Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

4 hours ago, Roger Sanchez said:

On nema nikakvo suvislo obrazloženje zašto se neće vakcinisati. Apsolutno nikakvo. Nije to različitost, to je zatucanost novog mračnog doba.

 

 

niti je dužan da takvo obrazloženje ima i da ga ponudi. i ne može zbog toga da snosi sankcije u vidu lišavanja osnovnih prava koja ima, kao i svaki građanin.

 

sve ovo dalje što si napisao zaista ne bih komentarisao detaljnije. u tvojoj interpretaciji on je već suđen, osuđen ima utvrđenu dijagnozu i ocenu karaktera + određeno mesto u društvenoj hijerarhiji, vrlo blisko nekome ko je doživeo ili mu predstoji građanska smrt. i samo jednu mogućnost da to ispravi, tako što bi postupio u skladu sa tvojim svetonazorima. što, Bogu hvala, nije dužan da uradi. 

 

zapravo, nedostaje još samo jedan deo koji se logično nastavlja na tvoju presudu. ako ne postupi tako, teba krenuti na njega vilama, ognjem i mačem, fizičkom silom, prinuditii ga. sve naravno za njegovo dobro. jer on ne može da sagleda šta je za njega dobro, ali mi eto možemo i lepo smo ga upozorili.

 

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

 

Mali test. Koliko puta ste hteli nesto da napisete na forumu ali ste se bojali da vas ne osude i virtuelno grupno isutiraju ili ismeju? Kladim se da se mnogi pronalaze.

 

Ja sam puno puta uzeo da napisem post jer me iznervirao neciji komentar, a onda ipak odustao jer bi to samo dovelo do svadje i prepucavanja na licnom nivou. Kad prodje ljutnja, covek malo trezvenije sagleda stvari i shvati da ima onih koji drugacije gledaju i to je legitimno bez obzira sto se ne slazes. A nemam problem da napisem nesto za sta znam da je nepopularno misljenje, ako u datom trenutku osetim da je to potrebno uraditi.. 

  • +1 4
Link to comment
19 minutes ago, Meazza said:

 

Mali test. Koliko puta ste hteli nesto da napisete na forumu ali ste se bojali da vas ne osude i virtuelno grupno isutiraju ili ismeju? Kladim se da se mnogi pronalaze.

Ni jedan jedini put, pisem tacno ono sto mislim.

Da li ce neki imaginarni binarni isterivaci pravde i delioci vanvremenske mudrosti da me ismeju me uopste mnogo ne dotice. Prezirem sektasenje, ucoporavljanje, vecne istine, sve one koji se zalazu za dijalog u kome oni govore a ostali klimaju glavom... i ne libim se da to napisem.

Ziveo sam i postojao bez ovog foruma 50 godina, uopste mi nece tesko pasti da opet tako zivim.

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

 

ako smo do sada mozda i mogli reci da je bio principijelan (ja bih rekao pre glup), sve dalje ce biti tvrdoglavost u smislu onoga sto zeli da uradi u tenisu  ... sve ce ici na njegovu stetu

videsmo vec u melburnu ...  nitko se nece previse uzbuditi cak i ukoliko zavrsi karijeru ... hajp se stvara za mesec dana oko bilo cega

atp jedva ceka da mu vidi ledja

 

edit: dodao glup i ta->atp

 

Sta god da uradi njegova je stvar, njegova karijera i njegov zivot. Paradoksalno je da se time sta ce da uradi po pitanju svoje karijere u nacelu najvise bave oni koji ga iz nekih svojih drljavih razloga mrze od dana kad je poceo da dominira svetskim tenisom. Ja bih voleo da ga gledam jos godinama jer je neverovatan igrac koji je promenio tenis po nekoliko osnova ali sutra da odluci da nece vise da igra i da ga boli djokovic za vakcinaciju za mene nece biti nista manja teniska legenda nego da osvoji jos deset Grend Slemova. On je dokazao sve sto je hteo, kao najuspesniji teniser svih vremena ne moze iznad toga. To sto vecina ljudi na zapadu vise ceni svog plastificiranog idola i proglasavaju ga najboljim svih vremena, prosto zato sto oni misle da jeste, njihov je izbor na koji imaju pravo. Ako je uspeh merilo zna se ko je u tom drustvu najbolji, brojke ne lazu.

 

 

  • +1 3
Link to comment
25 minutes ago, Meazza said:

 

Mali test. Koliko puta ste hteli nesto da napisete na forumu ali ste se bojali da vas ne osude i virtuelno grupno isutiraju ili ismeju? Kladim se da se mnogi pronalaze.

