Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 minutes ago, Ayatollah said:

 

A inače su o Srbima i Srbiji ranije afirmativno pisali, pa sad kao ovo nešto menja. Kao da ne znamo da nas od ranije smatraju za razularenu stoku i raspalu državu, što nije skroz netačno, ali svakako nije istina u meri u kojoj oni to o nama misle. Da budem iskren, što sam stariji, sve me više boli kurac šta neki stranci misle o Srbima i Srbiji, a naročito stranci sa Zapada - s jedne strane ti kenjaju sa nekih filozofskih i moralnih visina, a sa druge strane im na sve strane ispadaju najrazličitiji kosturi i leševi. Licemeri obični.


Nemački mediji su zadnjih 3/4 godina bili više nego korektni prema Novaku, uvek se videlo visoko poštovanje prema njemu i njegovim uspesima, redovno si mogao da čitaš dosta pozitivne priče i kolumne divljenja prema Novaku. Tome je doprineo i Beker kao trener, međutim tu je Noletov kredibilitet prvo naglo pao organizacijom onog teniskog turnira dok je svet bio u Lockdownu, ovo ga je medijski dokrajčilo. 

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

novak bi trebao sad da uzme i voracovu u istu tužbu. i da zajedno traže pravdu. imao bi i nju kao “svedoka”. najgore bi bilo da i ona ode jer bi onda sud imao odličnu olaksicu

 

Nema ona para verovatno da plaća ove advokate kao što ih ima Đoković (njega zastupa lik sa A liste australijskih baristera, što je top klasa advokata u Australiji), a ni ne očekuje da na ovom AO zaradi Bog zna šta da bi joj se advokat isplatio. Čak i kad bi Đoković sam finansirao sve, ona se verovatno tome ne bi priključila, jer nema ni izdaleka težinu koju ima Đoković, i verovatno zbog buduće karijere neće da se eksponira na ovaj način.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

 

A inače su o Srbima i Srbiji ranije afirmativno pisali, pa sad kao ovo nešto menja. Kao da ne znamo da nas od ranije smatraju za razularenu stoku i raspalu državu, što nije skroz netačno, ali svakako nije istina u meri u kojoj oni to o nama misle. Da budem iskren, što sam stariji, sve me više boli kurac šta neki stranci misle o Srbima i Srbiji, a naročito stranci sa Zapada - s jedne strane ti kenjaju sa nekih filozofskih i moralnih visina, a sa druge strane im na sve strane ispadaju najrazličitiji kosturi i leševi. Licemeri obični.

 

U stvari pisu. Primera radi, kao sto je na sva zvona objavljeno o Djokovicu po npr. minhenskom javnom prevozu tako o Ani Ivanovic sve najbolje ukljucujui i vesti po minhenskom javnom prevozu. Ona ovde snima reklame sa Bastijanom, bas je popularna i pozitivno se gleda nju, skoro kao neki uzorni model.

  • +1 1
Link to comment

Je l može neko da okači link koji vodi do informacije da preležan covid u poslednjih 6 meseci dovodi do izuzeća nevakcinisanoj osobi od standardnih pravila ulaska u aus?

Link to comment
Just now, pasha said:

 

U stvari pisu. Primera radi, kao sto je na sva zvona objavljeno o Djokovicu po npr. minhenskom javnom prevozu tako o Ani Ivanovic sve najbolje ukljucujui i vesti po minhenskom javnom prevozu. Ona ovde snima reklame sa Bastijanom, bas je popularna i pozitivno se gleda nju, skoro kao neki uzorni model.

 

Pišu pozitivno o Srbiji i Srbima, ili o Ani Ivanović? Da li ima neki skorašnji tekst iz relevantne nemačke štampe gde se bilo šta afirmativno piše o Srbiji na bilo koju temu, živo me zanima (nisam ironičan, pitam ozbiljno)?

Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pišu pozitivno o Srbiji i Srbima, ili o Ani Ivanović? Da li ima neki skorašnji tekst iz relevantne nemačke štampe gde se bilo šta afirmativno piše o Srbiji na bilo koju temu, živo me zanima (nisam ironičan, pitam ozbiljno)?


pa ni na pashinim linkovima ne pišu po Srbiji i Srbima per se nego o personi Novak Đoković. 
 

A generalno o Srbiji su pisali dosta afirmativno i pozitivno na načinu kako smo organizovali kampanju vakcinacije sa mogućnošću izbora raznih vakcina. Bilo je i više TV emisija na tu temu. 

Edited by Boycie
  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, pasha said:

Inace da se zna, u Nemackoj je jedan od najboljih nemackih fudbalera i igrac Bajerna, Kimih, imao obajvu na nekoj drustvenoj mrezi protiv cepljenja. Rastrgrlili su ga u glavnim medijima a Bajern se morao ogradjivati...to da znate da nije to prema Novaku jer je Srbin.

