Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

I jedna vest o savremenoj umetnosti. Fijuuuu!

Umetnost ima suštinsku ulogu u životu i razvojuUsvojena zajednička deklaracija na samitu u Viminacijumu Beta | 02. 09. 2011. - 16:31h |Deveti samit šefova država regiona završen je danas na arheološkom lokalitetu Viminacijum usvajanjem deklaracije kojom se izražava punu posvećenost izgradnji međusobnog poverenja u jugoistočnoj Evropi kao i zajedničkoj izgadnji mira, miroljubive i napredne evropske budućnosti regiona."Prepoznajemo i promovišemo suštinsku ulogu umetnosti u životu i razvoju pojedinca i društva i poštujemo i pomažemo umetnike u njihovoj slobodi stavaranja i izražavanja, dignitetu i integritetu u opisivanju, zahvatanju i interpretaciji promenjihvih uslova savremenog globalizovanog sveta", navodi se u deklaraciji.Lideri zemalja jugoistočne Evrope založili su se za unapređenje umetničke razmene i veće učešće umetnika u oblikovanju kulturnih politika država. Oni su se založili i za razvoj potrebnih institucija i umetničkih prostora kao što su koncertne dvorane, pozorišta, muzeji, galerije i drugi objekti.Takođe su se založili za "proimovisanje međukulturnog dijaloga omogućavanje i podržavanje zajedničkih projekata u polju savremene umetnosti, posebno kroz koncepte i muzičke događaje, filmsku i pozorišnu produkciju, muzeje, zbirke, izložbe i druge inicijative iz regiona i njihovo jačanje na međunarodnom nivou", navodi se u deklaraciji. Pored toga, založili su se i za integraciju umetničkog obrazovanja, posebno savremene umetnosti u obrazovnom sistemu, kao i za olakšavanje pristupa informacijama o savremenoj umetnosti kroz uvođenje novih tehnologija i program učenja na daljinu.Samit je okupio sve lidere regionaSamitu su prisustvovali predsednici Srbije Boris Tadić, Albanije Bamir Topi, Bugarske Georgi Prvanov, Hrvatske Ivo Josipović, Makedonije Đorđe Ivanov, Crne Gore Filip Vujanović i član Predsedništva BiH Bakir Izetbegović. U radu samita učestvovala je i direktorka Uneska Irina Bokova i evropska komesarka za kulturu Andrula Vasiliu.
Izvor
Link to comment
  • 1 month later...
Ona je trebala da osnuje advertajzing agenciju i bog da je vidi, preshishala bi po zaradi svetski Ogilvi, MekKen, DraftFCB i Leo Burnett dok kazes "PR".Toliku kolicinu sranja, upakovanih govana i recikliranih bedastoca niko svetu do sada nije prodao.Ovo poslednje sto je "radila" u Rusiji su klasicne tehnike regresije koje vec dugo rade razni hohstapleri po celom svetu, a ima ih dosta i u Srbiji. Prosto ne kapiram koliko covek moze da bude zivina: ja mislim da, kada bi sada mediji najavili da ce Marina u nekom crnogorskom selu da hrani koze muskatnim orasima uz zvuke cileanske narodne muzike, docekalo bi je kompletno crnogorsko rukovodstvo a seljaci bi decenijama kasnije svojim unucima uvereno pricali kako je u njihovom selu izvela performans sveCka umetnica.edit: jepse Kime <_< Edited by CowBoy
Link to comment
Ona je trebala da osnuje advertajzing agenciju i bog da je vidi, preshishala bi po zaradi svetski Ogilvi, MekKen, DraftFCB i Leo Burnett dok kazes "PR".Toliku kolicinu sranja, upakovanih govana i recikliranih bedastoca niko svetu do sada nije prodao.
i to je umetnost -_-
Link to comment
hoces reci da je recimo srdjan saper umetnik? :D doduse ako se kao takav podrazumeva neko ko ima neko umece...why not
pise pesme... o dragoj masin. to mora da je neki konceptualni rad. u suprotnom smo svi u govnima do guse.
Link to comment
  • 2 months later...

Prvo sam hteo da udjem bez karte ali qratz - ne radi stvar tako. Kasnije sam prosao pored Matisa ne obaziruci se i isao preko reda ali me nisu pustili do ludjakinje. Mrzelo me da cekam te sam ostao siromasniji za poentu i 25 dolara. U kakvom mi kurcevom svetu zivimo. Nikad ludilo nije bilo ociglednije.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ne postoji "savremena" i "nesavremena" umetnost. To je pogrešno tumačenje umetnosti uopšte.Ono što postoji jeste evolucija te iste umetnosti kroz decenije i vekove, ali je njena esencija uvek ista u svojoj različitosti. Šta, zaista, razlikuje crtež na ulazu pećine od slike okačene u galeriji (izuzev odredjenog broja spoljašnjih elemenata i sredstava primenjenih prilikom kreiranja ta dva dela)? Samo sadržina, ono 'unutar', esencija ih može razlikovati, ali to nije kriterijum za podelu na "savremenu" i "nesavremenu" umetnost. Postoji samo kvalitet i ne-kvalitet, uslovno rečeno, mada je i to stvar subjektivne procene. Opšti parametar bi bila estetska kontemplacija, odnosno stepen "uronjenosti" stvorenog dela i subjekta koji je posmatra u istu.

Edited by TheSamuraiPoet
Link to comment
Ne postoji "savremena" i "nesavremena" umetnost. To je pogrešno tumačenje umetnosti uopšte.Ono što postoji jeste evolucija te iste umetnosti kroz decenije i vekove, ali je njena esencija uvek ista u svojoj različitosti. Šta, zaista, razlikuje crtež na ulazu pećine od slike okačene u galeriji (izuzev odredjenog broja spoljašnjih elemenata i sredstava primenjenih prilikom kreiranja ta dva dela)? Samo sadržina, ono 'unutar', esencija ih može razlikovati, ali to nije kriterijum za podelu na "savremenu" i "nesavremenu" umetnost. Postoji samo kvalitet i ne-kvalitet, uslovno rečeno, mada je i to stvar subjektivne procene. Opšti parametar bi bila estetska kontemplacija, odnosno stepen "uronjenosti" stvorenog dela i subjekta koji je posmatra u istu.
cuj naravno da postoji savremena, moderna i klasicna umetnost (i mnoge druge). one postoje tamo gde je to jedino bitno: unutar korpusa istorije umetnosti i umetnicke kritike.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...