Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Sad, ja ne znam koliko novca dolazak Đokovića na AO upumpava u ekonomiju Viktorije, ali očigledno je da je dovoljno za TA i vladu Viktorije da se iscimaju da uvedu pravila koja su različita od ostatka Australije.

 

u pitanju je 1 brdo kešovine

evo ovde možeš naći te podatke:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_professional_sports_leagues_by_revenue

 

 

Link to comment
55 minutes ago, Friend said:

 

Taj argument oko placanja drzavnog poreza drzavi Srbiji je na ovome svetu konkretno dokaz za sta? :fantom:

 

Da je autor argumenta najverovatnije clan Dveri.:D

 

Mi naprosto zivimo u genijalnom svetu. Svi se na zapadu ubise od mantre da svi moraju da budu isti a kad im spomenes socijalisticke ideje odmah te proglase marksistom i lenjinistom, ako ne i staljinistom. Nekad su se ljudi tukli oko vaznih stvari, svesni posledica za sebe u slucaju ovakvog ili onakvog resenja, sada se tuku oko aktuelnih stvari cija vaznost istekne pre nego sto se ohladi kafa koju su skuivali pre nego sto su seli za kompjuter da smatraju™, a vazne stvari im veselo promicu ispred nosa bez ikakve reakcije. Svi oni koji misle da su na pravoj strani civilizacije se groze patriotizma i nacionalizma a, kad im zatreba (kao sad u ovom slucaju) patriotski argument, tresnu ga na sto a da im oko ne trepne. Ako si rekao jednu dobru ili losu stvar o nekom kupio si, frajeru, ceo paket, meritum te stvari nije nimalo vazan u poredjenju sa time da si ukazao podrsku kompletnoj licnosti. Mora da si na strani australijskih vlasti ili Novaka Djokovica, bilo gde da si izmedju ti si opoprtunista i jebi se, izuzimam cinike kojima je posao da budu protiv svih i svakoga. Ako nisi zauzeo stav o stvari koja te se nimalo ne tice kao da nisi ziveo, zivot bez hashtaga je nekompletan i jadan. I na kraju svi zavrse u sledecem skecu:

 

 

Edited by harper
  • +1 7
Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

 

jos 6 dana. taman da danas budes pozitivan i kad pocne si miran i negativan

Malo da trolujem, ne bih voleo u njegovom delu zdrebeta samo Sapovalova i Zvereva.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Tsai said:

 

znas sta mi je jedan od vecih utisaka. koliko ljudi ovde je na presudu reagovalo u fazonu "garant je sudija opozicinar xexe" ili "to je sve namesteno, deportovace ga". ljudi su potpuno izgubili koncept nezavisnog sudstva kao takav i to je jezivo

 

pa dobro, to nije neočekivano, po meni. ljudi naprosto preslikavaju percepciju suda iz svog okruženja na neku situaciju koja se dešava van njihovog okruženja, logikom da je to tako svuda

 

a kada se pogleda ponašanje te administracija na aerodromu, čak mogu i da razumem taj osnov za preslikavanje.....ono, ako se jedna služba (carinska) izdrkava, pa verovatno će i druga (sudska)

 

da se razumemo, nezavisno sudstvo je ideal koji verovatno nigde ne postoji na ovome svetu. postoji samo određeni stepen nezavisnosti koji sud i sudija može ili ne može da očuva/praktikuje u datim okolnostima. pa je verovatno da je taj stepen u Australiji prilično visok u odnosu na onaj u Srbiji. a moguće je i da bi u samoj Australiji, u nekom drugom postupku i povodom neke druge materije, taj stepen nezavisnosti bio znatno niži 

Edited by Ted
Link to comment
Just now, Lancia said:

Malo da trolujem, ne bih voleo u njegovom delu zdrebeta samo Sapovalova i Zvereva.

troluj ti slobodno, to je vala bolje od svega što se ovde do sada drvilo 

 

otiš'o je svet u božju mater nepovratno, postali smo takve budaletine svi, planetarno, da je to već tužno za posmatranje 

u tom smislu još jednom da plusjednujem™ gornji harperov post, međedi prolaze dok mi ganjamo mušice

 

 

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

troluj ti slobodno, to je vala bolje od svega što se ovde do sada drvilo 

 

otiš'o je svet u božju mater nepovratno, postali smo takve budaletine svi, planetarno, da je to već tužno za posmatranje 

u tom smislu još jednom da plusjednujem™ gornji harperov post, međedi prolaze dok mi ganjamo mušice

 

Evo i ja cu, mada zvuci kao da je prepisivao od mene :rolleyes:

  • Haha 2
Link to comment
12 minutes ago, Ted said:

