Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

Ovaj, čuo sam za "Pain is crap", jel ima još?
u stvari je "crap, pain is empty" i nema vise. to im je prvenac, amaterski snimljen srpski jackass. sami su ovo snimali i reditelj 'crvenog brda' je to video pa mu sinula ideja. neke scene se ponavljaju. u sustini sve je pocelo u smislu: "jebo te koji smor. sta ce radimo? aj ce vozimo skejt? si normalan, bre, niko u Boru ne vozi skejt? ma nema veze aj mi cemo?" nedugo zatim... "jebo te koji smor u gradu. aj ce snimimo jackass..."nema tu nikakve filozofije velike, stefan i toda uopste ne glume, jednostevno takvi su. profi ekipa je samo snimila deo njihovog zivota i ubacila neku pricu, srecom ispalo je solidno, pa su se otvorili horizonti za dublju sociolosku analizu filmskih strucnjaka zbog cega mi je, bez ironije, neizmerno drago. Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

e! a, meni to bilo prejako.
nego sta. ni trunke neuverljivosti.
samo da kaem da je slobodan vujanovic debil. da ne kazem fasista. nastavite.kakvu je lik kritiku napiso na b92jci, majkomoja. razumem, cak podrzavam, sto nekom smetaju naturscici i obogaljena komunikacija kad se ubace u nasminkane kadrove u kojima otpad i uzas zivota izgledjau lepo, a onda sakacenje uz hip muziku. i to sto puca na festivale i sto je exploatacijski u tom smislu...al coeku da smeta sto nema trougla, kicme price, eeej, zanra... pa majku vam fasiticku malogrdjansku! i jos lik nesto proziva uurbanu publiku™. izgubljen slucaj.
ja sam od svih zamerki zapamtila da mu smeta sto nije vise naglasena multivel prica sa kremama. moram ipak da citiram, to i nije toliko lenjo, koliko je glupo:"Kao društveno angažovani momenat mnogo je zanimljiviji neiskorišteni segment buđenja privatne incijative kroz „Ponzi shemu“ biznisa sa kremama, kojim se bavi Markova mama." jadna, prestravljena piskarala, obavezni su da nesto svrstaju bilo u hipsteraj bilo u kdp (koji bi bio rl ekvivalent za kdp?), ako to ne urade, neko ce se drznuti da njih, tako jedinstvene, smesti u odredjenu kategoriju - a to je, kao sto znamo, uzasno.veoma dobar/odlican film - jedina dilema je da li je mogao biti za trunku kraci, cak i ako uzmemo u obzir da repetitivnost i izvesna monotonija itekako imaju svrhu ovde.
Link to comment

da. to o kremama je bas debilno. i taj ton! uuurghh!lenjo je ono o trouglovima. ko da zena u filmu mora da bude puska u cehova. ako se pojavi u prvih deset minuta, mora neko da je opali do kraja angry.gif to nije fer. ko da nije dovoljno sto se decko svaki put pocepa kad ona prica s njegovim drugom :( a i ko da nije poenta leta u daljini koja je daleko ma koliko blizu bila, ko aura :lol: sto kaze tarkovski, ako su kadrovi predugacki, normalno da je gledaocu dosadadno, ali ako se kadar jos vise produzi - dogadja se znatizelja. i mozda jos nesto vise, kazem ja :) i onaj klinac sto repuje od cincile je trebalo da dobije vecu ulogu. lici na rivera finksa i ima taj pogled, erotican i nevin :wub: vidi se to u onih par sekundi kad fristajluje s todom, koji, pak, s kracom kosom lici na panda beara, a to se vidi u onim dzekes kadrovima-uvodima u poglavlja.

Link to comment
evo sad mi zao sto sam napiso prethodni post. al bas je lenja kritika, bas lenja.
lenja & glupa kritika.
moram ipak da citiram, to i nije toliko lenjo, koliko je glupo:
lenjo je ono o trouglovima.
'Oćete da budete carevi pa da seljaku objasnite novo značenje reči lenjo? Fala.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dostigli smo kritičnu tačku od 3 gledaoca tako da je bila projekcija, mada je bila frka jer ovaj na biletarnici nije imao da vrati kusur.Od onoga što sam gledao ovo me podsetilo na Gamo. Jedino sam ispizdeo kad sam video Pećinara, jebo ga geački akcenat.

Link to comment
  • 3 months later...

