Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

7 hours ago, Tsai said:

Hm, nije vise tako strogo. Omeksali. "Deported if..."

 

@Gojko & Stojko jel ti se cini da bi mogli da ga puste?

 

https://www.bbc.com/news/world-australia-59896771

Napisao sam već sinoć ovde, uz svoje komentare. Nisam video jutros neke nove vesti o slučaju, osim da kažu da istražuju još dvoje tenisera sa sličnim papirima.

 

Razvoj situacije sa Omikronom ovde je takav da je u NSW juče bilo preko 38000 novozaraženih (na vrhu talasa sa Deltom u avgustu/septembru smo imali oko 1600), ali kao i u drugim zemljama izgleda da je bolest daleko od toga da bude smrtonosna kao ranije (na tu temu pogledajte odličan članak bivšeg zamenika australijskog referenta za zdravtsvo doktora Nika Kotsvorta od 1. januara u Heraldu). Svejedno, sam broj ljudi koji oboleva i ostaje kod kuće je počeo da utiče na normalno funkcionisanje raznih službi pa od danas ukidaju sve operacije koje nisu hitne (tj. elective surgeries), a počelo je da se oseća i u snabdevanju pa popunjavanje polica u supermarketima kasni. Savezna vlast je pod pritiskom da obezbedi besplatne brze antigenske testove za sve, mnogo poslodavaca i dalje zahteva redovno testiranje a redovi za PCR su veliki i pozitivnost uzoraka je skočila na skoro 30% (skoro sve vreme pandemije je bila ispod 1%). Skoro svakodnevno se menjaju uslovi za izolaciju i za validnost testova, tako da savezne vlasti i dalje deluju konfuzno i da rade "too little, too late", što je kritika koja ih prati od početka pandemije, za razliku od lokalnih vlasti Viktorije i NSW. Tako da je Morisonu svaka distrakcija dobrodošla, posebno ovakva sa Đokovićem koju on misli da može da obrne u svoju korist, dodatno ako misli da može da izgleda bolje od vlade Viktorije koja mu je trn u oku.

 

Jedna stvar koju nisam napisao, niti su pominjali u člancima koje sam juče prenosio je da je Morison bio ministar za imigraciju (i graničnu bezbednost) u vladi Tonija Abota koja je 2013. zamenila laburističku vladu i koja je rešila pitanje krijumčarenja ilegalnih imigranata iz Indonezije tako što je "stop the boats" i na taj način se politički popeo u karijeri i refleks mu je (kao i inače ovdašnjim liberalima) da stiče političke poene po tome što nastupa čvrst po pitanju imigracije (Piter Daton koji je bio ministar za imigraciju u vladi Malkolma Turnbula od 2015. do 2018. je sa te strane izazvao Turnbula i u krajnjom ishodu pomogao da Morison dođe na vlast lukavo igrajući iza leđa Turnbula i Datona, ali to je već premnogo za ovu temu).

 

SaE

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
16 minutes ago, Tsai said:

ma nekako mi se slovno najbolje uklapala u post. moze i fajzer i az. bitno da priznaju za USA turu. samo kazem, ti, strepim da se to nece desiti :(

Ma, neće se vaknicisati i bilo bi mu sve teže da igra i bez ovog skandala, a biće mu još teže posle ovoga. Povećaće se pritisak na druge zemlje da mu ne popuste, restrikcije za nevakcinisane važe u svakoj polunormalnoj zemlji, a on je ovime postao najpozantiji antivakser planete. Usrao je sebi poslednjih dve, tri godine karijere, mnogo ozbiljnije ludovanje i sa većim posledicama od onoga sa laktom bez mogućnosti za ispravku jer mu je karijera zbog godina pri kraju. Najluđe od svega je što je verovatno mogao da se provlači i bez vakcine samo da nije od samog početka pandemije odlučio da sa svima podeli svoje cenjeno mišljenje o stvarima o kojima nema pojma.

