Jump to content
IGNORED

Arhitektonski podvizi i landmarkovi Beograda


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • hazard

    13

  • Аврам Гојић

    9

  • dragance

    8

  • bigvlada

    7

Meni su i geneks i siv zakon. Nekom ce se svideti, nekom nece. Jbg, bolje i to nego kutije sibica. A za siv kazu da ima onako iskrivljena krila da bi izgledao jos veci i monumentalniji :kdp:

Link to comment

U SIV-u su, pored Ljajica, jos sigurno i Ministarstvo vera i Ministarstvo omladine i sporta.Ne znam koliko je realno da republicka vlada predje tamo, 40% procenata kvadrature su hodnici i slicno.

Link to comment
U SIV-u su, pored Ljajica, jos sigurno i Ministarstvo vera i Ministarstvo omladine i sporta.Ne znam koliko je realno da republicka vlada predje tamo, 40% procenata kvadrature su hodnici i slicno.
+ Dacic, Ciplic, Kosovo i valjda neke agencije tipa anti-korupcija, anti-diskriminacioni zastitnik i jos svasta nesto...
Link to comment

Zgrada SIV-a je tipican primer (dobro, mozda malo blazi primer) "staljinisticko-gotskog" stila arhitekture. Ok, interijer mi je retro i to je sada cool,moze da se sredi - ali spolja? Bobe dragi, ono je blagi uzas. Da bar to neko hoce da pocisti, uredi, a ne sa onim razbucanim travnjacima i popucanim plocicama (i korovom koji nice izmedju istih) :isuse:Ali ne, vazno je da oni udome svoje guzice, sele se iz zgrade u zgradu, totalno nenamenski, kao i u ostalom sto je ceo drzavni aparat.

Link to comment

ocito nisi skoro prolazio, plocice sredjene, a i fontana :)a tek sove sto se gnezde na jelama preko puta istocnog krila :wub:

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Nisam odaaavno prosao. Fontana sredjena? :lol: Mora da su tu vodili Klinktonku, pa zato.Inace, za moj prethodni post, uvideo sam da serem da je stil komunisticki. Sad mi neko pojasni da je vise inspirisano primerima americke administracije.Edit: ja bih vise voleo da saznam sta bi sa namestajem unutra i gde se to delo. :) Nadam se da nije zavrsilo krisom kod nekih zasluznih funkcionera

Edited by dragance
Link to comment
Nisam odaaavno prosao. Fontana sredjena? :lol: Mora da su tu vodili Klinktonku, pa zato.Inace, za moj prethodni post, uvideo sam da serem da je stil komunisticki. Sad mi neko pojasni da je vise inspirisano primerima americke administracije.
Da, da. Sredili su i rasvetu. Maknuli su one socijalisticke lampeBas to sto si ti pomenuo kao nedostatke, i meni najvise smeta. Ali predstavlja i veliki potencijal. Zivim za dan kada ce taj travnjak srediti da bude ko na Vembliju, zameniti prozore, osveziti fasadu, pokaciti zastave na jarbole, fontanu su kao popravili,... Ima da izleda kao mix Bele kuce, Lenglija, Pentagona, i Vasington memorijala :D
Link to comment

Izgleda da opet serem sta im je bio uzor. Dobih sad ovo

Uzor za ovu zgradu je Le Korbizijeov koncept za zgradu Centrosojuza u Moskvi (1928)
Heb'te se i pisite sami, sto moram sam sebe da pljujem? :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...