Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

10 minutes ago, Stari tenis fan said:

Dokazi su vrlo jaki i pored toga sto su izasli na tvitovima. Nijedan ozbiljni covjek iz struke (matematike, statistike ili informatike) ne moze reci drukcije. Svejedno NISU DOVOLJNI za sud. Zasud bi trebalo napraviti ozbiljnu istragu. Da li bi ona izvan svake razumne sumnje dokazala da je po srijedi falsifikat? Vjerovatno bi, iako nije sigurno. Glavni posao Brnabic je bio da stopira tu istragu. Dobro je ucinila, iako upravo zato sto su dokazi jaki, to ce imati samo limitirani efekt. Sjeti se ono dvoje Australijanaca TV komentatora. Oni nr dovode ni u najmanju sumnju verziju koju iznose. Isto je za stotine miliona ljudi na planeti. Znacaj "komarca" dijelom cini broj ljudi koji su culi za njega. 

 

Naravno da budale nikada ne dovode u sumnju "zvanicnu verziju" to nista ne znaci. Covek sa ESPN-a je ostao bez posla i dve godine se potucao po sudovima da dokaze da nije kriv zato sto je jebeni Ben Rotenberg poveo kampanju da je lik nazvao Serenu gorilom zloupotrebljavajuci to sto je ovaj u jednom trenutku njenu taktiku nazvao "guerilla tactic". Pri cemu to nije nepoznat termin u tenisu (odnosi se na taktiku koju je svojevremeno Agasi upotrebljavao protiv Samprasa, da ne sirim pricu), sto bi Rotenberg znao da je novinar a ne budala zeljna paznje. Ali, grudva je zarotirana i tu vise nije bilo pomoci, moralo je da se saceka da prodje dve godine da novi direktor ESPN-a coveka na kraju vrati na posao.

 

Ovaj ili bilo koji drugi slucaj, ne pravi nikakvu razliku, Novak nije prvi kojeg je pregazila ta masina nitkova i budala a sva je prilika da nece biti ni poslednji. To ludilo je toliko rasireno da moze lako da se desi da nam svima dodje glave pre nego bilo sta drugo.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Stari tenis fan said:

Dokazi su vrlo jaki i pored toga sto su izasli na tvitovima. Nijedan ozbiljni covjek iz struke (matematike, statistike ili informatike) ne moze reci drukcije. Svejedno NISU DOVOLJNI za sud. Zasud bi trebalo napraviti ozbiljnu istragu. Da li bi ona izvan svake razumne sumnje dokazala da je po srijedi falsifikat? Vjerovatno bi, iako nije sigurno. Glavni posao Brnabic je bio da stopira tu istragu. Dobro je ucinila, iako upravo zato sto su dokazi jaki, to ce imati samo limitirani efekt. Sjeti se ono dvoje Australijanaca TV komentatora. Oni nr dovode ni u najmanju sumnju verziju koju iznose. Isto je za stotine miliona ljudi na planeti. Znacaj "komarca" dijelom cini broj ljudi koji su culi za njega. 

Hahaha ne može nijedan ozbiljan, pazi sad, matematičar reći! Druže, imaš na istoj ovoj stranici čoveka koji očito ima iskustva sa bazama podataka da se bez data model ne može ništa sa sigurnošću tvrditi sa sve primerom iz realnog života koji potkrepljuje tu tvrdnju. On je samo poslednji koji se javio, a i ja sam iz vrlo bliske struke, svakako bliže nego što bi to bio matematičar i slažem se. 

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

Teoretski moguće, u praksi malo verovatno iz 1 prostog razloga: na mestu za testiranje lako može da ne bude interneta/pristupa sistemu, tako da se generisanje ID-a sigurno ne bi radilo tamo.

 

Nešto malo verovatnija verzija bi bila da se ID-ovi generišu unapred, pa se te epruvete ili šta se već koristi distribuiraju po test centrima, ali znajući našu logistiku - opet, vrlo mala je verovatnoća. 

 

Takođe, ako u bilo kom koraku procesa neko mora da ručno ukucava neki ID da bi se poklopila vrednost sa testa s nečim u bazi, odgovorno tvrdim to ne bi bila baza nego neupotrebljivo đubre. 