 

That being said, ponovio bih da je skandal ako ga ne budu puštali da igra tokom ovih nekoliko meseci kada ne može da širi zarazu zbog nedavne infekcije. Ne odnosi se samo na njega, nego ne bilo kakve restrikcije nevakcinisanima koji ne mogu prenositi virus.

Edited by Heaviside
Link to comment
18 minutes ago, vememah said:

 Čovek koji živi u Australiji na Vox92:

 

A ovo je tek smehotres, dosad su "nezavisne institucije" već nekoliko njih pustile da uđu, ali su se kola slomila na Đokoviću, pa će sad da provere hoće li te što su već ušli vratiti ili ne.

https://www.theage.com.au/politics/federal/border-force-investigating-other-australian-open-players-after-djokovic-ban-20220106-p59md5.html

Razlika između Đokovića ove godine i ostalih poznatih ličnosti je da se tu (ranije, dok je bio obavezan dvonedeljni karantin) radilo o tome da su (uglavnom holivudski glumci) ti izboksovali karantin u nekoj velikoj kući (iznajmljenoj ili svojoj) za razliku od hotela što je sledovalo svima - što je uostalom bio slučaj i sa Đokovićem prošle godine u Južnoj Australiji pred AO. Pri čemu niko nije bio deklarisani protivnik vakcina kao Đoković. Desilo se da je jedan NSW ministar dao ostavku kad se utvrdilo da je provodio vreme u svojoj vikendici van Sidneja u vreme kad to nije bilo dozvoljeno (uporediti sa slučajom Kamingsa u Engleskoj, ovde bi za tako nešto bio rastrgnut), plus je jedan poslanik liberala sa Šajra (južni kraj Sidneja), Krejg Keli, morao da istupi iz stranke zbog svojih stavova o vakcinama i alternativnim terapijama i sada nastupa kao nezavisan.

 

Još jednom, vakcinisanost odrasle populacije u Viktoriji je skoro 95%, u NSW još i veća, a u Viktoriji su posebno gnevni na saveznu vladu jer im u najgore vreme u septembru prošle godine nisu davali dodatne vakcine koje su slali u zapadni Sidnej pomažući Beređiklijan koja je iz njihove stranke, a to se odmah osetilo u smanjenju broja zaraženih. A i Moracikus i ja smo pominjali gnev ljudi čiji vakcinisani roditelji ne mogu da uđu u Australiju jer su vakcinisani nepriznatom vakcinom - uključujući mene, pomenuo sam da sam pisao svojoj poslanici Pliberšek čim sam video da je Đoković dobio izuzeće.

 

SaE

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Napisao sam već sinoć ovde, uz svoje komentare. Nisam video jutros neke nove vesti o slučaju, osim da kažu da istražuju još dvoje tenisera sa sličnim papirima.

 

Razvoj situacije sa Omikronom ovde je takav da je u NSW juče bilo preko 38000 novozaraženih (na vrhu talasa sa Deltom u avgustu/septembru smo imali oko 1600), ali kao i u drugim zemljama izgleda da je bolest daleko od toga da bude smrtonosna kao ranije (na tu temu pogledajte odličan članak bivšeg zamenika australijskog referenta za zdravtsvo doktora Nika Kotsvorta od 1. januara u Heraldu). Svejedno, sam broj ljudi koji oboleva i ostaje kod kuće je počeo da utiče na normalno funkcionisanje raznih službi pa od danas ukidaju sve operacije koje nisu hitne (tj. elective surgeries), a počelo je da se oseća i u snabdevanju pa popunjavanje polica u supermarketima kasni. Savezna vlast je pod pritiskom da obezbedi besplatne brze antigenske testove za sve, mnogo poslodavaca i dalje zahteva redovno testiranje a redovi za PCR su veliki i pozitivnost uzoraka je skočila na skoro 30% (skoro sve vreme pandemije je bila ispod 1%). Skoro svakodnevno se menjaju uslovi za izolaciju i za validnost testova, tako da savezne vlasti i dalje deluju konfuzno i da rade "too little, too late", što je kritika koja ih prati od početka pandemije, za razliku od lokalnih vlasti Viktorije i NSW. Tako da je Morisonu svaka distrakcija dobrodošla, posebno ovakva sa Đokovićem koju on misli da može da obrne u svoju korist, dodatno ako misli da može da izgleda bolje od vlade Viktorije koja mu je trn u oku.

