Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, Redoran said:

Meni da firma ili profesija kao takva omoguće da biram gde će da mi bude baza, iz momenta bih izabrao Dubai ili Bahame. U tri života ne bih poverovao nekom ko kaže da bi iz moralnih razloga izabrao Srbiju ili bilo koju zemlju u kojoj je porez na zaradu dvocifren.

 

Kod Novakovog izbora Monaka jedino relevantno pitanje je da li on tamo provodi 183 dana godišnje. Tamošnje vlasti to prilično striktno kontrolišu, tako da mislim da je uslov uredno ispunjen i tu prestaje svaka priča o njemu i Monaku.

tri meseca godisnje

Link to comment
Quote

priča o Novakovom izboru da živi u poreskom raju

 

tj,  

ne da živi tamo, nego da ispunjava zakonski minum dana boravka, za dobijanje poreskih olakšica

 

 

Edited by levi
Link to comment

I u Monte Karlo je otisao jer je 2005. Rikardo Pjati, koji ga je tada trenirao, tamo ziveo. Naravno, uredjena drzava omogucila da sa mirom radi i zivi, pored svega, a recimo i da normalno u to vreme putuje svuda.

 

 

Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

 

. Mi sada mozemo da pricamo da li treba ili ne treba placati porez ovoj konkretnoj vlasti, ali reci da nije pitanje morala da li placas porez drzavi u kojoj zivis je po meni glupost. T

 

 

 

 

A tebi je jasno da Novak ZIVI u Monaku?

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Tom logikom svi naši uspešni sportisti koji zarađuju i drže kintu u inostranstvu treba da uzmu pasoše tih zemalja i počnu da igraju za njih. Nešto se ne sećam da je fudbalere i košarkaše neko prozivao zbog toga što su 20 godina koristili nadaleko čuvene benefite države Srbije, zatim otišli u inostranstvo da zgrnu milione, vratili se u Srbiju kao bogataši a kintu ostavili negde napolju i boli ih uvo da se udruže sa ostalima zarad opšteg dobra.

 

Drugo, ovaj moralni uslov koji kaže da neko mora da opljune Srbiju kako bi stekao moralno pravo da se presli u Monako ili bilo gde drugo, izvađen je... odakle tačno?

 

Treće, ako se neko okoristio o benefite države Srbije a nije joj vratio ništa to smo svi mi koji smo diplomirali na državnim univerzitetima i onda otišli preko da nekoj drugoj zemlji plaćamo porez i guramo je napred. Ja sam Srbiju realno zakinuo mnogo više nego Novak Đoković, nije mi drago zbog toga ali takav je život pa jbg.

 

Stvar je vrlo jednostavna: niti Novak mora da ispuni neke moralne uslove za preseljenje u Monako, niti mu to preseljenje oduzima moralno pravo da predstavlja Srbiju u sportu kojim se bavi ili javno kaže da Srbiju nosi u srcu. Novak je dijasporac kao i ja i još milion dijasporaca. To što je zaradio sto puta veću kintu ne stavlja mu na pleća bilo kakvu dodatnu obavezu u odnosu na mene ili tebe (ako si još uvek napolju) i mislim da je krajnje vreme da se ta jednostavna stvar prihvati. Njegova moralna obaveza prema Srbiji nije ništa veća od moje ili tvoje, obaška što uopšte ne postoji kao realna kategorija.

 

 

Sta je pogresno prozivati vrhunske sportiste sto se sele u proseke rajeve ne bi li izbegli da placaju porez? To radimo sa velikim korporacijama, sa najbogatijim ljudima sveta... To ne radimo samo mi u Srbiji vec se svuda u svetu to ne smatra moralnim ponasanjem. Kod Novaka to jos dodatno bode oci jer on non stop tera pricu kako mu je mnogo stalo do dobrobiti drugih. 

 

Opet, to je njegova odluka na koju skroz ima pravo. Ko sto neki od nas imaju pravo da je ne odobravaju. 

Link to comment
6 hours ago, levi said:

tu prestaje priča za pravosudne organe Monaca. a priča o Novakovom izboru da živi u poreskom raju traje..

 

Priča traje i neće nikada prestati, samo je pitanje koja je poenta te priče.

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

 

 

 To radimo sa velikim korporacijama, sa najbogatijim ljudima sveta... To ne radimo samo mi u Srbiji vec se svuda u svetu to ne smatra moralnim ponasanjem.

 

 

 

Ovo moze da napise samo neko ko zivi u Srbiji. Navedimi gde se i za koga prica da je nemoralan zato sto koristi zakonski propisane poreske olaksice. Amazon je raspisao konkurs za otvaranje drugog sedista (head quaters) u Sev. Americi, 5-6 velikh gradova, ukljucucjuci Toronto, se ubise da im daju bolje uslove u vidu smanjenja korporacijskih i taksi na nekretnine. Kakvo moralno placanje poreza te snaslo. Proguglaj gde se nalaze sedista (legalna po kojima se placa korporacijski porez na profit) najvecih americkih korporacija i zasto bas tamo a ne gde im je osnovno poslovno sediste.

