Jump to content
IGNORED

shimprov multipraktik


shimpr

Recommended Posts

upravo sam teo da napravim American History X kad ono, car vec obavio!Aj se ko na S.awful igramo tako toga a Shimpr zadaje temu ili motiv? A mozemo i samo da gledamo njegove radove i placemo.

Link to comment
Šimpr brate svaka čast, kako si se samo sjetio da jedan oblik upotrijebiš na toliko različitih mjesta i na tako originalne načine!I ne samo da su različita mjesta, već sve mjesta relevantna kulturološki!Poenta mi i nije baš sasvim jasna, osim da se pokaže kako se jedna nebitna i jednostavna stvar može upotrebiti u umjetničke svrhe na ogroman broj načina, i eventualno da pokaže kako se različite ideje mogu nečim totalno nebitnim i banalnim povezati.
... i ona dečija plastična igračka je genijelna ideja, samo izvedba za mrvu da ima dublji otisak vešala, da se uklapa sa ostalima...
Ocigledno je da se Shimpr odlucio za mimeticki pristup formi samo da bi publici bolje osvetlio koncept. Jedan trivijalan objekat iscupan iz utilitarne svakodnevice umetnik vesto podize na nivo simbola, smestajuci ga u random birane scenografije koje su istorijski ili kulturoloski obojene - sto je zapravo m a e s t r a l n ojer na taj nacin umetnik se otvoreno ruga Velikom Narativu svodeci ga tek na bledu fusnotu u moru svakojakog web-junk-a i hipertrofirane informaticke svakodnevice. Meni se najvise dopada galerija 4 gde se genije vesto igra karnalnom prirodom coveka, a u sendvichu putenih uradaka nalazi se i kljuc Shimprovog koncepta: plasticna igracka u kojoj stalak za dzak (u daljem tekstu Simbol) dobija svoje ishodiste: promociju u Jedan Od Simbola.Kime? Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...