Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 hour ago, Moonwalker said:


A gde ce da ga stave? Je li imaju poseban smestaj za VIP osobe koje dodju u ovakvu situaciju delom svojom krivicom? Mislim na ono “ako prodje prodje”. 
 

Mislim prosto bode oci to nase “klasno” razumevanje za izuzimanje za posebne slucajeve. Od ratovanja, od svega jebenog za svakog ko se snadje ili je umrezen. Pa je OK kenjati po “zapadu”, a skolovati decu tamo.

 

Ne tražim ja bilo kakav VIP smeštaj niti klasno izuzeće za njega. Kažem da je za tenis kao sport jebena katastrofa da se najbolji igrač koji je ikada uzeo reket u ruke nalazi u ekstradikcionom pritvoru umesto na turniru na koji je krenuo sa odobrenjem organizatora. Potpuno nevezano za to ko je kriv, koliko mu je bio kratak minić, i da li je pritvor sa jednom ili pet zvezdica. Isto bih rekao i za Federera ili Nadala, kojima se uzgred ovako nešto nikada ne bi desilo na granici pa taman da su u pitanju dva vodeća svetska antivaksera.

 

Potpuno je nebitno u kakvim će uslovima Novak provesti vikend. Postoje druge bitne stvari, ključne stvari oko kojih vodeći ljudi svetskog tenisa treba da stave prst na čelo posle ovoga, i što oni naravno neće učiniti.

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Tsai said:

"Three sources familiar with Djokovic’s paperwork on arrival, speaking anonymously to detail confidential documentation, said evidence to support the player’s exemption was “minimal” and was only supported by one doctor. They said it was far less substantive than that of the other player and official who entered the country with the same vaccine exemption."

 

The other player and the official had more than one doctor supporting their claims of prior COVID infection, while one source said most of Djokovic’s paperwork was on a Tennis Australia letterhead. When border officials asked him and the Victorian government to supply more documentation, none was produced."

 

Koliko tačno ima tih "sources familiar with" a.k.a. "veruj mi bato, imam izvore"? Bukvalno ne prestaju da iskaču, reklo bi se da je barem 150 anonimnih stručnjaka imalo uvid u dokumentaciju.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


A da li je za tenis kao sport, pa i za nas kao sunarodnike, jebena katastrofa da najbolji igrac koji je ikada uzeo reket u ruke ima ovakav odnos prema necemu sto drzi svet u limbu vise od 2 godine i izaziva “visak smrtnosti”?
 

 

 

Jeste. Što smo već n puta konstatovali na forumu i što ne potire ovo o čemu ja govorim.

 

Link to comment
6 minutes ago, Redoran said:

 

 

Jeste. Što smo već n puta konstatovali na forumu i što ne potire ovo o čemu ja govorim.

 


Ne potire sta? Da bi Federera i Nadala australijska granicna policija pustila na kvarno, a ovoga nece jer je Srbin?

Moz’ da bidne, a i ne mora da znaci.
 

Koga su od “zapadnih” avaksa pustili preko granice? Jesu li kasirsli onog americkog redneck-a?

 

Kakogod.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

Sledeci put, za svakog Srbina koji se zaglavi u ekstradicionom pritvoru odmah da se kontaktira odgovarajuca ambasada sa najviseg drzvanog vrha.

Ne za svakog Srbina, nego za svakog drzavljanina Republike Srbije.

To pod #1.

A pod pre #1, posao, i to osnovni, svakog diplomatskog predstavnistva bilo koje zemlje je da reaguje i nadje se svom drzavljaninu koji je upao u nevolju/probleme sa vlastima bilo koje drzave: ona tome i sluze, i to poprilicno pre nego slikanju osoblja na prijemima povodom drzavnih praznika...

Radilo se o notornom kriminalcu ili zeni tik pred porodjajem, bez razlike.

Sta vise, osobama koje se nadju u ovakvom problemu, pripada, sleduje takva vrsta zastite/pomoci od strane diplomatskih predstavnistava sopstvene drzave: ako ni zbog cega drugog, ono zbog toga sto je oni, zajedno sa svim drugim drzavljanima sopstvene drzave - placaju, izdrzavaju.

Pominjanje drzavnog vrha ovde je suvisno, ma se radilo i o 1 vucicu i njegovoj sklonosti/interesu da se okoristi/manipulise ovakvim desavanjima.

To je - abeceda... :fantom:

  • +1 4
Link to comment

Neki/mnogi forumaši ovde stvarno nemaju ni najmanju predstavu koliko je ovo loše za tenis, kucam o svemu što se dešava nakon što je organizator hebenog slema (jednog od 4 nezvaničnih svetskih prvenstava) u dogovoru sa državom, dozvolio najboljem igraču da može da učestvuje.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...