Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Quote

Ja sam vrhunski sportista, zdrav sam kao astronaut i mogu sebi dopustiti da budem kreten. Vi koji to niste, ne možete. Vakcinišite se.

 

 

I rešen problem. Samo Đokovićev PR je diletantski, plus luda porodica. Naravno, Australijski funkcioneri ovu budalaštinu hendluju još gore. Ostane čovjek bez pravih pridjeva za ovo.

  • +1 2
Link to comment

Da li sam dobro razumeo (gledajući deo prenosa suđenja), Đoković je podneo medicinsku dokumentaciju u kojoj navodi razloge zbog kojih ne može da bude vakcinisan? To se nije pominjalo do sada ili ja ne pratim dobro?

Link to comment
7 minutes ago, Ros said:

 

neverovatno. malo ih bockam na nekog od rothenbergovih twittova.

majko mila, ne daju svoju milu australiju. ponosni. moja dezela, pasos ljubim... imam osecaj da bi me uzivo rastrgli

 

Cekaj..oni su naravno svesni ko je tu drzavu osnovao, naselio i zasto je uopste nastala ?

 

Poljski wc u dvoristu mog dede na selu ima vise razloga za dignitet od njih.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Zivjela pravna drzava Australija!

 

Sve price o vizi, Spaniji, krsenju epidemioloskih pravila, potrdi za kovid su napustene! Ministar je izjavi da je Novak u pravu! :)

 

Osnova za deporataciju je druga. Novak moze da postane ikona antivakser i time steti antiepidemioloskoj politici Vlade!

 

Sto bi se desilo da Novak kaze nesto u prilog vakcinaciji ili da obeca da ce se na kraju turnira vakcinisati?

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
Just now, Velocipede said:

Da li sam dobro razumeo (gledajući deo prenosa suđenja), Đoković je podneo medicinsku dokumentaciju u kojoj navodi razloge zbog kojih ne može da bude vakcinisan? To se nije pominjalo do sada ili ja ne pratim dobro?

 

ne moze da bude vakcinisan jer je imao koronu. to se isto vodi kao medicinski razlog da se ne mora vakcinisati, ali je ogranicen na 6 meseci

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ma, to je sve poludelo. Juce citam izjavu nekog lika "ostanak Djokovica u Australiji bi bio samar u lice milionima Australijanaca koji su se zrtvovali zbog javnog dobra". Procitao sam tri puta da bih se uverio sta citam. Kako, jebo te? Zasto?

Pa jeste u neku ruku. Ljudi su prošli kroz pakao, mnogi su se vakcinisali da ne bi izgubili poslove, neki su izgubili poslove jer se nisu vakcinisati, vidjeli ste i ovdje priče ljudi koji roditelje ne mogu da vide jer se ovo nisu vakcinisati odobrenim vakcinama, i takvih priča koliko hoćeš.

I onda kako će ljudi to doživjeti ako puste nevakcinisanog tenisera?

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Stari tenis fan said:

Zivjela pravna drzava Australija!

 

Sve price o vizi, Spaniji, krsenju epidemioloskih pravila, potrdi za kovid su napustene! Ministar je izjavi da je Novak u pravu! :)

 

Osnova za deporataciju je druga. Novak moze da postane ikona antivakser i time steti antiepidemioloskoj politici Vlade!

 

Sto bi desilo da Novak kaze nesto u prilog vakcinaciji ili da obeca da ce se na kraju turnira vakcinisati?

 

ne mora da kaze nista.

 

dovoljno je ovo:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mislim da ako mu je cilj bio da se bori da ostane tamo po svaku cenu (nevezano za to kako se doslo u situaciju i ko je i koliko kriv) PR taktika sa presingom i pre svega demonstracijama dela autsralijskih Srba, kao i onaj Srdjanov cirkus u Beogradu nije bila dobra.

 

Lincujte me ako hoceta  radim godinama sa ljudima iz slicnih kultura, moje iskustvo je da nas drkoski dza ili bu nacin (na koji mi ni ne reagujemo, prosto nam je normalan) izaziva refleksno ukopavanje  druge strane i prelazak u njihovu varijantu drkos moda (govorim o javnosti ne o granicnoj policiji).