Ti izgleda mesas pojmove koriscenje zakonskih pravila i propisa za minimiziranje poreza i izbegavanje placanja poreza van zakonskih normi. U svetu je ogromna razlika izmedju te dve kategorije.  Placanje poreza je zakonska obaveza a nije eticka  i/ili patriotska. Prema tome ko ne krsi zakon ne krsi ni eticke/moralne norme.

Panamski papiri nemaju veze sa tzv. poreskim rajem, vec sa sakrivanjem para, vecinom stecenih sumnjivim poslovima...mito, korupcija, fiktivne kompanije...kriminal

 

Da se vratimo teniserima. Raonic i Pospisil ( a kasnije i ostali kanadski teniski talenti) su imali podrsku od trening kampova do placenih trenera. Jedan placa porez u Monaku a drugi na Bahamima. Za sve ove godine nisam ni jednom cuo da je neko spomenuo da oni ne vracaju drzavi sto je ulozeno u njih. Jedino se moze cuti da su veliki patrioti jer su izabrali da zastupaju Kanadu iako su mogli i zemlje porekla.

Ilia ko bas hoces i bojli primer. Nisikori koji je za Japan skoro sto je Srbiji Novak. Njegovo prebivaliste je na Floridi, mislis da ga neko u Japanu proziva zbog toga.

 

Novakova veza sa najbogatijim ljudima sveta je u nacinu pruzanja pomoci drugima. Najveci broj to cini kroz fondacije, jer na taj nacin direktno odlucucju kome ce (i koliko) pomoci. I zamisli niko da ih prozove sto i na taj nacin umanjuju porez (u vecini zemalja je to poreska olaksica).

Link to comment
4 hours ago, nssar said:

 

 

Ovo moze da napise samo neko ko zivi u Srbiji. Navedimi gde se i za koga prica da je nemoralan zato sto koristi zakonski propisane poreske olaksice. Amazon je raspisao konkurs za otvaranje drugog sedista (head quaters) u Sev. Americi, 5-6 velikh gradova, ukljucucjuci Toronto, se ubise da im daju bolje uslove u vidu smanjenja korporacijskih i taksi na nekretnine. Kakvo moralno placanje poreza te snaslo. Proguglaj gde se nalaze sedista (legalna po kojima se placa korporacijski porez na profit) najvecih americkih korporacija i zasto bas tamo a ne gde im je osnovno poslovno sediste.

Ti izgleda mesas pojmove koriscenje zakonskih pravila i propisa za minimiziranje poreza i izbegavanje placanja poreza van zakonskih normi. U svetu je ogromna razlika izmedju te dve kategorije.  Placanje poreza je zakonska obaveza a nije eticka  i/ili patriotska. Prema tome ko ne krsi zakon ne krsi ni eticke/moralne norme.

Panamski papiri nemaju veze sa tzv. poreskim rajem, vec sa sakrivanjem para, vecinom stecenih sumnjivim poslovima...mito, korupcija, fiktivne kompanije...kriminal

 

Da se vratimo teniserima. Raonic i Pospisil ( a kasnije i ostali kanadski teniski talenti) su imali podrsku od trening kampova do placenih trenera. Jedan placa porez u Monaku a drugi na Bahamima. Za sve ove godine nisam ni jednom cuo da je neko spomenuo da oni ne vracaju drzavi sto je ulozeno u njih. Jedino se moze cuti da su veliki patrioti jer su izabrali da zastupaju Kanadu iako su mogli i zemlje porekla.

Ilia ko bas hoces i bojli primer. Nisikori koji je za Japan skoro sto je Srbiji Novak. Njegovo prebivaliste je na Floridi, mislis da ga neko u Japanu proziva zbog toga.

 

Novakova veza sa najbogatijim ljudima sveta je u nacinu pruzanja pomoci drugima. Najveci broj to cini kroz fondacije, jer na taj nacin direktno odlucucju kome ce (i koliko) pomoci. I zamisli niko da ih prozove sto i na taj nacin umanjuju porez (u vecini zemalja je to poreska olaksica).

 

Odličan post.


Dodao bih samo da je Novak mogao da promeni državljanstvo milion puta pošto ga niko nije jebao dva posto kada su im falile pare a Srđo kukao na sve strane al bio glup pa ostao ovde da mu se kenja za porez.

Link to comment

Stvarno ne mogu reći da sam stručnjak za finansije ali sam pratio malo to oko Paname i bilo je jasno ko dan da je reč o sklanjanju love od poreske.

Milion kompanija koje na Panami i drugim offshore lokacijama drže rizibizilijarde dolara. I to sve novac od mita i korupcije.

Da, sigurno. Odličan poust.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...