Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

10 minutes ago, Zeleni sto said:

Eto, izgeneriši ga sad na e-upravi i ako id odgovara brojevima iz decembra, jedna teorija manje. A ako odgovara januarskim, šalji Novakovom timu. :)

 

Ne mogu da ga izgenerišem jer ne postoji. Izgenerisao sve što se izgenerisati moglo.

Link to comment
8 minutes ago, Партибрејкер said:

 

Naravno da se generiše u momentu kad Batut unese to u sistem. Onda mu se dodeli i ID broj, automatski. Inače bi neko sad mogao da prvi put otvori neki svoj test iz jula 2020. i dobije broj koji otprilike odgovara ovima koji danas rade testove, a to se naravno ne dešava.

Ali imamo i timestamp problem. Znači Đoković je 17.12. popodne otvorio mail od eUprave, downloadovao pdf sa testom na kome je bio QR kod koji vodi ka stranici koja je kreirana 9 dana kasnije - 26.12. u 14:21h po srpskom vremenu. Taj broj na linku je jedinstven i ne može da se lažira.

E sad će opet neko da se javi i da objašnjava kako ovo nije dokaz za bilo šta i da nema svrhe pričati na ovu temu dok se sudski ne dokaže da je bio falsifikat. 

 

To je i moja pretpostavka, uostalom ekstenzivno sam pisao o tome, ali bilo je nekih teorija kako se ID u stvari generiše unapred i štampa na nalepnicu koja ide na svaki test.

Link to comment
11 minutes ago, Партибрејкер said:

 

Ali imamo i timestamp problem. Znači Đoković je 17.12. popodne otvorio mail od eUprave, downloadovao pdf sa testom na kome je bio QR kod koji vodi ka stranici koja je kreirana 9 dana kasnije - 26.12. u 14:21h po srpskom vremenu. Taj broj na linku je jedinstven i ne može da se lažira.

E sad će opet neko da se javi i da objašnjava kako ovo nije dokaz za bilo šta i da nema svrhe pričati na ovu temu dok se sudski ne dokaže da je bio falsifikat. 

Već je demonstrirano da možeš da download-uješ 100 puta test i da će svaki put dobiti različit QR kod i različit link sa timestamp-om kad si uradio download.

Link to comment
34 minutes ago, Sammael said:

 

Lično sam proverio PDF potvrde poznanika (jednu stigla na mail 5.1, drugu smo generisali na eUpravi kad je krenula ta diskusija). ID sertifikata je identičan bez obzira na to kada se potvrda generiše. 

 

Ne mogu da govorim za NS ali bi mi bilo ekstremno bizarno da informacioni sistem koji je na nivou države Srbije ne daje jednak output. 

 

Moj negativni antigenski test iz decembra rađen u kovid ambulanti nije vidljiv nigde u sistemu, što po mom mišljenju znači da najverovatnije nije ni unet u sistem. Možda se kod negativnih testova manje vodi računa o unosu.

 

Posto si ti iz te oblasti, moje pitanje je bilo kada se generise ID sertifikata, kod unosa podataka ili kod generisanja pdf fajla i da li se pdf (sertifikat) formira istovremeno sa unosom podataka(zato sam i pitao sta se dobije uz inicijalni mejl da je rezultat obradjen. 

Pretpostavka je da se sertifikati za negativni test preuzimaju ubrzo nakon dobijanja mejla, a za pozitivni test i nemora (izolacija, i cekas negativni test)

 

jasno mi je da kada se generise pdf i qr kod od tada se nista na njemu vise ne menja

 

Procedura bi mogla da bude sledeca:

 

- na mestu testiranja se unapred stampaju ID uzoraka u 2 primerka (jedan ide na epruvetu, drugi na papir sa podacima osobe)

- podaci se salju na unos u DB a epruveta na testiranje

- ID uzorka sluzi da se podaci i rezultati testiranja 'sravne" u tabeli (i automatski salje mejl)

- na zahtev se kreira sertifikat (pdf sa qr kodom) (tek tada se generise ID sertifikata)

 

Ovo bi moglo da bude objasnjenje zasto se ID sertifikata i datumi ne moraju da budu uskladjeni

 

Link to comment
1 hour ago, Stari tenis fan said:

Novak nikad nije bio popularan na Zapadu. Uvijek je prevladavo ultrakriticki odnos prema njemu. Uvijek su mu mane pretjerano isticane a vrline presucivane. Bilo je tu cesto i podmetanja. Mozda je tek u zadnjih godinu-dvije poceo da okrece stvar. I onda napravi ovu glupost. :frust:

 

Sad je oznacen kao falsifikator tj. kriminalac. I drzava Srbija kao zemlja bezakonja, banana republika. Neko ce reci da je takvo misljenje valadalo i prije. Jeste, ali sada imaju dokaze! A onda se na to kao slagvort pojave beskonacni intervjui familje Djokovic! Apsolutne stetocine kad je u pitanju Novakov PR. Uopste ne sumnjam da je Novak patriota kao sto ne sumnjam da nije nacionalista, ali ovo je bio vrlo nepatriotske cin!

