Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Prvo Novak placa ovde porez i te kako...ima nekretnine u Srbiji, pravi kucu, ima teniske terene, prodavnice, kafane, familija i uza i sira  placa poreze od novaca koje je on zaradio.

 

Drugo, od turnira placa u zemljama gde se igralo, tj gde je zaradio oderedjenu sumu. Ok, od sponzorskih nemalih ugovora placa u Monaku, koji je na kraju poreska Meka i gde zive mnogi iz slicnih razloga, mnogi sportisti, glumci, muzicari, biznismeni iz celog sveta i niceg tu nema ni amoralnog, niti nedajboze kaznjivog.

 

Trece, on ne zivi tamo samo da bi ucario na racun majcice Srbije.

Tamo ima mir, i mnogo vecu sigurnost, ne ganjaju ga papraci, ne disu mu za vratom raznorazni i na kraju ako on nije svojim primerom dovoljno i dao a i daje stalno, ne vidim da su se nesto mase povele za njim, pogotovu ovi sto otvaraju ofsor kompanije kojekude i to sa nasim novcima.

 

Jeste ovo sada malo skretanje, ali moj zdrav razum ne moze da shvati i prihvati da i 2019. godine pricamo o ovome???

 

 

 

 

 

Link to comment

a ček, ako u tome nema ništa loše zašto se pre par godina pola planete uzburkalo zbog onih panama papers?

offshore, kajmani i panama, sve je to legalno, ali je premijer nečega (danske?) podneo ostavku, a ovde kod nas se lajalo na Malog i ostale koji su bili na spiskovima.

dakle, legalno, ali sa aspekta etike nije.

e sad, nije isto biti premijer države ili minfin i igrati snobovski sport, ali nije baš ni tako kako vi kažete.

Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

a ček, ako u tome nema ništa loše zašto se pre par godina pola planete uzburkalo zbog onih panama papers?

offshore, kajmani i panama, sve je to legalno, ali je premijer nečega (danske?) podneo ostavku, a ovde kod nas se lajalo na Malog i ostale koji su bili na spiskovima.

dakle, legalno, ali sa aspekta etike nije.

e sad, nije isto biti premijer države ili minfin i igrati snobovski sport, ali nije baš ni tako kako vi kažete.

frogs and grandmothers...

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

a ček, ako u tome nema ništa loše zašto se pre par godina pola planete uzburkalo zbog onih panama papers?

 offshore, kajmani i panama, sve je to legalno, ali je premijer nečega (danske?) podneo ostavku, a ovde kod nas se lajalo na Malog i ostale koji su bili na spiskovima.

dakle, legalno, ali sa aspekta etike nije.

e sad, nije isto biti premijer države ili minfin i igrati snobovski sport, ali nije baš ni tako kako vi kažete.

da

bas je isto otici u francusku ameriku i englesku ili australiju i zaraditi milione 

i izvlaciti pare iz svoje drzave

Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

pa i MKostić ode u Ukrajinu i gde sve već ima biznis, zaradi tamo milione i onda ih umesto u Srbiju odnese na Panamu.

Meni to dosta slično ovome što radi Nolo

 

 

Piše ti lepo u zakonu:

 

Quote

Obveznik poreza na dohodak građana je rezident Republike Srbije (u daljem tekstu: rezident), za dohodak ostvaren na teritoriji Republike Srbije (u daljem tekstu: Republika) i u drugoj državi. Rezident Republike, u smislu ovog zakona, jeste fizičko lice koje: 1) na teritoriji Republike ima prebivalište ili centar poslovnih i životnih interesa, ili 2) na teritoriji Republike, neprekidno ili sa prekidima, boravi 183 ili više dana u periodu od 12 meseci koji počinje ili se završava u odnosnoj poreskoj godini.

 

Link to comment
36 minutes ago, Timmy said:

Koliko vas mi je odgovorilo, a da nije ni procitalo sta sam napisao :isuse:

 

A jos lepo zamolih da mi se ne ucitava ono sto nisam rekao, al dzaba. 

 

Šta si pa rekao? Novak je "institucija" jedino u tenisu, nije državna institucija i nije njegovo da radi ono što ne radi ni samo ministarstvo. Šumaher je bio najbogatiji sportista na svetu, posle Džordana eventualno,  a živeo je u Švajcarskoj koja takođe ima jednu od najnižih poreskih stopa koliko se sećam, pa nisu Nemci prestali da plaćaju porez zbog toga. :)

Link to comment

Stvarno sam iznenađen odsustvom kulture komunikacije: neiznošenje argumenata, korišćenje pogrešnih primera i najviše glupih zamena teza.

 

Ocigledno ne moze ni da se dopre do ljudi. Mislite sta hocete :)

Link to comment
3 hours ago, Timmy said:

Stvarno sam iznenađen odsustvom kulture komunikacije: neiznošenje argumenata, korišćenje pogrešnih primera i najviše glupih zamena teza.

 

Ocigledno ne moze ni da se dopre do ljudi. Mislite sta hocete :)

 

Pitao je nssar da navedeš šta je prekršeno i zaobiđeno, nisi ništa odgovorio osim što glumiš neku uvređenost sve vreme. :)
 

Link to comment

Pa npr. što sam jasno rekao da nije stvar zakona. A vi udarili poredjenje je sa Mesijem i Murinjom koji su osudjeni za utaju poreza. Jbte. 

 

Poštujem vašu isključivost i povlačim se.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...