se vakcinise, posto veoma dobro zna koliko moze biti stete ako se jasno izjasni po tom pitanju izbegava da se otvoreno i decidno izjasnjava. On nikad i nigde nije rekao da je protiv vakcinacije ali on sam se nece vakcinisati iz razloga koje sam pokusao da navedem.

 

A i za koji krivi kurac on sad mora da bude nekom role model i zvezda vodilja. Njemu stav o vakcini znaci, on u to bar veruje, koliko i njegova neverovatna karijera i sve sto je postigao na nacin na koji je to uspeo, a to je strasno mnogo. Svi oni koji navodno nece da se vakcinisu jer se, eto, ni Novak nije vakcinisao nisu deca, neka misle svojom glavom. Novak je mnogo uradio na humanitarnom planu, ukljucujuci i doniranje materijala i aparata koji su potrebni u borbi protiv pandemije, sad treba jos i da se odrekne svojih uverenja za koje veruje da su mu omogucili ovakvu karijeru jer neki Dzo, Dzek ili Mile veruju u budalastu pricu da ce antivakserstvo nestati ako se nekakav Novak Djokovic javno deklarise kao pobornik vakcina. Pa, jebo te. Jesmo li stvarno svi bas toliko mentalno atrofirali da poverujemo u tako nesto?

 

Ok. Razumem sta ti pises ali da li ti shvatas da ako se vodimo ovom logikom samo hranimo njegovo ludilo. Da li shvatas da neko ko ima uverenja da ce mu vakcina oduzeti snagu i elasticnost i sposobnosti ima ozbiljnih logicnih problema u zakljucivanju i da to nije nesto sto treba uvazavati kao argument? Pa makar to bio i najveci teniser svih vremena. Mislim, sve ti argumenti koje iznozis su samo jedna ogromna konstrukcija od zeljeza koja nikakvog smisla nema u realnom zivotu. Ni osnove. To je problem u njegovoj glavi. Ja bih se polako iskljucio iz rasprave, ali zanimljiva je

 

edit: uostalom, "izdao" je svoja uverenja kad je otisao na operaciju lakta. isto to ce, pre ili kasnije, morati da uradi sa vakcinom

Edited by Tsai
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

@harper

 Uvažavam olakšavajuće okolnosti i razumem njegov potencijalni tok misli koji si objasnio. Stoji da on ima puno jakih argumenata u korist svog specifičnog pristupa nezi tela i duha, doduše ima i iskustvo sa povredom lakta iz koga je mogao da izvuče i nešto drugačije zaključke. Svejedno, on veruje u nešto za šta imamo nesumnjive dokaze da nije tačno. Nadao sam se da ćeš navesti neki objektivan, biološki razlog, a ne genezu Đokovićevog ludila. Za mene on ostaje antivakserska budaletina koja veruje da će od vakcine izgubiti svoje nestvarne fizičke sposobnosti. Meni sve to (vakcina, piramide, promocija Nestora...) i ne smeta previše, kapiram kako je došao to toga, još kada ne bi imao potrebu da nas prosvetli sve bi bilo super, ali jeste budala. Doduše, budala koja je nedavno prelažala Covid po drugi put i ne predstavlja nikakvu opasnost po javno zdravlje.

 

Vidi, ja znam da se tebi malo digne... ego kad god napises ludilo i budaletina ali razlika je u tome sto on za svoje verovanje ima da ponudi podebelu karijeru a ti i ja svoje skromno forumsko misljenje. Koje vredi otprilike koliko i pikavac cigarete koju sam upravo ugasio. Nisam ja onoliki post pisao kao olaksavajucu okolnost za njega jer njemu nisu potrebne olaksavajuce okolnosti da bi se odbranio od strogog ali pravednog forumskog suda, vec kao slabasni pokusaj analize njegovog stava, na koje on samo ne da ima potpuno pravo vec i bogatu argumentaciju da ga potvrdi. A ti sad vidi skokni do njega da mu objasnis da je on postigao to sto je postigao ne zbog onoga u sta on veruje vec zbog onoga u sta ti verujes, posto verovatno ti znas bolje od njega samog. Good luck with that.

