Jump to content
IGNORED

Yugo - misljenja, uspomene ...


jms_uk

Recommended Posts

8 minutes ago, SDSG said:

Poklopac filtera se nije stelovao zarad grejanja vec zbog smese.Leti se pusta "hladan" a zimi topao vazduh sa izduvne grane. A kad krenes na more raseces usisnik za vazduh zaledis brdo flasa od 1l i ubacis u isti dobrih sat vremena jugo hladi kao da ima klimu :D

 

Prekasno ulazis u moj zivot bato..zesce prekasno :)))

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grunf

    8

  • hazard

    8

  • SDSG

    8

  • namenski

    7

Bila je ona maketa od fiberglasa kako je Florida trebala da izgleda i delovalo je to lepo kao ideja, al onda je doslo do realizacije pa je bilo ma sta ce nam ovo,a ni ovo nam ne treba :D A tek za enterijer pazi sad kakav dizajnerski podvig kopirana instrument tabla od Punta Mk2 :D Pa cak ni dezen sedista nisu promenili :D Srecom pa je neko u Fiatu rekao cekaj mora to da se plati, pa je zastava odreagovala u skladu sa trendovima i staru sivu tablu ofarbala u plavo (teget). A tek ona korejska tabla :frust:

 

 Tu foru za zaledjene flase je prodao jedan muceni komercijalista koji je radni vek proveo u Jugicu :D

Edited by SDSG
Link to comment
13 minutes ago, SNARC said:

I nekako mi se cini da sam mu ostao duzan onog dana kada sam ga prodao. Puno mi je znacio, nije me previse puta izdao i ostavio na putu i ostace mi u pamcenju kao prvi auto koji sam vozio.

Ni jednu Dijanu, ni jednog Spaceka, ni jednog Мицубушија, ova nova cudovista i da ne pominjem, ne pamtim kao neke od njih:

spacer.png

 

6,097 km od Gazele do Gazele, bez da je штуцнуо, doduse znao je kao i svaki magarac da se malo uzjoguni, ali jebes auto koji nema personality…

Link to comment
41 minutes ago, SDSG said:

Bila je ona maketa od fiberglasa kako je Florida trebala da izgleda i delovalo je to lepo kao ideja, al onda je doslo do realizacije pa je bilo ma sta ce nam ovo,a ni ovo nam ne treba :D A tek za enterijer pazi sad kakav dizajnerski podvig kopirana instrument tabla od Punta Mk2 :D Pa cak ni dezen sedista nisu promenili :D Srecom pa je neko u Fiatu rekao cekaj mora to da se plati, pa je zastava odreagovala u skladu sa trendovima i staru sivu tablu ofarbala u plavo (teget). A tek ona korejska tabla :frust:

 

Na šta misliš tačno? Zar original Floridu 80tih nije uradio neki dizajnerski studio poznati, iz Italije?

 

Ili misliš na ovaj koncept koji je predstavljen tamo negde 2002.-3. kada se kao pričalo da će Malkolm Briklin opet za izvozi Zastavine automobile?

 

spacer.png

 

Vanvremenski dizajn i za 2002. :D ali da je napravljeno, bar bi bio neki iskorak...

 

Inače, evo kako je završio taj pokazni prototip. Tužno

 

E da! Tad je trebalo brend da se zove ZMW :lol: Zastava Motor Works :D ili šta već

Edited by hazard
Link to comment
15 minutes ago, SNARC said:

Koliko komada pumpi/pumpa/pumApa za benzin ste poneli sa sobom ?

Verovao ili ne: ni jednu jedinu.

Nista osim redovnog kompleta alata, sa par licnih dodataka, alat ne delovi.

Pri tom sam u dva navrata vozio snimateljsku ekipu da nadje servis/delove za svog BMW-a, i to po estonskim vukojebinama, imao policijsku pratnju dok smo boravili u Rigi, i tako... :D 

Link to comment

A bio je i ovaj mali, kao naslednik Keca, recimo

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ovde ima još slika, Florida karavan sa istog sajma, Florida dizel kojih je ukupno 18 proizvedeno, Florida limuzina iz 90tih...

 

 

Link to comment

Ovaj je bio one klasika bordo boje, ali bez enterijera, samo je spolja odradjen u fiberglasu.Dugo je stajala na istom placu kao i sve ove.Bila je tu i ona Z104 tj prvi pokusaj Floride u sedan verziji i opet po istoj mantri da vidimo sta mozemo da uzmemo od Italijana pa odabrali Fiat Cromu :D 

 

Ima negde slika tog prototipa, ako iskopam kacin, ima negde i slika tog enterijera. 

Link to comment
2 minutes ago, Mark Rothko said:

Ne drži bilo koji poster na zidu Jonathan Rall, NASA's Planetary Research Director...

Znamo mitm sta je dobro :sleep:

 

 

 

:D

Link to comment
16 minutes ago, hazard said:

A bio je i ovaj mali, kao naslednik Keca, recimo

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ovde ima još slika, Florida karavan sa istog sajma, Florida dizel kojih je ukupno 18 proizvedeno, Florida limuzina iz 90tih...

 

 

Ovi farovi sa ove narandžaste su cak i usli u proizvodnju, nekadašnja sluzbeni Florida "privrednih vozila" je bila sa tim farovima i danas je uredno voze.

 

 

Link to comment
On 3.6.2019. at 21:51, hazard said:

No mora se priznati da su u badge engineering-u bili eksperti, Amerikanci da im pozavide. Zastava Jugo pa Yugo 45/55 pa Yugo Koral pa Yugo TEMPO (a bio je i neki Yugo Ciao?) pa onda Zastava Koral. Zastava 101 pa Yugo Skala pa Zastava Skala, isto tako 128ica, Yugo Florida pa Zastava Florida, a sve isti auto u svakom slučaju, manje-više...samo se ime razlikuje.

 

Imali su za to jedan praktičan razlog: u vreme inflacija socijalistički bogovi ekonomije su administrativno zabranjivali poskupljenja. Onda oni od Skale naprave Koral i vrate realnu cenu.

 

Moj Jugo je bio slatka ptica mladosti, nikad me nije ostavio na putu(za razliku od potonjih), jedino mi nije jasno kako sam vozio auto bez klime, još sam ga ja neiskusno ofarbao u crno. Ta fora sa kartonima zimi jeste funkcionisala donekle, ali sam se realno nasmrzavao u njemu.

 

No, Jugo manje-više.

SFRJ je bila država u kojoj su se sklapali Reno i Citroen u Sloveniji, Golfovi u Vogošći, Opel u Kikindi...pošto to nije valjalo, sad motajte kablove, majmuni

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...