Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

Meni nije jasno kako neko može bilo kome da prebacuje defetizam. Pa nismo u vojsci bre.

Dakle, necu da ucim, ne znam kako da smuvam ribu, sve me smara, daj onda da se malo probadam, izrendam, kreativno samopovredim ili pokazem tuki svima? (E, da, a onda ce svi videti da je u stvari u pitanju moj poziv za pomoc?!) Po cemu se ovi klinci onda ista razlikuju od isto tako nesimpaticnih dizelasa?
Ovaj kvout pokazuje koliko kod nas, pre svega zbog gadnog davljenja politikom, ljudi nisu u stanju da posmatraju stvari jednostavno. Zar nije jednostavno dovoljno to što neko pati zbog toga što mu prijatelji odlaze da žive u druge gradove (zemlje) i što ostaje usamljen, nego se uvek očekuje da priča, ma kako jednostavna bila, mora da ima nekakvo naravoučenije, i da ljudi moraju da pripadaju nekoj socpolit grupaciji, ili da se razlikuju od neke takve grupacije. Tilva roš je istinit, iskren isečak iz života. Za našu kinematografiju je to neverovatan uspeh.
Link to comment
Tilva roš je istinit, iskren isečak iz života. Za našu kinematografiju je to neverovatan uspeh.
Bravo.Film verovatno ima milion mana, ali momci su odradili posao koji u najmanju ruku nije gori od mnogih nasih "profesionalnih" glumaca. I drugo, nakon jako dugo vremena sam gledao nas film i imao utisak da je ideja bila da se nesto kaze. Ne nesto lepo, tuzno, izuzetno misaono, duboko itd. nego nesto konkretno. To je stvarno neverovatan uspeh.
Link to comment
Zbog cuvara vatre nisam hteo da otvaram topic na imdb boardu, al' hajde malo da se zezam ovde...Dakle, film govori o grupici debilitated klinaca koja ne zna sta ce sa sobom, koji su zaboga zapostavljeni u potpuno sjebanom drustvu i jos sjebanijem gradu i koji su ocito nezadovoljni, ne znaju sta hoce, ali dobro znaju sta nece da rade u zivotu. WFT?! Treba posle da mi ih bude zao zbog necega, kao nesrecan sam pa cu zbog toga sada da sjebavam sve oko sebe i direktno se smejem u lice idiotima (a kako su postena inteligencija, radnici i seljaci indirektno ovde predstavljeni) koji pokusavaju nesto konkretno da urade u svom zivotu?Dakle, necu da ucim, ne znam kako da smuvam ribu, sve me smara, daj onda da se malo probadam, izrendam, kreativno samopovredim ili pokazem tuki svima? (E, da, a onda ce svi videti da je u stvari u pitanju moj poziv za pomoc?!) Po cemu se ovi klinci onda ista razlikuju od isto tako nesimpaticnih dizelasa? Lezaic moze da ga duva zajedno sa ekipom kretena koji se pojavljuju u filmu. Covek propagira potpunu debilizaciju i defetizam kroz svih pakleno-dugih sat i po vremena nesnosnog mucenja koje je negde satro dobilo neke nagrade. Iskljucivi razlog sto je dobio iste vidim kao klasican primer affirmative actiona - zaboga, pojavio se decko iz tamo neke vukojebine i snimio skate film. Dakle, do jaja postavka: Bor + skate, jbt koja egzotika, daj odmah da ga nagradimo!Dakle, poserem mu se na film.
radnici su todin cale koji mu zavali pljusku nakon demoliranja supermarketa. to ti je smejanje u lice?koliko sam video jedino se smeju u licu sistemskim resenjima poput kurseva za prekvalifikaciju radnika.ali to nije ni bitno. niti su ti klinci 'gubitnici' (stefan i dunja svakako nisu) niti je to film o socijalnoj dinamici u boru.todin lik je sustinski pandan melvillovom bartelby-u. on radje ne bi. bilo sta. odnosno u susretu sa post-apokalipticnom svakodnevicom umiruceg grada on odbija participaciju.ali ni to nije ono sto je bitno. bitno je da je ovo coming out of age film o tome kako nikada vise u zivotu nemas prijatelje kakve si imao sa 16 godina.tebi ne treba da bude zao ili bilo sta vec treba da pogledas film.jebote, zar ti dule vujosevic nije dao neke knjige da citas?
Link to comment
...tebi ne treba da bude zao ili bilo sta vec treba da pogledas film...
Iskljucivi razlog sto sam se javio na temu je sto sam bio besan zbog zauvek izgubljena dva sata zivota, te sto sam pre i posle toga citao jebene hvalospeve o doticnom sranju. Moj licni utisak je da je film neiskrena izdrkotina.
Link to comment
Iskljucivi razlog sto sam se javio na temu je sto sam bio besan zbog zauvek izgubljena dva sata zivota, te sto sam pre i posle toga citao jebene hvalospeve o doticnom sranju. Moj licni utisak je da je film neiskrena izdrkotina.
tebi je lose kada izdrkas? onako to je tvoj licni utisak.
Link to comment
dapace, najcesce ume da mi bude mnogo lepo. ne volim kada me neko izdrka, a da to ne zelim, a u cemu su retardi iz filma, te autor doticnog, uspeli.
cak ni onako prijateljski?
Link to comment
:lol:ajd, sve mogu da razumem, i drustvene i licne i (sup)kulturne animozitete, i to da neko od filma ocekuje da bude daleko veci - ili krajnje razlicit - od zivota, al moj problem je da retko mogu da razumem kad neko ne reaguje (ili ih ne prepoznaje) na istinite, nepatvorene emocije. a film ih je pun - sasvim univerzalni bolovi odrastanja, ne potpuno, ali prilicno nezavisni od sredine.
Link to comment