Link to comment
38 minutes ago, harper said:

 

:laugh:

 

Lejver prevarant, Konors manijak i najomrazeniji igrac medju drugim igracima ikada, Borg patoloski slucaj i bankrot po zavrsetku karijere, Mekinro... Mekinro, Agasi narkoman, Lendl jos gori patoloski slucaj od Borga, Nastase ludak, Beker vise ni sam ne zna sta je sve zasrao, Safin jebivetar, Graf poreska varalica, namestila caleta da robija umesto nje, Serena hodajuci meltdown, Navratilova teska porodicna prica s roditeljskim maltretiranjem... poduza je lista velikih tenisera koji su van terena bili sve samo ne dobar primer. O drugim sportovima da i ne govorim. kakvi crni primeri van terena. Ta PR prica o teniskoj gospodi van terena je najobicniji mit.

 

Cek,cek...

 

image.jpeg.2c777972fdd5c2c6e031a11c15a99e11.jpeg

Edited by Budja
Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

 

Ok. Razumem sta ti pises ali da li ti shvatas da ako se vodimo ovom logikom samo hranimo njegovo ludilo. Da li shvatas da neko ko ima uverenja da ce mu vakcina oduzeti snagu i elasticnost i sposobnosti ima ozbiljnih logicnih problema u zakljucivanju i da to nije nesto sto treba uvazavati kao argument? Pa makar to bio i najveci teniser svih vremena. Mislim, sve ti argumenti koje iznozis su samo jedna ogromna konstrukcija od zeljeza koja nikakvog smisla nema u realnom zivotu. Ni osnove. To je problem u njegovoj glavi. Ja bih se polako iskljucio iz rasprave, ali zanimljiva je

 

edit: uostalom, "izdao" je svoja uverenja kad je otisao na operaciju lakta. isto to ce, pre ili kasnije, morati da uradi sa vakcinom

 

Ja nigde nisam napisao da on veruje da ce mu vakcina oduzeti fizicku snagu, niti mislim da on u to veruje. On prosto veruje u princip koji ga je doveo tu gde jeste a taj princip se izmedju ostalog zasniva i na strogoj kontroli materija koje unosi u organizam. To je covek koji vec duze od deset godina zivi programirane dane od sekunde kad se probudi pa do sekunde kad ode na spavanje, sve komponente takvog rezima nama nisu poznate jer sa njim nemamo neposrednog iskustva. Sve ono sto sam ja napisao je moja procena, moze biti savrseno netacna, ali (kad si vec uveo logiku u pricu) je po mom misljenju najlogicnije objasnjenje njegove tvrdoglavosti po tom pitanju.

Link to comment

 

Ovo će ga vjerovatno pratiti do kraja karijere i na drugim mjestima. Kolosalno je zanemario sentiment Australijanaca povodom vakcina i lokdauna sve i da je čist sa papirima 100%. 

  • +1 2
Link to comment
41 minutes ago, Tsai said:

Muhamed Ali je primer osobe koja je veca od sportiste. Pre svega zbog Vijetnamske krize.

 

 

Danas da. U vreme kada je odbio da ode u rat bio je najomrazenija osoba u SAD.

  • +1 2
Link to comment
 
Vidi, ja znam da se tebi malo digne... ego kad god napises ludilo i budaletina ali razlika je u tome sto on za svoje verovanje ima da ponudi podebelu karijeru a ti i ja svoje skromno forumsko misljenje. Koje vredi otprilike koliko i pikavac cigarete koju sam upravo ugasio. Nisam ja onoliki post pisao kao olaksavajucu okolnost za njega jer njemu nisu potrebne olaksavajuce okolnosti da bi se odbranio od strogog ali pravednog forumskog suda, vec kao slabasni pokusaj analize njegovog stava, na koje on samo ne da ima potpuno pravo vec i bogatu argumentaciju da ga potvrdi. A ti sad vidi skokni do njega da mu objasnis da je on postigao to sto je postigao ne zbog onoga u sta on veruje vec zbog onoga u sta ti verujes, posto verovatno ti znas bolje od njega samog. Good luck with that.
Njegova karijera i verovanje nisu povezivi. Šta misliš kako je postao najspremniji teniser na turu? Tražio po youtube-u klipove kako se stiče kondicija ili zaposlio i SLUŠAO najbolje kondicione trenere? Jel misliš da se sam bavi ishranom ili ima nekoga ko mu pravi meni za svaki gram hrane koji ubaci u sebe? Isto važi i za vakcine. Nema sa tim apsolutno nikakve veze njegova karijera, njegovo stanje tela jer ništa od toga ga ne čini kompetentnim da daje mišljenje na temu, kamoli da bude toliko tvrdokoran Avaks kakav očigledno jeste.

