Jump to content
IGNORED

Yugo - misljenja, uspomene ...


jms_uk

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grunf

    8

  • hazard

    8

  • SDSG

    8

  • namenski

    7

Da za to cudo znam. Nece u rikverc, izbaci iz brzine pusti kvacilo, pritisni kvacilo, ubaci u rikverc... I onda sednes u neki gospodski auto sa gospodskim menjacem i servo volanom, i kazes sebi:"Sta sam ja vozio...". :isuse:
Један од четири југића у фирми је имао тачно чуло за одвајање ка Зрењанину са новосадског аутопута, кад се прилази од Бео... Бешке. Непогрешиво је на том месту избацивао из пете брзине. Само ту и нигде другде.
Link to comment
  • 7 years later...
  • 8 months later...

nasi radnici u zastavi su bili bolji nego radnici alfa romea iz donjeg napulja.

e sad to je bio stvarno trenutak ponosa kad sam bio dete da mi mali izvozimo automobile u jednu ameriku. 

valda sam bio osnovac tada ali maltene smo, ovo je prenaglaseno ali navijali smo kao za klub da to sve tamo uspe. mislim da se manje oslanjalo na nase kooperante/ proizvodjace a vise na kvalitet koji bi se potrazio u inostranstvu i da se manje razmisljalo da to bude najniza moguca cena koja je uticala na pouzdanost da bi bolje to proslo. 

e to je bilo i tome ogranicenje jednopartijskog drustva. ne mislim naravno na ovo danas. nwko bi rekao evo ti danas visestranacje. ovo je nista.

 

Link to comment

koji kvalitet? zamisli jedan kadilak ili chevy caprice (ladja ladja) i jugo pored. pa bumper o bumper ulubio bi pola juga na dodir. 

 

taj americki jugo je morao da bude korigovan za usa trziste:  branici, pojasevi, svetla i jos neke stvari, ne secam se vise

 

svaka cast da su uspeli da izvezu. to je podvig bas bas. 

Edited by mustang
Link to comment
29 minutes ago, mustang said:

 :)

 

 

davne ‘96 kad kupis bmw '86 kad kupis Cadillac dobijes yuga dzabe 

 

bilo ih je po americkim ulicama

FIFY

 

Link to comment
10 minutes ago, mustang said:

koji kvalitet? zamisli jedan kadilak ili chevy caprice (ladja ladja) i jugo pored. pa bumper o bumper ulubio bi pola juga na dodir. 

 

taj americki jugo je morao da bude korigovan za usa trziste:  branici, pojasevi, svetla i jos neke stvari, ne secam se vise

 

svaka cast da su uspeli da izvezu. to je podvig bas bas. 

pa to sam bre i rekao da je bio los kvalitet jer smo imali uvek pricu kako mi sve mozemo sami da napravimo bez tudje pomoci a nismo umeli podizace za staklo da napravimo i pola auta nam je imalo srafcigere zabodene u prozore.

hocurec da je bilo vise zdravog razuma i kad nesto ne znas nabavis od boljeg a. ne ugradjujes domaci bofl jer to utice na kraju na konacan kvalitet proizvoda.

ali uvek je to malo u svemu bilo. tu se pomesala i nekakva nasa nadmenost i jednopartijsko drustvo, mislim donosenje odluka, nacin. u svemu je to na kraju sjebalo stvar. 

 

Edited by bradilko
Link to comment
15 minutes ago, bradilko said:

 vise na kvalitet koji bi se potrazio u inostranstvu i da se manje razmisljalo da to bude najniza moguca cena koja je uticala na pouzdanost da bi bolje to proslo. 

e to je bilo i tome ogranicenje jednopartijskog drustva. ne mislim naravno na ovo danas. nwko bi rekao evo ti danas visestranacje. ovo je nista.

 

B1: pa cijena je bio jedini razlog da to neko kupi , a postojao je cijenovni plafon koji je konkurencija uspostavila, odnosno Hynday Excel.

Radio Goran Milic za Dnevnik 1 RTB uporedbu, Jugic nije bio ne blizu.

 

Inace, kacio je pokojni @Prospero dokumente / zapisnik sa neke sjednice SIV-a ili Skupstine SR Srbije (ili tako nekog tijela) koje je pokazalo koliko je Zastava ustvari izbugila novca na tom cijelom projektu.

Link to comment
22 minutes ago, bradilko said:

valda sam bio osnovac tada ali maltene smo, ovo je prenaglaseno ali navijali smo kao za klub da to sve tamo uspe.

 

Inace na ovo +1.

Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

B1: pa cijena je bio jedini razlog da to neko kupi , a postojao je cijenovni plafon koji je konkurencija uspostavila, odnosno Hynday Excel.

Radio Goran Milic za Dnevnik 1 RTB uporedbu, Jugic nije bio ne blizu.

 

Inace, kacio je pokojni @Prospero dokumente / zapisnik sa neke sjednice SIV-a ili Skupstine SR Srbije (ili tako nekog tijela) koje je pokazalo koliko je Zastava ustvari izbugila novca na tom cijelom projektu.

ma znam to sve. tu se na kraju izgubila lova ali mislim da bi se u nekom drugacijem politickom sistemu donosile kvalitetnije odluke.

mene je u tim klinackim danima taj izvoz cinio onako uzgred malo vise ponosnim. 

a znam da je i tad to neko msmatrao previse ambicioznim planom.

al davno je bilo sve to :)

a prospero je ziv i zdrav i samo neka tako ostane

Edited by bradilko
Link to comment
4 minutes ago, bradilko said:

ma znam to sve. tu se na kraju izgubila lova ali mislim da bi se u nekom drugacijem politickom sistemu donosile kvalitetnije odluke.

 

U drugacijem sistemu drzva vjerovatno nebi ni ulazila u dubiozne projekte tipa Yugo America.

 

Inace, drzava SFRJ je izvela daleko kompleksniji projekt "Kapela", odnosno kupovinu licence za proizvdonju I nadogradnju tenka T-72, I koji je bio tehnicki I komercijalni (da nije bilo rata) uspjeh. To se pokazalo da "domacu pamet" treba drugacije iskoristiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...