 

Koliko ljudi na planeti zna da Novak ima najbolji dvorucni BH u istoriji, da je izmislio novi udarac (klizeci open stance defanzivni BH). Jedan promil, ako i toliko. Koliko ljudi zna da je super velikodusna osoba koja dijeli OD SRCA. Jedan posto, ako i toliko. Koliko ce ljudi ca da zna da je umijesan u falsifikovanje, da je prekrsio epidemioloska pravila i ugrozio zivote drugih? Barem 30% na planeti! Idealno za formiranje negativnog misljenja o njemu. 

 

Svako ko je neblagonaklo prema njemu, a i vecina neutralnih ce u svojim clancima o Novaku provuci kontroverzu  oko vize. Onad ide 70% istine i 30% podmetanja a to podmetanje ce da prijenja! Ova njemcka emisija je nasla nacina da mu imputira da je nacionalista. To apsolutno netacno, ali svejedno ce tako da prijene, da bude "ocigledno". Tako ce biti i kad se bude o njemu pricalo, kao prevarantu, lazovu, falsifikatoru, antivaserskom fanatiku i ko zna jos o cemu!

Imaju dokaze istog tipa kao i do sada što su imali - tabloidne, koji ni ovde na forumu kod ozbiljnih ljudi iz struke nisu dovoljni za konačan zaključak. Jeste ovo loš publicitet za Srbiju, ali nemojmo se zajebavati da postoje neki dokazi i da će ova priča dugoročno pogoršati i inače loš imidž Srbije. Iza ćoška je sledeći komarac od koga bi trebalo praviti magarca na tviteru. 

Edited by Heaviside
Link to comment
7 minutes ago, nssar said:

 

Posto si ti iz te oblasti, moje pitanje je bilo kada se generise ID sertifikata, kod unosa podataka ili kod generisanja pdf fajla i da li se pdf (sertifikat) formira istovremeno sa unosom podataka(zato sam i pitao sta se dobije uz inicijalni mejl da je rezultat obradjen. 

Pretpostavka je da se sertifikati za negativni test preuzimaju ubrzo nakon dobijanja mejla, a za pozitivni test i nemora (izolacija, i cekas negativni test)

 

jasno mi je da kada se generise pdf i qr kod od tada se nista na njemu vise ne menja

 

Procedura bi mogla da bude sledeca:

 

- na mestu testiranja se unapred stampaju ID uzoraka u 2 primerka (jedan ide na epruvetu, drugi na papir sa podacima osobe)

- podaci se salju na unos u DB a epruveta na testiranje

- ID uzorka sluzi da se podaci i rezultati testiranja 'sravne" u tabeli (i automatski salje mejl)

- na zahtev se kreira sertifikat (pdf sa qr kodom) (tek tada se generise ID sertifikata)

 

Ovo bi moglo da bude objasnjenje zasto se ID sertifikata i datumi ne moraju da budu uskladjeni

 

 

Teoretski moguće, u praksi malo verovatno iz 1 prostog razloga: na mestu za testiranje lako može da ne bude interneta/pristupa sistemu, tako da se generisanje ID-a sigurno ne bi radilo tamo.

 

Nešto malo verovatnija verzija bi bila da se ID-ovi generišu unapred, pa se te epruvete ili šta se već koristi distribuiraju po test centrima, ali znajući našu logistiku - opet, vrlo mala je verovatnoća. 

 

Takođe, ako u bilo kom koraku procesa neko mora da ručno ukucava neki ID da bi se poklopila vrednost sa testa s nečim u bazi, odgovorno tvrdim to ne bi bila baza nego neupotrebljivo đubre. 

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Imaju dokaze istog tipa kao i do sada što su imali - tabloidne, koji ni ovde na forumu kod ozbiljnih ljudi iz struke nisu dovoljni za konačan zaključak. Jeste ovo loš publicitet za Srbiju, ali nemojmo se zajebavati da postoje neki dokazi i da će ova priča dugoročno pogoršati i inače loš imidž Srbije. 

 

Pravo pitanje nije da li sve ovo daje dokaza za nesto sto je opisano kao lazni narativ vec zasto je taj narativ postojao i pre svega ovoga. Malo je glupo ocekivati da se pojedinac, drzava ili drustvo ponasaju razmisljajuci da li i kako da se odbrane od lazi. Meni licno nikad nije bilo jasno zasto je nekome toliko vazno da se ponasa uredno da ne bi neko upro prstom u njega, valjda se covek ponasa uredno zato sto misli da se tako treba ponasati.

