Jump to content
IGNORED

shimprov multipraktik


shimpr

Recommended Posts

Ocigledno je da se Shimpr odlucio za mimeticki pristup formi samo da bi publici bolje osvetlio koncept. Jedan trivijalan objekat iscupan iz utilitarne svakodnevice umetnik vesto podize na nivo simbola, smestajuci ga u random birane scenografije koje su istorijski ili kulturoloski obojene - sto je zapravo m a e s t r a l n ojer na taj nacin umetnik se otvoreno ruga Velikom Narativu svodeci ga tek na bledu fusnotu u moru svakojakog web-junk-a i hipertrofirane informaticke svakodnevice. Meni se najvise dopada galerija 4 gde se genije vesto igra karnalnom prirodom coveka, a u sendvichu putenih uradaka nalazi se i kljuc Shimprovog koncepta: plasticna igracka u kojoj stalak za dzak (u daljem tekstu Simbol) dobija svoje ishodiste: promociju u Jedan Od Simbola.Kime?
ne znam sta znace boldovane reci ali se nadam da nisu uvredljive
Link to comment
u pravu si skroz...ideja je ok ali je realizacija katastrofa...to je zbog toga sto za svaku montazu potrosim minut-dva i onda ne vidim greske...imam neke radove koje jos necu objavljivati a cini mi se da su za klasu bolji od ovih koje sam kacio...mozda bude i neka izlozba...bice i film
ja samo kritikujem jer mi je ta ideja mnogo lepa i šteta je da se ne popravi. mada, predviđam ti probleme jer su vešala tanka i neće se dubina lepo videti kao na ostalim otvorima koji su većih dijametara...možda i nije loš pristup da u naletu inspiracije trošiš i po 2 minuta na svaku, ali posle bi bilo lepo da se vratiš onima što su baš baš dobre i popraviš... kako se ono kaže u umetničkom klizanju - tehničku vrednost? samo napred i javi nam ako bude taj film ili izložba.od novih - maslačak* rulz!* možda na prosečnu publiku jači utisak ostavljaju radovi na kojima je početna slika (fotografija, crtež, itd) boljeg kvaliteta....
Link to comment

najjace je sto je predmet zapravo oziveo. zahvaljujuci kontekstu, polako gradi i sopstveni karakter. deluje mi kao neko ko je prilicno nabusit i drzak, a opet nekako simpatican i dobar u dusi. strog, ali pravedan.p.s. shimpr, kad ce KKP?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...