Jump to content
IGNORED

Neil Young


HoboCan

Recommended Posts

 

 

sem sto je krozbi ispao sisa kao i uvek, uopste ne znam kako da se odnosim prema ovom. i nekako mi je gore nego kad je turston ostavio kim.

muskarci su stoka, uglavnom, to smo znali. moram da prevazidjem tu mizandriju da bih slusala novu plocu.

Vrlo interesantne reference o muskarcima izvedene na primeru dva muzicara!Tako se neces udati nikad,uglavnom..

Link to comment

imao je neke glazbeno tekstualne komentare na tu situaciju na letnjoj turneji, cini mi se 1-2 pesme sa nekim stihovima tipa you have to stay true to yourself, you have to move on, you can't save what you can't, taj neki fazon. bas mi je upalo u uvo, posle kada sam video tu vest, sklopilo mi se. valjda je to svirao zbog sebe.

Link to comment

iju, u kakvom sam informativnom mraku zivela poslednja dva i po meseca, pa sam tek pre neki dan saznala da je nil jang ostavio pegi posle 36 godina zbog deril hane.

uopste nisam promucurno slusala onaj album sa kaverima, a sad ne znam da li ucitavam ili ne. 

 

sem sto je krozbi ispao sisa kao i uvek, uopste ne znam kako da se odnosim prema ovom. i nekako mi je gore nego kad je turston ostavio kim.

muskarci su stoka, uglavnom, to smo znali. moram da prevazidjem tu mizandriju da bih slusala novu plocu.

 

ne bih prerano donosio zakljucke, bar dok se ne utvrdi odnos izmedju peggy i spooner oldhama -_-

Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 year later...

nije bas mrak, cini ti se, sunce je bilo zaslo iza sume, mada je, istini za volju, pocelo lagano i da se smrkava.

koncert je trajao 2 sata i 45 minuta i na kraju je zaista bio mrak, ovo je bilo negde u sredini koncerta.

pre nekoliko godina je gig bio u junu, kad si i ti bio, a tada su dani nesto duzi  :fantom: , secas se da je i sam neil u jednom trenutku prokomentarisao u stilu - hoce li se vise smraciti :D

Edited by Parsons
Link to comment

Joj meni on uvijek bio dosadan. Jang, ne Skočajić.

Kad čujem "Keep on rockin'..." na radiju odmah mijenjam stanicu. Plus što to svi ovdašnji bendovi sviraju/masakriraju.

Link to comment

Joj meni on uvijek bio dosadan. Jang, ne Skočajić.

Kad čujem "Keep on rockin'..." na radiju odmah mijenjam stanicu. Plus što to svi ovdašnji bendovi sviraju/masakriraju.

 

kod mene je sasvim drugaciji fazon. kao da nisam sazreo za njega jos uvek. iako se dosta pronalazim u njegovim tekstovima. ja sam slusao sve sto se oko njega vrtelo kada sam bio mladji, ali njega, da kazem izvor svih tih uticaja nisam nikad zakacio. daleko od toga da mi se nije dopalo, ili slicno, samo kao sto sam napomenuo, jos uvek nisam zreo za njega, a pod zreloscu u tom smislu mislim na ovo:

 

negde u 50-im/60-im imam svoju kucu/vikendicu i zivim tako u toj kuci/vikendici, daleko od grada. radim u polju za svoje potrebe i pred zalazak sunca sednem ispod trema kuce, sipam neku hladnu vodu sa ledom i slusam neil young-a kao da ga ceo zivot slusam, tako. 

Link to comment

Pazi, mene sad vozi ta tvoja ideja (da imam svoju vikendaju i furam neki small farm fazon), ali iskreno, ne znam šta bi mi bio saundtrek za to. Jedno vrijeme sam to radio na vikendici od starog i slušao sam Acu Dejanovića i Dejva Brabeka. :lolol:

Link to comment

Sećam se da sam, tamo negde sredinom studiranja, imao kratku i vrlo telesnu vezu sa jednom devojkom i da sam se, zbog nje, mnogo ložio na Southern Man sa 4 Way Street od CSNY i na par pesama Neil Young-a kojih sad ne mogu da se setim. Prijala mi je ta, skoro karasevdah, strast začinjena nekom post hippy filozofijom.

 

Imam sad par njegovih ploča, dobar je on čika.

Link to comment

ima onaj deo u down by the river CSNY kada krešendiraju na negde 3/4 pesme, redak trenutak da me muzika tako baci u hipnozu.

al slabo ga slušam već par godina. ne bih ga nazvao dosadnim, ali nemam potrebe da ga još slušam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...