Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

Ma ne, nego mi sad film još turobniji nego kad sam ga gledao u kinu, pa mi čudno zvučalo ovo sa bezbrižnošću...Jesi ti gledao na kraju?
ja se ne secam da sam gledao skoro neki bezbrizniji bolji nas film. ako ima jos neka preporuka, slusam.
Link to comment

konačno ga odgledah - i nisam impresioniran. svakako mu je plus fantastična fotografija i scenografija. I činjenica da je prilično jedan neuobičajen film (coming of age) za našu kinematografiju. Kao i ogromna plusina što se radnja ne dogadja u BGDu. Al meni ipak nešto liči na, štoenkovećreče, MTV ripoff na heroinu. Uz to - potpuno nepotreban trougao, i preterano triperljiva muzika koja kao treba da podcrta svu depresiju itd itd.e sad - taj socijalni momenat i nije upalio. I ne može da upali - imaš u priči jednog gasterbajtera, jednog političara i jednog nezadovoljnog,ali snalažljivog radnika (tačnije njihovu decu) koji su kao nečim nezadovoljni i neispunjeni....jbmliga, možda je do mog pogrešnog raspoloženja, al ja nisam osetio empatiju, nego potrebu da uzmem govnjivu motku i izmlatim ih jer mi se kroz film više učinilo da je ta njihova ne-anticipacija u umirućem gradu više odraz lenosti, dokoličarenja i gluposti nego nekakav krik za, nečim? (meni ostalo nedorečeno - šta ustvari hoće).Na kraju svako je dobio ono što je hteo - gastarbajterka lepe fotke da se hvali društvu po Frnacuskoj, mladunac I - da pali za Beograd, a Mladunac II - da se duri. film je super sa nekog umetničkog stanovišta, ali poruka i ideja (ako je uopšte ima) je očajno ispričana. ništa posebno.PS koj djavo treba da predstavlja ona francuska baba? Osim, francuske babe?

Link to comment

ma ovaj je klasa za sebe u okviru domace produkcije. nema nista slicne kvalitete.i pokazuje koliko malo treba da se snimi pristojan film. ideje u nas fale, nista drugo.malo bih imao zamerku na umetnicarenje glede same rezije, samo u nekim momentima, i to je to.reziseru zelim da napravi karijeru u snimanju visokobudzetnih spotova :)

Link to comment

Ovaj film kao Roršahove mrlje. Neko oseća bezizlaznost u većem delu filma (cela priča oko bitnosti pisanja CV-a :Hail: ) i kao posledica toga pomalo divljačko ponašanje. Drugi vide samo divljačko ponašanje i lenjost. Treći ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...