 

Jedna stvar koju nisam napisao, niti su pominjali u člancima koje sam juče prenosio je da je Morison bio ministar za imigraciju (i graničnu bezbednost) u vladi Tonija Abota koja je 2013. zamenila laburističku vladu i koja je rešila pitanje krijumčarenja ilegalnih imigranata iz Indonezije tako što je "stop the boats" i na taj način se politički popeo u karijeri i refleks mu je (kao i inače ovdašnjim liberalima) da stiče političke poene po tome što nastupa čvrst po pitanju imigracije (Piter Daton koji je bio ministar za imigraciju u vladi Malkolma Turnbula od 2015. do 2018. je sa te strane izazvao Turnbula i u krajnjom ishodu pomogao da Morison dođe na vlast lukavo igrajući iza leđa Turnbula i Datona, ali to je već premnogo za ovu temu).

 

SaE

 

Hvala G&S

 

Ovde se sad spekulise i o sledecem.

Verovatno nije nista,al se uvek setim dosijea pelikan.

 

image.thumb.png.461e602de92b8530ff0c0053a8a59be8.png

Link to comment
29 minutes ago, Tsai said:

A reci mi jel ovo uopste postoji kao opcija, ili je neka boldrikovska ideja?

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10376965/Good-chance-Novak-Djokovic-allowed-play-Australian-Open.html

Deluje mi kao boldrikovska ideja, mislim da on ne može da napusti taj hotel (kao i ti azilanti) dok je sudski postupak u toku.

 

29 minutes ago, cedo said:

Hvala G&S

 

Ovde se sad spekulise i o sledecem.

Verovatno nije nista,al se uvek setim dosijea pelikan.

Ništa čudno, takvi savetnici pomažu vlastima i firmama kojima je potreban dobar izgled u javnosti, uobičajena karijera da se šetaju između jednih i drugih. Nego ti bi mogao da nam istražiš na lokalu uticaj doktora Nikole Videva na Đokovića (preko doktora Igora Četojevića) - famozni test na gluten sa obaranjem ruke koji se provlači u medijima je Četojević pokupio od Videva i kune se u njega kao Đoković u Četojevića. Da li je i Videv antivakser i ako jeste, koliki (on je nekada davno bio ozbiljan lekar, znam iz prve ruke)?

 

SaE

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Razvoj situacije sa Omikronom ovde je takav da je u NSW juče bilo preko 38000 novozaraženih (na vrhu talasa sa Deltom u avgustu/septembru smo imali oko 1600), ali kao i u drugim zemljama izgleda da je bolest daleko od toga da bude smrtonosna kao ranije

Ako se ima u vidu ovo, a i ovo

48 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Još jednom, vakcinisanost odrasle populacije u Viktoriji je skoro 95%, u NSW još i veća

Meni se nameće zaključak da vakcine pravljene pre omikrona ne deluju na  njega. Kad se pojavio omikron poprilično se glasno pričalo o tome da zaobilazi mehanizam zaštite dotadašnjih vakcina. Sad im je glupo da nam kažu da smo džaba krečili, pa vakcinisane nagrađuju tako što ih puštaju da ...

Nas koji smo prvo primili kineze, a za buster fajzera, trpaju s antivakserima. Fajzer od pre (skoro) godinu dana garant danas mnogo  bolje štiti od omikrona, nego kinez. Zbog tog nek se ...

 

Edited by duma
Link to comment
35 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Deluje mi kao boldrikovska ideja, mislim da on ne može da napusti taj hotel (kao i ti azilanti) dok je sudski postupak u toku.

 

Ništa čudno, takvi savetnici pomažu vlastima i firmama kojima je potreban dobar izgled u javnosti, uobičajena karijera da se šetaju između jednih i drugih. Nego ti bi mogao da nam istražiš na lokalu uticaj doktora Nikole Videva na Đokovića (preko doktora Igora Četojevića) - famozni test na gluten sa obaranjem ruke koji se provlači u medijima je Četojević pokupio od Videva i kune se u njega kao Đoković u Četojevića. Da li je i Videv antivakser i ako jeste, koliki (on je nekada davno bio ozbiljan lekar, znam iz prve ruke)?

