Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ali u vremenu pandemije ekstremno zarazne bolesti i ovih propisa oko potvrda, propusnica itd malo je besmisleno pozivati se na privatnost potvrde o tome jesi li zarazan ili nisi. 

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, Ros said:

 

ne znam da li si ironican, ali to moze da bude jako veliki problem. imam prijatelje djordjevice koji su imali sa tim veliki problem

 

PCR je svakako bio anonimizovan, a sam za sebe, kao što je pasha napisao, nema nikakav značaj.

 

Nije u pitanju negativan test koji je potrebno pokazati na granici, gde bi bio problem što se ne slažu prezimena.

 

U teoriji, komisija nije ni trebalo da zna da li je taj PCR iz Srbije rezultat testa Djokovića ili Kecmanovića. 

 

Problemi sa transkripcijama oko prezimena iz mog iskustva rešavaju se dodatnim potvrdama. Nikakav problem Batutu da na Đokovićev zahtev izda potvrdu da jedna laboratorija ima drugačiji sistem unosa prezimena.

Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Pa malo su se previse spominjali kao bitna stavka za njegovo izuzece a njegovo izuzece je mogao i border police da potvrdi posto se ne radi o specificnom medicinskom slucaju.

 

dozvolu ulaska ne bi ni dobio da nije medicinski panel zajedno sa drzavom viktorija potvrdio izuzece

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

dozvolu ulaska ne bi ni dobio da nije medicinski panel zajedno sa drzavom viktorija potvrdio izuzece

 

i to je sve sto je bitno za australijance. i za sud i za ministra. ako su vec doneli pravilo o izuzecu. ko ih jebe sto nisu na vreme pretpostavili da drogirana javnost zbog toga mozda moze da se pobuni.

Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

 

sta bi po tvom misljenju moralo da se desi da okrene ovo?

 

 

Sad mi je pao na pamet još jedan scenario, a to je da je ova priča u poslednjih dan-dva otišla na najviši politički nivo i da se trenutno rešava na nivou australijske i srpske vlade. Nemam nikakav poseban argument za ovo, osim činjenice da Australija već dva dana uzastopno odlaže konačnu odluku, a vidimo da se i ona naša klošarka uključila, tako da imam neki osećaj da se vode razgovori na tom nivou. 

 

Moguć ishod tih razgovora je ovaj: Novak ostane u Australiji i nastupi na turniru, a nakon turnira tj. na izlasku iz zemlje dobije neku kaznu koja nije zatvorska (ne znam da li za ono pogrešno polje može da se izvuče sa globom ili mora da popase minimum godinu dana zabrane ulaska). Vrati se u Srbiju i tamo opet dobije neku kaznu koja nije zatvorska, za kršenje izolacije. Dve vlade se dogovore da pitanje PCR testa stave ad acta, mediji nastave da čereče idiota i sve se elegantno zaboravi posle nekog vremena. 

 

Dodatni benefit ovoga je što idiot, ako ikada više misli da zaigra tenis, naprosto mora da se vakciniše jer neće više biti te lekarske komisije koja će uvažiti njegova budalisanja. Ako se tripuje da će mu vakcina umanjiti teniske performanse pa zato neće da je primi, sad mu je svejedno jer bez vakcine mu više nema tenisa. Izbor mu je da proba još nešto da osvoji sa umanjenim performansama ili da neslavno završi karijeru. 

 

Jedini problem koji ja vidim u mogućem dogovoru Srbije i Australije je taj što Tennis Australia sada verovatno želi da mu što pre vidi leđa. Cenim da će sve sudije koje su došle, uraditi sve što mogu da ih ne zapadnu njegovi mečevi i smirivanje publike na istim. Nikome to ne treba, pa ni njemu samom. A opet, izvršna vlast jeste poražena na sudu i potezanje diskrecionog prava na proterivanje verovatno nije potez koji im se mili. Ako na kraju i odluče da ga diskreciono proteraju, pretpostavljam da će to uraditi opet u nekom dogovoru sa srpskom stranom i uz minimalne penale. 

 

A mogao je da lepo uđe u Australiju sa dve nedelje karantina ili da ljudski odradi izolaciju u Beogradu i preskoči Marbelju. E, pa kad te je to sve mrzelo, sad izvoli pa peglaj ovo. 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

 

dozvolu ulaska ne bi ni dobio da nije medicinski panel zajedno sa drzavom viktorija potvrdio izuzece

 

Dozvolu ulaska je dobio tako što je sud poništio odluku o ukidanju vize iz procesnih razloga, usled neostavljanja dovoljno vremena Đokoviću da reaguje na obaveštenje da će biti doneta odluka o ukidanju vize.