U Nemackoj je u glavnom toku izraito negativno ocenjen svako ko je protiv cepljenja. I zato ne bi trebalo ovu pricu dizati na nivo Srbije i Srba. Nece imati milosti, oni su takvi, ne bas takticni.

 

Nikola Jokic, Srbin, vakcinisan - hvalospevi u NBA

Kajri Irving , Amerikanac, ravnozemljas - kofe govana

 

#stanamrade

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Pišu pozitivno o Srbiji i Srbima, ili o Ani Ivanović? Da li ima neki skorašnji tekst iz relevantne nemačke štampe gde se bilo šta afirmativno piše o Srbiji na bilo koju temu, živo me zanima (nisam ironičan, pitam ozbiljno)?

 

Ovde se osim Amerike, Rusije i Kine, uz ponekad Britaniju i Francusku, slabo ko pominje ako nije neki nered u pitanju:) Govorim o glavnim medijima.

Ali Srbija je bila hvaljena kada smo imali medju prvima vakcine...

Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nema ona para verovatno da plaća ove advokate kao što ih ima Đoković (njega zastupa lik sa A liste australijskih baristera, što je top klasa advokata u Australiji), a ni ne očekuje da na ovom AO zaradi Bog zna šta da bi joj se advokat isplatio. Čak i kad bi Đoković sam finansirao sve, ona se verovatno tome ne bi priključila, jer nema ni izdaleka težinu koju ima Đoković, i verovatno zbog buduće karijere neće da se eksponira na ovaj način.

 

Koja buduća karijera, žena ima 38 godina a najveći uspeh joj je 2.kolo na na nekom gs. Ovo joj je prilika da se proslavi u smiraj karijere  :)

Link to comment

Inace se Bajern prvo neutralnu postavio prema Kimihu, kao to je licni izbor oko cepljenja...a onda su mediji poceli da dobuju po Bajernu zbog toga pa se ogradjivali i na kraju Kimih kanjen novcano a on razmislio o vakcnini...

 

FC Bayern nimmt Joshua Kimmich in Schutz: Impfung eine "persönliche Entscheidung"

https://www.rtl.de/cms/jahreshauptversammlung-fc-bayern-ueber-joshua-kimmich-impfung-persoenliche-entscheidung-4872839.html

 

Bayern-Star Joshua Kimmich erklärt Umdenken bei Corona-Impfung - Gehaltskürzung verständlich

https://www.sportbuzzer.de/artikel/bayern-joshua-kimmich-erklarung-impfung-corona-grund-reaktionen/

 

P vi gledajte...

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nema ona para verovatno da plaća ove advokate kao što ih ima Đoković (njega zastupa lik sa A liste australijskih baristera, što je top klasa advokata u Australiji), a ni ne očekuje da na ovom AO zaradi Bog zna šta da bi joj se advokat isplatio. Čak i kad bi Đoković sam finansirao sve, ona se verovatno tome ne bi priključila, jer nema ni izdaleka težinu koju ima Đoković, i verovatno zbog buduće karijere neće da se eksponira na ovaj način.

 

ali da li bi uticalo na sud da se ona pokupi i ode kuci? u smisli, sta sad ti novace hoces kad su ovi otisli? 

Link to comment
1 hour ago, boldrock said:

We are athletes, we came for tennis and we are not here to resolve local disputes. We read the rules, met the conditions, and received an exception after a lengthy process. So I see no reason why we should after this sit locked in a hostel. That seems pretty sad to me.

 

ceska teniserka zatvorila diskusiju

procitah negde da je i ceska drzava reagovala

iskreno se nadam da ce bar neki od ostalih izuzetaka koje ce vratiti biti iz francuske, britanije nemacke, amerike ili tako neke zemlje

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Nisam video da je to ovde bilo ko ni pomislio, a kamoli napisao.

 

A da je ovo eskaliralo zato sto je Djokovic u pitanju to je potpuno jasno i ne treba biti mnogo pametan pa to zakljuciti. Ne zato sto se tako preziva, ne zato sto je Srbin, vec zato sto njegovo monumentalno medijsko ime targetira velike grupe ljudi na razlicite nacine. Naravno da se nista od ovoga ne bi ovako odigralo da je bio u pitanju neki drugi teniser manje reputacije. Jednostavno niko ne bi ni primetio da je usao u Australiju, kao sto niko nije primetio ove ostale koje sada jure po Melburnu da operu obraz. I to nikakve veze nema ni sa kakvim Novakovim instagram kurcenjem, dovoljno je bilo da se jedan uticajni tviteras™ zapita otkud Djokovicu medical exemption pa da krene pozar po drustvenim mrezama. Kao da ne znate kako ta zajednica funkcionise.

 

Verovatno se ništa od ovog OVAKO ne bi odigralo da nije svo vreme ćutao ko neka cava. 

 

- ne izjašnjava se da li je za ili protiv vakcine (kao, ne znamo...)