 

SaE

 

da znas da prvi put cujem

 

ovo mu je facebook ... sigurno ... ali posto ja to ne koristim, ne mogu da citam

javi rezultate :) 

 

 

edit: sad googlah jos malo

cetojevic mu se bas zahvaljuje

Edited by cedo
Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Nakon 24h je poprilicno jasno da ga je sjebao teniski savez tj Tilley.

Jos u novembru su dobili nalog da ne daju izuzeca za prelezani kovid ali su ga ignorisali i radili po svome. Ljekarske komisije i anonimnost su samo pokrice za skandal da nisu poslusali Border Force i eliminisali pozitivne  PCR testove kao dokaz.

Svakako i da je uspio proci imigraciono bio bi veliki pritisak na njega da se izjasni i sigurno bi procurelo o kakvom se izuzecu radi i da nije u skladu sa federalnim propisom. Bio bi diskvalifikovan u toku turnira.

Tako da je ovo i ispalo dobro kako je moglo.

Border Force ce da pokrene istragu protiv saveza u vezi ovoga.

 

 

:laugh::isuse::smiley_hail:

Moracikus i Moonwalker na braniku Morisona.

Svaki Australijanac je Morison!

Morison je najveci branilac ugleda AO!

 

BBC, The Herald, The Age, da ne pominjem gomile postove Vememaha, svima je jasno sta se desilo (i pri tome ne brane Novaka) ali je Moracikus hladne glave zakljucio da je nemoguce da Australija krsi pravila a iako nije jasno sta su ista u ovom slucaju, ipak mora biti slucaj da Morison radi u Novakovu korist i umanjuje jos veci skandal.

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
Quote

Usmeni protest ambasadoru Australije zbog postupanja prema Novaku Đokoviću

06. jan 2022.

Ambasadoru Australije u Srbiji Danijelu Emeriju danas je u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije iskazan usmeni protest zbog nedoličnog tretmana kojem je u Melburnu izložen najbolji teniser sveta i državljanin Srbije Novak Đoković.
Državni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Srbije Nemanja Starović izrazio je očekivanje da će ambasador Emeri uložiti lične napore kako bi Đokoviću bilo omogućeno da u smeštaju koji je adekvatan za sportistu njegovog ranga sačeka donošenja sudske odluke o tome da li može da boravi na tlu Australije.

Srbija, prema njegovim rečima, ne želi ni na koji način da utiče na predstojeću odluku australijske sudske vlasti, ali da očekuje da izvršne vlasti te zemlje, u duhu dobrih bilateralnih odnosa Australije i Srbije, a u skladu sa svojim nadležnostima, dozvole Đokoviću da Božić provede u boljem smeštaju.

Starović je naglasio da u srpskoj javnosti postoji snažan utisak da je Đoković protiv svoje volje žrtva političke igre i da je namamljen da doputuje u Australiju kako bi potom bio ponižen.  

Državni sekretar Starović je istakao da Novak Đoković nije kriminalac, terorista ili ilegalni migrant, ali da je tako tretiran od strane australijskih vlasti, što izaziva razumljivo ogorčenje njegovih navijača i građana Srbije.

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije juče je ovim povodom uputilo protestnu notu Ambasadi Australije u Beogradu, a Ministarstvu inostranih poslova i trgovine Australije upućena je protestna nota naše ambasade u Kanberi.

https://www.mfa.gov.rs/lat/mediji/saopstenja/usmeni-protest-ambasadoru-australije-zbog-postupanja-prema-novaku-djokovicu

Edited by vememah
  • Haha 1
Link to comment
38 minutes ago, duma said:

Ako se ima u vidu ovo, a i ovo

Meni se nameće zaključak da vakcine pravljene pre omikrona ne deluju na  njega. Kad se pojavio omikron poprilično se glasno pričalo o tome da zaobilazi mehanizam zaštite dotadašnjih vakcina. Sad im je glupo da nam kažu da smo džaba krečili, pa vakcinisane nagrađuju tako što ih puštaju da ...

