Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

AO 2011 kao prvi GS novog, konačno sazrelog Đokovića

W 2011 prvi W - ostvarenje snova: mesto gde se postaje teniski besmrtan, bez obzira na veličinu ostalih turnira i na sve ostale rezultate u karijeri. Tek nakon ovoga turnira zapravo se Novaku otvara put ka zvezdama, a verujem da je i njemu pobeda tamo značila u smislu samopotvrđenja. Dolazak na prvo mesto ATP liste.

W 2014 pobeda nakon rezultatske krize na GS i nekoliko poraza i prva pobeda nad Federerom na njegovom terenu. Početak perioda najsurovije dominacije.

W 2018 povratak na mesto koje Đokoviću pripada - sam teniski vrh. Naravno, ključna pobeda nad Nadalom u SF.

AO 2021 - zbog svega što je doživeo pre i tokom turnira, a zatim što je onakav izašao na teren  u finalu - statement meč za naredni period karijere.

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Ako je istina da je Đovak osvojio AO sa naprsnućem oblique mišića od 25mm, ja imam samo jednu stvar da kažem: u pitanju je najveći sportista u istoriji sporta. Ne samo u smislu umešnosti u sportu kojim se bavi, već u smislu odlučnosti, posvećenosti, koncentracije, nošenja sa bolom i ko zna čega još. To što je uradio je životna inspiracija, ne samo sportska. Poštovanje i divljenje naprosto nisu dovoljno dobre reči da to opišu. U interesu je čovečanstva da ovog pojedinca zabeleži u biografijama, dokumentarcima i igranim filmovima jer će to možda pomoći da ih dođe još - a potrebni su kao lebac nasušni.

  • +1 4
Link to comment

W 2011 - Prvi na svetu. Prvi W. Tada je postao pravi šampion

RG 2016 - Uzeo sveeee. U isto vreme. Nema dalje. Dominantiji je nego što su Federer i Nadal ikada bili. Čudi me da ovaj trofej niko ne pominje.

W 2019 - Ovaj mi je srcu najbliži. Demonstrirao neuništivost. Kakvo kvačilo, kakav fak ju gadovima. Neizvesnost i dužinq meča, značaj za GOAT trku, simbolika, Novakovo ponašanje posle meča. Uf.

W 2018 - Povratak korenima. Ljubav i mir faza je iza nas. 

A0 2009 - Prvi slem.

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Redoran said:

Ako je istina da je Đovak osvojio AO sa naprsnućem oblique mišića od 25mm, ja imam samo jednu stvar da kažem: u pitanju je najveći sportista u istoriji sporta. Ne samo u smislu umešnosti u sportu kojim se bavi, već u smislu odlučnosti, posvećenosti, koncentracije, nošenja sa bolom i ko zna čega još. To što je uradio je životna inspiracija, ne samo sportska. Poštovanje i divljenje naprosto nisu dovoljno dobre reči da to opišu. U interesu je čovečanstva da ovog pojedinca zabeleži u biografijama, dokumentarcima i igranim filmovima jer će to možda pomoći da ih dođe još - a potrebni su kao lebac nasušni.

 

+1

 

Ja juče pročitao da je muscle tear bio 17mm a sada je 25mm, iskreno mislio sam do nedelje da je u pitanju izmišljena stvar. Ako je ovo zaista istina, nemam dobar opis za odluku koja je toliko sa one strane ivice ludosti. Ne mogu ni da kažem da je u pitanju samo hrabrost, ovo je toliko sumanuto da reči nemam.

Link to comment

jel se neko od forumasa razume u sportske povrede? dal je sebi ucinio medvedju uslugu ovim ili je lako zalecivo? u svakom slucaju je neverovatan podvig zaista, pritom SF i F bez bolne grimase ceo mec

Link to comment

Nije Novak jedini koji je igrao sa sličnim problemom

"I remember in the US Open 2009 that I started the US Open with a strain, I think, here in the abdominal," Nadal said. "I started with 6 millimeters or so of strain and I finished the tournament, I lost in that semis against Del Potro and I finished the tournament with 26 mm."

Just to add, Nadal lost SF to Delpo in USO SF but was back playing Beijing less than a month later."

