Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, red star forever said:

Nemam puno razumijevanja za izbjegavanje vakcine, ali to je opet Novakovo pravo.

On bar ne nastupa agresivno u javnosti nagovarajući ljude da se ne vakcinisu tako da je malo glupo gaziti po njemu zbog toga.

 

A mjeriti njegovu brigu za druge na osnovu toga da li se vakcinisao ili ne, nakon svega što je uradio za druge, je čista glupost.

 

Sada baš gledajući stanje sa Omikronom u Australiji, ne vidim po čemu on ugrozava ikoga sve i da ga puste. Ponajviše ugrožava samo sebe 

 

Nisi me razumeo. Ne mislim na korporativnu solidarnost na nivou donirala fondacija tolko i tolko tu i tu; ili na nesto sto bi moglo da potpadne pod “dobar PR” (iako znam da vecim delom on to ne radi zbog sebe). Mislim na onu bazicnu ljudskost i svest o tome da smo – zajednica, koja se nekako izgubila preteranim forsiranjem individualizma do granica u kojima on postaje poguban. Ova pandemija je to pokazala i ogolila. “Moje telo, moj hram” – pa, nece biti, nazalost. Ipak ne mozemo jedni bez drugih, ne ide. Vakcinacija je bukvalno cin kojim besplatno i bez pompe cinis dobro sebi i ljudima oko sebe. Jedan od najnesebicnijih cinova koje covek moze da uradi. I sad, naravno, sto si poznatija licnost i sto veci uticaj imas, onda sve to teze pada na pleca. Kazem, svi moji kontakti sa antivakserima medju prijateljima se zavrsavaju sa “sto bih ja, nece mi biti nista” ili “ma preuvelicano je to” i uglavnom iz njih izbijaju dve stvari 1) egomanijastvo i narcizam (znam ja) ili 2) sebicnost (nece mene, nisam kriticna grupa).

Kad malo bolje razmislite, nije li i ovaj njegov excemption odlazak pomalo to? Mislim, naravno da nije kriv sto ga je dobio, ali, na kraju se ispostavilo da je jedini teniser iz ATP seniora koji se tokom pandemije pre cima da trazi izuzece i da skuplja dokumentaciju da bi ga izuzeli od vakcinacije i da bi dosao tamo, nego da uradi minimalan simbolican cin solidarnost prema drugima kojima bi btw, na mikroplanu i zastitio ljude oko sebe? Znaci idem tamo i ne zanima me nista sem da udjem u zemlju. Tuzno

  • +1 3
Link to comment

Samo najveći fanovi Đovaka mogu da se nadaju da sve što je uradio i pričao u poslednjih par godina neće ostati tu negde zabarušeno kao njegov legat pored svih titula. 

Jednostavno, najveći od najvećih su bili i jesu i dan danas baš iz tog razloga jer su bili primer i na i van terena. Đoković se sa toliko postupaka i izjava osramotio i izblamirao pred celim svetom i pokazao izuzetan nivo primitivizma, i mogu slobodno da kažem zaluđenosti, a bome i neopisive gluposti, da se to sigurno neće tako lako zaboraviti, i to, sa punim pravom. Ako tu dodamo ove šarade njegove maloumne porodice, sve ide u prilog tome da nije to baš toliko ni slučajno, koliko god on imao osobina i kvaliteta na koje sa istim pravom može da bude ponosan. (Ovo naravno pišem kao neko kome je JAKO ŽAO ZBOG TOGA a ne kao neko ko likuje zbog toga, sigurno ima i takvih).

