Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

24 minutes ago, harper said:

 

Naravno. I to je jedan od vecih problema. Mi zivimo u svetu u kojem ne vaze ista pravila za sve a Novak je jedan od onih za koje ne vaze, osim kad se desi da odijum javnosti postane toliko veliki da politicari shvate kako im to nanosi stetu. Kad to shvate onda odjednom svi postanu veliki borci za jednakost i za to da pravila moraju da vaze za sve. Nije to nista novo, niko od nas i ne pamti vreme kad je bilo drugacije jer je taj fenomen mnogostruko stariji od svih nas.

 

Novak je zrtva svoje popularnosti i privilegovane pozicije i u tom smislu mi ga iz mog anonimnog ugla nije previse zao, imao je on od toga i velike koristi a ne samo stetu. Samo kazem da je veoma opasno, stetno, a bogme ponegde i zabranjeno, da mediji i drustvene mreze a ne sudovi i drugi adekvatni organi odlucuju ko jeste a ko nije kriv za nesto sto je u direktnoj vezi sa zakonima drzave. Zamisli da uspe da dokaze na sudu da nije nista skrivio. Ko ce njemu da nadoknadi stetu koja mu je naneta kad je njegov javni imidz u pitanju? Ja se nadam da cemo se svi setiti ovog slucaja svaki put kad nas strecne naslovnica "Informera" sa Djilasovih 619 miliona. I koliko god vam to zvucalo kao radikalna analogija u sustini nema nikakve razlike, u pitanju je politikom motivisan generisani javni narativ.

Možda nije svestan da svoj imidž treba da pazi koliko i svoju igru. Ne bi bio ni prvi ni sto prvi koji plaća tu grešku.

 

A možda bira da više pazi imidž u Srbiji gde su mu šeme sigurnije. Veliko je pitanje i ko odlučuje o tome.

 

PS Mene sport štreca od kad sam bio klinac jer je beskonačno jednostavan za pratiti i beskonačno apstraktan, prividno merljiv i sa jasnim pravilima, koja se zapravo šteluju od dečjeg igrališta do visoke politike. Mnogo gore od Informera, to je preživelo sve epohe i sisteme kojih se sećamo i ne sećamo. 

  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, Hermetico said:

Medijska oluja generiše novac koji on zarađuje, ne generišu ga poeni na terenu. On živi od industrije spektakla, od publike. A publika naravno ima sentiment koji odlučuje da li će da ga gleda  i (verovatno još važnije) kupuje proizvode koje on reklamira. Nije njega srpski narod mogo da digne do ovog statusa, lik sere tamo gde jede. Naravno da su moral i politika ključne reči.

 

... ovo.

 

I ne radi se o Novaku nego o svakom ko se uhvati u to kolo. Ako si brend, ponasaj se kao brend - a ako si individua i ne miris se sa tim da si neki proizvod tog sistema, trpi posledice toga.

 

Princip, ako govorimo o principu (a o tome se tupi ovde sve vreme, jednostrano sa obe strane)

 

A sam Novak - mislim da smo vecinski grubi prema coveku koji je drugacije rastao od vecine, trosio sate detinjstva i puberteta tamo gde ogromna vecina nije, glacao svoje skilove do savrsenstva. Moralo je to da ostavi i neke tragove na generalnu zrelost, da li naiva kao takva, izolovanost, jebem li ga. Super je on ispao kakav je mogao da bude.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Ceo svet se pretvorio u Informer jbg, imam ja ovde u selu dezurnu budalu koja je uvek ispred taverne, polunaduvan, polupijan sa pozutelom maskom uvek na podbradku, mislim, ni virus ga nece, ali eto, cim me je video; ''Sta ovaj tvoj Djokovic msili nevakcinisan u Australiju, ne moze to tako...''

