Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Pitajte sebe da imate desetine pa stotine miliona evra da li biste taj novac čuvali u srpskim, hrvatskim, bugarskim bankama ili u nekoj uređenoj zemlji kao Monaku ili Švajcarskoj. Plus koliko je samo poslovanje otežano ako niste član Eu

Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Prvo, onda treba da predstavlja Monako a ne Srbiju. Ako mu je zaista to zemlja izbora.

 

Drugo, on je odrastao u ovoj zemlji, u njoj proveo 20+ godina kao korisnik tih benefita i sad kad je poceo da zaradjuje je u fazonu dovidjenja sirotinjo, ja sam pametniji od vas a uz to cu da seruckam okolo kako mi je Srbija u srcu. Ironicno, u tom smislu, ona spodoba od njegovog caleta ima sva moralna prava da se preseli u Monako, Novak ne. Da je on izasao jednom, samo jednom, da kaze kako je sranje u zemlji i da nema nameru da podrzava svojim novcem lopove na vlasti, sve bi bilo ok. Ali ne, kenja kako je good boy, sve je kako treba, al eto, gledaj svoj dzep i jebe ti se za druge. I posle kuka sto ne oseca ljubav od drugih :rolleyes:

 

Vi zaboravljate da se on non stop sliza sa politicarima odavde. Da ne pricam o njegovoj familiji. Vi bi ste voleli da je on neki glas bunta koji je popizdeo na ovu zemlju i vlast ali mislim da je u pitanju nesto mnogo jednostavnije - linija manjeg otpora.

 

 

znaš šta, men's čini da ti nas zajebavaš :lol:

 

ili si poprilično neobavešten, jbg

posebno o odnosu novaka prema ovdašnjoj politici i političarima, od kada je uzeo uzde u svoje ruke, ne računam one srđanove brljotine

Link to comment

stagaznam... ja, bas kao i novak, zivim u inostranstvu i da sutra srbija donese neki zakon koji me kao gradjanina obavezuje da im placam porez bez obzira gde zivim, odrekao bih se srpskog pasosa dok kazes kosovo.

 

ali ali ali.... 

 

i ja sam pre nekih godina prozivao novaka po pitanju poreza - ne zato sto je odabrao da zivi u monaku i tako izbegne porez nego zato sto su novine bile pune novakove ljubavi prema srbiji koje su i te kako jacale nacionalisticki i sovinisticki narativ na lokalu - moja srbija, kosovski koreni, nacija, picke materine... pa mi je padalo na pamet da kad mu je srbija toliko bitna - sto brate ne zivi u toj srbiji i svojim prisustvom i porezom ne radi na njenom razvoju. mislim, kad mu je vec toliko stalo. practise what you preach momenat.

 

ali otkako se odmetnuo od tog nacionalistickog narativa i okrenuo se sebi, izbio mi je adute iz ruku. 

 

a da sam uvek navijao za njega cak i kad mi je isla nakurac histerija i srbovanje koje je to pratilo - naravno da jesam. kao sto navijam za srbiju bez obzira na nacionalisticku histeriju koja uz to ide. 

 

novak je jedan car koji je mnoge razgalio, nasmejao i obradovao u tom nasem sivilu i za to mu hvala do neba. ali da cu ga zajebavati kad god okaci neki nju ejdz mambo-dzambo tvit, to se podrazumeva. nasi smo, moze mi se. 

Link to comment

Zasto bi uopste Novak placao porez Srbiji? Jel ga Srbija finansirala kao mladog talenta 90 tih pa da joj je nesto duzan? Budite zahvalni sto zivite u dobu gde jedan sportista iz Srbije igra tenis kao najbolji na svetu.

Edited by Niveamen
Link to comment
42 minutes ago, Time Crisis said:

 

Isto koliko i Srbija

 

 

Vala bas.

Koliko je nasa zemlja mala i nepoznata u svetu, a i to sto je poznata, samo je bije losa reputacija, Djokovic s pravom moze da trazi da mu Srbija uplacuje porez na imidz.  

Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Prvo, onda treba da predstavlja Monako a ne Srbiju. Ako mu je zaista to zemlja izbora.