Da ima gram mozga, posle ovoga, kako god da se završi, da se povuče u mišju rupu, da odigra u miru šta mu je ostalo od karijere, da pokaže celom svetu da je ipak većim delom ličnosti ono što ja zaista verujem da jeste - kulturan, inteligentan, slojevit, dobrodušan, empatičan, pravedan čovek, čovek koji će da žrtvuje dosta toga za dobro drugih iako realno ne mora, i da sva sranja koja je izasrao i gluposti koje je uradio što pre odu ne u drugi već sto drugi plan njegove karijere i da u penziju ode onako kako  i jeste prošao ogroman deo njegove karijere. Dostojanstveno, sportski, hrabro, uz neizostavno i beskrompromisno poštovanje rivala uz maksimalan fair play u SVAKOM momentu nejgove karijere. Stvarno je greota da sa ovim antivakserasim tiradama pravi od sebe magarca. 


A jbg, jeste antivakserska gluperda. I kada je u stanju da radi ovo sebi samo zato što neće da se bocne, i da se udalji od onoga što on prvi sigurno najviše na ovom svetu želi - 21. titule tamo gde ima ubedljivo najveće šanse da je osvoji, onda mogu samo da zamislim koliko je zadrt antivakser. I ne samo da imamo puno prava da mu to kažemo, kao što bi smo rekli i za bilo kgoa drugog već je njegova odgovornost u tom smislu mnogo, mnogo veća. Svidelo se nekome ili ne, on de facto ima uticaj, pa barem na Srbalj ako ne na ostatak sveta. Ne mora ni da propagira vakcine, ali de facto njegovo ponašanje je /in/direktno propagiranje antivakserizma. 

Edited by Mil@n
  • +1 7
Link to comment

Ali je onako dosta ogranicen pogled na svet (njegov). Mislim, sigurno ipak uzima neke preparate za koje ne zna tacno sta su sastojci I koje su nus pojave. Koliko je puta samo uzimao u medicalima tablete i tabletice, kreme za mazanje, one neke rastvore u prahu. Mislim, ako je zaista to tako sebi u glavi pocepao na dva dela, onda stvarno moram da kazem da mu nesto nedostaje u logickom zakljucivanju. Malo mi je faustovski to sto si napisao. Kao da je prodao zdrav razum za titulu GOATa

Link to comment

Aha, on, pošto je top tenisač ima puno pravo da pazi na svoje telo tj zdravlje, dok ostali nemaju jer su njihovi životi i zdravlje manje bitni jer nisu top sportisti? Kad kažem pazi mislim na to da sumnja u ispravnost vakcina, nazovimo to pravim imenom. 


Nope, sve je to relativizacija. On svakako nije jedini vrhunski sportista na ovom svetu, pa verujem da su mahom svi vakcinisani ili barem u ogromnoj, najvećoj meri. Tu je Kajri Irving ravnozemljaš da mu pravi društvo, to i nije loša ekipa. 9 i po milijardi doza je dato jebote. Kako ne razmišlja, daj da se vakcinišem da spasim to telo od neke upale pluća koja će da me razjebe i stavi van stroja 6 meseci? Nemojmo se zajebavati, ako posle 10 milijardi doza nismo skontali da je vakcina ok, onda u PM. Bio u pitanju Đoković ili Pera zemljoradnik iz Malog Mokrog Luga. Tačnije, pogotovu kad je u pitanju Đoković, ako on nema intelektualni kapacitet da to skonta, onda u qrac sve.

 

Čuj njegova apsolutna kontrola... Sve se bojim da zna hemijski sastav svega što pojede, i hrane, i tableta i sirupa i napitaka, zna ali prekosutra.

Edited by Mil@n
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

Jednostavno, najveći od najvećih su bili i jesu i dan danas baš iz tog razloga jer su bili primer i na i van terena.

 

:laugh:

 

Lejver prevarant, Konors manijak i najomrazeniji igrac medju drugim igracima ikada, Borg patoloski slucaj i bankrot po zavrsetku karijere, Mekinro... Mekinro, Agasi narkoman, Lendl jos gori patoloski slucaj od Borga, Nastase ludak, Beker vise ni sam ne zna sta je sve zasrao, Safin jebivetar, Graf poreska varalica, namestila caleta da robija umesto nje, Serena hodajuci meltdown, Navratilova teska porodicna prica s roditeljskim maltretiranjem... poduza je lista velikih tenisera koji su van terena bili sve samo ne dobar primer. O drugim sportovima da i ne govorim. kakvi crni primeri van terena. Ta PR prica o teniskoj gospodi van terena je najobicniji mit.

