Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

On 26.7.2021. at 12:45, Heaviside said:

Potpuno je nebitno šta Novak misli o Kovidu, može i da ne veruje u njegovo postojanje što se mene tiče. Ono što je bitno je da je svestan da će biti diskvalifikovan ako bude pozitivan na testu, a pošto nije juče pao sa Marsa ta informacija mu sigurno nije promakla. Tako da relax, možda se o ličnom blagostanju i subjektivnom osećaju konsultuje sa Nestorovićem ali o tome kako da ne padne test računa vode neki drugi ljudi.

 

Ko god da vodi računa (vodi u pm), upravo je dobio poslednje upozorenje u vidu kolektivnog karantina koji je popasla australijska atletska delegacija. Jbt ako se za Novaka slučajno ispostavi da je bio u kontaktu sa nekim kliconošom, pola olimpijskog sela je završilo igre. Može on da ima ne znam kakav trust mozgova koji o tome vode računa, stvari su ovde krajnje jednostavne: intenzitet kontakata sa drugim ljudima naprosto mora da bude drastično smanjen ako već ne može da bude na potpunom minimumu. On radi sve suprotno od toga a već ima 0:1 protiv Covida. Lepo je što hoće da izjednači ali sa ovim protivnikom nije i nikada neće biti ravnopravan.

  • +1 2
Link to comment

Misliš da se selfi u prolazu računa kao bliski kontakt? Da li su u karantinu svi koji su tokom OI stali da popričaju se nekim članom australijske atletske federacije? 

Link to comment

Pa ne znam jbg, po nekoj mojoj logici kada se zagrliš sa nekim ili mu prisloniš glavu na 10cm, a sve to bez maske, to je bliski kontakt. I sa maskom bi bio bliski kontakt. Vidiš da su svi Australijanci morali u karantin a sigurno se nisu redom žvalavili sa ovim skakačem koji je testiran pozitivno.

Link to comment

Ne znam ni ja kako je na olimpijadi ali je uobičajeno da se kao bliski kontakt računa kada si sa nekim proveo neko duže vreme u zatvorenom prostoru, a kritična distanca i vreme zavise od toga da li ste nosili maske ili ne. Australijski atletičari su verovatno smešteni u istom paviljonu, koristili su verovatno zajednički prevoz, obedovali zajedno i slično. Teško mi je da poverujem da su u karantinu svi sportisti koji su se slikali, rukovali, zagrlili, ćaskali sa nekim članom australijske delegacije. To bi bio skandal koji bi uključio veliki broj takmičara koji bi se bunili i čuli bi smo za to. Ne plašim se da će ga diskvalifikovati zbog toga što je neko sa kime se Novak slikao pozitivan. Može da se desi zbog nekoga iz naše delegacije sa kime je provodio vreme u srpskom paviljonu ili tako nešto. Mislim, luda situacija, nije ni trebalo da organizuju olimpijadu pod ovakvim uslovima i slažem se da bi najbolje bilo da se izoluje najviše što može, ali iskreno ga razumem.

Link to comment
2 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Pa ako guraju čitav avion putnika u karantin jer je jedan bio pozitivan, šta da očekuješ za ovo slikanje.

Opasnije je 8 sati u zatvorenom prostoru na 5 metara udaljenosti nego 30 sekundi napolju na 5 cm udaljenosti. Ne bi me naravno ništa čudilo ali nema vesti da je bilo ko u karantinu zbog selfija, a nema šanse da niko od na primer ovih australijanaca nije opalio selfi sa nekim, možda baš i sa Novakom. 

 

Ako sam izbaksuzirao i popije karantin odlepiću :D

Link to comment

Pušteni su australijanci iz karantina u kome su proveli 2 sata. Troje atletičara su imali kontakt sa pozitivnim sportistom iz SAD i sami su to prijavili. Niko osim to troje nema nikakva ograničenja. Njih troje su negativni na PCR testu, nastaviće da ih testiraju svaki dan, imaju ograničenu slobodu kretanja ali smeju da treniraju i da se takmiče.

 

https://abcnews.go.com/Sports/tokyo-olympics-australian-track-field-team-quarantine-contact/story?id=79133816

  • +1 1
Link to comment

Kako njega samo rade ovakvi dogadjaji, u pozitivnom smislu naravno..

ima tu i do razbijanja ucmalosti nastupa na jednim te istim turnirima svake sezone,

ove godine su Beograd i Majorka izgleda bili tajni recept za prvi channel-slam u karijeri.

 

igrace on i naredne 2 OI, to mogu da potpisem.. Pariz za tri i Los Andjeles za 7 god.

 

a nadamo se da ce tamo ici za svoju dusu, lisen nadenutih rezultatskih imperativa.. sto znaci da ce biti pravi i u predstojeca dva meca, iako priznajem da mi se isto malo motaju po glavi ona dvoranska finala krajem 2018. no dobro..

 

iz te perspektive bi jedno srebro ili bronzica u miksu bili sasvim ok

 

Edited by TS-CS
Link to comment

Sve priče sportista koje vidjam u poslednje vreme iz olimpijskog sela idu u prilog tome da ti karantini, strogi protokoli i slično nisu ni blizu kao što se zvanično priča. 

Link to comment
48 minutes ago, theanswer said:

Sve priče sportista koje vidjam u poslednje vreme iz olimpijskog sela idu u prilog tome da ti karantini, strogi protokoli i slično nisu ni blizu kao što se zvanično priča. 


Pa naravno da nisu. Djokovic rece posle W da razmislja da li uopste da ide jer ce uslovi biti ko u logoru, a ovamo se fotkao sa pola sela i gledaju svi zajedno po svlacionicama naše. Otprilike ista priča ko za neprelazne granice, testove i kontrole koje ti dolaze na kuću, lol.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...