 

My bad ali meni je ovaj topik iz fenomenoloskog ugla zanimljiviji od citave ove sage sa Djokovicem. Mislim, sada je vec potpuno jasno sta se desilo, proslo je sasvim dovoljno vremena. Vlasti u Australiji, uplasene od reakcije javnosti, oduzele su Djokovicu vizu, racunajuci s tim da ce uraditi ono sto bi 99% ljudi na njegovom mestu uradilo, da se okrene i ode. Oni su dobili politicke poene, smirili su sopstvenu javnost, za nekoliko dana kad se turnir zalaufa skoro niko vise ne bi ni primetio da Djokovic ne igra (ne igra ni Federer pa nikom nista), mozda bi isplatili neku odstetu Djokovicu ako se bas bude inatio i to je to. Medjutim, Novak je uradio ono sto se nije ocekivalo, odlucio je da ostane i da na sudu dokaze da nije prekrsio nikakva pravila. Jebem li ga zasto je to uradio ali sam uveren da ne bi da je umeo da proceni kakve ce to posledice izazvati. Posto ni australijski politicari nisu veverice i verovatno su odmah konsultovali advokate da vide kako stoje s sudskim postupkom, pretpostavljam da nisu dobili odgovor koji bi ih smirio i presli su na rezervnu tipicno politicku varijantu - smear campaign. Od tog trenutka kompletna strategija je da se Novak prikaze kao zao, los i neodgovoran covek koji moralno nije zasluzio da kroci nogom na australijsko tlo. Naravno, posto ni on sam nije ocekivao ovako nesto, Novak se kurcirao po Srbiji gde niko nije ni smeo da ga pita je li zarazen i zasto nije u izolaciji i tako je proizveo pozamasan materijal za tu kampanju. Drugim recima, zajebao se grdno. Sad moze i da dobije spor, to vise nikome nije ni bitno.

 

Sad, zasto mi je ovaj topik zbog toga toliko zanimljiv. Pa, prvenstveno zbog toga sto je dokazao da se konzumenti ovakvih kampanja i uzivaoci "Informera" ne kriju samo medju tupavijim glasacima SNS-a vec je to u Srbiji maltene opsta bolest. Toliko se zuci prosulo na poslovicne Mileta i Slavicu a ispostavilo se da su njih dvoje Adorno i Hana Arendt za dobar deo ovog foruma, bar onaj koji ne samo da je popusio tu pricu vec joj i dodaje gas. Za Djokovica ne brinem, on ima jedno 200 miliona papirnih maramica da se utesi a bogme i da plati tekstove koji ce polako menjati i na kraju promeniti narativ koji mu se srusio na glavu, ali ti forumasi ce ostati da se gledaju u ogledalo kad ih prodje ovo ludilo i da se pitaju kako to da Informer, Pink, Telegraf i ostalo smece jos uvek jasu i nakon promene vlasti u Srbiji, kao predvodnici progona raznoraznih Vucicevih glavoseca koji ne stignu da promene pravac ili su toliko zabrazdili da i ne mogu. Ja vec vidim naslove tipa "Vucicu, odakle ti vinski podrum" i smejem se kiselo ali izgleda da mi bolje i ne zasluzujemo.

  • +1 2
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Ok ok
Jerbo je u istom odelu koji je koristio za to slikanje, tagovan na svom Instagramu 15. decembra.. pa kontam, mozda je slikano sve ranije a objavljeno 18. decembra
image.thumb.png.64f810e31557d0ddd983c32195f99aab.png

 

A mozda ne pere trenerke, jbm li ga :D

Realno, jebe mi se sta je u pitanju, samo mi je interesantno da se igram, pa sad da smisljam razloge i dokaze u korist Noleta i gledam da li moze proci :D 

 

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Hermetico said:

A možda bira da više pazi imidž u Srbiji gde su mu šeme sigurnije. Veliko je pitanje i ko odlučuje o tome.

 

Ne cini se kao ozbiljna prica.

 

Radio sam za njegovu dobrotvornu organizaciju koncept za neki video, sastajao se sa Jeleninom sestrom (?) koja je vodila taj deo. Neki cudan nepotizam u privatnom sektoru.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Svaka njima cast ali kakve veze to ima sa bilo cim ovde?

 

I ne ide tako.

