Jump to content
IGNORED

Neil Young


HoboCan

Recommended Posts

^ Pa, propustices ono sto je za mene bio verovatno najbolji koncert, ako ne u zivotu, ono u zadnjih 5 god, sigurno. (Inace za ove najnovije stvari koje ti se ne svidjaju, ima dosta svedocanstava da u zivo ubijaju.) Inace, probaj (za pocetak) da obratis paznju malo na tu gitaru, pa to je najsuprotnije sto imas stanc-masini danas na ovoj planeti. I taj (namerno vrlo garazni) zvuk. Preporucuje se slusanje u 3D (mislim, setup gde imas i dubinu zvuka - NYoung mnogo prica o tome.) Srpski receno - play loud! :ss1:I’m listening to Neil Young, I gotta turn up the soundSomeone’s always yelling turn it downFeel like I’m driftingDrifting from scene to sceneI’m wondering what in the devil could it all possibly mean?(Bob Dylan - "Highlands")

Link to comment

Pa ne verujem da bas ubijaju koliko Fuckin Up, Like a Hurricane ili Cinnamon Girl. Problem sa ovim novijim plocama sto ih preslusam po par puta i ne zapamtim nijednu pesmu niti me tokom slusanja nesto pogodi. Problem sa nekim koncertom ovih dana, a s obzirom da on uglavnom svira razlicit repertoar, je da moze da te zalomi da ne cujes ni jednu pesmu zbog koje volis Neil Younga.

Link to comment
Ali on je vec snimio Cinnamon Girl, Like a Hurricane i Fuckin Up. Koliko puta treba to isto da komponuje i snimi?Ne, u redu je, stvarno mislim da treba da ga obrises s liste zelja.
Obrisan po Lubinom savetu jos pre nego sto si pokusao da me preobratis :)
Link to comment
Obrisan po Lubinom savetu jos pre nego sto si pokusao da me preobratis :)
Najiskrenije, NY concert iz 2009, nikad necu zaboraviti. I dalje mislim da gresis, ovaj novi CD (umal ne rekoh LP) ima barem par keepera, od kojih je Drifting back to sasvim izvesno.Anyway, mozda se jednom predomislis. U medjuvremenu, samo da dodam da nema nista tuznije nego kad neki veliki band postane sam svoj cover-band. U tom smislu nikad ne treba zaliti sto su pesme koje "legende" danas izbacuju veoma drugacije od onih nekad. Tako treba™. :)
Link to comment

Pa, ne, upravo je ta pesma (i dobar deo upravo izasle knjige) o tome da je mp3 tehnicki 5% od "punog" zvuka. Mislim, jasno je da se tebi ne svidjaju novi NY albumi, ali nema tu nikakve zamene teza. On cak ima i prototip uredjaj (neku vrstu novog iPoda) koja je u stanju da reprodukuje 100% (de facto isto ono sto se nalazi na vinil plocama).Malo mi je zasmetalo ovo sto kazes poslednje, i pominjes da je "objasnjen problem". Ispada tvoja licna preferenca nekakva objektivna istina.

Link to comment

Nije to moja preferenca, sam covek kaze da se nekada dobijalo 100% danas 5%. Jos dodaje da smo zakinuti i za bes mada ja taj bes ne mogu ni da naslutim ovde tako da nemam razlog da kupujem plocu, CD ili super HD audio DVD da bih ga potrazio (uzecu Ohio kao eferencu za bes mada se i ne secam da je Neil nesto cesto bio besan).Bez obzira sto sam zagovornik slusanja muzike sa ploca, moram da primetim da mu je ova prica sa videa koji si postavio a i to isto peva 27 minuta na novoj ploci, prilicno suplja pa su mu i ovi voditelji doskakivali precesto ali im ocigledno nije bio cilj da ka dokusure. Ja bih licno radije slusao After the Goldrush sa traznistora ili Iskrafona nego ove nove albume sa ne znam kakvog ultra hi-fi uredjaja. Muzika se racuna a Neil ocigledno tera neki svoj mak na konac.I za kraj, posle preslusavanja nove ploce Ian Huntera morao sam da podignem kriterijume za ocenjivanje novih ploca veterana.

Edited by jimi
Link to comment

Kad kazem "tvoja preferenca", mislim na to sto ti se ne dopada muzika sa novog albuma. Ne znam koji deo ti nije jasan u tome da je pomenutih "5%" referenca na sampling rate i da (u krajnjoj liniji) nema nikakve veze sa Neil Youngom?Prica sa videa je bila na mestu, stavise bio je vrlo sarmantan u njoj. Ti tu nesto nisi dobro razumeo, ili nisi pazio - on je taksativno pomenuo da to o cemu prica nije u vezi sa audiofilstvom i skupim hi-fi sistemima. To je "zadnjica magarca." On prica o prednjici. O inputu, ne outputu.Mozda je tesko shvatiti da neko ko je toliko slavan, bez preterivanja legendaran, moze da bude uzbudjen oko, u sustini, tako jednostavne i prozaicne stvari.Toliko s moje strane (kad si ti u pitanju). Ne zelim da mi preslusavanje ovog albuma bude potpuno obelezeno ovom raspravom. Vec imam osecaj da tvoj prekomeran kriticizam mene prosto primorava u suprotni ekstrem. Protiv moje volje. Ja niti sam najveci fan Neil Younga, niti bih poginuo za ovu plocu - realno je negde oko 3.5 do maks 4 zvezdice (od 5) u mom tefteru - samo mislim da je totalno preterivanje davati ovome izmedju 0 i 1 zvezdice, gde cenim da se tvoj osvrt nalazi.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 11 months later...

iju, u kakvom sam informativnom mraku zivela poslednja dva i po meseca, pa sam tek pre neki dan saznala da je nil jang ostavio pegi posle 36 godina zbog deril hane.

uopste nisam promucurno slusala onaj album sa kaverima, a sad ne znam da li ucitavam ili ne. 

 

sem sto je krozbi ispao sisa kao i uvek, uopste ne znam kako da se odnosim prema ovom. i nekako mi je gore nego kad je turston ostavio kim.

muskarci su stoka, uglavnom, to smo znali. moram da prevazidjem tu mizandriju da bih slusala novu plocu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...