Nebojsin osvrt na Tilva Roš me je podsetio na Tirnanićevu knjigu o crnom talasu koja se jednim dobrim delom sastoji od raznoraznih odjeka i reagovanja objavljivanih po jugoslovenskoj štampi ili magnetograma polemika upriličenih nakon projekcija nekih poznojugoslovenskih filmova. Evo pisma upućenog filmskoj redakciji nakon emitovanja jednog takvog filma;

Zdravo drugovi, Evo da vam napišem jedno čestito pismo. Neka vas bude sram i stid. Kako imate obraza davati na televiziji svakakve gluposti. 31. 3. prikazali ste u filmu Nedu Arnerić i Aleksandra Berčeka jedno na drugom golo...ko bik na kravu. Jel to vaša lepota. Gledaju deca i roditelji i sinovi sa svojom majkom i ocem. Zašto ne date narodnih pesama više i filmova dobrih. Niko nije željan njihovih guzica. To je na sramotu veliku. To treba metnuti u novine. Zašto ne prikažete filmove koji su narodu mili gledati, a ne da televizor plaćamo 145 dinara da gledamo njihove gole guzice i one majmune što drmaju glavom ko da je na njima sto živčanih, ko konj kad se od muva brani...
Slična argumentacija, dubina analize i majndset.Jedino što je Tilva Roš mnogo bolji film od Kvara. Edited by Lord_Byron
Link to comment

[off]

ko bik na kravuko konj kad se od muva brani.
Slatki nasi dinaridi... kad su im oduzeli njihovo selo i planinu i saterali ih u gradove da gledaju nekakve umetnike. Tako je isto meni jedan u vojsci govorio kad sam slusao Hendrixa, "a, to ti je ona muzika kad konja boli zub"? Uvek se pojavljuje ta izgubljena veza s prirodom.[/off]
Link to comment

tilva ros je odlican film. kad razmislim, to je film koji bas mogu da volim, ne samo zato dobro kotira na korigovanoj skali za domace filmove, nego zato sto je pametan, topao i dobar na apsolutnoj skali (uprkos nekolicini nedostataka, za koje me, priznajem, bas briga)a uz to i domaci, u sta, buduci da sam ipak makar minimalno tj kolko je nuzno (a bogami i vise) uglavljena u domacu kulturu i pop kulturu, itekako mogu da se uzivim.takoreci, volim ga i ljubavlju kojom volim i merima sapun, branka kockicu i akiak cizme, a on je prva takva stvar za voljenje u prethodnih xy godina.da mi neko ne zamjeri ovom domaci u znacenju srpski :)

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...