Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 
To je kao u onom crtanom sa Silveseterom kad ima konzervu a nema otvarač ili ima otvarač, a nema konzervu. Ne bih rekao da je to verovatno osim ako im namera nije bila da istroluju svakog ko se prijavi za izuzeće
Ali nije nemoguće [emoji12]







... Shiit has hit the fan

Link to comment
20 minutes ago, Moonwalker said:

 

Naravno i treba da traze, ako drzava ima takva pravila u tom trenutku.


Poenta je da granicna policija bilo gde moze da trazi i uglavnom trazi ta dokumenta bez obzira na vize i ima citace QR koda. I da kovid sertifikati sadrze informaciju o prelezanoj bolesti sa datumom.

 

sustina.

 

umesto da je kao svaki anitvakser jasno i javno rekao da nece ucestvovati na turniru na kojem je vakcina uslov, odlucio da mulja. da se jebe a da mu ne udje. i talio se s majmunima (organizatori) kojima je bilo do kinte. i zajebali se u racunu. jer podlaci jaci od njih imaju neke svoje ciljeve za cije postizanje im odgovara da ga jebu u mozak.

 

takorekuc karma.

 

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Mozda i nece jer to sto je on prelezao koronu se ocigledno ne smatra dovoljnim uslovom za ulazak u zemlju. Imas na nekoj od prethodnih strana, neko je postavio, da su u pitanju dve odvojene procedure. Za sada niko nije ni natuknuo da je problem sa tom dokumentacijom to da je Novak lazirao da je imao koronu.


Pa kako da lazira, ako sertifikat kaze drugacije, bilo da ga je dobio u Monte Karlu ili u Srbiji (eUprava)? Kroz neki sistem je registrovan ako ju je prelezao. A ako su ga zezali van onoga sto se trazi na granici onda sluzbenik treba da bude kaznjen.

 

Inace za svaki sluzbeni put pre ove pandemije moje je iskustvo da je svako licno odgovoran da pribavi ono sto se trazi na granici. To pise svako imigraciono. Ne pozivno pismo i radne dozvole, ali vakcinalni karton npr da. 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:


Pa kako da lazira ako sertifikat kaze drugacije bilo da ga je dobio u Monte Karlu ili u Srbiji (eUprava)? Kroz neki sistem je registrovan ako ju je prelezao. A ako su ga zezali van onoga sto se trazi na granici onda sluzbenik treba da bude kaznjen.

 

Inace za svaki sluzbeni put pre ove pandemije moje je iskustvo da je svako licno odgovoran da pribavi ono sto se trazi na granici. To pise svako imigraciono. Ne pozivno pismo i radne dozvole, ali vakcinalni karton npr da. 

 

 

Danas covek ne moze biti siguran ni u jedan izvor ali, koliko ja imam informaciju, Novak je prelezao koronu pre nesto manje od mesec dana. Medjutim, to nije previse relevantno za ovaj slucaj jer su aplikacije poslate pocetkom novembra, mesec dana pre nego sto je zakacio.

Link to comment

Pa harpere automatski se (red velicine minut dva) sertifikat apdejtuje onog momenta kad ti medicinska sluzba zabode vakcinu ili registruje bolest u kompjuteru i centralnom sistemu. Pokaze mobilni sa sertifikatom na granici i to je to.

 

Kakogod da se nadamo da je granicna kontrola zajebala stvar.

Edited by Moonwalker
Link to comment

ne treba ovo dozivljavati kao nesto tragicno, pogotovu sto je ovo sustinski nebitna stvar i jos jedna crtica iz burnog zivota naseg nola. u moru sranja, ovo je samo jedna mala kapljica

 

a ocekivati da se na ovom topiku govori samo lepo o novaku je, znajuci ppp, malo nerealno 

 

 

jako mi se harasmentuje neka koala...sad cu da guglam da nisu cincile iz australije poreklom

 

Link to comment
8 minutes ago, Moonwalker said:

Pa harpere automatski se (red velicine minut dva) sertifikat apdejtuje onog momenta kad ti medicinska sluzba zabode vakcinu ili registruje bolest u kompjuteru. Pokaze mobilni sa sertifikatom na granici i to je to.

 

Kakogod da se nadamo da je granicna kontrola zajebala stvar.

