Jump to content

Novak Djokovic

Afterburner

Recommended Posts

• Replies 4,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• harper

254

• Time Crisis

247

• Timmy

203

• Jumanji

197

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kako lep način da napišeš “jebem vam mater svima” 

Ovo sto je Ejmi rekla u jednom trenutku (pocetkom 15. minuta) je najbolji opis Novakovog teniskog legata - ako zelite da igrate tenis zauvek ucite da ga igrate od Novaka. Svi veliki igraci su neka vrs

Posted Images

5 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

+1

Ja juče pročitao da je muscle tear bio 17mm a sada je 25mm, iskreno mislio sam do nedelje da je u pitanju izmišljena stvar. Ako je ovo zaista istina, nemam dobar opis za odluku koja je toliko sa one strane ivice ludosti. Ne mogu ni da kažem da je u pitanju samo hrabrost, ovo je toliko sumanuto da reči nemam.

Novak je izjavio da bi se povukao sa bilo kog drugog turnira, i da ako na nekom ima smisla da se žrtvuje i rizikuje to je onda ovaj, i to razmišljanje je apsolutno na mestu, i isplatilo se. Mada, malo si me razočarao što si mislio da je izmišljena stvar, jer to od Nola pravi baš lošeg lika a on to nije.

Da se vratim na kratko na onu priču o propuštenim slemovima... I nekim koji su uzeti a mogli su da odu i ovamo i onamo...

Iskočilo mi na youtube čuveno AO finale protiv Nadala od 6 sati, Nadal vodi 1:0, drugi set. Đoković 5-3, 40:15, ovaj ga brejkne. Na 5-4, 40-40 na Nadalov servis, Novak baca kratku na mrežu, zicer samo takav za Nadala, Novak rizikuje i unapred ide u levo, Nadal ga pogađa, i Novak bekend pasing, Nadal dupla - 1-1 u setovima. Poenta, moglo lako da bude 2:0. Treći set Nole ga odučio. Četvrti set: Đoković vodi 5:4 u TB, u ofanzivi je, šeta Nadala, ovaj vraća kratku, zicer na mreži, Novak u mrežu, umesto 2 meč lopte, 6-5, i okreće za 2:2, u petom znamo šta se desilo. Tačnije, valja i tu napomenuti: 6-5, 40:15, Đoković lagani smeč u svom stilu zabija u mrežu, Nadal ima brejk loptu, ali ovaj ludak se vraća i pobeđuje.

Drugim rečima, čist pokazatelj koliko je tenis sport momenta i koliko nije fraza kada se kaže da jedan poen može sve da promeni. Ovaj meč je Novak dobio, a mogao je vrlo lako da ga izgubi, i isto tako bilo je takvih koje je trebao da izgubi pa pobedio. Jednostavno, nemoguće je sve dobiti, neki porazi su bili teški, najviše od Mareja i Vave ali ako se pogleda skor protiv njih koliko ih je puta satro na putu do nekih trofeja i to se izniveliše...

Ja žalim samo za USO i polufianala vs Nišikorija i US od prošle godine, ovo sve ostalo - jebem li ga, sport. Porazi su činili da pobede budu toliko slatke.

Takođe, u kojoj Eri se Novak dizao, a to je pored Federera i Nadala duboko ustoličenih kao dvojice najboljih na svetu, a po mnogima i ikada, ovih 18 gs-ova realno vrede 25 Federerovih (bukvalno). N

Edited by Mil@n
6 minutes ago, renne said:

nema ništa u kuriru

možda je to nešto matoro, pa ovi kao sad iskopali

E bem te u dupe, kad gastos mora da kopa po Kuriru. Evo i Marca.

Edited by Lancia
Marvin (Paranoid Android)
2 hours ago, Mil@n said:

Novak je izjavio da bi se povukao sa bilo kog drugog turnira, i da ako na nekom ima smisla da se žrtvuje i rizikuje to je onda ovaj, i to razmišljanje je apsolutno na mestu, i isplatilo se. Mada, malo si me razočarao što si mislio da je izmišljena stvar, jer to od Nola pravi baš lošeg lika a on to nije.

Ma zašto baš lošeg? Kao da je baš neka mnogo strašna stvar da u medijima preuveličaš povredu da bude veća nego što izgleda? Sećam se kad se Danilović još u Italiji '97 smejao u kameru tokom slavlja "Ma foliro sam" kad je u poslednjim sekundama polufinala fejkovao iščašenjotinu zgloba. Nije to Suarez koji igra rukom ili grize unaokolo ili Bergkamp koji šutira na kvarnjaka ili Šumaher koji se sudara s ljudima da ih izbaci sa staze. Neke povrede je očito bilo, ako Novak može da dobije neku minimalnu prednost samo time što namigne da je teža nego što jeste - nek je alal. Ja takođe mislim da je Rafin problem sa leđima od pre 3 nedelje vrlo vrlo preuveličan, jeste se on povukao sa ATP Kupa, ali pre mislim da ga je boleo q za to i da je hteo da se pravi mekši pred AO. Nemam dokaza naravno, ali ne bi to pravilo neku babarogu od jednog ili drugog po meni, to su standardne stvari off-the-courta u tenisu. Razumem da svako ima svoju skalu poteza koje ne voli, ali meni je nečasnije kad Novak recimo u četvrtom setu, u kom mu ne ide, nazove medicinski tajm aut, što mu se dosta često dešava. Neki put je svakako potreban, ali ne bi me ni Demosten ubedio da dobar deo njih nije samo da pokuša da izbaci protivnika iz ritma ili da mu prekine koncentraciju dok se on malo stabilizuje.

