Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

čujem da je dosta radova moralo biti ograđeno jerbo publika nije bila naročito uviđavna. pokvarili su jednu od onih kugli one Šveđanke i uspeli su da pocepaju nekoliko knjiga Gorana Micevskog (one što su slepljene da mogu da se otvore samo na određenoj strani). jebi ga. mora par godina da prođe da se narod navikne.
ma to su bili neki ljuti stuckisti. tihuju za disanov bunt i poplavu mediokritetstva a la cowboyev vapaj.meni su najsnazniji utisak ostavile raspadnute starke. sooo ironic.
Link to comment
Na sta da navikne?
Da navikne da je izvedba sastavni deo umetničkog dela, te da osmotri povez, korice, suptilnost izrade i da skapira da je taktilnost pomenutog umetničkog dela njegov najveći kvalitet. Kad se na to navikne onda neće dovoditi u pitanje autorovu odluku da interaktivnost s knjigom ograniči samo na jedan spread po knjizi.
Link to comment

čmrljo to ti je ono kad otvoriš knjigu pa one dve strane raširene koje tada vidiš e to je to. zapravo ne znam kako se to zove u knjizi ali u pdfovima je spread. kad snimaš pdf pita te "ćeš da ti snimim ko spreadse" i ti kažeš "oću" i onda ti snimi vako ko knjigu.

Link to comment
Da navikne da je izvedba sastavni deo umetničkog dela, te da osmotri povez, korice, suptilnost izrade i da skapira da je taktilnost pomenutog umetničkog dela njegov najveći kvalitet. Kad se na to navikne onda neće dovoditi u pitanje autorovu odluku da interaktivnost s knjigom ograniči samo na jedan spread po knjizi.
Pa ako mikserova publika treba na to da se navikava onda jebi ga.
Link to comment
čmrljo to ti je ono kad otvoriš knjigu pa one dve strane raširene koje tada vidiš e to je to. zapravo ne znam kako se to zove u knjizi ali u pdfovima je spread. kad snimaš pdf pita te "ćeš da ti snimim ko spreadse" i ti kažeš "oću" i onda ti snimi vako ko knjigu.
hvala na objasnjenju, znam ja sta si ti mislio, ali mi je spread bio vrhunac snobovstine tvog prethodnog posta. umetnost na mikseru je sumnjivog kvaliteta, optuzivati publiku za neupucenost/nezrelost/nerazumevanje jeftin je izgovor.
Link to comment
hvala na objasnjenju, znam ja sta si ti mislio, ali mi je spread bio vrhunac snobovstine tvog prethodnog posta. umetnost na mikseru je sumnjivog kvaliteta, optuzivati publiku za neupucenost/nezrelost/nerazumevanje jeftin je izgovor.
uglavnom se slazem sa ocenom kvaliteta. meni je, na primer, rad micevskog dosta njanjav. ja sam protrcao kroz mikser postavku i moram reci da je delovala bolje nego prethodnih godina (sto opet nista ne govori). to su izlozbe revijalnog tipa pa tu ima svega. meni je tu omiljeni umetnik fotograf ivan petrovic. Edited by kim_philby
Link to comment
Pa ako mikserova publika treba na to da se navikava onda jebi ga.
Mikserova publika je malo širi pojam. Festival je otvoren i to je njegova najveća vrednost. Dolaze ljudi kojima je to sve strano i to je skroz super ali nađu se i likovi koji se ponašaju bahato i obesno. Ne vidim zašto je snobizam to primetiti. U pitanju je isti manir poput bacanja baklji u teren ili glasnog blebetanja na malo tišim koncertima. I jedno i drugo ometa ostatak publike da nešto pogleda. Uostalom, nije reč o ne znam ni ja kakvim nijansama pa da ne možeš da proceniš da li je knjiga slepljena ne bi li se rascepila ili je slepljena zato da bi ostala takva. Ne verujem da je u pitanju neki vid kritike izloženih radova. U krajnjoj liniji očekivao bih malo više kreativnosti u tome.E sad, ako želiš da polemišeš o tome da li je ovo nešto što se savremenoj umetnosti vraća poput bumeranga, to je u redu ali ja nisam najbolji sagovornik za to.
Link to comment
hvala na objasnjenju, znam ja sta si ti mislio, ali mi je spread bio vrhunac snobovstine tvog prethodnog posta. umetnost na mikseru je sumnjivog kvaliteta, optuzivati publiku za neupucenost/nezrelost/nerazumevanje jeftin je izgovor.
moguće da je zazvučalo tako. nije mi bila namera ili bar nisam bio svestan.uglavnom, evo odgovorio sam i kauboju i tebi gore. tek je snobovština ukoliko impliciraš da je uništavanje došlo kao posledica nezadovoljstva ponuđenim, što nadam se ne činiš. Edited by McCabe
Link to comment
moguće da je zazvučalo tako. nije mi bila namera ili bar nisam bio svestan.uglavnom, evo odgovorio sam i kauboju i tebi gore. tek je snobovština ukoliko impliciraš da je uništavanje došlo kao posledica nezadovoljstva ponuđenim, što nadam se ne činiš.
mislim da je cmrlj rekla da su radovi imali problem u komunikaciji s publikom. konkretno kod micevskog ili verujes da je habanje rada deo istog ili se pitas na koji nacin je sama ideja limitirane interaktivnosti rada u problemu kada je tvoj rad u pitanju. nikako ne krivis publiku. nego, da li je publika miksera publika savremene umetnosti inace?
Link to comment
na koji nacin je sama ideja limitirane interaktivnosti rada u problemu kada je tvoj rad u pitanju.
s ovim bih mogao da se složim. što se krivljenja ili nekrivljenja tiče, ne bih ulazim u to šta on misli ili oseća. meni lično je apstraktno da neko to cepa. ne vidim šta bi te u konkretnom radu inspirisalo na to. kapiram zašto je neko šutnuo onu mrdajuću kuglu ali mi ovo baš nije jasno. i ne vidim zašto bi svaki rad bio za svaku publiku. (izgleda da moramda naglasim: bez raslojavanja publike po vertikali, više po horizontali). možda je pre trebalo da razmisli da li treba da izlaže tu ili ne.
nego, da li je publika miksera publika savremene umetnosti inace?
ovo je neko trik pitanje pa ću sačekati da neko drugi odgovori. Edited by McCabe
Link to comment
s ovim bih mogao da se složim. što se krivljenja ili nekrivljenja tiče, ne bih ulazim u to šta on misli ili oseća. meni lično je apstraktno da neko to cepa. ne vidim šta bi te u konkretnom radu inspirisalo na to. kapiram zašto je neko šutnuo onu mrdajuću kuglu ali mi ovo baš nije jasno. i ne vidim zašto bi svaki rad bio za svaku publiku. (izgleda da moramda naglasim: bez raslojavanja publike po vertikali, više po horizontali). možda je pre trebalo da razmisli da li treba da izlaže tu ili ne.
pa tacno ovo poslednje. nije to samo izlozba vec ceo mikser cirkus. kako je inace unisten rad micevskog?
ovo je neko trik pitanje pa ću sačekati da neko drugi odgovori.
actually nije. samo me interesuje vasa vidjenje stvari.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...