Ne, iz nekog razloga misli da je vakcina nešto u šta se razume bolje od celog sveta, i to je oni šro ga čini, nažalost, antivakserskom gluperdom...

I ne, ne diže mi se ništa kad to pišem, ja ga svakako više gotivim no što ga mrzim tj ne mrzim ga uopšte, naprotiv, glavna emocija mi je žal što ovo sebi radi i dovodi sebe u ovakve situacije.



Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

 

6 minutes ago, harper said:

 

Vidi, ja znam da se tebi malo digne... ego kad god napises ludilo i budaletina ali razlika je u tome sto on za svoje verovanje ima da ponudi podebelu karijeru a ti i ja svoje skromno forumsko misljenje. Koje vredi otprilike koliko i pikavac cigarete koju sam upravo ugasio. Nisam ja onoliki post pisao kao olaksavajucu okolnost za njega jer njemu nisu potrebne olaksavajuce okolnosti da bi se odbranio od strogog ali pravednog forumskog suda, vec kao slabasni pokusaj analize njegovog stava, na koje on samo ne da ima potpuno pravo vec i bogatu argumentaciju da ga potvrdi. A ti sad vidi skokni do njega da mu objasnis da je on postigao to sto je postigao ne zbog onoga u sta on veruje vec zbog onoga u sta ti verujes, posto verovatno ti znas bolje od njega samog. Good luck with that.

O bože, nije ovo Đokovićevo verovanje (dobar termin si izabrao, obično verovanje bazirano na ličnom iskustvu) vs moj, tvoj, forumski stav nego Đokovićevo verovanje vs egzaktna nauka. Ne vrede Đokovićeva iskustva sa alternativnom medicinom ni pišljiva boba u toj borbi. Vrede njemu lično, i to je OK, ali ne i u raspravi o tome da li je njegov stav o vakcinama ispravan ili budalast. Slažem se da bi pokušaj da mu se objasni bio besmislen jer budalama ne vredi objašnjavati. Čovek veruje i u moć piramida u visokom, kapiram da i za to imaš razumevanja i da ti ni to nije nimalo budalasto.

 

Inače, baš sam ja taj od nas dvojice kojem diže kada lepi etikete. Moraš na granici uvrede da odgovoriš svakome ko se ne složi sa tobom u svemu i 100% pa to ti je...neprijatno za čitanje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Danas da. U vreme kada je odbio da ode u rat bio je najomrazenija osoba u SAD.

 

ali zato je van sad-a bio heroj, ono sto ti pricam o djokovicu u srbiji i van srbije...do the math

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Ja nigde nisam napisao da on veruje da ce mu vakcina oduzeti fizicku snagu, niti mislim da on u to veruje. On prosto veruje u princip koji ga je doveo tu gde jeste a taj princip se izmedju ostalog zasniva i na strogoj kontroli materija koje unosi u organizam. To je covek koji vec duze od deset godina zivi programirane dane od sekunde kad se probudi pa do sekunde kad ode na spavanje, sve komponente takvog rezima nama nisu poznate jer sa njim nemamo neposrednog iskustva. Sve ono sto sam ja napisao je moja procena, moze biti savrseno netacna, ali (kad si vec uveo logiku u pricu) je po mom misljenju najlogicnije objasnjenje njegove tvrdoglavosti po tom pitanju.

 

On unosi u organizam toliko hemudze na svakom mecu, od tableta protiv bolova (painkillera) do ko zna sve cega. To da bi mu bas vakcina poremetila strogo kontrolisan unos materije u organizam je, izvini, diznilend.

 

Poenta je da je dosao trenutak u karijeri kada mu to sto nije vakcinisan pravi uzasne probleme, na jednak nacin kao neoperisan lakat. Imace pred sobom dve opcije, da se operise ili ne tj da se vakcinise ili ne

 

Sto se tice Muhamed Alija, on se odrekao jednog dobrog dela karijera iz antiratne solidarnosti. Ako se Novak odrekne karijere zbog toga sto ne zeli da primi vakcinu, to je bukvalno kontra. Transfer blama kao takav. Ni ja ga ne mrzim ni sekunde samo mi je sve to jako tuzno

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...