Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 

10 minutes ago, Stari tenis fan said:

 

U tome je razlika izmedju ekzaktne i drustvene nauke. Gorila i gerila se lako pomijesaju. Pitanje interpretacije. Automastak sekvencijalna generacija brojeva ne ostavlja mogusnost za interpretaciju.

 

 

 

Imam i ja iskustvo sa bazama podataka, ali to je najmanje bitno. Dokaz je daleko jednostavniji, ne treba iskustvo u bazama pofataka.

 

Sa njegovom izjavom se djelimicno ne slazem.

On kaze da se  bez "data modela ne može". Sa time se ne slazem. U generalnom slucaju on je u pravu. U ovom slucaju je problem jednostavan i objavljena sekenca je dovoljno dugacka da se poomoci "reverse engineering" moze pouzdana zakljuciti sto je data model! Sa sigurnoscu debelo vecom od 99%.

 

Slazem se kad kaze "da se ne može ništa sa sigurnošću tvrditi" bez istage. Podatke unose ljudi, oni grijese, moze postojati bug, moze biti dupli unos... Neko me je pala na pamet vrlo originalna ideja DJ i Đ... Medjutim, mala su sanse da se nesto takvo desilo. Mozda 10-20%.

 

Nazalost, izgleda da postoji jos jaci dokaz od dosad pokazanog.

Puno sumnji moze da odgane Djokovic ako pokase mejl kojim je dobio pozitivni test 16. ili 17. decembra.

 

Ne sumnjam da si bliske struke. Nacin na koji vodis diskusije to pokazuje.

 

Konacno, ja ne bih zelio da se dokaze falsifikat! 

 

 

 

 

 

Pa, eto, i sam kažeš da postoje neke šanse da nije falsifikat. Za mene to znači da jak dokaz ne postoji. I dalje je sve u domenu nagađanja. Međutim, ja se slažem sa generalnim sentimentom tvog originalnog upisa da je sve ovo loš publicitet za Srbiju i da je Đoković tome debelo doprineo. Samo se ne slažem da će hajka na Đokovića i negativan stav prema Srbiji ovaj put biti zasnovani na dokazima. Neće, jer dokaza nema (možda se i pojave, mada sumnjam). Biće po istom principu kao i do sada i imaće istu težinu kao što je do sada imalo. Samo što je u slučaju Đokovića intenzitet veći nego ikada. Za samu Srbiju se ne brinem previše, neće ovo ništa značajno promeniti u tom smislu. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

 

To je i moja pretpostavka, uostalom ekstenzivno sam pisao o tome, ali bilo je nekih teorija kako se ID u stvari generiše unapred i štampa na nalepnicu koja ide na svaki test.

 

 

Pa ID testa se sigurno stampa i lepi na epruvetu. Novaku niko ne spominje zasto je ID testa takav kakav je, nego se govori o ID sertifikata. Ta dva broja su razliciti

 

Mogao bi neko ko je radio pcr test u Beogradu da opise proceduru na samom mestu testiranja, ja sam opisao kako sam to radio u Kanadi (u lab u kojoj sam se testirao). Pored poznavanja DB valjda se treba poznavati i procedura/logistika

 

 

Link to comment
13 minutes ago, harper said:

 

Da, nije tesko pomesati. Problem je sto izgleda nije tesko ni od svoje greske napraviti kampanju sa teskim posledicama po nekoga a jos je i najlakse vecini da u sve to poveruje. Djokovic po strani, to su veoma opasne stvari.

Opasne su stvari, zato mislim da je Brnabic ispravno postupila.

Link to comment
13 minutes ago, adam said:

na kraju, ako je pametan pa se povuce iz javnosti na koji mesec i vrati u pristojnoj formi, sve ovo ce se zaboraviti cim dobije prvi pehar.

 

 

nece se ovo nikad zaboraviti. posebno oni sto se zainteresuju za tenis ako ima neka afera ili ulaze u pricu sa predrasudama. imamo i ovde forumasa koje i dalje koriste u diskusiji argument kako je novak prosle godine zahtevao bolje uslove za sebe pred australija open. ko ga ne voli zapamti samo ono sto se lose o njemu prica. 

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

 

Pa, eto, i sam kažeš da postoje neke šanse da nije falsifikat. Za mene to znači da jak dokaz ne postoji. I dalje je sve u domenu nagađanja. Međutim, ja se slažem sa generalnim sentimentom tvog originalnog upisa da je sve ovo loš publicitet za Srbiju i da je Đoković tome debelo doprineo. Samo se ne slažem da će hajka na Đokovića i negativan stav prema Srbiji ovaj put biti zasnovani na dokazima. Neće, jer dokaza nema (možda se i pojave, mada sumnjam). Biće po istom principu kao i do sada i imaće istu težinu kao što je do sada imalo. Samo što je u slučaju Đokovića intenzitet veći nego ikada. Za samu Srbiju se ne brinem previše, neće ovo ništa značajno promeniti u tom smislu. 

Ni jednom trenutku ja nisam reako da su dosada skupljeni dokazi dovoljno jaki za sud! Nisu i ne mogu biti. Cak i ovaj dokaz koji sam pomenu, iako jaci, nije dovoljno jak za sud. Zato ni Srbija ni Djokovic ne trebaju istragu, koja bi otklonila sumnju u jednu ili u drugu stranu. Brnabic je ispravno postupila.