 

Jos pre par dana sam napisao da sad svaka budala puca u vazduh nadajuci se da ce da pogodi Djokovica ali to je samo zato sto sam se toga setio pre par dana, isti je slucaj bio i ranije. Ovaj dripac je samo iskoristio narativ o Srbima kao zadriglim sovinistima da poveze Novaka s tim i uspeo da dokaze samo jedno - da je rasisticka dzukela. Sto je OK i u skladu sa realnoscu, buduci da rasisticke dzukele cine pozamasan procenat ljudi na zapadu. Znam da ce prethodna recenica da proizvede odredjene reakcije ali to je prosto cinjenica. Mnoge stvari koje se desavaju u vezi sa koronom samo potvrdjuju da je taj rasizam mnogo rasireniji nego sto se misli (sto je normalno, ekstremi se pojacavaju u ekstremnim situacijama kad se ljudi osete vise ugrozenim) i u tamosnjim drustvima ali i u politickim institucijama. Dobra stvar je sto to nije onaj grozni, klasicni rasizam vec vise komforni rasizam, nacelno misljenje o tome da si vazniji od drugih i da tvoj interes mora da bude u prvom planu. On nervira normalne ljude ali obicno ne proizvodi neke ozbiljne posledice.

  • +1 3
Link to comment

Malo me (profesionalno) nerviraju ova naklapanja o eupravi. Ima li neko iz euprave ovde da nam podeli data model sistema i pitanje ce biti reseno za 5 sekundi. Ovako je nagadjanje, sto laicko sto strucno.

 

Za info: ovde kod nas (Berlin) se u svaki test centar donose hiljade pripremljenih test kitovi sa bar kodovima, koji se onda u nekom redosledu koriste i skeniraju u laboratoriji. I sad bez data modela mozemo do sutra spekulisati kada i kako (od cega) se generise primarni kljuc i sta je uopste primarni kljuc i kada se pacijent spaja sa test kitom i koja je tu kardinalnost itd itd. I da li je mozda u nekom momentu izmedju ta dva datuma mozda nesto u eupravi prslo pa je uradjen restore iz backupa sto bi objasnilo problematicne id (ako je uopste autoincrement u pitanju). 

 

Meni iskreno smrdi na nekompetentnu svinjariju ali opet pozivam nekog da izbunari od whistleblowera iz eprave data model i protumacicemo u roku od odmah. Posto to niko do sada iz euprave jos nije sam uradio, jos vise pojacava moju sumnju na svinjariju.

  • +1 5
Link to comment
19 minutes ago, Ros said:

epic fail zenskog rotenberga

 

 

 

Relativno ocekivan rezultat na thread-u koji uglavnom prate ljubitelji tenisa, da je na nekom opstem thread-u rezultati bi bili mnogo drugaciji.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Relativno ocekivan rezultat na thread-u koji uglavnom prate ljubitelji tenisa, da je na nekom opstem thread-u rezultati bi bili mnogo drugaciji.

 

zato i kazem da je epic fail. sigurno je ocekivala rezultat za "you see!!!"

Link to comment
16 minutes ago, Heaviside said:

Imaju dokaze istog tipa kao i do sada što su imali - tabloidne, koji ni ovde na forumu kod ozbiljnih ljudi iz struke nisu dovoljni za konačan zaključak. Jeste ovo loš publicitet za Srbiju, ali nemojmo se zajebavati da postoje neki dokazi i da će ova priča dugoročno pogoršati i inače loš imidž Srbije. Iza ćoška je sledeći komarac od koga bi trebalo praviti magarca na tviteru. 

Dokazi su vrlo jaki i pored toga sto su izasli na tvitovima. Nijedan ozbiljni covjek iz struke (matematike, statistike ili informatike) ne moze reci drukcije. Svejedno NISU DOVOLJNI za sud. Zasud bi trebalo napraviti ozbiljnu istragu. Da li bi ona izvan svake razumne sumnje dokazala da je po srijedi falsifikat? Vjerovatno bi, iako nije sigurno. Glavni posao Brnabic je bio da stopira tu istragu. Dobro je ucinila, iako upravo zato sto su dokazi jaki, to ce imati samo limitirani efekt. Sjeti se ono dvoje Australijanaca TV komentatora. Oni nr dovode ni u najmanju sumnju verziju koju iznose. Isto je za stotine miliona ljudi na planeti. Znacaj "komarca" dijelom cini broj ljudi koji su culi za njega. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...