Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

[off]Slatki nasi dinaridi... kad su im oduzeli njihovo selo i planinu i saterali ih u gradove da gledaju nekakve umetnike. Tako je isto meni jedan u vojsci govorio kad sam slusao Hendrixa, "a, to ti je ona muzika kad konja boli zub"? Uvek se pojavljuje ta izgubljena veza s prirodom.[/off]
vidis, neki od nas dinarida su proveli godine po najboljim londonskim i amsterdamskim klubovima, odrastali uz minutemen, husker du, thin white rope, sonic youth, te joni mitchell, sandy denny ili hendrixa; isli na koncerte jane's addiction, kings of leon, interpol, razorlight ili arcade fire; citali stajnbeka, dzojsa, apdajka i ponekog briljantnog (i najcesce preopsirnog) rusa, ali i dalje nemaju problem da nazovu sranje - onim sto jeste. dakle, pure emocija, sta je problem? licni utisak, jel' mi neko nije javio da je zabranjeno pravo na iste?dakle, predpostavljam da je tebi kao indi dinaridu jasno da je upravo dinaridima poput mene tilva ros trebao da se svidi. i ovom dinaridu je bio toliko supiska da mu je na kraju doslo da se ubije od muke, a od cega su ga jedino odvratili sjajni panda bear uz odjavnu spicu, inace, ubedljivo najbolji momenat filma.najvece mucenje koje mi trenutno pada napamet je pustiti back to back bilo koji film lazara ristovskog i tilvu ros. uh, najezih se od muke!
Link to comment
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

To je bio off topic komentar (kao sto je jasno i pisalo) na post Lord_Byrona. Nema veze s ovim filmom iz teme, a ni sa tobom. (Takodje, po n-ti put se neko pali na izraz "dinarid", koji je sasvim legitiman antropoloski termin za ljude sa planinskih podrucja Zapadnog Balkana).

Link to comment
Nebojsin osvrt na Tilva Roš me je podsetio na Tirnanićevu knjigu o crnom talasu koja se jednim dobrim delom sastoji od raznoraznih odjeka i reagovanja objavljivanih po jugoslovenskoj štampi ili magnetograma polemika upriličenih nakon projekcija nekih poznojugoslovenskih filmova. Evo pisma upućenog filmskoj redakciji nakon emitovanja jednog takvog filma;Slična argumentacija, dubina analize i majndset.Jedino što je Tilva Roš mnogo bolji film od Kvara.
gde može da se pazari ova knjiga?
Link to comment
vidis, neki od nas dinarida su proveli godine po najboljim londonskim i amsterdamskim klubovima, odrastali uz minutemen, husker du, thin white rope, sonic youth, te joni mitchell, sandy denny ili hendrixa; isli na koncerte jane's addiction, kings of leon, interpol, razorlight ili arcade fire; citali stajnbeka, dzojsa, apdajka i ponekog briljantnog (i najcesce preopsirnog) rusa, ali i dalje nemaju problem da nazovu sranje - onim sto jeste. dakle, pure emocija, sta je problem? licni utisak, jel' mi neko nije javio da je zabranjeno pravo na iste?dakle, predpostavljam da je tebi kao indi dinaridu jasno da je upravo dinaridima poput mene tilva ros trebao da se svidi. i ovom dinaridu je bio toliko supiska da mu je na kraju doslo da se ubije od muke, a od cega su ga jedino odvratili sjajni panda bear uz odjavnu spicu, inace, ubedljivo najbolji momenat filma.najvece mucenje koje mi trenutno pada napamet je pustiti back to back bilo koji film lazara ristovskog i tilvu ros. uh, najezih se od muke!
nista nije zabranjeno ali donji nivo filmske kritike licnog dozivljaja tzv. koprofilicna idiosinkrazija. kada napises nesto tipa: to je govno (zato sto slusam husker du). naravno, panda bear je najnepotrebniji detalj u filmu. da ne kazem da je na primer pominjanje laze ristovskog & tilva ros u istoj recenici neverovatno. brkati preglumljivac, covek koji zuri u kameru i zdanovisticka pamet vs. almost jedini savremeni film u srbiji. votever, tebi je bilo dosadno. podelio si to sa nama. malo trollovao i na kraju nista rekao zadrzavsi se na nivou kritika novih kadrova (dosadno, laza, sotra...). nadam se da ces nam reci koji ti se film to dopao lately.@stains: posvuda. izdavac filmski centar srbije. samo pazi tirke masno laze. Edited by kim_philby
Link to comment
vidis, neki od nas dinarida su proveli godine po najboljim londonskim i amsterdamskim klubovima, odrastali uz minutemen, husker du, thin white rope, sonic youth, te joni mitchell, sandy denny ili hendrixa; isli na koncerte jane's addiction, kings of leon, interpol, razorlight ili arcade fire; citali stajnbeka, dzojsa, apdajka i ponekog briljantnog (i najcesce preopsirnog) rusa, ali i dalje nemaju problem da nazovu sranje - onim sto jeste. dakle, pure emocija, sta je problem? licni utisak, jel' mi neko nije javio da je zabranjeno pravo na iste?dakle, predpostavljam da je tebi kao indi dinaridu jasno da je upravo dinaridima poput mene tilva ros trebao da se svidi. i ovom dinaridu je bio toliko supiska da mu je na kraju doslo da se ubije od muke, a od cega su ga jedino odvratili sjajni panda bear uz odjavnu spicu, inace, ubedljivo najbolji momenat filma.najvece mucenje koje mi trenutno pada napamet je pustiti back to back bilo koji film lazara ristovskog i tilvu ros. uh, najezih se od muke!
selite ovo na muziku za decu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...