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
8 minutes ago, Stari tenis fan said:

Ni jednom trenutku ja nisam reako da su dosada skupljeni dokazi dovoljno jaki za sud! Nisu i ne mogu. Cak i ovaj dokaz oji sma ja pomenu, iako jaci, nije dovoljno jak za sud. Zato ni Srbija ni Djokovic ne trebaju istragu, koja bi otklonila sumnju u jednu ili u drugu stranu. Brnabic je ispravno postupila.

Na šta misliš sa Brnabić?

 

Ja kažem da sumnjam da će se pojaviti dokazi zato što to može jedino u Srbiji da se istraži, a to državi Srbiji ne odgovara, a bogami nisam siguran da li bi odgovaralo i građanima. Sa jedne strane je dobro da se dođe do pravde, da se otkriju zloupotrebe i kazne odgovorni, sa druge strane to može da dovede do toga da ljudima koji se pošteno testiraju ne priznaju testove na granicama. Ne znam ni sam kakav ishod da priželjkujem u slučaju da jeste falsifikat.

 

Što se tiče težine trenutnih dokaza, nije za sud, slažemo se. Za šta je onda dovoljno jak taj dokaz ako kažeš da ostavljaš 10%-20% verovatnoću da nije falsifikat? Ja kažem da ne menja apsolutno ništa. Hajka bi bila ista i sa nekonzistentnim ID-jem i bez njega.

 

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Na šta misliš sa Brnabić?

 

Ja kažem da sumnjam da će se pojaviti dokazi zato što to može jedino u Srbiji da se istraži, a to državi Srbiji ne odgovara, a bogami nisam siguran da li bi odgovaralo i građanima. Sa jedne strane je dobro da se dođe do pravde, da se otkriju zloupotrebe i kazne odgovorni, sa druge strane to može da dovede do toga da ljudima koji se pošteno testiraju ne priznaju testove na granicama. Ne znam ni sam kakav ishod da priželjkujem u slučaju da jeste falsifikat.

 

Što se tiče težine trenutnih dokaza, nije za sud, slažemo se. Za šta je onda dovoljno jak taj dokaz ako kažeš da ostavljaš 10%-20% verovatnoću da nije falsifikat? Ja kažem da ne menja apsolutno ništa. Hajka bi bila ista i sa nekonzistentnim ID-jem i bez njega.

 

Tako je, istraga bi bila losa za  Srbiju. Sve ostalo je manje bitno. Hoce li Djokovica deportovati ili nece, je li krsio epidemioloske mjere ili nije, hose li osvojiti 21. slem ili nece...

 

Brnabic se dogovorila sa Morisonom da ne bude istrage. Istragu su Australci mogli da traze. Oni su ostecena strana. Srbiji bi bilo tesko da kaze ne, a morala bi upravo to da ucini. Znaci lici mi na dogovor da Australci nece traziti otvarenje istrage.

 

Mnogi na Zapadu ISKRENO misle ono sto su ono dvoje novinara rekli kad su uhvaceni da razgovarju prije emisije. Oni su duboko uvjereni u to, jer su indicje dosta jake!

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
5 minutes ago, Stari tenis fan said:

Tako je, istraga bi bila losa za  Srbiju. Sve ostalo je manje bitno. Hoce li Djokovica deportovati ili nece, je li krsio epidemioloske mjere ili nije, hose li osvojiti 21. slem ili nece...

 

Brnabic se dogovorila sa Morisonom da ne bude istrage. Istragu su Australci mogli da traze. Oni su ostecena strana. Srbiji bi bilo tesko da kaze ne, a morala bi upravo to da ucini. Znaci lici mi na dogovor da Australci nece traziti otvarenje istrage.

Kako je to ručak 21. slam nebitan...

  • Haha 2
Link to comment

Izvinjavam se što sam Koštunica™, ali kada se to brnaba dogovorila sa morisonom , otkud ta informacija ? 

 

a ovo što pišete o ID. totalni sam duduk, ali mi je jasno šta je napisano i o čemu se radi  

baš zbog toga, što toliko jasno deluje kao muljaža, ja ne mogu da verujem da je neko ko je to fejkovao, toliko loše to uradio 

 

pa jbt, bila sam jednom prinuđena da baš zbog teškog nekog sranja antidatiram neki projekat, što je banalno u odnosu na ovo. dakle, na stotine detalja smo obraćali pažnju, sve je moralo da se slaže. a to slaganje datuma i broja protokola (što je najbliže ovome sada), pa to je elementarna stvar 

 

zato ne znam da li bi se grohotom smejala ili bi se rasplakala, pa mi ni slagati ljudski ne umemo :isuse: :cry: 

Link to comment
42 minutes ago, nssar said:

 

 

Pa ID testa se sigurno stampa i lepi na epruvetu. Novaku niko ne spominje zasto je ID testa takav kakav je, nego se govori o ID sertifikata. Ta dva broja su razliciti

 

 

Bilo bi logično da jesu ali ima 0 dokaza za to trenutno...

Link to comment
4 hours ago, nssar said:

 

Kada dobijes mejl od eUprave da li ti kaze da si pozitivan/negativan ili je samo link za download? I ima li ID sertifikata?

Mejl ti samo kaže da je test gotov i da se može preuzeti sa e-Uprave.

Link to comment
3 minutes ago, Stari tenis fan said:

Zato sto bi istraga bila rizik sa potencijalno nesagledivim posledicama.

 

21. slem je vrlo bitna stvar, mislim, ko nije u materiji, ne može nikako to da ukapira.

 

 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...