Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ovo je australska verzija Brnabviceve izjave. 

 

Serbian Prime Minister offers guarantee Novak Djokovic will abide by Australian regulations if allowed to stay - ABC News

 

Konacno glas razuma. Ili ona ili Vucic su se makar malo morali distancirati od Novak, inace Srbija izgleda kao super banana republika. Djokoic se zarazen seta po Brogradu i nijedno sluzbeno lice ne nalazi za shodno da to komentarise.

 

Brnabic je to ucinila na jedan taktican i diplomatski nacin. Nasla je pravu mjeru. 

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Stari tenis fan said:

Ovo je australska verzija Brnabviceve izjave. 

 

Serbian Prime Minister offers guarantee Novak Djokovic will abide by Australian regulations if allowed to stay - ABC News

 

Konacno glas razuma. Ili ona ili Vucic su se makar malo morali distancirati od Novak, inace Srbija izgleda kao super banana republika. Djokoic se zarazen seta po Brogradu i nijedno sluzbeno lice ne nalazi za shodno da to komentarise.

 

Brnabic je to ucinila na jedan taktican i diplomatski nacin. Nasla je pravu mjeru. 

 

u tom tekstu, nevezano za brnabic

 

On November 29, Federal Health Minister Greg Hunt writes to Tennis Australia chief executive Craig Tiley, saying players wishing to enter Australia quarantine-free must be fully vaccinated and cannot count a previous infection as a reason for exemption.

 

 

  • On December 30, Djokovic receives a letter from the Chief Medical Officer of Tennis Australia stating he has been granted a "medical exemption from COVID vaccination" on the grounds that he had recently recovered from COVID-19.
  • On January 1, Djokovic receives an automated online confirmation via the Australian Travel Declaration website/app that he met the requirements for a "quarantine-free arrival into Australia where permitted by the jurisdiction of your arrival".
Edited by morgana
Link to comment
17 minutes ago, Sammael said:

 

Meni je zastrašujuće kakvi su sve argumenti i logičke vratolomije uvedeni u ovu diskusiju samo da bi se opravdalo moralno i/ili etički upitno ponašanje jednog ekscentričnog multimilionera. Otprilike mi je isti nivo kao kad krenu ljudi da brane Ilona Maska posle nekog njegovog lupetanja na Tviteru.

 

Priča o tome da vakcine ne štite od omikrona ne stoji nimalo pošto je jasno po ciframa iz zemalja gde je vakcinacija sprovedena na višem nivou nego kod nas  - i te kako štite od ozbiljnijih posledica.

 

Sammael, izvini, a da malo vezbas kriticko citanje?

To je tacno ono sto je Harper i rekao.

 

Ali vakcine te ne stite da ne preneses virus, tj, stite znatno manje nego kod Delte.

 

Vakcinacija ima dva cilja:

1. Sprecavanje sirenja virusa.

2. Ako dobijes virus, da se ne otpereti zdravstveni sistem.

 

Ako 1. vise ne vazi, onda od procenta vakcinisanih zavisi opterecenost sistema.

 

Ali nema vise moralnog argumenta koji je u vreme alfa, beta, delte bio: time sto se ne vakcinises direktno mene ugrozavas. To vise ne vazi, jer si riziku da dobijes virus izlozen i sa fajzerovanima, i kinezima, i rusima, i nevakcinisanima. Kako ce bolest teci, to je drugo pitanje, ali nije slucaj da te je kontakt sa nevakcinisanim ubio.

 

Za nevakcinisane bi sada samo trebalo uvesti veci zdravsvetni rizik i udariti po dzepu: pijes, pusis, debeo si, imas x godina, nisi vakcinisan, dakle placas osiguranje x puta vise od nekog drugog.

 

S obzirom da su eksterni efekti nevakcinisanja sa omicronom znacajno manji, onda se taj individualni rizik moze povezati direktno sa osobom i dzepom.

 

I, da, ovde kod nas je 80-95% odraslih preko 18 godina vakcinisano, visoka stopa, i hara omicron samo tako ne jos po bolnicama). Nema sanse da je zbog nevakcinisanih.

 

  • +1 7
Link to comment
25 minutes ago, morgana said:

 

ni ja, a imam ga u potvrdi o vakcinaciji

 

izgleda da vise nije ni vazno, zbog fakta da se qr kod i timestamp uvijek iznova generisu, tj ta svaki pdf koji se skida sa sajta. osim ako nije nacin generisanja qr koda promijenjen u smislu da je ranije bio statican, generisan pri unosu testa, a da je sad vezan za pdf instancu, ali nemamo  nikakav dokaz o tome.

 

Nemamo, ali ne cini li te se neodogvorno, fake newsovski i senzacionalisticki da Spiegel izlazi sa tom pricom?

 

Mislim, ovo je sada level Tramp, koliko su WaPo i NYT imali fake news izvestaja koje su posle morali da demantuju, ali nema veze. Da pocnemo od onoga da je ruski spijun.

 

Jako je veliki problem kada moral ground, istina, verodostojnost, verujmo nauci drze mediji koji imaju istoriju laganja usled ideoloskog bias-a. Dakle, zasto nije dovoljno samo insistirati na 17. i 18. decembru nego se mora filovati potpuno neproverenim podacima?

Ako filujes, onda dovodis sopstveni kredibilitet u pitanje i samo pojacavas otpor "anti-vaksera", "Trampovaca" i sl. To je onasnjae ciji cilj nije otkrivanje istine i u tom smisu uticanje na ponasanje grupe, vec jedino ima za cilj linc i sopstveni profit, upravo ono sto kritikujes kod druge strane sa visokomoralne pozicije.