Mislio sam da je izmišljena stvar jer mi je nerealno zvučala Novakova izjava nakon petog seta da mu je fizio na terenu dok ga je prepipao odmah rekao "Yeah, it's a muscle tear". Dakako da nastupam iz pozicije čoveka koji ima 0 iskustva i prosečnog fizioterapeuta, ali jednostavno mi je zvučalo malo neverovatno. Da mu kaže "Liči na ovo, moglo bi biti ovo", ali jok, koliko se sećam, fizio mu je deffo rekao "Muscle tear". Pa pomislih, jebo te, je l ima rendgenske oči, šta? Neverica mi se polako povećavala kad sam video Novaka u sledećem meču da izvodi svoje špage i prelome, i mislim se "Ma daaaj, ovaj bi morao da bude na slonovskim injekcijama da ovako igra sa muscle tearom". Sada, šta znam. Insistiraju na tome, daju neke podatke koji nama dakako nisu proverivi, ali dobija mi sve neku auru istine.

22 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Mislio sam da je izmišljena stvar jer mi je nerealno zvučala Novakova izjava nakon petog seta da mu je fizio na terenu dok ga je prepipao odmah rekao "Yeah, it's a muscle tear".

Pa, trazi da ti se izvini zbog toga sto nije lingvisticki precizno, nakon takvog meca i toliko stresa, na jeziku koji mu nije maternji, jasno oznacio razliku izmedju it is i could be.:D

Ljudi, cime se vi bavite, a nervirate se zbog toga sto su portali u stalnom lovu za senzacijama. Sve dok se ljudi bave periferijom i skandali ce sluziti za lov na klikove. Uradjen je MRI i posle tog meca i posle turnira tako da i njegov tim i turnirski zvaninici tacno znaju sta se desilo i kakva je povreda u pitanju. Povreda je ocigledno postojala i postoji, to je sve sto treba znati u kontekstu optuzbi za foliranje. Ne znam cemu ova prica.

Marvin (Paranoid Android)
23 minutes ago, harper said:

Pa, trazi da ti se izvini zbog toga sto nije lingvisticki precizno, nakon takvog meca i toliko stresa, na jeziku koji mu nije maternji, jasno oznacio razliku izmedju it is i could be.:D

Ljudi, cime se vi bavite, a nervirate se zbog toga sto su portali u stalnom lovu za senzacijama. Sve dok se ljudi bave periferijom i skandali ce sluziti za lov na klikove. Uradjen je MRI i posle tog meca i posle turnira tako da i njegov tim i turnirski zvaninici tacno znaju sta se desilo i kakva je povreda u pitanju. Povreda je ocigledno postojala i postoji, to je sve sto treba znati u kontekstu optuzbi za foliranje. Ne znam cemu ova prica.

Ma u pravu si. Povuklo me ono što je Redoran napisao da isto podvučem, kakav ludak, kakva muda, pa otišlo i u ovo.

Nije mi bio cilj da pokrećem debatu, samo kratko :)

Meni je fer plej esencija i najlepša stvar sporta. Ne volim niti priznajem bilo šta što neko poteže a ne spada u domen individualnog fizičkog, mentalnog ili kvaliteta koji se tiče spremnosti, veštine, talenta. Bilo koja manipulacija tog tipa koja podrazumeva sistematsko magarčenje protivnika i obmanjivanje i laganje javnosti da si povređen a u stvari nisi mi je iskreno dno dna. Pogotovu kada pričamo o Novaku koji je oduvek imao najkorektniij mogući odnos ka svojim protivnicima pre u toku i posle meča. O novaku koji je realno i ovako najbolji od svih.

Edit:

Kad sam već tu:

153076359_10222249603341456_581692968770

Edited by Mil@n

The last time Nadal won the Australian Open was 12 years ago.

The last time Federer won Roland Garros was 12 years ago.

The last time Nadal won Wimbledon was 11 years ago.

The last time Federer won the US Open was 13 years ago.

By comparison:

The last time Djokovic won the Australian Open was 1 week ago.

The last time Djokovic won Roland Garros was 5 years ago.

The last time Djokovic won Wimbledon was 2 years ago.

The last time Djokovic won the US Open was 3 years ago.

peralozac
6 hours ago, Moća said:

The last time Nadal won the Australian Open was 12 years ago.

The last time Federer won Roland Garros was 12 years ago.

The last time Nadal won Wimbledon was 11 years ago.

The last time Federer won the US Open was 13 years ago.

By comparison:

The last time Djokovic won the Australian Open was 1 week ago.

The last time Djokovic won Roland Garros was 5 years ago.

The last time Djokovic won Wimbledon was 2 years ago.

The last time Djokovic won the US Open was 3 years ago.

Dobro, to je malo hinjski predstavljeno. Nema zadnjih Nadalovih RG i US, i Federerovih AU i W, a baš zbog njih beže sada Đokoviću 20/20/18. 

• +1 2
1 minute ago, Lancia said:

Koreca, bez premca najbolji komentator tenisa, opet fino o Novaku.

Ljudi koji poznaju tenis mahom pisu i govore o Novaku sa odgovarajucim ushicenjem. Ima suprotnih primera ali ih nema mnogo i nikad ne osporavaju Novakov teniski autoritet, sto je i logicno. Ova anti-djokovic histerija uglavnom dolazi od ljudi koji sa tenisom nemaju veze ali imaju potrebu da "objasne" i po pravilu su die hard Rodzerovi fanovi. I to je logicno, Novak je bacio veliku, veliku senku na Rodzerovo tenisko nasledje. Ako se zainati, a Novak voli da se inati, uzece mu i ovih 8 Vimbldona da mu bas nista od vaznih rekorda ne ostane. Sto se broja Slemova tice za to ce se Rafa pobrinuti koliko u maju.

• +1 1