Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

ja sam jako zadovoljan sto ne moram trositi pljuvacne zlezde, kao na dosadasnje. i sto se konacno pojavio domaci film koji bih mogao da uzivanjem odgledati jednom u par meseci, za razliku od dosadasnjih.

Link to comment
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

a?
Lako zbunjiv, jel? :DKako sam skapirao, radnja se dešava tokom leta i to je baš godina kada su svi završili srednju, kada "letnji raspust" traje do oktobra. Tada će jedan ortak otići na studije, a drugi ostaje u gradu da traži posao. To su ti zadnji dani bezbrižnosti, kada je stara ekipa na okupu, sve do oktobra. To je ono što je Steins rekao "coming of age". :)
Link to comment
ma ovaj je klasa za sebe u okviru domace produkcije. nema nista slicne kvalitete.i pokazuje koliko malo treba da se snimi pristojan film. ideje u nas fale, nista drugo.malo bih imao zamerku na umetnicarenje glede same rezije, samo u nekim momentima, i to je to.reziseru zelim da napravi karijeru u snimanju visokobudzetnih spotova :)
oko toga da je klasa za sebe, ja recimo ne znam da li sam gledao film koji na isti način priča. najveći kvalitet je što sam vidfeo da film može i tako da funkcioniše. polako, prirodno, nenamešteno, jednostavno i na kraju da kaže šta treba.
Link to comment
Steins jesi li ti gledao film ili citao neku doktorsku disertaciju?
upravo ga odgledao. posle velikog iščekivanja. moguće da me i to malko skenjalo. ne znam, filmčić je zanatski odlično napravljen* al je malko truo u onom delu gde treba da propagira neku poruku. U svakom slučaju stajem u red sa onima koji jedva čekaju sledeći uradak Ležaića - tu će se lepo videti što mladac zna.PS a i dalje ne verujem da stvarno postoji skejterski gang u Boru. :+1:*sa izuzetkom glavne glumice koja se celo vreme mučila da nabode naglasak. :D
ma nije savrsen film, jebemu. no, ja bar ne primecujem neku tendenciju da bude poucan i pametan, pa mi to i ne smeta.svakako je motiv i bezizlaznost i ponasanje koje proizilazi.
i jopet - nema ovde bezizlaznosti. Svako je napravio svoj izlaz. Zato mi je ta mračna socijalna priča šupljak.
Film bez mrznje i patetike. Deluje jednostavno, ali...
patetike možda i nema, al mržnje ima. i sad si me podsetio na La Haine. :lol:edit: spakovao sve u jedan. Edited by steins
Link to comment
mislim da sam već rekao da je dunjino "jeboo maaaamuu gaaariii" jedina stvar koja me je podsećala da gledam film
:isuse: ovaj deo sam propustio - i kad smo već kod toga, jel imao još neko problem sa tonom? To mi je dobrano uništilo ugodjaj!!! angry.gif
Link to comment
i jopet - nema ovde bezizlaznosti. Svako je napravio svoj izlaz. Zato mi je ta mračna socijalna priča šupljak.
e jeste, da je toda dobro napisao cv, odmah bi se zaposlio i napravio karijeru :)u prodaji hemel krema za pete sa mamom.i obucavanju mladjih klinaca iz posljednje scene filma da voze skejt. Edited by morgana
Link to comment
:isuse: ovaj deo sam propustio - i kad smo već kod toga, jel imao još neko problem sa tonom? To mi je dobrano uništilo ugodjaj!!! angry.gif
:lol: pa nije baš to rekla, to sam samo dao primer šta je najnovosadskije što možeš reći (nažalost, to je i moj osnovni problem sa govorom)
Link to comment

@steinsskate grupa u Boru zaista postoji, i to ne samo jedna, a čitav film Tilva Roš je nastao tako što se Ležaić oduševio klipom koji su Toda i Stefan distribuirali netom (čist Jackass fazon)u nedostaku vremena za traganje za boljim izvorom, evo isečaka sa Wikipedije:

Crap - Pain is Empty is a one-hour home-made documentary shot during 2005 and 2006 by Stefan Đorđević, Marko "Toda" Todorović and their skate group. It is influenced by TV-shows like Jackass and Dirty Sanchez. They were still in high school while recording it. Stefan and Toda did almost all stunts with a small contribution of their friends. Stefan edited the film and since then they distributed it for free via DVDs and Rapidshare[2] and promoted it on YouTube.[3]
Skate team "Kolos" is a skate group created in June 2005. by Stefan Đorđević, Marko Todorović and Marko Milenković as its only members. In next couple of years they spread their interest in skateboarding to younger kids and the team grew rapidly. In 2005. there were only few skaters in Bor but up until 2010. the number grew to around 30. Almost all of them appear in Tilva Roš, and the team is often referenced in the film. Most of them were underage during the production. Together with Skate Team "Zglob" from Negotin and Shorty, graffiti artist from Zaječar, they form KZS (Kolos Zglob Shorty), a kind of eastern Serbian skate alliance numbering more than 50 skaters. In late 2009. skate team Kolos registered NGO in order to gather funds needed for creating a skate park in Bor.
meni je film legao samo tako.ne mogu da ocenjujem koliko je umetnički ili zanatlijski "jak", ali to me ni ne interesuje.dodatno subjektivno oduševljenje je proizvod i sledećih stvari:- nema prežvakanih glumaca koji se vrte iz filma u film- ne dešava se u BG- naturščici deluju uverljivo i iskreno- moja supruga je prošla donekle sličnu agoniju na Zavodu (CV, trt-mrt, soljenje pameti...)što se tiče akcenta glavnog ženskog lika, meni je i ok da ona nema taj istočnjački jer je i radnja takva da ona upada sa strane (posle koliko već vremena)zvuk je bio stvarno problematičan na TVu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...