 

Činjenica da je ovde to definisano kao Strain a kod Novaka tear. 

Link to comment

Je to opet Srdjan pravi medvedju uslugu svom sinu sa parolama ''Bog je poslao Novaka u Srbiju u najgorem trenutku, da svet ne pomisli da smo svi divljaci i ubice'' - ''Rodja ima 15 fer-plej titula, a moj sin...'' - ''Za godinu i po dana Novak ce oboriti sve statisticke rekorde'' itd.

Ili Marca izmislja?

Edited by Lancia
Link to comment

Njega izvlače po potrebi, kad ga gde ko spomene iskoriste to da rafalno™ odgovore na prenošenje nekih izjava Tonija. Ne zna se ko je suptilniji, šteta što se Mirka ne oglasi povremeno u tabloidima da ih ućutka.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Je to opet Srdjan pravi medvedju uslugu svom sinu sa parolama ''Bog je poslao Novaka u Srbiju u najgorem trenutku, da svet ne pomisli da smo svi divljaci i ubice'' - ''Rodja ima 15 fer-plej titula, a moj sin...'' - ''Za godinu i po dana Novak ce oboriti sve statisticke rekorde'' itd.

Ili Marca izmislja?

ne videh nigde u domaćim medijima ovo

Link to comment
5 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

+1

 

Ja juče pročitao da je muscle tear bio 17mm a sada je 25mm, iskreno mislio sam do nedelje da je u pitanju izmišljena stvar. Ako je ovo zaista istina, nemam dobar opis za odluku koja je toliko sa one strane ivice ludosti. Ne mogu ni da kažem da je u pitanju samo hrabrost, ovo je toliko sumanuto da reči nemam.

 

Novak je izjavio da bi se povukao sa bilo kog drugog turnira, i da ako na nekom ima smisla da se žrtvuje i rizikuje to je onda ovaj, i to razmišljanje je apsolutno na mestu, i isplatilo se. Mada, malo si me razočarao što si mislio da je izmišljena stvar, jer to od Nola pravi baš lošeg lika a on to nije.

 

Da se vratim na kratko na onu priču o propuštenim slemovima... I nekim koji su uzeti a mogli su da odu i ovamo i onamo...

Iskočilo mi na youtube čuveno AO finale protiv Nadala od 6 sati, Nadal vodi 1:0, drugi set. Đoković 5-3, 40:15, ovaj ga brejkne. Na 5-4, 40-40 na Nadalov servis, Novak baca kratku na mrežu, zicer samo takav za Nadala, Novak rizikuje i unapred ide u levo, Nadal ga pogađa, i Novak bekend pasing, Nadal dupla - 1-1 u setovima. Poenta, moglo lako da bude 2:0. Treći set Nole ga odučio. Četvrti set: Đoković vodi 5:4 u TB, u ofanzivi je, šeta Nadala, ovaj vraća kratku, zicer na mreži, Novak u mrežu, umesto 2 meč lopte, 6-5, i okreće za 2:2, u petom znamo šta se desilo. Tačnije, valja i tu napomenuti: 6-5, 40:15, Đoković lagani smeč u svom stilu zabija u mrežu, Nadal ima brejk loptu, ali ovaj ludak se vraća i pobeđuje.

Drugim rečima, čist pokazatelj koliko je tenis sport momenta i koliko nije fraza kada se kaže da jedan poen može sve da promeni. Ovaj meč je Novak dobio, a mogao je vrlo lako da ga izgubi, i isto tako bilo je takvih koje je trebao da izgubi pa pobedio. Jednostavno, nemoguće je sve dobiti, neki porazi su bili teški, najviše od Mareja i Vave ali ako se pogleda skor protiv njih koliko ih je puta satro na putu do nekih trofeja i to se izniveliše...

Ja žalim samo za USO i polufianala vs Nišikorija i US od prošle godine, ovo sve ostalo - jebem li ga, sport. Porazi su činili da pobede budu toliko slatke.

Takođe, u kojoj Eri se Novak dizao, a to je pored Federera i Nadala duboko ustoličenih kao dvojice najboljih na svetu, a po mnogima i ikada, ovih 18 gs-ova realno vrede 25 Federerovih (bukvalno). N

Edited by Mil@n
Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...