 

pa dobro, to nije neočekivano, po meni. ljudi naprosto preslikavaju percepciju suda iz svog okruženja na neku situaciju koja se dešava van njihovog okruženja, logikom da je to tako svuda

 

a kada se pogleda ponašanje te administracija na aerodromu, čak mogu i da razumem taj osnov za preslikavanje.....ono, ako se jedna služba (carinska) izdrkava, pa verovatno će i druga (sudska)

 

da se razumemo, nezavisno sudstvo je ideal koji verovatno nigde ne postoji na ovome svetu. postoji samo određeni stepen nezavisnosti koji sud i sudija može ili ne može da očuva/praktikuje u datim okolnostima. pa je verovatno da je taj stepen u Australiji prilično visok u odnosu na onaj u Srbiji. a moguće je i da bi u samoj Australiji, u nekom drugom postupku i povodom neke druge materije, taj stepen nezavisnosti bio znatno niži 

 

ma daj, gde ces bolji primer. on je bukvalno najnepozeljniji covek tamo u ovom trenutku, pritisak je bio ogroman, jos isplivao pcr na videlo a sudija ladan ko spricer, maltene popizdeo sa kakvim glupostima mora da se bavi (realno)

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Da je autor argumenta najverovatnije clan Dveri.:D

 

Mi naprosto zivimo u genijalnom svetu. Svi se na zapadu ubise od mantre da svi moraju da budu isti a kad im spomenes socijalisticke ideje odmah te proglase marksistom i lenjnistom, ako ne i staljinistom. Nekad su se ljudi tukli oko vaznih stvari, svesni posledica za sebe u slucaju ovakvog ili onakvog resenja, sada se tuku oko aktuelnih stvari cija vaznost istekne pre nego sto se ohladi kafa koju su skuivali pre nego sto su seli za kompjuter da smatraju™, a vazne stvari im veselo promicu ispred nosa bez ikakve reakcije. Svi oni koji misle da su na pravoj strani civilizacije se groze patriotizma i nacionalizma a, kad im zatreba (kao sad u ovom slucaju) patriotski argument, tresnu ga na sto a da im oko ne trepne. Ako si rekao jednu dobru ili losu stvar o nekom kupio si, frajeru, ceo paket, meritum te stvari nije nimalo vazan u poredjenju sa time da si ukazao podrsku kompletnoj licnosti. Mora da si na strani australijskih vlasti ili Novaka Djokovica, bilo gde da si izmedju ti si opoprtunista i jebi se, izuzimam cinike kojima je posao da budu protiv svih i svakoga. Ako nisi zauzeo stav o stvari koja te se nimalo ne tice kao da nisi ziveo, zivot bez hashtaga je nekompletan i jadan. I na kraju svi zavrse u sledecem skecu:

 

Naravno, nakon sto su tapiju na patriotizam preoteli razni Seselji i Dveri, lako je sada sprdati se kad te neko potseti da taj pojam ima i svoje autenticno znacenje.

U ciji opis se ubraja i konkretan doprinos zajednici kojoj pripadas a u vidu legalnog poreza a ne bacanja mrvica nekim jadnicima, pred kamerama i reflektorima.

 

Elem, i ja bih prva bila mnogo srecnija da se covecanstvo bavi necim pametnijim nego problemima nekog udaraca lopte pa makar on tu loptu udarao vrhunski (sta god to znacilo) :fantom:

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
38 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ja sam niko, neki dokoličar Gojko & Stojko. Ti nezavisni paneli ne postoje u NSW u kome ja živim, TA i država Viktorija su ih postavili da bi uspostavili uslove za dolazak na AO, u prevodu da bi omogućili dolazak nevakcinisanih igrača na AO, kojih sudeći po ATP ima 3 od 100. Da ponovim, problem je što je savezna vlada do pre desetak dana tvrdila da je sve OK, da Vitkorija propisuje uslove za dolazak na turnir (i rad u Viktoriji), i što je pod pritiskom javnosti nakon Đokovićevog posta na Instagramu da dolazi (pod tada malo kome u Srbiji i Australiji osim njemu, njegovoj familiji i TA jasnim uslovima) na AO promenila priču i decidno tvrdila da su pravila - pravila i organizovala farsu na melburnškom aerodromu.

