Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 minutes ago, harper said:

 

Izvini ako je pitanje trapavo posto se ich ne razumem u pravo ali ako sud presudi da je oduzimanje vize bilo nelegalno (unlawful) kako izvrsna vlast moze to da obrazlozi i da se pozove na - ko jebe sudsku vlast, to je nas posao? U tom slucaju izvrsne vlasti bi mogle da rade sta hoce i bile izuzete od sudskog gonjenja.

 

Proces deluje prilično boldrikovski ali ako sam dobro ukačio ide otprilike ovako: sud poništi odluku o poništenju vize, graničari (ili ko je već nadležan) "vaskrsnu" vizu, Novak uđe u zemlju a oni ga sutradan savataju kao onu Čehinju i ponovo mu ponište vizu jer su tako u mogućnosti. E, sad, Ayatollah je pominjao da bi sudija mogao da im privremeno zabrani da to rade i onda su im ruke valjda vezane.

Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

 

 Zabole njih za to glasanje, mediji su krenuli da ih poklapaju i to ne toliko zbog Novaka nego samo uzimaju njega kao šlagvort da malo dublje kopaju po njihovoj nesposobnosti.

 

Pojavili su se već i prvi naslovi da je ovo "najveća kriza u istoriji tenisa". Jbg, treba zagristi metak pa biti jedan od aktera iste.

 

u granicama zakona mogu. ovde ih ograničavaju samo neka humanitarna međunarodna pravila, tipa politički azil. sve ostalo je vladina volja. 

Link to comment

10:54am HEARING IS LIVE FOR ALL

Update: The tech issues appear resolved we are now underway in open court. Currently hearing opening arguments now from Djokovic’s lawyer, who is focusing on fairness.

Djokovic’s lawyers are detailing the Notice of Intention to Cancel (NOIC) his visa. They say he was given “pre-printed” forms at the airport at around 3.55am on Wednesday, and that the Serbian star was a victim of a “mash-up” of what they say are not grounds for visa refusal.

But there’ll be no acronyms, here, folks. “You’re going to have to drag yourself into the last century,” Judge Kelly has declared.

“I hate acronyms. There’ll be no NOICs, there’ll be no OINKS, or anything else of that nature.”

Link to comment
3 minutes ago, Time Crisis said:

 

Liči da su mislili da će Novak već odavno odustati i da neće ni doći do suda, a sad su već pomalo u nebranom grožđu, otud one izjave "On može da ode kad god hoće" i odlaganje koje su tražili i što im je odbijeno

 

Ako je onaj play by play sa aerodroma tačan, mogao bih da se kladim da je cilj onog mučenja nespavanjem upravo i bio da se ovaj totalno pogubi i pre nego što ga neko posavetuje pristane da odmah odleti nazad, samo da se najzad naspava. On je međutim uspeo da se odupre i nekako dočeka advokate da ga posavetuju, a onda je krenuo đokopreokret na 0:2 u setovima. Treći je dobio, u četvrtom je u toku tiebreak.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Redoran said:

 

Proces deluje prilično boldrikovski ali ako sam dobro ukačio ide otprilike ovako: sud poništi odluku o poništenju vize, graničari (ili ko je već nadležan) "vaskrsnu" vizu, Novak uđe u zemlju a oni ga sutradan savataju kao onu Čehinju i ponovo mu ponište vizu jer su tako u mogućnosti. E, sad, Ayatollah je pominjao da bi sudija mogao da im privremeno zabrani da to rade i onda su im ruke valjda vezane.

 

Ok, taj deo da mogu da ponove postupak i ovog puta urade to na zakonit nacin razumem. Ono sto ne razumem je kako to da ako izvrsna vlast uradi nesto nezakonito sud moze da ga duva.

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Izvini ako je pitanje trapavo posto se ich ne razumem u pravo ali ako sud presudi da je oduzimanje vize bilo nelegalno (unlawful) kako izvrsna vlast moze to da obrazlozi i da se pozove na - ko jebe sudsku vlast, to je nas posao? U tom slucaju izvrsne vlasti bi mogle da rade sta hoce i bile izuzete od sudskog gonjenja.

Ja ne razumem ni kako može uopšte da bude nelegalna odluka koja je u nekom zakonu definisana kao nečije diskreciono pravo u potpunosti. Ne razumem ni zašto bi postojala mogućnost žalbe sudu u tom slučaju, a ne neka viša instanca u okviru organa koji ima diskreciono pravo da odluči. Biće pre da, makar u Australiji, postoji neki okvir unutar koga izvršna vlast ne polaže račune nikome, ali da možeš da se žališ sudu ukoliko smatraš da su oni iz tog okvira izašli i da sud ima pravo da takvu odluku ukine.

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

ne zvuci dobro , wood je novakov, sudija ga ispreskako par puta.

tako ja dozivljavam pravosudje, iskljucicu se sam :lolol:

Oh, pa dobro došao u svet anglosaksonskog prava, ovakvo nemilosrdno peglanje je tamo uobičajeno. Ništa ovo ne mora da znači, peglaće sudija tako i državne zastupnike. Ja sam više puta prisustvovao ovakvim grubim razgovorima njihovih advokata.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...