Jump to content
IGNORED

Yugo - misljenja, uspomene ...


jms_uk

Recommended Posts

Nije lose pored regularnog auto imati nekog jugica ili zastavicu. Moja porodica je ove godine menjala 128-cu za novog punta iz razloga sto smo hteli da imamo pouzdan auto, kad idemo negde dalje (put duzi od 50 km). Na taj put jos nismo isli, a izgubili smo vozilo na koje ti nije zao da stavis kuku i da ga preopterecujes i koje trosi ko upaljac... Kakva da je, zastava je zakon za nase uslove.

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grunf

    8

  • hazard

    8

  • SDSG

    8

  • namenski

    7

da li bi blagoizvoleo pojasniti kakvi su to 'nasi uslovi'? i koje to zastavino vozilo trosi manje od 8-9 litara po gradu? je l imas ti vozacku?
Nasi uslovi su da auto moze da popravi svaki majstor. Da uvek ima delova za njega i da su jeftini. Da ti nije zao da na njega prikacis kuku i da ga natovaris i silujes do kraja. Video bi kako bi se drugi automobili ponasali da ih neko 20 godina servisira i odrava u Srbiji.Znam kolika je razlika izmedju zastave i drugih automobila. Nemas pojma koliko sam olaksanje osetio kad sam posle 5 godina presao iz 128-ce u novi auto. Ali isto tako znam da novi auto ne vozim da ga ne bi "trosio". Da ne mogu u njega da utovarim dzakove cementa ili da prikacim kuku na njega. Samo sam rekao da u nasoj drzavi treba da imas jedan auto koji ces da forsiras do kraja za sitne poslove i jedan za normalne stvari. A sto se tice potrosnje 128-ca mi je trosila oko 10 litara plina na otovrenom, dok novi punto trenutno trosi oko 5 litara benzina.
Link to comment
Nasi uslovi su da auto moze da popravi svaki majstor. Da uvek ima delova za njega i da su jeftini. Da ti nije zao da na njega prikacis kuku i da ga natovaris i silujes do kraja. Video bi kako bi se drugi automobili ponasali da ih neko 20 godina servisira i odrava u Srbiji.
eh, da... da nisam pre 5 minuta sleteo sa marsa, verovatno bih video to o cemu pricas
Ali isto tako znam da novi auto ne vozim da ga ne bi "trosio".
ne znam kako ti, ali ja kupujem auto da bi on sluzio meni, a ne ja njemu.
A sto se tice potrosnje 128-ca mi je trosila oko 10 litara plina na otovrenom, dok novi punto trenutno trosi oko 5 litara benzina.
aaaa, znaci kad si rekao da trosi kao upaljac, mislio si da trosi isto gorivo kao upaljac...nije bas al nema veze. btw, 10ak litara plina na otvorenom nije ni blizu umerene potrosnje za 1.3 motor...edit: nisi mi odgovorio; je l imas vozacku? koliko si godina proveo za volanom keca? Edited by Grunf
Link to comment

U exYu postojao je domaći bosanski Golf, slovenački Renault4, što je bila sasvim pristojna alternativa kecu i jugu.Ipak bi stavio keca ispred bube i reno quattra, ali Golf ih sve tuče.

Edited by Utvara
Link to comment
Bez pete jos i moze da se prezivi. Problem je kad nece da ubaci u rikverc.
Pravi problem je kad nece da udje u prvu!Vozio Yugo Coral 55, 92-go godište do 99-te. Umro je pred sam kraj života (malo pre 100k) zapalivši se 2. jula 1999-te na donjem Dorćolu, pored parkinga kod onih zgrada kod 25. maja. Nikada se nisam u životu tako uplašio. Vatra je počela da kulja iz haube, nisam verovao sta gledam kroz soferku. Devojku sam poslao da otrči što dalje može, ja sam, genije, otvorio haubu i tada tek, kad je vatra došla slobodno do kiseonika, je nastala havarija. Na sred parkinga, pored milion automobila, samo sam zamisljao kako eksplodira, i, kao u igrici, u oblacicima iznad tih drugih automobila pise 500 maraka, 1000 maraka, 5 hiljada maraka...grozota... Naravno, onda sam se i ja odmakao sto dalje. Srecom, neka zena iz tih zgrada je zvala vatrogasce, oni dosli, posuli onu penu, ugasilo se. Auto(tj. Yugo) - unisten.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...