Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 minutes ago, InvisibleLight said:

jel moguce da je u svom objasnjenju NDJ toliko bez blama lagao za objasnjenje uz sve detalje, slagati nesto tako sto ces precutati il odgovoriti sa 'da' il 'ne' je ruzno ali iznositi detaljno izmisljenu pricu u javnom obracanju celom svetu je novi nivo necasnosti. mislila sam da to mogu samo politicari, ipak mi nije delovao kao takav covek, da bi bio u stanju to da uradi pa makar mu od tog zavisilo jel ce biti goat il ne :(

verovatno je zato i odlucio da napise jer je lakse nego izgovoriti laz

 

Nije dovoljno saopstenje, morao bi da stane pred novinare i odgovori na sva pitanja al on te odgovore nema. Ovo napisano je svaka rec prosla gomilu filtera i nemas sta da sastavis kao cinjenicu, to je dobro naplaceno.

Edited by villiem
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, samo_opusteno said:

Ponasate se kao kad se kovid tek pojavio pa se prale ulice a zarazeni tretirali kao zombiji.


ne brini kako se ponašamo, nego prati uputstva i izbegavaj komentarisanje C19, banovan si sa razlogom

Link to comment
4 minutes ago, villiem said:

 

Nije dovoljno saopstenje, morao bi da stane pred novinare i odgovori na sva pitanja al on te odgovore nema. Ovo napisano je svaka rec prosla gomilu filtera i nemas sta da sastavis kao cinjenicu, to je dobro naplaceno.

 

sta kazu novinari l'equipe-a, jesu li znali unaprijed da novak ima covid? 

 

clanak je objavljen juce ali ne mogu da probijem paywall. mozda je negdje prenesen.

 

edit, nasla na bbc-ju

 

L'Equipe confirmed in an article that the tennis star wore a mask the entire time, even when their reporter asked him to take it off for five minutes.

 

The journalist, Franck Ramella, said that he had been told not to ask Djokovic about his vaccination status or the upcoming Australian Open so "therefore did not ask if he had considered doing a test".

"Even if we did ask, what would be the point?" Mr Ramella wrote.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:
1 hour ago, Caligula said:
 
moze li link, jebote
 
pa dajte ljudi vise sa ovim "cuo sam od tetke"

Rekao je da dvije doze nisu dovoljne. Da treba treća.

 

i to slusamo vec mjesec dana, ne mogu da vjerujem da je ikome vise nepoznato, kao

Link to comment
19 minutes ago, theanswer said:

 

Za sve postoji sredina. Apsolutno je jasno da zatvaranje i bilo koji pokušaj sprečavanja širenja ovog virusa je za sada failovao i to opasno. Isto kao što svi dokazi o omikron varijanti govore da je u pitanju virus koji se brzo širi ali generalno izaziva blaže slike. Kao što je i jasno da vakcina ne deluje tako dobro protiv mogućnosti da se zaraziš ovom varijantom. Potpuno je normalan mindset ljudi da se nauči da se živi sa ovim i da su sva zatvaranja, lokdauni, restrikcije uglavnom totalan bs. Nisam siguran od kada je to problem napisati na ovom forumu jer vidim da se takvi postovi brišu. Sve to može biti tačno u isto vreme u kojem je Novak ispao smeće. 

 

Postoji, ali su Djokovic (Srbija) i Australija na skroz suprotnim krajevima. Šta znači "naučiti živeti" ako ne nošenje maske, oprez i distancu? Mislim da je neko gore na korona topiku napisao da 25% zaraženih u Australiji ima deltu. Da li mi u Srbiji imamo pouzdane podatke o odnosu delte i omikrona među zaraženima?

 

Razumem da je sve to u Australiji dovedeno do ekstrema sa 200+ dana lokdauna, ali kod nas "življenje sa koronom" znači "hajdemo da otvorimo sve, ako se poveća broj zaraženih stavićemo neke bolnice u kovid režim i otkazati operacije".

 

Meni se čini da je ovim poslednjim razvojem događaja Djokovic izgubio i ono malo simpatija kod "sredine" - u američkim i britanskim/zapadnoevropskim medijima koji su često pisajući o njegovom slučaju znali da spomenu, između ostalog, i težinu mera u Australiji kao razlog nezadovoljstva javnosti, implicitno podržavajući Djokovica kao nekog ko je prinesen na žrtvu ljudima besnim zbog dugotrajnog zaključavanja. Sada kada ispada da je otišao da preda trofeje klincima iako je još nije dobio rezultate PCR-a i pustio da mu dođu novinari, iako je znao da je pozitivan, tih nijansi više nema.

 

11 minutes ago, samo_opusteno said:


Ne pricamo o prvim fazama virusa nego trenutnoj fazi gde su zarazeni i ljudi na istrazivackoj stanici na Antarktiku koji nemaju dodir ni sa kim. Sada je besmisleno pricati o maskama i izolaciji jer je virus neverovatno rasiren a istovremeno jako blag. U ovoj situaciji lov na asimptomatskog Novaka Djokovica i njegov kontakt sa nekim u Srbiji u kontekstu njegovog ucesca na AO je vredjanje zdravog razuma, pogotovo sto je u pitanju covek koji je ambasador zdravog zivota.

 

Možda si ti u pravu, ali stav o besmislenosti maski i izolacije je bio stav većine kroz celu pandemiju i takvo razmišljanje, normalno za Srbiju, ga je dovelo tu gde jeste.

 

 

  • +1 6
Link to comment

"Poco prima di partire, mi dà un colpetto sulla spalla e dice: Abbraccia la bellissima città di Parigi. Lunedì ho fatto il test prima di volare in Australia. Negativo”."

 

DeepL prevod:

 

"Just before I left, he tapped me on the shoulder and said, 'Embrace the beautiful city of Paris.' On Monday, I took the test before flying to Australia. Negative.""

  • +1 3
Link to comment

ne brini kako se ponašamo, nego prati uputstva i izbegavaj komentarisanje C19, banovan si sa razlogom

Ne nego sam banovan jer sam rekao da o vakcinaciji svako treba da odluci za sebe sto nije ban sa razlogom.
Ako jeste onda molim da se banuju i oni koji najavljuju odustajanje od daljih vakcinacija jer krse zvanicna uputstva.
Link to comment
2 minutes ago, garmonbozia said:

 

"Just before I left, he tapped me on the shoulder and said, 'Embrace the beautiful city of Paris.' On Monday, I took the test before flying to Australia. Negative.""

 

Jedan od negativnih, tehnicki opet ispravno.

  • Haha 1
Link to comment

Razlika u tome kad laž osmisli sam sa timom i kada profesionalci preuzmu PR. Dali su mu plausable deniability. Brzi antigenski će biti da su iz apoteke pa nema papirologije i u teoriji je mogao da radi jedan na svakih sat vremena + dosta ljudi je na brzom negativno a posle na PCR pozitivno. Da li je baš tako bilo? Verovatno da nije. Posebno u oči skače ovo sa L'Equip-om. "Došli ljudi pa eto da se ne cimaju džabe daj da odradimo to. Prešli onoliki put, gre'ota..." Ako oni izađu sa člankom koji kaže da ih nije upozorio, to bi dosta moglo da mu poljulja priču. A i kad već pominje otkazane aktivnosti, bilo bi zanimljivo videti koje je to aktivnosti zapravo otkazao i kome?

 

A ako sam dobro razumeo, deo oko greške se odnosi na priču da je pre toga išao u Španiju? Ako je tako tu zaista verujem da je bila greška pri popunjavanju, jer teško da bi se Španija i njihova granična policija uhvatili u kolo da ga pokrivaju.

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...