Nas koji smo prvo primili kineze, a za buster fajzera, trpaju s antivakserima. Fajzer od pre (skoro) godinu dana garant danas mnogo  bolje štiti od omikrona, nego kinez. Zbog tog nek se ...

 

 

Izgubila se mera u ovim vakcinaskim merama i postupa se kao da je biti nevakcinisan jednaka opasnost u eri Omicrona kao u eri Delte ato nije tako. Pojacava se retorika bespotrebno (videti pod Makron).

 

U eri omikrona antivakseri su opasnost za sebe i delimicno bolnicki sistem (delimicno, jer ih je realno malo u vecini razvijenih zemalja koje nisu Istocna Evropa a opasnost jer imaju vecu verovatnocu da zaglave u bolnici), ali vise nisu opasnost za druge jer statistika pokazuje  (barem ona iz Danske) da ti ne gine virus bio triplovan, normalno vakcinisan ili nevakcinisan.

 

Ono sto se pre mesec dana cinilo sasvim logicnim - propusnica da se smanji zarazavanje opasnom Deltom danas je potpuno besmisleno.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Former deputy secretary of the Department of Immigration Abul Rizvi:

Quote

“Having been granted a visa, Djokovic had every right to think he would be allowed to enter Australia. Indeed, he did have a legal right. He would have used that visa to board a plane to Australia. At all major overseas airports with direct flights to Australia, there are Australian Border Force officers who assist airline staff to decide who can board a plane to Australia. Why didn’t the relevant Border Force official advise airline staff to prevent Djokovic from boarding, given the uncertainties about his vaccination status and his eligibility for an exemption?”

https://www.theage.com.au/politics/federal/the-blame-game-who-said-what-about-djokovic-s-cancelled-visa-20220106-p59mec.html

 

Uvodnik melburnskog dnevnika Ejdž:

Quote

It is hard to know exactly what happened, but it is clear that Djokovic’s case could have been handled better. His anti-vax views were well known to senior bureaucrats and politicians. It beggars belief that they did not take special care to scrutinise his application before he was allowed to board a flight. One possible explanation is the political one: that the federal government was ready to let Djokovic in with no questions asked until it encountered the enormous public backlash. On this theory, it seized the chance to claim the moral high ground, while at the same time diverting attention from its problems over the lack of rapid antigen tests and vaccine boosters.

One thing is clear – issuing visas is a federal government responsibility, and it has badly mishandled this case. No matter what passed between them, Tennis Australia and the Victorian government, it should have never come to this where Australia’s fractured bureaucracy is front-page news all over the world and the Serbian President is publicly condemning us.

If the confusion over Djokovic was the result of a mix-up, it is incompetence by all those involved. If on the other hand the federal government only flip-flopped for political reasons to defuse public outrage, it owes Djokovic an apology.

https://www.theage.com.au/sport/tennis/twists-and-finger-pointing-over-question-of-djokovic-s-eligibility-20220106-p59mft.html

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, cedo said:

Znam, imam tu knjigu, a Videva sam upoznao pre nego što je Đoković rođen, tako da sam bio malo iznenađen razvojem situacije :inn:

 

52 minutes ago, duma said:

Ako se ima u vidu ovo, a i ovo

Meni se nameće zaključak da vakcine pravljene pre omikrona ne deluju na  njega. Kad se pojavio omikron poprilično se glasno pričalo o tome da zaobilazi mehanizam zaštite dotadašnjih vakcina. Sad im je glupo da nam kažu da smo džaba krečili, pa vakcinisane nagrađuju tako što ih puštaju da ...

Nas koji smo prvo primili kineze, a za buster fajzera, trpaju s antivakserima. Fajzer od pre (skoro) godinu dana garant danas mnogo  bolje štiti od omikrona, nego kinez. Zbog tog nek se ...