 

Po ovom sto kazes meni je verovatnije da se ni unos podataka ne vrsi u trenutku testiranja zbog pristupa sistemu i da bi se smanjio broj osoblja u kontaktu sa potencijalno zarazenim i vreme tog kontakta (u N Sadu ispunis formular sa podacima pre tog kontakta). Sto se tice Id uzorka on je u bar kodu pa se sigurno ne unosi rucno

 

Postupak koji sam opisao je gotovo identican laboratorijskim ispitivanjima krvi (u Kanadi) gde se odstampa dovoljan broj bar koda za uzorke (posto se uzima vise od jedne epruvete) i jedan za tvoj uput (podatke o testiranom), slican postupak je i kod pcr testiranja u Kanadi (popunis podatke prilikom zakazivanja testa, na ulazu te identifikuju i skeniraju epruvetu koji ti daju da nosis do osobe koja ti "cacka" nos). Pdf koji dobijes nema ni broj sertifikata, a cak ni ID uzorka, bar je tako bilo krajem avgusta.

Link to comment

wtf

 

pa ovde se jos diskutuje o tome je li lazirano      :isuse:      ono, sam Nole da izadje i kaze "DARIJA MI SREDILA MAJKE MI" ovde bi se opet trazio dokaz vise. Lazirao Srbin da prejebe civilizaciju pa se poslovicno usro. Aman, bilo do sada milion puta, srpski perpetummobile, nasa nacionalna karakteristika na koju smo ponosni, opisana u knjizevnosti, pozoristu i kinematogrfiji.

 

Mi smo zaista neki drustveni eksperiment, numem drugacije da objasnim

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

 

14 minutes ago, harper said:

 

 Novak nije prvi kojeg je pregazila ta masina nitkova i budala a sva je prilika da nece biti ni poslednji. To ludilo je toliko rasireno da moze lako da se desi da nam svima dodje glave pre nego bilo sta drugo.

 

ko s djavolom tikve sadi... ili faustovska dilema?

 

izvinjavam se obozavaocima lika i dela al ja nikako ne mogu da shvatim ovo sto se desava s djokovicem kao neki bitan problem. iz citave ove rasprave meni je najgore to sto @Gojko & Stojko majka ne moze da udje u zemlju. mozda sam kao gastos osetljiv na te stvari al u mom univerzumu djokovicev problem je bitno potono cim je stao uz gojkov. 

 

i ko sam ja onda da zameram stanovnicima australije sto su besni ako se za djokovica formira sistem mimo postojecih pravila (jer kinta ne sme da trpi) a ti ljudi se vec dve godine zrtvuju jer sta? njihovi zivoti su nebitni i ko ih jebe.

 

djokovic je mogao izabrati da se drzi svojih principa i odbije da ide u zemlju koja za uslov postavlja vakcinaciju pa samim tim i da ne mulja i da ne gura prst u oko ovim ljudima al je izabrao suprotno. kapiram da nije sam o tome odlucivao i da su mu dali razlog da veruje da ce to muljanje proci pa ga zajebali ali kao sto rekoh na pocetku - ko s djavolom tikve sadi...

 

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Партибрејкер said:

 

Naravno da se generiše u momentu kad Batut unese to u sistem. Onda mu se dodeli i ID broj, automatski. Inače bi neko sad mogao da prvi put otvori neki svoj test iz jula 2020. i dobije broj koji otprilike odgovara ovima koji danas rade testove, a to se naravno ne dešava.

Ali imamo i timestamp problem. Znači Đoković je 17.12. popodne otvorio mail od eUprave, downloadovao pdf sa testom na kome je bio QR kod koji vodi ka stranici koja je kreirana 9 dana kasnije - 26.12. u 14:21h po srpskom vremenu. Taj broj na linku je jedinstven i ne može da se lažira.

E sad će opet neko da se javi i da objašnjava kako ovo nije dokaz za bilo šta i da nema svrhe pričati na ovu temu dok se sudski ne dokaže da je bio falsifikat. 

 

Da li ti ovo znas ili predpostavljas, posto imamo razlicite ID uzorka i ID sertifikata koji ne moraju da se generisu istovremeno. Ima logike da se ID sertifikata generise u trenutku kada zatrazis sertifikat (generises sertifikat) do tada moguce da sertifikat kao takav i ne postoji u DB (dovoljno je da se cuvaju podaci koji mogu da ga generisu)

 

Link to comment
Just now, adam said:

 

 

ko s djavolom tikve sadi... ili faustovska dilema?

 

izvinjavam se obozavaocima lika i dela al ja nikako ne mogu da shvatim ovo sto se desava s djokovicem kao neki bitan problem. iz citave ove rasprave meni je najgore to sto @Gojko & Stojko majka ne moze da udje u zemlju. mozda sam kao gastos osetljiv na te stvari al u mom univerzumu djokovicev problem je bitno potono cim je stao uz gojkov. 

