Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 
A koja ekipa mu je dosla i naredila da pljune milion evra bolnici u Bergamu u koji nikada u zivotu nogom nije krocio? I da to krije dok ga direktor bolnice nije zamolio da sam objavi jer novinari hoce da znaju odakle mu pare i ko je donirao. Porodica Korleone?
Ja ti govorim za ovo ovde i za objavljivanje.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Takodje, mozda veruje u to da je virus "oslabio" (Nestoroviceva skola misljenja) i zato nece da se vakcinise i misli da nije opasno da ne postuje izolaciju. Mislim, teorije samo nicu, ko zna u sta on tacno veruje. 

Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

 

@red star forever"Kada vidiš kako se omikron ponaša, shvatiš da Novak nevakcinisan uopšte ne predstavlja veću opasnost za društvo."

...ali ti (meni makar, kao laiku za sport i epidemiologiju) ostaje nejasno zašto nisu odložili AO u takvim uslovima

 

Pa ne znam, mislim da se ovo dešavalo prije nekih 12 mjeseci da bi oni vrlo rado sve pozatvarati, otkazali itd.

Ali to su sada već uradili nekoliko puta i onda  pogurali  nas skoro 95% da se vakcinisemo uz obećanje da nas to vraća "normalnom životu".

Tako da mislim da bi oni možda to i uradili, ali treba imati hrabrosti i reci to narodu nakon svega što su uradili. Mada ove dnevne cifre su zastrašujuće i možda će morati nešto da preduzmu.

 

I ako nisam bio jasan, moj komentar da Novak ne predstavlja nikakvu dodatnu opasnost odnosi se na to da se omikron izgleda širi podjednako i među vakcinisanim i nevakcinisanim.

 

Edited by red star forever
Link to comment
12 minutes ago, Meazza said:

 

Da si tako odgovorio odmah bilo bi sve OK.

 

 

Pa, tako sam i odgovorio, samo sto nisam hteo tebi direktno da se obracam jer ni ti ni ja nismo izolovani slucajevi na topiku vec sam podigao na zajednicki nivo i uopstio.

Link to comment
15 hours ago, autsajder said:

 

Očekujem da će na tom saslušanju ići kao što mi priča drugar danas za svog klinca:

 

- Sine, idi pokupi lišće u dvorištu.

Vraća se nakon 10 minuta.

- Jesi li pokupio lišće?

- Jesam.

- U šta si ga pokupio?

- Nisam.

 

:lolol:

 

 

 

7 hours ago, SNARC said:

 

Jos kad bi zvali onu istu ribu sto ima onaj smaracki glas bez emocija...i da zovu Seselja u studio...i da se emisija zove "Kengurovo mudo od suda protivu Isusa naseg doba"

 

edit - pardon "Smezurano kengurovo mudo od suda protivu Isusa naseg doba"

 

I obavezno voditeljka da govori Aa...ustralia.

 

 

3 hours ago, vememah said:

 

 

Neke od reakcija:

 

 

Laka su meta. Nikad nećemo saznati za sve ludosti koje su ispeglali. Vertovatno su zaslužili platu samom činjenicom da se nije pridružio Kajriju u ravnozemljašenju.

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, red star forever said:

 

I ako nisam bio jasan, moj komentar da Novak ne predstavlja nikakvu dodatnu opasnost odnosi se na to da se omikron izgleda širi podjednako i među vakcinisanim i nevakcinisanim.

Bio si apsolutno jasan.

Zbog omikrona sam i pitala.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Redoran said:

 

Moram da pojasnim boldovano. Ja se apsolutno slažem da nevakcinisani koji su preležali Covid nisu ništa veća opasnost u odnosu na vakcinisane koji ga nisu preležali. U tom postu sam se osvrnuo isključivo na AO i njihova pravila, pošto medicinsko izuzeće na osnovu preležanog Covida u prethodnih 6 meseci naprosto otvara vrata antivakserima da muljaju tako što će se svesno izložiti zaražavanju. To jeste legitimno i u skladu sa politikom izuzeća, ali je i dalje muljanje, i može da napravi ozbiljan clusterfuck u zemlji koja i ulazak i sve živo uslovljava vakcinama. I upravo se to dogodilo.

 

Kada se pre desetak dana prvi put pojavila priča da Novak možda planira da uđe na medicinsko izuzeće, ja sam stvarno mislio da će onim komisijama da podnese neki zahtev baziran na onim njegovim alergijama, astmi, glutenu ili već čemu. Ovaj njegov plan je otprilike najveće samouništenje koje sam video u prethodnih 20 godina. Prvo nedeljama govori kako ne zna da li će ići na turnir jer čeka da završi sezonu pa da uvreba priliku da negde pokupi Covid, onda ga pokupi pa se glupira okolo umesto da kao svaki, ali svaki teniser iz Top 50 javno objavi da je pozitivan i da poštuje sve protokole (pogledaj bilo koju takvu objavu, od Nadalove do Šapovalovljeve, i videćeš da su praktično šabloni u pitanju), onda umesto da kao svi ostali prvo uđe u Australiju pa onda to objavi, on uradi obrnuto pa popase političku bananu, pa onda odluči da duplira ulog pa krenu da mu ispadaju kosturi iz ormara, namesti sebe na OSINT nišan dan uoči suđenja, i evo ima još nekih 12 sati da proba i napravi još koji epski zajeb jer izgleda da mu nikad nije dosta. Lik prvo puca sebi u nogu pa onda to overi još 3-4 puta, fenomenalno.

 

I još nešto: ako je rok za podnošenje prijave za medicinsko izuzeće bio 10. decembar, na koju foru je on onda podneo tu prijavu? Po ovom njegovom tajmlajnu zaražavanja, ona dva medicinska panela su bukvalno morala da se sastaju i rade u dane Božića u Australiji, kako bi on dobio zeleno svetlo 30. decembra. Ovo je kompletno ludilo od slučaja, sa dodatnim ludilima unutra, samo izlaze jedno za drugim.

Ne slažem se nikako da bi trebalo ukinuti izuzeća za osobe koje su nedavno preležale Covid jer bi to neko mogao da zloupotrebljava. Prvo, jer nikada nikome ne treba ukidati slobode i prava zato što bi neko drugi te slobode mogao da zloupotrebi. Drugo, jer namerno izlaganje virusu svakih par meseci nije zloupotreba. Može biti zloupotreba jedino ako je cilj da svi budemo vakcinisani, a to nije cilj, cilj je da se virus ne prenosi. Umobolna strategija da se svaka 3 meseca zaraziš i izoluješ nikako ne šteti javnom zdravlju, zapravo ima bolji efekat od vakcinacije. Ko misli da mu je to bolje nego da se vakciniše, neka izvoli, a u periodima kada mu je prirodni imunitet nedovoljno jak neka mu budu uskraćena prava i tako do nove infekcije. Uostalom, ja ne znam ni za jednu zemlju na planeti koja nedavnu Covid infekciju ne tretira isto kao i vakcinaciju, to je valjda dovoljan pokazelj da je svaki drugi princip besmislen i nema razloga da se ne primenjuje i na sportskim takmičenjema. Bitno je da li sportista ima imunitet, a ne kako ga je stekao. Mada i to je u eri Omikrona postaje sve manje smisleno.

 

Za Đokovićevo ponašanje se u principu slažem, pisao sam već o tome.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...