 

To ti i govorim, ocigledno da nije taj problem u pitanju. Radi se o dva odvojena postupka i to je objasnjeno na jednoj od prethodnih strana*. Imao on vizu ili ne, mora sa sobom da ima medicinsku dokumentaciju koja je vezana za Covid protokole. Ne vidim mogucnost da ne bude vracen prvim avionom u slucaju da to nije imao kod sebe.

 

* thread na tviteru Voice for Victoria

Edited by harper
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

To ti i govorim, ocigledno da nije taj problem u pitanju. Radi se o dva odvojena postupka i to je objasnjeno na jednoj od prethodnih strana. Imao on vizu ili ne, mora sa sobom da ima medicinsku dokumentaciju koja je vezana za Covid protokole. Ne vidim mogucnost da ne bude vracen prvim avionom u slucaju da to nije imao kod sebe.


Hoces da kazes da nije imao smartphone sa aplikacijom za sertifikat da se loguje, a nastanjen je u Monte Karlu i dolazi u Srbiju?

Edited by Moonwalker
  • Haha 2
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Hoces da kazes da nije imao smartphone sa aplikacijom za sertifikat da se loguje, a nastanjen je u Monte Karlu i dolazi u Srbiju?

 

Hocu da kazem da je sigurno imao jer, da nije, sve bi bilo mnogo lakse australijskim vlastima i pitanje vize se uopste ne bi postavljalo jer ne bi bilo potrebe.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Hocu da kazem da je sigurno imao jer, da nije, sve bi bilo mnogo lakse australijskim vlastima i pitanje vize se uopste ne bi postavljalo jer ne bi bilo potrebe.


Dakle imao sve sto treba po zvanicnim informacijama imigracionog i neko pozvao granicu i rekao ne moze jer fokus grupe kazu tako. Dobro.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Al obicna prehlada im ne nabija komplekse, jedino po nekog po malo ubije, docim je Harper najvece zlo koje je hodalo ovom planetom,  jer, zamisli tog uzasa, ima misljenje koje se ne poklapa sa misljenjem vladalaca ovog foruma i, jos gore, spreman je da to misljenje brani i odbrani, i usput mnogima pokaze ko su i sta su.

Da neko u ovoj lelemudiji od zemlje negde na granici drka nekog stranca, svi ovi sto seire nad australskim izdrkavanjem po Novaku bi zalelekali, do izvan mlwcnog puta bi se culo. E, al posto se izdrkavaju direktni potomci evropskog sljama nad nasim covekom koji eto razmislja onako kako smatra da je ispravno, onda cemo ovo izivljavanje da podrzavamo, jer smo eto trendi...

Ja sam primio 2 vakcine, i posle iskustva sa revakcinom, to djubre vise u sebe necu uneti. Jel sad treba da se odjavim sa foruma, iako vakcine smatram jednim od najvecih naucnih dostignuca.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Dakle imao sve sto treba po zvanicnim informacijama i neko pozvao granicu i rekao ne moze jer fokus grupe kazu tako. Dobro.

 

Ponovicu treci put. Visa application i Covid protokol na granici su dva razlicita postupka. Za sada niko nigde nije rekao da je Novak prekrsio Covid protokol vec samo da viza koju je dobio nije adekvatna dokumentaciji koja je predata, sta god to znacilo. Videcemo ubrzo sta to tacno znaci kad se zavrsi sudski postupak. Ja ne znam da li je on imao i gace na sebi kad je dosao na carinu a kamoli uredan Covid pasos, ono sto mogu da pretpostavim je da bi u slucaju da nije ispunjavao obaveze iz tog protokola bio smesta vracen nazad i da ne bi bilo nikakvog prostora ni za kakvu zalbu nikakvom sudu. Covek putuje non-stop, gomila ljudi u njegovom timu se bavi tim stvarima, tesko je verovati da se pojavio u Melburnu s rukama u dzepovima i rekao - ja sam Djokovic, bre, pustaj.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:


Dakle imao sve sto treba po zvanicnim informacijama imigracionog i neko pozvao granicu i rekao ne moze jer fokus grupe kazu tako. Dobro.

pa ovo je najrealnije da se desilo

  • +1 4
Link to comment

Pa, recimo da radim u zdravstvu, i da imam malo vise informacija, a i da vrlo dobro znam na sta su sve spremne farmaceutske kuce.

E sad, obzirom da sam revakcinu jedva preziveo, izabrao sam da okusam srecu sa virusom, pa kako mi bude.

I kad kazem vakcine, mislim na sve vakcine, a ne na ove sklepotine...

  • +1 2
  • Haha 4
  • -1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...