 

i ko sam ja onda da zameram stanovnicima australije sto su besni ako se za djokovica formira sistem mimo postojecih pravila (jer kinta ne sme da trpi) a ti ljudi se vec dve godine zrtvuju jer sta? njihovi zivoti su nebitni i ko ih jebe.

 

djokovic je mogao izabrati da se drzi svojih principa i odbije da ide u zemlju koja za uslov postavlja vakcinaciju pa samim tim i da ne mulja i da ne gura prst u oko ovim ljudima al je izabrao suprotno. kapiram da nije sam o tome odlucivao i da su mu dali razlog da veruje da ce to muljanje proci pa ga zajebali ali kao sto rekoh na pocetku - ko s djavolom tikve sadi...

 

 

Nema sta da se izvinjavas, sve ovo zapravo ne bi ni trebalo da bude ovoliki problem jer se u krajnjoj liniji svodi na to da li ce igrac X da igra na teniskom turniru Y a sve ostalo je samo nabacivanje svega i svacega u formi kojekakvih navodnih principa i slicno. Pazi dokle smo stigli za nedelju dana raznim putevima i stranputicama, da zbog slucaja jednog tenisera koji je zaustavljen na australijskoj granici mora da se zvanicno oglasava MUP Spanije. Pri cemu teniser nije Spanac, nije njihov drzavljanin, nema nikakve veze sa Spanijom, osim sto tamo ima teniski kompleks na kojem povremeno trenira.

 

O besu australijskih gradjana smo vec pisali pa da ne ponavljam, kratka verzija je da ne samo da im to niko ne zamera vec se taj bes razumno mogao i ocekivati.

 

Ono sa cime ja imam problem upravo je to sto se "slucaj Djokovic" percepira kao ne samo bitan vec valjda kljucni problem za opstanak civilizacije, imajuci u vidu kolika mu se paznja pridaje i gde je u udarnim vestima. Omikron proizvodi rekordne brojke zarazenih, na ivici smo sukoba u Ukrajini u kojem potencijalno mogu da ucestvuju bar dve nuklearne velesile, ceo jebeni svet se bavi time da li je Djokovic lazirao pozitivan PCR test i ko mu je dao pravo da udje u Australiju nevakcinisan. Jebeni bankrot razuma.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

Ono sa cime ja imam problem upravo je to sto se "slucaj Djokovic" percepira kao ne samo bitan vec valjda kljucni problem za opstanak civilizacije, imajuci u vidu kolika mu se paznja pridaje i gde je u udarnim vestima. Omikron proizvodi rekordne brojke zarazenih, na ivici smo sukoba u Ukrajini u kojem potencijalno mogu da ucestvuju bar dve nuklearne velesile, ceo jebeni svet se bavi time da li je Djokovic lazirao pozitivan PCR test i ko mu je dao pravo da udje u Australiju nevakcinisan. Jebeni bankrot razuma.

 

Don't look up.

Link to comment
12 minutes ago, adam said:

 

iz citave ove rasprave meni je najgore to sto @Gojko & Stojko majka ne moze da udje u zemlju. mozda sam kao gastos osetljiv na te stvari al u mom univerzumu djokovicev problem je bitno potono cim je stao uz gojkov.

 

 

Apsolutno. Mene zato i kopkalo kako je usao u Spaniju - vise dragih ljudi su mi vratili sa aerodroma (poslednji slucaj, pisao sam vec, prelezan covid, negativan test, 2x kinez + fajzer treci). U jednom slucaju smo se dopisivali s ambasadom i trazili nacin da dobijemo tu neku specijalnu dozvolu, odgovor je bio bukvalno - "nema sanse ako nije pitanje zivota i smrti".

 

Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Naravno da budale nikada ne dovode u sumnju "zvanicnu verziju" to nista ne znaci. Covek sa ESPN-a je ostao bez posla i dve godine se potucao po sudovima da dokaze da nije kriv zato sto je jebeni Ben Rotenberg poveo kampanju da je lik nazvao Serenu gorilom zloupotrebljavajuci to sto je ovaj u jednom trenutku njenu taktiku nazvao "guerilla tactic". Pri cemu to nije nepoznat termin u tenisu (odnosi se na taktiku koju je svojevremeno Agasi upotrebljavao protiv Samprasa, da ne sirim pricu), sto bi Rotenberg znao da je novinar a ne budala zeljna paznje. Ali, grudva je zarotirana i tu vise nije bilo pomoci, moralo je da se saceka da prodje dve godine da novi direktor ESPN-a coveka na kraju vrati na posao.

 

Ovaj ili bilo koji drugi slucaj, ne pravi nikakvu razliku, Novak nije prvi kojeg je pregazila ta masina nitkova i budala a sva je prilika da nece biti ni poslednji. To ludilo je toliko rasireno da moze lako da se desi da nam svima dodje glave pre nego bilo sta drugo.