 

Drugo, on je odrastao u ovoj zemlji, u njoj proveo 20+ godina kao korisnik tih benefita i sad kad je poceo da zaradjuje je u fazonu dovidjenja sirotinjo, ja sam pametniji od vas a uz to cu da seruckam okolo kako mi je Srbija u srcu. Ironicno, u tom smislu, ona spodoba od njegovog caleta ima sva moralna prava da se preseli u Monako, Novak ne. Da je on izasao jednom, samo jednom, da kaze kako je sranje u zemlji i da nema nameru da podrzava svojim novcem lopove na vlasti, sve bi bilo ok. Ali ne, kenja kako je good boy, sve je kako treba, al eto, gledaj svoj dzep i jebe ti se za druge. I posle kuka sto ne oseca ljubav od drugih :rolleyes:

 

Vi zaboravljate da se on non stop sliza sa politicarima odavde. Da ne pricam o njegovoj familiji. Vi bi ste voleli da je on neki glas bunta koji je popizdeo na ovu zemlju i vlast ali mislim da je u pitanju nesto mnogo jednostavnije - linija manjeg otpora.

 

 

 

Tom logikom svi naši uspešni sportisti koji zarađuju i drže kintu u inostranstvu treba da uzmu pasoše tih zemalja i počnu da igraju za njih. Nešto se ne sećam da je fudbalere i košarkaše neko prozivao zbog toga što su 20 godina koristili nadaleko čuvene benefite države Srbije, zatim otišli u inostranstvo da zgrnu milione, vratili se u Srbiju kao bogataši a kintu ostavili negde napolju i boli ih uvo da se udruže sa ostalima zarad opšteg dobra.

 

Drugo, ovaj moralni uslov koji kaže da neko mora da opljune Srbiju kako bi stekao moralno pravo da se presli u Monako ili bilo gde drugo, izvađen je... odakle tačno?

 

Treće, ako se neko okoristio o benefite države Srbije a nije joj vratio ništa to smo svi mi koji smo diplomirali na državnim univerzitetima i onda otišli preko da nekoj drugoj zemlji plaćamo porez i guramo je napred. Ja sam Srbiju realno zakinuo mnogo više nego Novak Đoković, nije mi drago zbog toga ali takav je život pa jbg.

 

Stvar je vrlo jednostavna: niti Novak mora da ispuni neke moralne uslove za preseljenje u Monako, niti mu to preseljenje oduzima moralno pravo da predstavlja Srbiju u sportu kojim se bavi ili javno kaže da Srbiju nosi u srcu. Novak je dijasporac kao i ja i još milion dijasporaca. To što je zaradio sto puta veću kintu ne stavlja mu na pleća bilo kakvu dodatnu obavezu u odnosu na mene ili tebe (ako si još uvek napolju) i mislim da je krajnje vreme da se ta jednostavna stvar prihvati. Njegova moralna obaveza prema Srbiji nije ništa veća od moje ili tvoje, obaška što uopšte ne postoji kao realna kategorija.

Link to comment

Monako mu daje ono sto Beograd nikad: usluge za koje i placa porez. U Beogradu bi te usluge dobio ali preko reda i postao bi samo "jedan od njih". Usluge ne mogu biti srazmerne broju nula koje se placaju drzavi. Monako jeste elitaristicko selo i neki red i mir je relativno lako odrzati.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

uopšte Srbija nije tema. milioni su otišli iz Srbije, i sam Novak je otišao iz Srbije pre nego što je znao da postoje porezi, ova priča uošte ne bi postojala da je ostao kod Pilića u Nemačkoj, ili da je otišao na Flloridu, il bilo gde gde bi imao fantastiče "uslove" za život i rad. porezi su tema samo zato što je  odabrao baš Monaco

 

 

Edited by levi
Link to comment

Meni da firma ili profesija kao takva omoguće da biram gde će da mi bude baza, iz momenta bih izabrao Dubai ili Bahame. U tri života ne bih poverovao nekom ko kaže da bi iz moralnih razloga izabrao Srbiju ili bilo koju zemlju u kojoj je porez na zaradu dvocifren.

 

Kod Novakovog izbora Monaka jedino relevantno pitanje je da li on tamo provodi 183 dana godišnje. Tamošnje vlasti to prilično striktno kontrolišu, tako da mislim da je uslov uredno ispunjen i tu prestaje svaka priča o njemu i Monaku.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...