 

Nijednom :laugh:

Link to comment
25 minutes ago, Meazza said:

 

Mali test. Koliko puta ste hteli nesto da napisete na forumu ali ste se bojali da vas ne osude i virtuelno grupno isutiraju ili ismeju? Kladim se da se mnogi pronalaze.

 

Bojim se da to pitanje svakako nije za mene.:D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

jebiga tede, mi nismo isto sto i javne licnosti. slava ide sa privilegijama, ali i sa cenom. 

 

i stvarno nisi morao da ubacujes hitlera u ovo.

 

 

ide sa cenom, ali cena ne može da bude nesrazmerna. niti svojstvu javne ličnosti, niti onome što je neko u tom svojstvu uradio. a apsurd ove priče je što javna ličnost u ovom slučaju ništa loše i naopako nije uradila. pa kad je već tako onda se ide logikom hajde da ga osudimo za ono što nije uradio. gde se opet ukazuje problem u tome što nije imao obavezu da to uradi, pa je osuda bespredmetna. pa kad već ne možemo ni za ono što je uradio ili nije, ajde da krenemo na ono što misli. pa kad se, jebene li nevolje, pokaže da tu i nema nekih zlomisli, hajde da da intrerpretiramo te misli izvlačenjem iz konteksta kako bi konstuisali nepostojeće pretnje i opasnosti.

 

što se Hitlera tiče, uzeo sam primer jer je tretman Novaka bio takav kao da je u pitanju zločinac, terorista ili kriminalnac

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

To ne menja cinjenicu da je obavezna vakcinacija u smiraj korone neciji hir, uostalom to pokazuje i iznenadna promena narativa Francuske, nakon sto su rekli da je Djokovic kod njih dobrodosao palo je par poziva od baja koji vode celu propagandu i odjednom potpuna promena kursa.
Ljudi upiru u prstom u "glupog Djokovica" umesto da brane svoje slobode ali ok, vakcinisani ste, trenutno vas ovaj fasizam ne dotice pa ste slobodni da lovite vestice. Stanfordski eksperiment na delu.

 

Link to comment

Naravno da sam se više puta uzdržavao da ne napišem šta mislim isto kao što se i u realnom svetu uzdržavam da ne kažem baš uvek sve što mi je na pameti. 

 

Na svakom od podforuma ovde važe pomalo drugačija pravila. I po političkoj liniji, i po nacionalnoj, i po pitanju korone. Ima ljudi kojima se toleriše sve, ima onih kojima se ne toleriše ništa. Prosto, ko ovde hoće da obitava, mora da se pomiri s time i prihvati pravila.

 

Isto kao što svako ko hoće da se bavi profesionalnim tenisom u 2022. izgleda mora da bude vakcinisan. Srećom, čovek koji je predmet ove teme ne mora, dobio je praktično sve što se dobiti može u ovom sportu, ima para da je obezbedio i naredne 2 generacije. I ne mora nikome da odgovara za svoje stavove i postupke, ali isto tako niko na ovom svetu nije dužan da ga štedi kad te stavove javno iskazuje. 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, samo_opusteno said:

To ne menja cinjenicu da je obavezna vakcinacija u smiraj korone neciji hir, uostalom to pokazuje i iznenadna promena narativa Francuske, nakon sto su rekli da je Djokovic kod njih dobrodosao palo je par poziva od baja koji vode celu propagandu i odjednom potpuna promena kursa.

E meni je ovo isto jako zanimljivo.

Ne znam da li je i koji baja koga zvao, ali da je sumnjivo, vala jeste.

  • +1 1
Link to comment

Ma kakav baja zvao, Francuzi su usvojili u donjem domu parlamenta Makronov predlog o tome da nevakcinisani neće moći da idu ni na jedno javno mesto paralelno kako se ovo sve odvijalo, napisao sam to prvi put kad su ga ovi sa RGR zvali usred ove situacije. Čekala se samo formalnost da senat odobri.

  • +1 4
Link to comment

Ok.

To nisam znala.

A mnogo se zgusnuli događaji pa izgleda sumnjivo.

A opet, ako si ti to znao , zar nije znalo i ministarstvo kad je onako izletelo da je Novak dobrodošao na rg?

Zašto im je to trebalo ?

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

A opet, ako si ti to znao , zar nije znalo i ministarstvo kad je onako izletelo da je Novak dobrodošao na rg?

Zašto im je to trebalo ?

24/7 news cycle, prate što se zbiva, jedni druge gledaju što rade, svi imaju mjere uvedene za svoje stanovništvo i opipkuju bilo naroda koji - prati medije

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...