Jump to content
IGNORED

Tilva Roš (2010)


fancy claps

Recommended Posts

Manje-vise solidna kopija nekih Gas van Sant/Leri Klark uradaka, ali krupan korak napred u filmskom promisljanju nasih autora, koji dosada nisu bili u stanju ni da iskopiraju neku kvalitetnu ideju. Ovaj je barem to uspeo.

Edited by Nikodije
Link to comment
  • Replies 240
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • korindjar

    17

  • teacher

    12

  • kim_philby

    11

samo da kaem da je slobodan vujanovic debil. da ne kazem fasista. nastavite.kakvu je lik kritiku napiso na b92jci, majkomoja. razumem, cak podrzavam, sto nekom smetaju naturscici i obogaljena komunikacija kad se ubace u nasminkane kadrove u kojima otpad i uzas zivota izgledjau lepo, a onda sakacenje uz hip muziku. i to sto puca na festivale i sto je exploatacijski u tom smislu...al coeku da smeta sto nema trougla, kicme price, eeej, zanra... pa majku vam fasiticku malogrdjansku! i jos lik nesto proziva uurbanu publiku. izgubljen slucaj.

Edited by fancy claps
Link to comment

gotivi ih! proverio!na svom blogu apologies proglasio najboljim albumom deviljadepete. gotivi i spencera. ne voli arcade fire.evo sad mi zao sto sam napiso prethodni post. al bas je lenja kritika, bas lenja. i cito sam 10 minuta pre toga benjamina. a kad citas benjimina, svi burzuji su fasisti. angry.gif u tom smislu sam bio besan sto se meni svideo film a politicki je neispravan.tako da mozda i jesam on! ko u palindromoidu!

Edited by fancy claps
Link to comment
gotivi ih! proverio!na svom blogu apologies proglasio najboljim albumom deviljadepete. gotivi i spencera. ne voli arcade fire.evo sad mi zao sto sam napiso prethodni post. al bas je lenja kritika, bas lenja. i cito sam 10 minuta pre toga benjamina. a kad citas benjimina, svi burzuji su fasisti. angry.gif u tom smislu sam bio besan sto se meni svideo film a politicki je neispravan.tako da mozda i jesam on! ko u palindromoidu!
lenja & glupa kritika. no osoba koja napise da je paranoid park film o propasti zapadne civilizacije je ocigledno prilicno plitka.
Link to comment

Film je dobar uz potencijal odličnosti (uh, ova poslednja reč zvuči nekako/tako hipsterski...). Uspeo je da mi dočara/prenese atmosferu završetka jednog perioda života, a bez ikakve pretencioznosti ili prenemaganja glede priče. Zapravo, film koji uspe da mi „proda“ osećaj da sam ja tamo, a da ne razveze neku dubokoumnu vragoliju od narativnosti je meni već dobar film. Sad, gluma ili „gluma“ je vrlo različita. Marko je na momente briljantan, a na momente je – Marko. Ima dosta neujednačenosti u njegovoj izvedbi, ali ipak „vuče“ film. Dunja mi je najslabija. Ne znam da li je ona glumica ili naturščik kao i oni, ali mi je u većem delu filma delovala usiljeno. I nisam siguran da bi film puno izgubio i da se ona nije pojavila. Čini mi se da joj je posvećeno dosta pažnje, a da je ona, zauzvrat, malo dala (da li da budem ciničan do kraja, pa da kažem da nije dala uopšte?). Stefan je Markov drug i to tako funkcioniše i u filmu. Nekad bolje, nekada lošije, ali ide.Socijalni deo priče – nekako opet nategnut, ali bez tačke pucanja. Kao da tokom čitavog filma stoji u mestu. Dobro, ima tu pomeranja (radnički protesti, multi-something-level), ali suštinski tapka li tapka. U principu, ne volim to sporedno, nehajno provlačenje soc konteksta u priči bez ikakvog elaboriranja. Uglavnom, za moje uslove nerazrađeni deo priče koji je mogao ići u nekoliko smerova i možda doprineti i kvalitetu čitavog filma.Čemu oni predugački kadrovi, pobogu? Mislim da je Ležaić govorio/napisao da su dosta „sekli“, da su skraćivali kadrove i da je bilo dosadnih delova koji su morali biti izbačeni. Film traje oko 100 minuta. Bez problema je to moglo biti uzglobljeno na 75, osamdeset, a da se ne izgubi ništa od suštinske važnosti za doživljaj snimljenog. Mjuza – lijep izbor, al' je malo ima i nekako nije najprirodnije „nalepljena“ u/na film. (za moj jebeni i nepostojeći ukus) Nekako mi je delovalo prozirno da se na ključnim scenama čuje određena muzika (sa sve krajem koji mi je na granici patetičnog, ali to jednostavno tako mora i treba da bude u ovakvim filmovima – sam' treba da se pazi da se ne pređe mera neukusa). Mislim da je moglo biti ubačeno još stvari, al' 'ajde sad...Scenografija i fotografija su brižljivo rađene, ali potonje za moj ukus ima malo (aka nije toliko došla do izražaja). Tu mi se više sviđa rad u „Belom, belom svetu“. No, vratimo se na kraju priči. Drago mi je da je nema u nekom klasičnom smislu. Mislim da bi to ovakvom filmu bila samo neraskidiva omča oko koje bi se previše stvari (za)vrtelo. Najbitnije od svega je sledeće: kada bi me neko pitao: „Dobro, na stranu tvoje maliciozne zamerke i svakakve primedbe, da li bi bio spreman da platiš kartu da još jedanput odgledaš ovaj film?“, bez problema bih mu rekao: „Da!“.

Link to comment
ja sam vazda govorio da je ovaj forum jedan na svijet, kod nas su i chetnici cool.
Увек били. ;)
sto rece dzejmi li u riba zvanoj vandi, i majmuni citaju filosofiju al je ne razumeju :(
Ни сам не знаш колико си овај пут у праву. ;)
Link to comment

tičeru, stvarno si pogledao i stvarno ti se svido?

Socijalni deo priče – nekako opet nategnut, ali bez tačke pucanja. Kao da tokom čitavog filma stoji u mestu. Dobro, ima tu pomeranja (radnički protesti, multi-something-level), ali suštinski tapka li tapka. U principu, ne volim to sporedno, nehajno provlačenje soc konteksta u priči bez ikakvog elaboriranja. Uglavnom, za moje uslove nerazrađeni deo priče koji je mogao ići u nekoliko smerova i možda doprineti i kvalitetu čitavog filma.
nema tu potrebe za elaboriranjem, a to bi tek bio promašaj i onda bi se pojavila pretencioznost objašnjavanja. grad koji se napušta, događaji koji se posmatraju, a koje ne možeš da menjaš. u tome se sada svi nalazimo
Čemu oni predugački kadrovi, pobogu? Mislim da je Ležaić govorio/napisao da su dosta „sekli“, da su skraćivali kadrove i da je bilo dosadnih delova koji su morali biti izbačeni. Film traje oko 100 minuta. Bez problema je to moglo biti uzglobljeno na 75, osamdeset, a da se ne izgubi ništa od suštinske važnosti za doživljaj snimljenog.
meni je to baš velika vrednost ovog filma. jer ja, kome se 1. kenja od besmislenog razvlačenja i umetničarenja, mislim da u filmu nema nepotrebnih sekundi. sve je to dobra iskrenost
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...