Link to comment

Muhamed Ali je primer osobe koja je veca od sportiste. Pre svega zbog Vijetnamske krize.

Kako ce se ljudi secati Novaka van terena u kontekstu korona krize za 20+ godina? Bojim se i da pomislim na to

  • +1 1
Link to comment
 
[emoji23]
 
Lejver prevarant, Konors manijak i najomrazeniji igrac medju drugim igracima ikada, Borg patoloski slucaj i bankrot po zavrsetku karijere, Mekinro... Mekinro, Agasi narkoman, Lendl jos gori patoloski slucaj od Borga, Nastase ludak, Beker vise ni sam ne zna sta je sve zasrao, Safin jebivetar, Graf poreska varalica, namestila caleta da robija umesto nje, Serena hodajuci meltdown, Navratilova teska porodicna prica s roditeljskim maltretiranjem... poduza je lista velikih tenisera koji su van terena bili sve samo ne dobar primer. O drugim sportovima da i ne govorim. kakvi crni primeri van terena. Ta PR prica o teniskoj gospodi van terena je najobicniji mit.
Pa bravo, npr Serena Vilijams će za mene uvek prvo biti jadnica zbog onog sa Osakom, zbog pretnji linijskom sudiji i gomile drugih blamova i napada ludila na terenu. Naravno da neću nikad sporiti da je velika šampionka ali kad se spomene ona, meni je to prva asocijacija, i nemoj promil da sumnjaš da će sve loše što Novak radi biti prva asocijacija nekim drugima, umesto da bude sve ono dobro što je uradio. Naravno da će tu veliku ulogu igrati koliko je ko nekome u startu sklon kao navijač ili ne, ali zašto ljudima uopšte dati te argumente, tj sramotiti se tako... Nema potrebe. Ali čovek nažalost ima tu neku devijantnu tendenciju ka samouništenju.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Moracikus said:

Evo i trecem ucesniku AO koji je stigao na osnovu pozitivnog PCR testa otkazana viza. Ocekujem da uskoro Tilley podnese ostavku.

Djokovic vjerovatno moze odlagati deportaciju ali je malo vjerovatno da ce ga pustiti.

Ako ga i puste onda **vlada Viktorije koja mu moze zabraniti da igra jer su za to oni nadlezni.

Zaista mi je tesko zamisliti da poslije svega on zaigra ovdje.

 

Car!

:smiley_hail:

 

Ja bih voleo da se sa Moracikusom i Noskichem zapijem u kafani. To bi bio nezaboravni dozivljaj.

Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

Ali je onako dosta ogranicen pogled na svet (njegov). Mislim, sigurno ipak uzima neke preparate za koje ne zna tacno sta su sastojci I koje su nus pojave. Koliko je puta samo uzimao u medicalima tablete i tabletice, kreme za mazanje, one neke rastvore u prahu. Mislim, ako je zaista to tako sebi u glavi pocepao na dva dela, onda stvarno moram da kazem da mu nesto nedostaje u logickom zakljucivanju. Malo mi je faustovski to sto si napisao. Kao da je prodao zdrav razum za titulu GOATa

 

 