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment

@Budja

 

Pročitao sam post u celosti, više puta. Znam i šta je napisano, a i način na koji je to napisano i kontekst u kome je napisano. Plus prethodnih x poruka istog autora. Znam zašto sam napisao to što sam napisao.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

znate sta se jos ne uklapa u 17. i 18. dec

kad su prvi put bili pozitivni i on i jelena, posle adria toura, odmah su zbrisali u izolaciju. znaci ipak neku drustvenu odgovornost kakvu takvu su imali

sad dobija rezultat da je pozitivan i ide medj decu ko anakin u hramu dzedaja. nije logicno

nagijem ka fejk teoriji

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
30 minutes ago, Sammael said:

 

Pogledaj argument o IDovima, priča uopšte nije završena.

 

Mozda price i nema. Mozda je Spiegel trebalo da zove amdinistrativnu sluzbu ili ministarstvo zdravlja da proveri sta se desava. Mozda su tako radili novinari sedamdesetih. Mozda ne treba da spekulise na tviteru, pa onda, kao, druga strana koju si namazao govnima da se brani. To nije novinarstvo. To je "Da li tvioja majka zna da si peder?"

 

 

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Mozda price i nema. Mozda je Spiegel trebalo da zove amdinistrativnu sluzbu ili ministarstvo zdravlja da proveri sta se desava. Mozda su tako radili novinari sedamdesetih. Mozda ne treba da spekulise na tviteru, pa onda, kao, druga strana koju si namazao govnima da se brani. To nije novinarstvo. To je "Da li tvioja majka zna da si peder?"

 

 

 

Siguran sam da bi administrativna služba ili ministarstvo zdravlja ove države dali u dogledno vreme istinite informacije.

 

Zaista i ti zajebavaš sad, kao da ne znaš gde živimo i ko je na vlasti. 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
27 minutes ago, vememah said:
36 minutes ago, Budja said:
 
Spiegel je ekspliticno rekao da drzava Srbija falsifikuje sertifikate, to prevazilazi Djokovica.

Gde tačno?

 

Postavila Morgana.

 

Quote

Tennis star Novak Djoković claims that he tested positive for the coronavirus on Dec. 16. But the digital test result suggests otherwise. This and a suspected false statement could create new visa problems for the athlete in Australia.

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Sammael said:

 

Siguran sam da bi administrativna služba ili ministarstvo zdravlja ove države dali u dogledno vreme istinite informacije.

 

Zaista i ti zajebavaš sad, kao da ne znaš gde živimo i ko je na vlasti. 

 

Upravo. Mislim, zamisli, Spiegel pise o falsifikovanim testovima. Dovoljno je uneti pojam u Google, pa videti da se prica o falsifikovanim testovima konstantno provlaci po srpskim, bosanskim i crnogorskim medijima u poslednjih godinu i po.

 

Pritom, Djokovicu, je li, ne treba da kupuje test za 50 evra. Ako je test falsifikovan i ako je brljano s bazom, onda mu je to "sredio" neko iz drzave. "Nece valjda" da proveravaju logika.

Link to comment

Pazi ovo. Spiegel.  :laugh:

 

Novine.

 

Quote

All such questions could only be answered either by Djoković himself or by Serbian officials. Neither, however, have yet responded to queries sent by DER SPIEGEL.

 

Bas bih voleo da vidim koliko su vremena dali "Serbian officials" da odgovore na pricu.

 

No, dobro je ovo, em ce Serbian officials morati da rabistre pricu, i da oglobe Spiegel koji pravi pricu na osnovu ovog tviter naloga:

 

Quote
zerforschung
@zerforschung
reverse engineering in progress.
contact us via twitter dm or eMail: hallo@zerforschung.org
 

zerforschung.org

Joined September 2020

 

Link to comment
7 minutes ago, Sammael said:

 

Siguran sam da bi administrativna služba ili ministarstvo zdravlja ove države dali u dogledno vreme istinite informacije.

 

Zaista i ti zajebavaš sad, kao da ne znaš gde živimo i ko je na vlasti. 

 

 

A zasto bih ja vise verovao Spiegelu i levom tviter nalogu nego Ministarstvu zdravlja Srbije kada prica uopste nije jasna?

 

Mislim, navijam ja da Novak izajde iz bule zvane 17. i 18. decembar, ali nekako mi se cini da ti takodje biras kome da verujes zboj svoje nenaklonosti Djokovicu.

 

Dakle, ti BIRAS da verujes Spiegelu jer.... Vucic. Seems legit.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

 

Upravo. Mislim, zamisli, Spiegel pise o falsifikovanim testovima. Dovoljno je uneti pojam u Google, pa videti da se prica o falsifikovanim testovima konstantno provlaci po srpskim, bosanskim i crnogorskim medijima u poslednjih godinu i po.

 

Pritom, Djokovicu, je li, ne treba da kupuje test za 50 evra. Ako je test falsifikovan i ako je brljano s bazom, onda mu je to "sredio" neko iz drzave. "Nece valjda" da proveravaju logika.

 

Chandra, da li je u tim pricama bilo umesano Ministarstvo zdravlja i Institut Batut ili je rec o pojedincima koji su stancovali fals testove?

 

Prosto je neverovatno koliko se drugi otpuzuju da brane Djokovica a ovamo silovanje logike (Pera stancuje falsifikat, onda to mora da radi i Batut), opsta mesta (Srbija prekorumpirana, nemoguce da Batut ne falsifikuje) i paljenje na gurku na sve strane.

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...