Za ovo za zaštitu ne izgleda baš tako, doduše prinuđen sam da čitam između redova jer se otkako nam je na vlasti u NSW novi premijer glavna doktorka Čent mnogo ređe pojavljuje u javnosti i iznosi direktne opservacije nego kad je premijer bila Beređiklijan, izgleda da treća doza sasvim dobro štiti od zaražavanja a da dve doze sasvim dobro štite od ozbiljne hospitalizacije (ima izuzetaka, naravno). Nisam ovde ranioje naveo, broj novozaraženih je u NSW počeo naglo da raste otkako su ukinuta sva ograničenja za nevakcinisane koja su dotad važila. Pre par dana je u Bajron Beju od korone (što je ovde jako retko) umro pedesettrogodišnji slikar koji je svojevremeno dobio glavnu nagradu za portret, za (takođe sada preminulog, doduše od raka pluća) Dejvida Galpilila, jednog fenomenalnog aboridžinskog glumca po harizmi i pojavi jednako dobrog i unikatnog kao naš Pavle Vujisić - slikar je bio nevakcinisan i živeo je u tom raju alternativnih tipova sličnih Đokoviću. Što se tiče administrativnog trpanja u isti koš, s tim se slažem, zato sam i pisao svojoj poslanici da mi pomogne da mi majka dobije vizu za ulazak.

 

6 minutes ago, Budja said:

Izgubila se mera u ovim vakcinaskim merama i postupa se kao da je biti nevakcinisan jednaka opasnost u eri Omicrona kao u eri Delte ato nije tako. Pojacava se retorika bespotrebno (videti pod Makron).

 

U eri omikrona antivakseri su opasnost za sebe i delimicno bolnicki sistem (delimicno, jer ih je realno malo u vecini razvijenih zemalja koje nisu Istocna Evropa a opasnost jer imaju vecu verovatnocu da zaglave u bolnici), ali vise nisu opasnost za druge jer statistika pokazuje  (barem ona iz Danske) da ti ne gine virus bio triplovan, normalno vakcinisan ili nevakcinisan.

 

Ono sto se pre mesec dana cinilo sasvim logicnim - propusnica da se smanji zarazavanje opasnom Deltom danas je potpuno besmisleno.

Ne slažem se, nešto sam naveo i gore i dodajem da je velika većina hospitalizovanih ovde nevakcinisana, a na intenzivnoj ogromna većina. Ono što su ovdašnji liberali uradili (u isto vreme NSW premijer a i Morison) je da su oprali ruke od bilo kakvog (moguće nepopularnog) nametanja i da se prebacili retoriku na to da je vakcinacija i nošenje maske lična odgovornost, od čega je naš premijer Perote par dana posle toga odustao i ponovo uveo obavezno nošenje maski u zatvorenom i vratio obavezno čekiranje sa QR kodovima. Za poslednje se slažem, uz ogradu da to važi pod uslovom da u stanovništvu ne cirkuliše Delta.

 

SaE

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Ne slažem se, nešto sam naveo i gore i dodajem da je velika većina hospitalizovanih ovde nevakcinisana, a na intenzivnoj ogromna većina. Ono što su ovdašnji liberali uradili (u isto vreme NSW premijer a i Morison) je da su oprali ruke od bilo kakvog (moguće nepopularnog) nametanja i da se prebacili retoriku na to da je vakcinacija i nošenje maske lična odgovornost, od čega je naš premijer Perote par dana posle toga odustao i ponovo uveo obavezno nošenje maski u zatvorenom i vratio obavezno čekiranje sa QR kodovima. Za poslednje se slažem, uz ogradu da to važi pod uslovom da u stanovništvu ne cirkuliše Delta.

 

SaE

 

Pa to i ja kazem "opasnost" za bolnicki sistem. "Delimicna" jer kod vas ima 5% nevakcinisanih, 10% od tih 5% tesko da mogu da obore sistem.

 

Ali nisu opasnost za tebe, tvoju decu ili tvoje vise od druge vakcinisane osobe jer se Omicron jednako lako prenosi medju svim statusima vakcinacije.

 

 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...