 

Usput sam za uslove za dolazak u Australiju vrlo zainteresovana strana - kao i svim državljanima Australije čiji roditelji žive van, moja majka od novembra ima pravo da dođe (obično dolazi ovde i ostaje po nekoliko meseci družeći se sa unucima, planirani dolazak drugom polovinom 2020. joj je propao iz očiglednih razloga) pod uslovom da je vakcinisana od ATAGIja priznatom vakcinom. Sinofarm kojim je ona vakcinisana sa tri doze je tek odskoro priznata vakcina u Australiji (za razliku od recimo Sinovaka koji je odavno priznat), ali problem je što je priznaju samo za osobe do 60 godina a ona je starija. Sad, ja ne znam koliko novca dolazak Đokovića na AO upumpava u ekonomiju Viktorije, ali očigledno je da je dovoljno za TA i vladu Viktorije da se iscimaju da uvedu pravila koja su različita od ostatka Australije. Ja nisam toliko doprineo ekonomiji NSW nakon otvaranja, ali sam doprineo sa preko 150000 dolara za renoviranje kuće u koju smo se preselili u novembru (dobar broj trejdija je bio jako zadovoljan što je došao do posla odmah nakon otvaranja), a koja je od stana u kome smo pre toga živeli veća za jednu sobu, taman da se ćerka i sin razdvoje a da majka zadrži zasebnu sobu kad dolaze - te sam u tu svrhu u sredu kada se saznalo za Đokovićev dolazak pisao svojoj poslanici Tanji Pliberšek (ona je laburistički poslanik, opozicija Morisonu) moleći je da mi pomogne za omogućavanje majčinog dolaska jer zasluge za ekonomiju.

 

Nadam se da sam na zadovoljavajući način odgovorio na tvoje pitanje.

 

SaE

 

Tvoja majka i vaša porodica želi da ona dođe da vidi unuke i da bude s vama.

 

NĐ mora da dođe u Australiju da bi igrao slem, pozivni teniski turnir.

---

Oziji su uspeli da od prvih 100 tenisera (na ATP listi), pred AO njih 97 bude izvakcinisano (97%) od Ozija priznatim vakcinama, što je samo par procenata više od domaćeg vakcinisanog pučanstva (kada se uzmu u obzir oni koji su uopšte mogli da budu izvakcinisani).

 

Pustili ste NĐa, a sad pustite i nekog mog: OK.

Niste pustili nekog mog, e pa onda ne može ni NĐ: u čemu je poenta?

 

Može da se svede sve na pare i na kovid19, naravno, na zdravlje kao najbitnije, ali da l' treba da sve ostalo bude totalno nebitno?

 

Valjda na ovoj temi (a i u Australiji, celom svetu) ima i ponekog ljubitelja tenisa koji priželjkuje eventualno finale NĐ vs Rafa, da direktno odluče ko će duzme 21. slem (a na Rgu da bude potencijalni revanš).

 

Ako je to generalno nebitno, onda se lepo otkaže slem, ko što je otkazana i F1.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:

 

Naravno, nakon sto su tapiju na patriotizam preoteli razni Seselji i Dveri, lako je sada sprdati se kad te neko potseti da taj pojam ima i svoje autenticno znacenje.

U ciji opis se ubraja i konkretan doprinos zajednici kojoj pripadas a u vidu legalnog poreza a ne bacanja mrvica nekim jadnicima, pred kamerama i reflektorima.

 

Elem, i ja bih prva bila mnogo srecnija da se covecanstvo bavi necim pametnijim nego problemima nekog udaraca lopte pa makar on tu loptu udarao vrhunski (sta god to znacilo) :fantom:

 

 

Naravno da ima znacenje i ono je sa stanovista principa globalizma i univerzalizma podjednako anahrono, ako ne i naopako, koliko i nacionalizam. Prosto se radi o dva koncepta izgradnje nacije koja se baziraju, jedan pre svega na francuskom a drugi pre svega na nemackom istorijskom iskustvu (ovo treba shvatiti simbolicno). Nema to previse veze s tim koliko su razni degenerici kidnapovali te pojmove, mada jesu i mada to jeste poseban problem.

 

Sa stanovista univerzalizma ne postoji nijedan razlog zasto bi Novak pomagao srpsku a ne montekarlovsku™ siromasnu radnicku klasu. Znam da ces mi reci "ali on se busa da je Srbin" ali to je irelevantno, njegov identitet i pravo na mahanje njime u svakoj prilici, po istoj matrici univerzalizma je njegovo neotudjivo pravo. Postoji verovatno par miliona Srba ili ljudi koji se deklarisu kao Srbi a gradjani su drugih drzava i placaju porez tamo gde ga placaju pa to nikog ne tangira, niti to bilo ko pominje. Ispada da je ovde jedini problem u tome sto je porez koji Novak placa veci od poreza koji placaju ti drugi, sto nas dovodi do zakljucka da je u pitanju sebicni motiv da se za sebe zagrabi ono na sta trenutno polaze pravo proletarijat Monte Karla. Otuda ona fraza o patriotizmu i hvatanju za novcanik, uvek se sve to svede na "a di su moji novci".

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...