Cinema City

Tilva RošŽanr: DramaZemlja porekla: SrbijaGodina proizvodnje: 2010Trajanje: 99 mintilva_ros.jpgRežija: Nikola LežaićScenario: Nikola LežaićGlavne uloge: Marko Todorović, Stefan Đorđević, Dunja KovačevićProgramska selekcija: Nacionalna klasa Projekcije na festivalu Cinema City:četvrtak, 23. jun @ 23:00 - Arena Cineplex - sala 5 [Dodaj u moju satnicu]petak, 24. jun @ 21:15 - Dunavski park [Dodaj u moju satnicu]Sinopsis:Toda i Stefan su najbolji drugovi, skejteri koji provode prvo leto nakon završetka srednje škole u svom malom rudarskom gradu snimajući "jackass" klipove sa svojim društvom. Stefan na jesen odlazi u Beograd na studije. Njih dvojica vreme provode sa Dunjom, drugaricom koja se preselila u Francusku, ali svaki letnji raspust provodi sa starim društvom u Boru. Toda i Stefan ulaze u prećutno nadmetanje za njenu pažnju snimajući sve luđe video klipove. U tom čudnom odnosu bezuslovnog prijateljstva i nadmetanja pokušavaju da nadmaše jedan drugog.Nagrade:Sarajevo International Film Festival, Bonia&Herzegovina (Regional premiere, Best Film, Best Male Actor - M. Todorović), Locarno International Film Festival, Switzerland (International premere), 2 in 1 Film Festival Moscow, Russia (Best Film, Best Story), Noordelijk Film Festival, Netherland (Best Film, Matad'Or), Film Festival Cottbus, Germany (Spirit award), Estoril Film Festival, Portugal (Best Film, Cineuropa Award), Gijon International Film Festival, Spain (Special Jury Award) Festival, International du Film de Belfort, France (Best Film, Audience award)
ne znam koliko su bitni ovi festivali, ali super da su skoro svuda pokupili "best film". Edited by korindjar
Link to comment
  • 1 month later...