 

U tome je razlika izmedju ekzaktne i drustvene nauke. Gorila i gerila se lako pomijesaju. Pitanje interpretacije. Automastak sekvencijalna generacija brojeva ne ostavlja mogusnost za interpretaciju.

 

 

17 minutes ago, Heaviside said:

Hahaha ne može nijedan ozbiljan, pazi sad, matematičar reći! Druže, imaš na istoj ovoj stranici čoveka koji očito ima iskustva sa bazama podataka da se bez data model ne može ništa sa sigurnošću tvrditi sa sve primerom iz realnog života koji potkrepljuje tu tvrdnju. On je samo poslednji koji se javio, a i ja sam iz vrlo bliske struke, svakako bliže nego što bi to bio matematičar i slažem se. 

 

Imam i ja iskustvo sa bazama podataka, ali to je najmanje bitno. Dokaz je daleko jednostavniji, ne treba iskustvo u bazama pofataka.

 

Sa njegovom izjavom se djelimicno ne slazem.

On kaze da se  bez "data modela ne može". Sa time se ne slazem. U generalnom slucaju on je u pravu. U ovom slucaju je problem jednostavan i objavljena sekenca je dovoljno dugacka da se poomoci "reverse engineering" moze pouzdana zakljuciti sto je data model! Sa sigurnoscu debelo vecom od 99%.

 

Slazem se kad kaze "da se ne može ništa sa sigurnošću tvrditi" bez istage. Podatke unose ljudi, oni grijese, moze postojati bug, moze biti dupli unos... Neko me je pala na pamet vrlo originalna ideja DJ i Đ... Medjutim, mala su sanse da se nesto takvo desilo. Mozda 10-20%.

 

Nazalost, izgleda da postoji jos jaci dokaz od dosad pokazanog.

Puno sumnji moze da odgane Djokovic ako pokase mejl kojim je dobio pozitivni test 16. ili 17. decembra.

 

Ne sumnjam da si bliske struke. Nacin na koji vodis diskusije to pokazuje.

 

Konacno, ja ne bih zelio da se dokaze falsifikat! 

 

 

 

 

 

Link to comment

@harpersta znam... mozda je to tako predstavljeno u srbiji al meni ovde to ne izgleda tako. ovde je glavno pitanje da li ce boris zglajzati ili ne.

 

a sto se tice djokovica, vrlo je jednostavno.

 

djokovic ima cilj a pravila su takva da do tog cilja ne moze doci legalnim putem. moze ili da se povuce ili da mulja. i odabrao je da mulja. vec sam negde rekao, kapiram zasto je muljao al kapiram i zasto nije proslo.

 

na kraju, ako je pametan pa se povuce iz javnosti na koji mesec i vrati u pristojnoj formi, sve ovo ce se zaboraviti cim dobije prvi pehar.

 

al eto, nesto se desava, pricamo...

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Stari tenis fan said:

 

U tome je razlika izmedju ekzaktne i drustvene nauke. Gorila i gerila se lako pomijesaju. Pitanje interpretacije.

 

 

Da, nije tesko pomesati. Problem je sto izgleda nije tesko ni od svoje greske napraviti kampanju sa teskim posledicama po nekoga a jos je i najlakse vecini da u sve to poveruje. Djokovic po strani, to su veoma opasne stvari.

Link to comment
1 minute ago, adam said:

a sto se tice djokovica, vrlo je jednostavno.

 

djokovic ima cilj a pravila su takva da do tog cilja ne moze doci legalnim putem. moze ili da se povuce ili da mulja. i odabrao je da mulja. vec sam negde rekao, kapiram zasto je muljao al kapiram i zasto nije proslo.

 

 

O ovome ti govorim, po nacinu na koji si ovo napisao ti znas sta se desilo a znas na osnovu medijske kampanje koja je pokrenuta i svojih preferencija. Ja mislim da se desilo isto to sto ti znas da se desilo ali takodje mislim da za javnost treba da postoji neka razlika izmedju ove dve reci koje sam boldovao. Zato sam pomenuo tog lika sa ESPN-a, on je izgubio dve godine zivota, profesionalnu reputaciju i ogroman novac zato sto su svi "znali" da je rekao nesto sto nije i javni pritisak je naterao ESPN mrezu da mu da otkaz. On je od prvog dana tvrdio da je rekao ono sto jeste rekao ali to niko nije hteo da slusa. Dovoljan je bio jedan tvit i cao djaci.

 

To je jednostavno pogresno i niko me nece ubediti da nije.

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...