 

pa ima veze jer se teniski topić već danima koristi najviše za teoretisanja na temu kako su tačno birokrate zajebale Đokovića, gde su pomerili stative, zašto baš sad i kome to odgovara.

i koliko su se kao država izblamirali u očima ostatka sveta.

a realno ko u celom ovom slučaju misli da se Australija nešto izblamirala taj bi morao malo da preisipta stavove i da se zapita gde je napravio pogrešno skretanje. Da su oziji za ove 2 godine dozvoljavali svakom babunu da neometano traži rupe u pravilima i izvrdava propise i uredbe onda bi tih 200.000 ljudi odavno već bilo na groblju.

i kao što ti misliš da za 50 godina Đokovića neće pamtiti kao kompletnu dijabolu, već kao dobrog tenisera, tako možda ni australijske političare niko neće pamtiti po zajebavanju tenisera antivaksera u januaru 22 nego kao jedno od samo nekoliko država na planeti koje su uspele da kompletno izbegnu pandemiju. 

 

  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

Možda nije svestan da svoj imidž treba da pazi koliko i svoju igru. Ne bi bio ni prvi ni sto prvi koji plaća tu grešku.

 

A možda bira da više pazi imidž u Srbiji gde su mu šeme sigurnije. Veliko je pitanje i ko odlučuje o tome.

 

PS Mene sport štreca od kad sam bio klinac jer je beskonačno jednostavan za pratiti i beskonačno apstraktan, prividno merljiv i sa jasnim pravilima, koja se zapravo šteluju od dečjeg igrališta do visoke politike. Mnogo gore od Informera, to je preživelo sve epohe i sisteme kojih se sećamo i ne sećamo. 

 

Mislim da je drugi problem kod njega. Svestan je on da mora da pazi na svoj javni imidz ali za nekoliko stvari koje su mu bitne je voljan da rizikuje. Na zalost, neke od stvari koje su mu bitne su pogresne do nivoa bizarnosti i onda dobijes ovo sto smo dobili. Cesto se desi ljudima koji su toliko popularni da pomisle kako mogu da isteraju svoje cak i kad im svi pametni ljudi govore da to isterivanje nije dobra ideja. Jednostavno se uskurce, pomisle da znaju ono sto ne znaju i eto sranja. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

Da su oziji za ove 2 godine dozvoljavali svakom babunu da neometano traži rupe u pravilima i izvrdava propise i uredbe onda bi tih 200.000 ljudi odavno već bilo na groblju.

 

Pustili su češku teniserku i još buljuk drugih, nemoguće da nisi pohvatao ako si čitao.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

pa ima veze jer se teniski topić već danima koristi najviše za teoretisanja na temu kako su tačno birokrate zajebale Đokovića, gde su pomerili stative, zašto baš sad i kome to odgovara.

 

 

Pomesao si ovaj topik sa tviterom. Desava se.

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

My bad ali meni je ovaj topik iz fenomenoloskog ugla zanimljiviji od citave ove sage sa Djokovicem. Mislim, sada je vec potpuno jasno sta se desilo, proslo je sasvim dovoljno vremena. Vlasti u Australiji, uplasene od reakcije javnosti, oduzele su Djokovicu vizu, racunajuci s tim da ce uraditi ono sto bi 99% ljudi na njegovom mestu uradilo, da se okrene i ode. Oni su dobili politicke poene, smirili su sopstvenu javnost, za nekoliko dana kad se turnir zalaufa skoro niko vise ne bi ni primetio da Djokovic ne igra (ne igra ni Federer pa nikom nista), mozda bi isplatili neku odstetu Djokovicu ako se bas bude inatio i to je to. Medjutim, Novak je uradio ono sto se nije ocekivalo, odlucio je da ostane i da na sudu dokaze da nije prekrsio nikakva pravila. Jebem li ga zasto je to uradio ali sam uveren da ne bi da je umeo da proceni kakve ce to posledice izazvati. Posto ni australijski politicari nisu veverice i verovatno su odmah konsultovali advokate da vide kako stoje s sudskim postupkom, pretpostavljam da nisu dobili odgovor koji bi ih smirio i presli su na rezervnu tipicno politicku varijantu - smear campaign. Od tog trenutka kompletna strategija je da se Novak prikaze kao zao, los i neodgovoran covek koji moralno nije zasluzio da kroci nogom na australijsko tlo. Naravno, posto ni on sam nije ocekivao ovako nesto, Novak se kurcirao po Srbiji gde niko nije ni smeo da ga pita je li zarazen i zasto nije u izolaciji i tako je proizveo pozamasan materijal za tu kampanju. Drugim recima, zajebao se grdno. Sad moze i da dobije spor, to vise nikome nije ni bitno.

