Jump to content
IGNORED

Yugo - misljenja, uspomene ...


jms_uk

Recommended Posts

zlikovce, pusti me da se istresem ko covek. dosadno mi danas, vidisa da pisem ko lud, vise od 2 posta dnevno...
Ko te jebe, da imaš juga mogao bi lepo ceo dan da se zanimaš kukom i džakovima cementa, a uveče da se istresaš na pumpadžiji objašnjavajući mu da je nemoguće da ti je usuo 10 litara benzina kad ti ZNAŠ da si danas potrošio 12 mililitara, a rezervoar je bio pun.
Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grunf

    8

  • hazard

    8

  • SDSG

    8

  • namenski

    7

eh, da... da nisam pre 5 minuta sleteo sa marsa, verovatno bih video to o cemu pricasne znam kako ti, ali ja kupujem auto da bi on sluzio meni, a ne ja njemu.aaaa, znaci kad si rekao da trosi kao upaljac, mislio si da trosi isto gorivo kao upaljac...nije bas al nema veze. btw, 10ak litara plina na otvorenom nije ni blizu umerene potrosnje za 1.3 motor...edit: nisi mi odgovorio; je l imas vozacku? koliko si godina proveo za volanom keca?
Jbg. Ja kad imam neku novu stvar gledam da je cuvam, da mi sto duze traje. Sad sam kupio novi auto i situacija je takva da cu sledeci kupiti za 20 godina. Imam vozacku od 2005. 6 godina sam proveo iza 128-ce. Jos nesto?
Link to comment

Prva auto..prva ljubav..prva pokretna sex stanica. Moji ga kupili preko akcije koju je ´90 organizovao Hemofarm za svoje radnike,jos pamtim dan kada smo otisli u Kragujevac da ga pokupimo i podmicivanje radnika koji je zaduzen za dodeljivanje kako bi dobili boju karoserije i unutrasnjosti koju smo zeleli. Sluzio nas verno 16 godina,uzvracao ljubav i paznju koju smo mi njemu poklanjali..zvecao od rumunskog benzina,klackao se po zapustenim ulicama,prevaljivao stotine kilometara iz cuga kada se to od njega trazilo. Bezbroj puta bio vozen na tekme Partizana i reprezentacije. Kada smo mu ugradili plin,posrali smo se na zakone termodinamike..leti hladio otvaranjem prozora,po teskom minusu grejao pokrivanjem dela maske hladnjaka,uglavnom kartonom ili delom dnevnih novina. Desavali su mu se kvarovi,sve sam velikom voljom popravljao..prskalice sofer sajbne,pokretanje zadnjeg brisaca kada je zapekao,povezivanje grejaca zadnjeg stakla..milion cuda o kolima sam naucio petljajuci se oko ponosa SFRJ auto industrije,Juga 45.U zimu 2006. doslo je vreme da se vozni park obnovi..Jugic je morao na dobos,kako ne bih dosao u mucnu situaciju da gledam kako se neki skot izivljava na njemu,prodao sam ga najboljem ortaku za 100 eura,nudili su mi i 10 puta vise..srecom bio sam u situaciji da priustim sebi ovakvu glupost. Jos uvek,promena ulja i filtera je nesto sto ortaku uradim za onoliko piva koliko mogu da popijem posle mini servisa i jako mi je drago sto bar uspomene na njega nisam morao da se odreknem. Auto koji sada vozim je mnogo skuplji,udobniji,tisi..ali Jugo ima dusu :)