 

Oni nece reci da razumeju da ih zajebavate ili da se zajebavate sa stvarima koje su njima bitne ma koliko vama bile nerazumljive (stvar percepcije), ali ce strpljivo sacekati da vam naprave problem.

 

Ako je bio uporan da igra, neko je u njegovo ime morao da obuzda one demonstracije u Australiji (ne verujem da on licno ima nesto sa tim) ili da ih kanalise u pristojniju formu i ove u Beogradu, pa da pokusa da dobije proces. Advokati su mu odlicni, na zalost kasno.

 

Edit: Mislim da australijske Srbe ceka cupavo vreme posle ovoga

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, red star forever said:

Pa jeste u neku ruku. Ljudi su prošli kroz pakao, mnogi su se vakcinisali da ne bi izgubili poslove, neki su izgubili poslove jer se nisu vakcinisati, vidjeli ste i ovdje priče ljudi koji roditelje ne mogu da vide jer se ovo nisu vakcinisati odobrenim vakcinama, i takvih priča koliko hoćeš.

I onda kako će ljudi to doživjeti ako puste nevakcinisanog tenisera?

 

jasno je da im nije pravo, ali okrecu puske u pogresnom pravcu. upravo slucaj sa nevakcinisanima koji su dosli na turnir bi trebao da ide u smeru da traze od vlade da spuste malo gas.

  • +1 2
Link to comment

Ja mislim, nadam se, da će sa Omikronom doći do spuštanja gasa.

Samo trenutno mislim da vlada nema kud nego da se drže onoga što su propovijedali posljednjih godinu dana.

 

Inače bi morali pojesti sva govna što su izazvali...🙂

  • +1 2
Link to comment
Just now, renne said:

Ja sad kad sam shvatio da će njima opasti đidipi ako Kljako ostane tamo dole, potpuno podržavam Australsku vladu, i kajem se za sve izrečene reči

Jer đidipi je sve

 

sad kad im svakodnevnih preko 100,000 novih slucajeva posalje more ljudi na bolovanje, bice kuku-lele

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

pa to je i premijer rekao

još dodao kako su imali najveći đidipi u doba korone i kako na to ne sme da se pljune

 

Dobro, od politicara koji je uspeo od ovog slucaja da napravi blamazu bih i ocekivao da pokusa da spasi koji politicki poen tugaljivim izjavama ali nemoguce je da neko sa dva grama mozga iskreno veruje da bi ostanak Djokovica u Australiji na bilo koji nacin promenio bilo sta u polozaju gradjana Australije.

 

Novak dve kljucne stvari nije uradio koje su uradili Australijanci: 1. nije se vakcinisao i 2. nije prosao lockdown.

 

1. Smisao vakcinacije je u prvom redu samoodrzanje a ne briga za javno zdravlje. Ljudi se vakcinisu ili treba da se vakcinisu zato sto to njih cini pre svega bezbednim od zarazavanja a, u slucaju da se ipak nekako zaraze, od tezih klinickih slika i zaglavljivanja u bolnici. Biti vakcinisan je pitanje zdravog razuma i odgovornosti prema sopstvenom zdravlju pre svega, nije nikakav altruizam.

 

2. Sta Djokovic ima sa lockdown-om? Prvo, nije ga on doneo jer nema kapacitet donosenja politickih, medicinskih ili bilo kakvih drugih odluka u Australiji. Drugo, jedini nacin da prodje isto sa lockdown-om je bio da se preseli u Australiju i tamo provede citavu prethodnu godinu. On je rezident Monaka, nema nista sa Australijom i ne postoji nijedan razlog zasto bi tamo ziveo godinu dana. Cak i da je to uradio sigurno ne bi iskusio isti lockdown kao i svi drugi jer je profesionalni teniser i putuje cele godine svuda po svetu da bi igrao tenis.

 

Dakle, jedini razlog zasto bi ostanak Djokovica u Australiji pogodio Australijance bi, paradoksalno, bio da su svi svesni da je sve sto su prosli bilo apsolutno nepotrebno ali da gaje iluziju da je bilo vazno, pa bi samar u lice bio da ih neko na to podseca svojim prisustvom. Ako su, pak, svesni da su uradili veliku stvar zasto bi ih na bilo koji nacin pogadjala sudbina coveka koji nema nikakve veze sa njihovim zivotima u poslednjih godinu dana?

  • +1 6
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...