 

Sad, zasto mi je ovaj topik zbog toga toliko zanimljiv. Pa, prvenstveno zbog toga sto je dokazao da se konzumenti ovakvih kampanja i uzivaoci "Informera" ne kriju samo medju tupavijim glasacima SNS-a vec je to u Srbiji maltene opsta bolest. Toliko se zuci prosulo na poslovicne Mileta i Slavicu a ispostavilo se da su njih dvoje Adorno i Hana Arendt za dobar deo ovog foruma, bar onaj koji ne samo da je popusio tu pricu vec joj i dodaje gas. Za Djokovica ne brinem, on ima jedno 200 miliona papirnih maramica da se utesi a bogme i da plati tekstove koji ce polako menjati i na kraju promeniti narativ koji mu se srusio na glavu, ali ti forumasi ce ostati da se gledaju u ogledalo kad ih prodje ovo ludilo i da se pitaju kako to da Informer, Pink, Telegraf i ostalo smece jos uvek jasu i nakon promene vlasti u Srbiji, kao predvodnici progona raznoraznih Vucicevih glavoseca koji ne stignu da promene pravac ili su toliko zabrazdili da i ne mogu. Ja vec vidim naslove tipa "Vucicu, odakle ti vinski podrum" i smejem se kiselo ali izgleda da mi bolje i ne zasluzujemo.

Na prvi pasus ovog posta bih stavio potpis.

Drugi pasus ti je blago rečeno nekorektan prema kolegama forumašima koji učestvuju u diskusiji suprotnim mišljenjem od tvojeg.

Samo da te podsetim da si u ovoj rasparavi ti više na liniji koju danas furaju svi mediji u Srbiji (informer, Pink, kurir i N1).

  • +1 7
Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

a realno ko u celom ovom slučaju misli da se Australija nešto izblamirala taj bi morao malo da preisipta stavove i da se zapita gde je napravio pogrešno skretanje.

 

Imaš BBC-jevu službu za kontakt sa gledaocima i slušaocima, pošalji njihovom novinaru koji je intervjuisao zamenika australijskog premijera da treba da se preispita.

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Na prvi pasus ovog posta bih stavio potpis.

Drugi pasus ti je blago rečeno nekorektan prema kolegama forumašima koji učestvuju u diskusiji suprotnim mišljenjem od tvojeg.

Samo da te podsetim da si u ovoj rasparavi ti više na liniji koju danas furaju svi mediji u Srbiji (informer, Pink, kurir i N1).

 

Hvala na podsecanju ali ja to tako ne vidim.

 

Ako se slazes sa prvim pasusom kako onda komentarises sadrzaj rasprave na topiku? Koje je tvoje objasnjenje?

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Mislim da je drugi problem kod njega. Svestan je on da mora da pazi na svoj javni imidz ali za nekoliko stvari koje su mu bitne je voljan da rizikuje. Na zalost, neke od stvari koje su mu bitne su pogresne do nivoa bizarnosti i onda dobijes ovo sto smo dobili. Cesto se desi ljudima koji su toliko popularni da pomisle kako mogu da isteraju svoje cak i kad im svi pametni ljudi govore da to isterivanje nije dobra ideja. Jednostavno se uskurce, pomisle da znaju ono sto ne znaju i eto sranja. 

Pa tako nekako i ja vidim. Ali ko zna šta će biti i čemu će se naučiti on i drugi, vremena su zanimljiva.

 

@Caligula Nisam te baš razumeo jel ozbiljan poso ili nije. :) Familija mu je bombona.

Edited by Hermetico
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Samo da te podsetim da si u ovoj rasparavi ti više na liniji koju danas furaju svi mediji u Srbiji (informer, Pink, kurir i N1).

 

 

Nemojmo sad u sitna crevca :fantom:

 

Inace slazem se sa Harperom oko fenomenoloske prirode celog ovog cirkusa, zapravo je jako zabavno gledati medije, socijalne mreze i uveravati se u stereotipe. Sve sto je za litije, crkvu i desnicu stalo je uz Noleta. Bez greske. Sa druge strane su valjda ovi isti™ samo obrnuto, druga strana litijaskog novcica :isuse:

 

Nisu svi isti aman. Neko ume i da razmislja.

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...