Link to comment
Ali to ubacivanje u petu...danas dva puta nisam uspeo.
А избацивање из пете? Терао сам четири службена југа, и онај први (био сам срећне руке кад сам га бирао, издржао је 170000 са првим мотором, и ђаво зна колико још после, нисам остао да видим) је редовно избацивао из пете, сам од себе, увек на истом месту, кад се од Београда прилази Новом Саду, па кад се одвоји ка Зрењанину.У југа смо успели да стрпамо 17 монитора. У два југа је стало нас четворо и цео сајамски штанд. У деведесетом минуту вожње тачно осетиш где је цев у седишту, и можеш да се врпољиш колико хоћеш, до краја ће да те жуља у сваком положају. Осим тих седишта, главна замерка је била на галаму и килаве фарове - замара стравично, од Сомбора до куће цркнем више него што сам после тамо(рж) кад сам терао обичну королу 800км у цугу.Крајем '92 сам неколико пута терао новог 45 (са Ланчиним огибљењем, отишли кооперанти...) до Вршца, све носећи резервних 5л бензина у гепеку. Тај је јео говна а бензин јок - истих пет литара сам четири пута шетао до тамо и назад и никад ми није затребало.
Link to comment
Ali to ubacivanje u petu...danas dva puta nisam uspeo.
Bez pete jos i moze da se prezivi. Problem je kad nece da ubaci u rikverc.
Pravi problem je kad nece da udje u prvu!Vozio Yugo Coral 55, 92-go godište do 99-te. Umro je pred sam kraj života (malo pre 100k) zapalivši se 2. jula 1999-te na donjem Dorćolu, pored parkinga kod onih zgrada kod 25. maja. Nikada se nisam u životu tako uplašio. Vatra je počela da kulja iz haube, nisam verovao sta gledam kroz soferku. Devojku sam poslao da otrči što dalje može, ja sam, genije, otvorio haubu i tada tek, kad je vatra došla slobodno do kiseonika, je nastala havarija. Na sred parkinga, pored milion automobila, samo sam zamisljao kako eksplodira, i, kao u igrici, u oblacicima iznad tih drugih automobila pise 500 maraka, 1000 maraka, 5 hiljada maraka...grozota... Naravno, onda sam se i ja odmakao sto dalje. Srecom, neka zena iz tih zgrada je zvala vatrogasce, oni dosli, posuli onu penu, ugasilo se. Auto(tj. Yugo) - unisten.
E sad, neće u petu, neće u prvu, sad i ovaj neće u rikverc. angry.gif Ali, zato troši kao upaljač, uostalom šta malo vam je druga, treća i četvrta? Tako troši još manje.
Link to comment
све носећи резервних 5л бензина у гепеку. Тај је јео говна а бензин јок - истих пет литара сам четири пута шетао до тамо и назад и никад ми није затребало.
Ja sam krajem 90-ih, koji dan posle ciscenja i stelovanja karburatora i paljenja, Jugom 65 krenuo na put, sipao pun rezervoar i posle 340 Km svratio na pumpu i rekao pumpasu da sipa do vrha. Kad je covek odlozio crevo, pogledam i vidim da je sipao 17 litara i podsetim ga da sam trazio sa sipa pun. Rece da je do cepa, ja izracunam da je to 5L/100Km i cudim se do dan danas.
Link to comment

ovakvog ja imam.proizveo ga je aurometal iz subotice. model 45a. godište osamdeset sedmo, ako se ne varam.i on je grube izrade, točkovi su mu škripali odmah po kupovini.aur_yug3.jpg

Link to comment
mila majko.ti zasluzujes da ga vozis.
Sve sto se ne odrzava ce pre ili kasnije da gekne. Ja sam se oko mog jugica cackao,petljao,ucio svasta oko automobila ceprkajuci ispod haube,uvek sam znao sta mi je u kakvom stanju i sta moze da me ostavi na putu..zato sam i imao rezervnu pumpu za gorivo u gepeku :lol: Seka perse koje ne znaju ni gde se ulje sipa a jos manje gde se ispusta,vazda kukaju na svoje automobile,sta god vozili. Jugo jeste krs od kola,verovatno jedan od najvecih promasaja auto industrije u ovoj galaksiji..ali briga o njemu i veca doza TLC-a nisu ga cinili dobrim vec svakako manje losim automobilom.
Link to comment
  • 3 months later...

Najvece primedbe na menjac. Tuga... u rikverc mozes da ubacis samo ako mu se oce, kvacilo i kad do kraja stisnes, ponekad cujes onak krk zvuk od menjaca...Jako zalostno...

Link to comment
Najvece primedbe na menjac. Tuga... u rikverc mozes da ubacis samo ako mu se oce, kvacilo i kad do kraja stisnes, ponekad cujes onak krk zvuk od menjaca...Jako zalostno...
Da vas nije mrzelo da legnete, ispod biste našli jedan šrafčić kojim se to šteluje. Inače,na leru otpustiš kvačilo, opet stisneš - i udje.
Link to comment
Da vas nije mrzelo da legnete, ispod biste našli jedan šrafčić kojim se to šteluje. Inače,na leru otpustiš kvačilo, opet stisneš - i udje.
Da za to cudo znam. Nece u rikverc, izbaci iz brzine pusti kvacilo, pritisni kvacilo, ubaci u rikverc... I onda sednes u neki gospodski auto sa gospodskim menjacem i servo volanom, i kazes sebi:"Sta sam ja vozio...". :isuse:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...