Jump to content
IGNORED

Slobodan Milošević


kim_philby

Recommended Posts

Чудни су путеви Више власти.Који је неопевани идиот, као и остали које си поменуо, а и они које ниси јер се подразумевају - Слободан Милошевић, на пример.
vidis za slobu, nasuprot svima ostalima, ja mislim da je u pitanju liberal u nesretnim istorijskim okolnostima.
Link to comment
Зашто либерал?
uveo visepartijski sistem, probao privatizaciju, oslobodio medije (u dobroj meri). sve je hteo samo mu se nije dalo. covek bankar racionalan. gde ces vise :D
Link to comment
uveo visepartijski sistem, probao privatizaciju, oslobodio medije (u dobroj meri). sve je hteo samo mu se nije dalo. covek bankar racionalan. gde ces vise :D
ovo bi mogao biti split splita. ja se recimo ne slazem da je bio liberal, nego da je bio potpuno reaktivan lik. sta narod oce, on mu to i da. prvo stranke, pa medije, pa rat, pa patetican poraz.
Link to comment
uveo visepartijski sistem, probao privatizaciju, oslobodio medije (u dobroj meri). sve je hteo samo mu se nije dalo. covek bankar racionalan. gde ces vise :D
Како се у то укпапају крађе избора, тенкови на улицама Београда, брутална премлаћивања грађана и убиства новинара?
Link to comment
ovo bi mogao biti split splita. ja se recimo ne slazem da je bio liberal, nego da je bio potpuno reaktivan lik. sta narod oce, on mu to i da. prvo stranke, pa medije, pa rat, pa patetican poraz.
dobro slazem sa ali bas je to odlika liberalizma 90tih. klinton & bler su vladali piticama i grafikonima i uz pomoc statisticara. politicar kao neki dementni spinozin prorok koji u grmljavini osluskuje bobov glas.edit: tenkovi su bili na ulicama tek nakon pokusaja prevrata 9tog marta (nasilno zauzimanje televizije i ostalo kako je to rezim video) a ostalo ide u ono nije mu se dalo. he was kinda of a liberal :Dna kraju krajeva nije bilo opozicionog lidera koji nije makar jednom pozvao na njegovo smaknuce. dobro, osim mozda kostunjavog i vesne pesic. Edited by kim_philby
Link to comment
Liberal i diktator?
kompleksna licnost.no, ozbiljno sada. milosevic nikada nije bio diktator. mislim za biti zlocinac nije potrebno i biti diktator. bombardovanje kambodze je naredio predcednik koji je izbore dobio lendslajdom.
Link to comment
Немогуће да ово заиста мислиш.
kako bih ti kazao: da naravno da je bio autokrata ali svi mehanizmi vlasti koje je koristio su dolazili iz arsenala liberalne demokratije. nema opozicione stranke koja na ovaj ili onaj nacin nije kohabitirala u parlamentu sa sps-om. cak su i asasinacije politickih protivnika vrsena izvan zakona uz jasnu svest da je to nesto zabranjeno i da treba sakriti dokaze. diktatorski rezimi se obicno ne zamaraju takvim finesama.ovo je bio jedan uzasno korumpiran parlamentarni sistem dok su se glavne poluge vlasti nalazile izvan institucija sistema. na kraju krajeva milosevic je izgubio izbore, zar ne?edit: naravno i ja se pomalo zavitlavam ako je to bilo pitanje ali sve su ovo teme za razmisljanje. narocito za one kojima je sve u zivotu jednostavno. Edited by kim_philby
Link to comment
Немогуће да ово заиста мислиш.
Diktator ne ide da se igra sa unukom Markom posle jednog dana demonstracija.Za vreme te diktature covek je mogao odlicno ziveti radeci u opozicionim glasilima. Ljudi bre, diktatura je kad ne smes pred rodjenim detetom da lajes o tiraninu, da te ne ocinkari uciteljici a ova de-beu. Mi smo Milosevica zvali debelom svinjom i rutinski pozivali na njegovu smrt. Jos uvek imam negde album grupe "Enjoy Sarma" pod imenom "Cobi's Death".Sloba nije bio diktator, on je bio enabler. Prepustio je drustvo stihiji. Diktator je los otac koji zabranjuje sve. Slobo je bio losa majka koja dozvoljava sve. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Diktator ne ide da se igra sa unukom Markom posle jednog dana demonstracija.Za vreme te diktature covek je mogao odlicno ziveti radeci u opozicionim glasilima. Ljudi bre, diktatura je kad ne smes pred rodjenim detetom da lajes o tiraninu, da te ne ocinkari uciteljici a ova de-beu. Mi smo Milosevica zvali debelom svinjom i rutinski pozivali na njegovu smrt. Jos uvek imam negde album grupe "Enjoy Sarma" pod imenom "Cobi's Death".Sloba nije bio diktator, on je bio enabler. Prepustio je drustvo stihiji. Diktator je los otac koji zabranjuje sve. Slobo je bio losa majka koja dozvoljava sve.
osim da se sumnja u njenu ljubav.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...