Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Necu ulaziti sad i ovde u tu raspravu. Samo cu reci da su skoro svi koji imaju stav (na obe strane) i mišljenje o ovoj temi skroz u jednoj krajnosti. Svi puni argumenata i zamena teza.

 

Mislim da nisam pročitao igde nečiji ozbiljan i detaljan stav o tom pitanju. A tema je veoma zanimljiva.

Link to comment

Ima itekako. U mnogim zemljama se vodile diskusije na te teme. To ume da bude ozbiljno drustveno politicko pitanje. 

 

A sloboda kretanja i nastanjivanja je jedna od zamena teza koja sam pominjao. 

Link to comment
37 minutes ago, Timmy said:

Ima itekako. U mnogim zemljama se vodile diskusije na te teme. To ume da bude ozbiljno drustveno politicko pitanje. 

 

A sloboda kretanja i nastanjivanja je jedna od zamena teza koja sam pominjao. 

 

Zakon je jasan, sad ko ima lični problem s tim, ne sviđa mu se, to je njegova stvar.

Link to comment
7 hours ago, Timmy said:

Ja jedno ti drugo. Ok. I nek ostane tako.

 

Stvarno ne znam šta je, od toga što neko radi i živi u inostranstvu kao i milioni ljudi iz Srbije uzgred, ti napravi "ozbiljno društveno političko pitanje". Upravo je to najgora zamena teza.

Link to comment
On 13.2.2019. at 8:30, Time Crisis said:

 

Stvarno ne znam šta je, od toga što neko radi i živi u inostranstvu kao i milioni ljudi iz Srbije uzgred, ti napravi "ozbiljno društveno političko pitanje". Upravo je to najgora zamena teza.

Ozbiljno drustveno pitanje je kako poreski tretirati te ljude. Moze kao sto to radi Srbija, a moze i na primer ovako:

https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/us-citizens-and-resident-aliens-abroad

To sto procentualno mnogo drzavljana Srbije radi u inostranstvu pitanje cini znacajnijim, a ne manje znacajnim.

 

Nema nikakve veze sa Novakom. Covek operise u okviru vazecih pravila, samo je najpoznatiji od ljudi na koje se to pravilo odnosi. Samo pravilo je vec ozbiljno drustveno pitanje i kao sto vidis postoje dijametralno suprotni pristupi. Da je Novak amerikanac morao bi SAD-u da plati porez na sve sto zaradi preko cirka 100k, a u obracun poreske stope ulaze i tih 100k i stopa bi mu bila ista ziveo u SAD ili u Monaku. Dakle milionski porez. Da li je to dobro ili ne je tema za debatu koja se vodila i vodi u mnogim zemljama.

 

Edited by Heaviside
Link to comment
21 minutes ago, Heaviside said:

Nema nikakve veze sa Novakom. Covek operise u okviru vazecih pravila, samo je najpoznatiji od ljudi na koje se to pravilo odnosi. Samo pravilo je vec ozbiljno drustveno pitanje i kao sto vidis postoje dijametralno suprotni pristupi. Da je Novak amerikanac morao bi SAD-u da plati porez na sve sto zaradi preko cirka 100k, a u obracun poreske stope ulaze i tih 100k i stopa bi mu bila ista ziveo u SAD ili u Monaku. Dakle milionski porez. Da li je to dobro ili ne je tema za debatu koja se vodila i vodi u mnogim zemljama.

 

 

Naravno, ali iz nekog razloga se to poteže isključivo u vezi s Novakom i takođe, ne sećam se da je postojala ta diskusija pre Novaka. Praktično pojavio se neko ko vidljivo zarađuje puno para i odjednom nekima zinulo d palo na pamet da bi se to nekako trebalo rešiti. Lično mislim da je smešno i pomisliti da bi zemlja koja ne zna ni koliko ljudi odlazi i dolazi bila u stanju da to reguliše kako treba. Plus osim SAD koliko zemalja uopšte sprovodi takvu praksu.

Link to comment
10 minutes ago, Time Crisis said:

 

Naravno, ali iz nekog razloga se to poteže isključivo u vezi s Novakom i takođe, ne sećam se da je postojala ta diskusija pre Novaka. Praktično pojavio se neko ko vidljivo zarađuje puno para i odjednom nekima zinulo d palo na pamet da bi se to nekako trebalo rešiti. Lično mislim da je smešno i pomisliti da bi zemlja koja ne zna ni koliko ljudi odlazi i dolazi bila u stanju da to reguliše kako treba. Plus osim SAD koliko zemalja uopšte sprovodi takvu praksu.

 

On 13.2.2019. at 0:39, Timmy said:

Ja jedno ti drugo. Ok. I nek ostane tako.

 

Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

eto to (da li da uvedu za sve ili ne) ti je to ozbiljno drustveno pitanje cije postojanje si negirao

 

Koliko je ozbiljno pokazuje što se o njemu najčešće diskutuje na tenisu, umesto tamo gde bi trebalo da se diskutuje.

Link to comment

To jeste ozbiljno društveno pitanje za koje očekujem da će se Država njime pozabaviti kad joj bude ponestalo novca ceđenjem iz građana koji žive i zarađuju u zemlji.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...