Napisao sam vec, ne odredjujem se vrednosno prema tome sto on radi jer me i nije previse briga. Nevakcinisani Novak nikom nije pretnja a i ta prica da ce on da bude role model po tom pitanju pa ce svi u Srbiji da pohrle da se vakcinisu je smesna. To se nece desiti, niti bi se desilo. Mislim da gresi i da treba da se vakcinise ali to je samo moje misljenje, kad bih dosao u priliku da njega ubedim u to samo bi me poklopio onim argumentima koje sam naveo u prethodnom postu i tu bi se sva prica zavrsila. Moja poenta je da je on ubedjen da ima jako dobre razloge da se ne vakcinise. Ne ide okolo i propagira antivakserstvo, ne savetuje nikog da ne treba da se vakcinise, posto veoma dobro zna koliko moze biti stete ako se jasno izjasni po tom pitanju izbegava da se otvoreno i decidno izjasnjava. On nikad i nigde nije rekao da je protiv vakcinacije ali on sam se nece vakcinisati iz razloga koje sam pokusao da navedem.

 

A i za koji krivi kurac on sad mora da bude nekom role model i zvezda vodilja. Njemu stav o vakcini znaci, on u to bar veruje, koliko i njegova neverovatna karijera i sve sto je postigao na nacin na koji je to uspeo, a to je strasno mnogo. Svi oni koji navodno nece da se vakcinisu jer se, eto, ni Novak nije vakcinisao nisu deca, neka misle svojom glavom. Novak je mnogo uradio na humanitarnom planu, ukljucujuci i doniranje materijala i aparata koji su potrebni u borbi protiv pandemije, sad treba jos i da se odrekne svojih uverenja za koje veruje da su mu omogucili ovakvu karijeru jer neki Dzo, Dzek ili Mile veruju u budalastu pricu da ce antivakserstvo nestati ako se nekakav Novak Djokovic javno deklarise kao pobornik vakcina. Pa, jebo te. Jesmo li stvarno svi bas toliko mentalno atrofirali da poverujemo u tako nesto?

  • +1 3
Link to comment

@harper

 Uvažavam olakšavajuće okolnosti i razumem njegov potencijalni tok misli koji si objasnio. Stoji da on ima puno jakih argumenata u korist svog specifičnog pristupa nezi tela i duha, doduše ima i iskustvo sa povredom lakta iz koga je mogao da izvuče i nešto drugačije zaključke. Svejedno, on veruje u nešto za šta imamo nesumnjive dokaze da nije tačno. Nadao sam se da ćeš navesti neki objektivan, biološki razlog, a ne genezu Đokovićevog ludila. Za mene on ostaje antivakserska budaletina koja veruje da će od vakcine izgubiti svoje nestvarne fizičke sposobnosti. Meni sve to (vakcina, piramide, promocija Nestora...) i ne smeta previše, kapiram kako je došao to toga, još kada ne bi imao potrebu da nas prosvetli sve bi bilo super, ali jeste budala. Doduše, budala koja je nedavno prelažala Covid po drugi put i ne predstavlja nikakvu opasnost po javno zdravlje.

Edited by Heaviside
Link to comment
15 minutes ago, Mil@n said:

Pa bravo, npr Serena Vilijams će za mene uvek prvo biti jadnica zbog onog sa Osakom, zbog pretnji linijskom sudiji i gomile drugih blamova i napada ludila na terenu. Naravno da neću nikad sporiti da je velika šampionka ali kad se spomene ona, meni je to prva asocijacija, i nemoj promil da sumnjaš da će sve loše što Novak radi biti prva asocijacija nekim drugima, umesto da bude sve ono dobro što je uradio. Naravno da će tu veliku ulogu igrati koliko je ko nekome u startu sklon kao navijač ili ne, ali zašto ljudima uopšte dati te argumente, tj sramotiti se tako... Nema potrebe. Ali čovek nažalost ima tu neku devijantnu tendenciju ka samouništenju.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

 

Otici ce i Federer i njegovi punditi jednom u penziju pa ce se ljudi prisetiti tenisa i po tome vrednovati tenisere. A ako se to ne desi, nego svi nastavimo da histerisemo zbog perifernih budalastina, ovaj virus tacno i treba sve da nas pobije jer nismo za bolje.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...