- ne izjašnjava se da li je vakcinisan ili ne

- ne izjašnjava se oko bilo čega u mesec i koliko traje ova fama

- nema jebene hrabrosti da zauzme svoj stav kakav god da je, i da na taj način skine sa sebe i pritisak javnosti i ispoštuje navijače. Cenim da bi ga i najveći mrzitelji više cenili da kaže nisam se vakcinisao, niti ću, ja sigurno bih, barem malo više nego sada.

- ne izjašnjava se (tj nije se izjasnio) ni na osnovu čega je dobio izuzetak. Sad će reći "pa nije on dužan da obnaroduje svoj zdravstveni karton", ja pitam, zašto da ne? Jel neka sramota reći "Imao sam covid u poslednjih 6 meseci i na taj način ispunjavam preduslov za izuzetak" + na taj način prebaci lopticu na njihov teren. Ostaje 'pitanje da li je to stvarno slučaj, možda se bojao da ga ne pitaju a kad je to bilo, a gde si bio tad, a kad si bio 2 nedelje u karantinu?... To su sve posledice kada o nečemu ćutiš.

 

Način na koji hendluje celu COVID situaciju je groteska obična, samo je ćutao i nadao se da će da izmulja na kraju da se nekako nađe tamo. Na taj način podigao je atmosferu do usijanja, i to je jedan od glavnih razloga zašto je sve implodiralo kako jeste.

 

Neću da branim Ozije jer i oni treba da snose svoj deo odgovornosti za ovaj, bukvalno, cirkus, koji nikome ne ide u prilog, ali ja volim da stvari gledam hronološki:

 

- da li je mogao da izbegne SVE ovo, bude uveliko u Melburnu i trenira? Da. Nije hteo da se vakciniše. Pravila koja su doneta nisu sigurno doenta zbog njega.

- da li je svojim ćutanjem, neoglašavanjem, čuvanjem svih informacija i svega u vezi covida doprineo da cela situacija dobije dimenziju koju je dobila? Da. 


Neka zaposli neki PR team, savetnika, ili barem ove psihopate iz porodice da skloni od sebe, nema to veze sa AO, ovo mu je X-ti put da kao veličina kakva nesumnjivo jeste dozvoli sebi da se sa njim sprda ceo svet. 

 

Ja sam jako kritičan prema njemu u ovom slučaju, ali verovatno iz mene govori i bes jer mi je žao što je dozvolio sebi sve ovo. 

 

Još jedna stvar... Koliko god da sam kritičan prema njemu u ovoj situaciji i u nekoj drugoj /kao kad je napenalio babu u glavu lopticom i sa pravom bio poslat kući pa se to relativizuje dan danas, smejurija/, uopšte ne mislim da je on dečko kompletan retard. Naprotiv, smatram da je njegova inteligencija jedan od glavnih razloga zašto je najbolji u istoriji sporta koji je težak koliko je težak tenis. Dečko je poliglota, humanitarac, pomogao je desetinama hiljada ljudi, gradovima, državama, meni je to bitnije nego da je najgluplji čovek na svetu ikad - cenio bih ga isto kao i da je Nobelovac. Ne postoji igrač koji je više far play od njega, verovatno u istoriji sporta. UVEK je dostojanstven u porazu, dobar prema mladima, suparnicima, čak i u momentima najgorih poraza u karijeri (Del Potro OI, Medvedev US open, Zverev OI i Rafa i Pederer jedno milion puta u karijeri, dok nije počeo da ih trese). Ja neću to sve zaboraviti zato što je avaks, koliko god da mi je to bitno... Ne posmatra stvari površno, razmišlja, analizira, i očigledno uspeva način da mu karijera ide tako da mu najuspešnje godine u istoj budu 2011, 2016, 2021. Ne znam da li ljudi shvataju koliko je to teško u tako surovom sportu.

Ali kad je u pitanju ova ezoterična priča, fakat je negde skrenuo levo kod Albukerkija. Nije ni to problem, jebe mi se baš (dok nisu u pitanju stavovi od javnog značaja kao vakcinacija), ali definitivno ne mora baš sa svim svojim razmišljanjima i teorijama da ode u etar. Jer doveo je u situaciju sebe da ne samo kao igrač već i kao ljudska veličina (u svojoj esenciji stvartno mislim da on to jeste, empatičan, brižan, altruičan) bude predmet sprdnje, zajebancije, ponižavanja i to sa punim pravom. I to ne jednom, nego 100 puta. Vrlo lako je mogla karijera da mu prođe i bez toga, ali nažalost, te neke stvari su već postale večni beleg na njegovoj karijeri, to mi je nekako baš tužno.

 

 

 

 

3 hours ago, Tsai said:

Nick Kyrgios je jedna legenda samo takva

 

Ne znam kako si uspeo da dođeš do takvig zaključka, dečko je buvkalno na ivici zdravog razuma. Iskompleksiran, razmažen, sujetan, umišljen, a stvari koje je govorio i pisao o Novaku su bukvalno na ivici dijagnoze. O ponašanju na terenu da ne pričam.

Edited by Mil@n
  • +1 6
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...