Link to comment

Ako naši odluče da ga kazne onda možemo o istom trošku i Vučića da skinemo. Taj dio scenarija zaboravi. To će se drndati par dana među ovim malobrojnim a onda će biti kao i ono rušenje na Kopaoniku ili slično, pojeo vuk magarca. Australijanci ovo rade zbog fokus grupa, a zna se ko je bog fokus grupa.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

 

Sad mi je pao na pamet još jedan scenario, a to je da je ova priča u poslednjih dan-dva otišla na najviši politički nivo i da se trenutno rešava na nivou australijske i srpske vlade. Nemam nikakav poseban argument za ovo, osim činjenice da Australija već dva dana uzastopno odlaže konačnu odluku, a vidimo da se i ona naša klošarka uključila, tako da imam neki osećaj da se vode razgovori na tom nivou. 

 

Moguć ishod tih razgovora je ovaj: Novak ostane u Australiji i nastupi na turniru, a nakon turnira tj. na izlasku iz zemlje dobije neku kaznu koja nije zatvorska (ne znam da li za ono pogrešno polje može da se izvuče sa globom ili mora da popase minimum godinu dana zabrane ulaska). Vrati se u Srbiju i tamo opet dobije neku kaznu koja nije zatvorska, za kršenje izolacije. Dve vlade se dogovore da pitanje PCR testa stave ad acta, mediji nastave da čereče idiota i sve se elegantno zaboravi posle nekog vremena. 

 

Dodatni benefit ovoga je što idiot, ako ikada više misli da zaigra tenis, naprosto mora da se vakciniše jer neće više biti te lekarske komisije koja će uvažiti njegova budalisanja. Ako se tripuje da će mu vakcina umanjiti teniske performanse pa zato neće da je primi, sad mu je svejedno jer bez vakcine mu više nema tenisa. Izbor mu je da proba još nešto da osvoji sa umanjenim performansama ili da neslavno završi karijeru. 

 

Jedini problem koji ja vidim u mogućem dogovoru Srbije i Australije je taj što Tennis Australia sada verovatno želi da mu što pre vidi leđa. Cenim da će sve sudije koje su došle, uraditi sve što mogu da ih ne zapadnu njegovi mečevi i smirivanje publike na istim. Nikome to ne treba, pa ni njemu samom. A opet, izvršna vlast jeste poražena na sudu i potezanje diskrecionog prava na proterivanje verovatno nije potez koji im se mili. Ako na kraju i odluče da ga diskreciono proteraju, pretpostavljam da će to uraditi opet u nekom dogovoru sa srpskom stranom i uz minimalne penale. 

 

A mogao je da lepo uđe u Australiju sa dve nedelje karantina ili da ljudski odradi izolaciju u Beogradu i preskoči Marbelju. E, pa kad te je to sve mrzelo, sad izvoli pa peglaj ovo. 

 

Bukvalno to. Ili vakcina ili epsko mucenje pred svaki turnir. A sto se tice pcr-a, ako se i tu pokrene dublja istraga ne smem ni da pomislim sta moze da bude 

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

na primer. na izvestaju od 16.12 stajalo ime ĐOKOVIĆ, ovi primete to kasnije (ili Tennis Australia opomene da ne moze Đ vec mora DJ), ovi se jave Batutu da izmeni ime. Ako baza ne dozvoljava izmenu vec obavljenih izvestaja, onda ne ostaje nista nego da se kreira novi record (kao Copy) i eto objasnjenja za ID. 

 

Ajde da je tako.

 

MIslis da taj orignalni test onda ne bi isplivao na tviter u roku od 24 sata?

Link to comment
4 minutes ago, boldrock said:

 

Dozvolu ulaska je dobio tako što je sud poništio odluku o ukidanju vize iz procesnih razloga, usled neostavljanja dovoljno vremena Đokoviću da reaguje na obaveštenje da će biti doneta odluka o ukidanju vize.

 

sud je preinacio ukidanje vize koju je donela granicna kontrola. pre toga je na osnovu potvrde medicinskog panela dobio dozvolu ulasku

Link to comment
Just now, Ros said:

 

kako moze da ispliva?

 

 

Taj ozvestaj je poslat Djokovicu 16.12, zar ne?

 

Screen shot imejla i pdf tadasnjeg kojeg je sigurno sacuvao, iako taj pdf sada ne moze da se downloaduje jer je promenjen.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...