uyeli su i motovunsku regionalnu nagradu

Završen Motovun Film FestivalNagrada "Bauer" za Tilvu RošNajbolji film u regionalnoj konkurenciji je "Tilva Roš" Nikole Ležaića * Propeler Motovuna osvojio je belgijski odličan film "Bikova glava" * Nagrada Transperency International pripala je bugarskom "Misija London", a najbolji kratki je američki film 'Mi odlazimo' (We're leaving) redatelja Zacharya Treitza * Cela ceremonija zatvaranja je zbog kiše odložena nekoliko sati, pa su nagrade dodeljene između dva filmaMotovun Film Festival kiša nije mimoišla ni na zatvaranju pa je cela ceremonija dodele nagrada odgođena za ponoć, između projekcija dva filma na Cinema trgu. Projekcija filma planiranog za devet počela je sa sat i po zakašnjenja, ali kiša nije omela publiku, koja je nakon devedestominutnog stajanja navukla plastične vreće na sebe i ispunila glavni trg kako bi pogledala film. Sa čašama dignutim u vazduh, kako to običaj nalaže, i dodeljenim nagradama, uz prisustvo predsednika Hrvatske Ive Josipovića, Motovun Film Festival završio je zvanično svoje antibaksuzno izdanje.Za pet dana prikazano je preko 90 filmova u osam programskih celina a održano je i šest planiranih koncerata i po nekoliko neplaniranih po ulicama grada svako veče.Nepotkupljiva nagrada koja se u suradnji s Transparency International Hrvatska po drugi put na MFF-u dodeljuje filmu koji na najbolji način tematizira problem korupcije pripala je filmu „Misija London “ Dimitra Mitovskog. Film je rađen po istoimenom romanu Aleka Popova, inače gosta festivala. Za program Motovunski kratki ove su godine pristigle čak 653 prijave, a selektor Andrej Korovljev među njima je odabrao 24 filma koja su prikazana u Motovunu. Prema odluci prošlogodišnjeg pobednika Chrisa Niemeyera nagrada za najbolji kratki film pripala je američkom filmu Mi odlazimo (We're leaving) redatelja Zacharya Treitza.Nagrada FIPRESCI koju je ove godine po jedanaesti put dodelio tročlani međunarodni žiri filmskih kritičara u sastavu Aruna Vasudev, Maricke Nieuwdorp i Denis Valic dodeljena je meksičkom filmu Marta redatelja Marcelina Islas Hernándeza."Film je nagrađen jer na prekrasan i krhki način priča gorko-slatku priču o starenju, samoći, odbijanju i potrebi za vlastitom obitelji. Žiri naročito ističe delikatnosti kojom je Islas Hernández (1984) prikazao tihu borbu svoje glavne junakinje. Njegov debitantski film je pun ljubavi i nikada se ne oslanja na lažne sentimente, sa izvanredno doziranim polaganim tempom, prekrasnim bojama i snažnom te dirljivom izvedbom Magde Vizcaino u ulozi Marthe", stoji u obrazloženju žirija koji je svoje rezultate glasanja predstavio na zasebnoj press konferenciji.Nagrada Bauer ove godine po drugi put dodeljuje najboljem filmu iz sedam kinematografija: Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Kosova, Makedonije, Slovenije i Srbije. Nakon selekcije u tri faze odabrana su tri finalista. Među njima, sedmeročlani žiri u sastavu - Damjan Kozole, Goran Dević, Faruk Lončarević, Marija Perović, Teona Strugar Mitevska, Nada Šargin, Agim Sopi – odabrao je pobednika, film „Tilva Roš“ Nikole Ležaića."Žiri nagrade Bauer sretan je jer su u finale ušla tri najbolja filma. Sva tri filma: OČA, MAJKA ASFALTA i TILVA ROŠ pokazuju visoki nivo produkcije i estetskih dometa autora u regiji. Većinom glasova žiri je odlučio da nagradu BAUER dodijeli filmu TILVA ROŠ Nikole Ležaića – za prikaz odrastanja u psihičkom i socijalnom vakuumu društva gdje su jedini glasovi dovoljno jasni da se čuju upravo krikovi autodestrukcije. Kroz crnilo ugašene industrije ipak prolazi svjetlo prijateljstva i ljubavi koji u 'Tilva Roš' nalaze svoj jezik u najnevjerojatnijim oblicima. Kao i sistematsko nanošenje bola koje prakticiraju akteri, tako je i film Nikole Ležaića u isto je vrijeme dokument i svjedočanstvo, protest i pobuna, formalno svjež, narativno inspirativan, etički besprijekorno dosljedan", stoji u obrazloženju nagrade Bauer.O glavnoj festivalskoj nagradi, Propeleru Motovuna, ove je godine odlučivao žiri u sastavu Agnes Kocsis, David MacKenzie i Vanja Černjul.Žiri je odlučio posebno priznanje odati filmu Domaći Teren (Familiar Ground) redatelja Stephanea Lafleura za dojmljiv redateljski stil i originalan prikaz ljudskih odnosa ispričan s puno senzitivnosti, ironije i vizualnog humora.Propeler Motovuna odlukom žirija pripao je filmu Bikova glava (Bullhead) belgijskog redatelja Michaëla R. Roskama, inače njegovo debitantsko ostvaenje, za snažno i živopisno metaforično istraživanje otuđivanja čovječanstva od prirode sa iznimnim prikazom rastuće ranjivosti u izvedbi glavnog protagonista.Nagradu je primio producent filma Bart Van Langendonck koji je u Motovun stigao taman u vreme kada je publika po kiši sedela i gledala napolju Bulls head, zbog čega se posebno zahvalio publici, kazao da je ovo najčudniji festival na kojem je bio u životu i istakao da je glavni glumac, kojeg upoređuju sa Robertom De Nirom u filmu Razjareni bik, inače jedan tih i fin momak i da se za ovu ulogu morao ugojiti 27 kilograma. Film Bikova glava je priča o hormonskoj mafiji u kojoj se isprepliće priča o patrijarhalnoj sredini, uništenom detinjstvu, prijateljstvu, zločinu i kazni, nepovratnosti čovekove sudbine.Za kraj festivala ostavljene su projekcije hiljaditog filma Pina, Wima Wendersa i Misije London. Festival završava koncertom benda Overflow.
Link to comment

naravno, no mi nije jasno da onakav film ikom moze da bude toliko los. kad je bas dobar.nadala sam se da ce biti u hn na filmskom festivalu, da ga vidim jos jednom, ali ne. vazno je da su ubacili 3 (tri) crnogorska rolf.gif

Edited by morgana
Link to comment
  • 3 months later...

Izasao je jos pre koju nedelju. Rekose da ce biti po supermarketima, ali mi keva rece da nema. Danas mi rece da je na kraju kupila online http://www.malasrpskaprodavnica.com/user/najnovija-domaca-srpska-dvd-izdanja/tilva-ros-dvd/4_534_36561_1_0_0/item.jsp tako da sad cekam da mi stigne :). 300+200 kinti Nekim Expressom.Inace sam pre koju nedelju konacno nasao neki rip online, ali nisam na kraju bio siguran da je pravi, s obzirom da duzina filma nije ista (doduse, razlikuje se ponegde info online).

Edited by Venom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...