Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

verovatno bolje znas od mene, al meni deluje kao da je lik morao nesto da bekne kao svoj entry tucket.edit: odn. ne mislim da ce otvaranje MSUB-a da bude njemu nekakav poseban prioritet.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

wow, anti-modernista i kriptofasista u upravnom odboru muzeja savremene umetnosti. brrrr.nego kime, jel su ti poznata slicna iskustva iz komsiluka ili post-socijalistickog okruzenja ? gde se sve ovaj scenario zapravo vec odvijao ?

Link to comment
wow, anti-modernista i kriptofasista u upravnom odboru muzeja savremene umetnosti. brrrr.nego kime, jel su ti poznata slicna iskustva iz komsiluka ili post-socijalistickog okruzenja ? gde se sve ovaj scenario zapravo vec odvijao ?
tipa djoric? ne. mi smo tu avangarda. djoric je lud. nije kriptofasista vec fasista. covek koga se kalajic gadio kao idiota sto ovaj i jeste.
Link to comment

btw, u regionu

Zagrebački holding WHW-u otkazao ugovor za Galeriju NovaGalerija Nova, Teslina 7, Zagrebkonferencija za tisak petak, 5/7/2013, 11h Isti dan kada je održana prva sjednica novog saziva Gradske skupštine Grada Zagreba nakon lokalnih izbora, WHWu je od strane AGM-a, podružnice Zagrebačkog holdinga, otkazan ugovora o vođenju Galerije Nova, a koji će stupiti na snagu 1.1.2014. Sudbina Galerije Nova nakon ovog datuma je neizvjesna. Pozivamo medije i zainteresiranu javnost da nam se pridruži u petak kako bi nam pomogli otvoriti javnu raspravu o budućnosti Galerije Nova, o kulturnoj politici Grada Zagreba te njezinim sustavima valorizacije našeg desetogodišnjeg rada u galeriji.WHW
Link to comment
tipa djoric? ne. mi smo tu avangarda. djoric je lud. nije kriptofasista vec fasista. covek koga se kalajic gadio kao idiota sto ovaj i jeste.
ma ne mislim konkretno na djorica, nego da na celo institucije koja se bavi savremenom umetnoscu zasedne ekipa koja ne da je nezainteresovana za istu, nego je i prezire.btnj, nemoj o srpskoj izuzetnosti makar dok ne prodje TF oluja, te lo suplico ^_^ Edited by DarkAttraktor
Link to comment
ma ne mislim konkretno na djorica, nego da na celo institucije koja se bavi savremenom umetnoscu zasedne ekipa koja ne da je nezainteresovana za istu, nego je i prezire.btnj, nemoj o srpskoj izuzetnosti makar dok ne prodje TF oluja, te lo suplico ^_^
ne, koliko ja znam. ali scepanovic je post-modernista. los ali nije protiv savremene umetnosti kao takve. on veruje u mogucnost nacionalno odgovorne savremene umetnosti. izmedju onoga sto on danas prica i onoga sto je pre deset godina pricao papic nema neke razlike.djoric je fasista i antisemita. izrael bi trebalo da prekine diplomatske odnose sa nama zbog imenovanja.
Link to comment
a pa ok.mislim, daleko od toga da je ok, al mislio sam da je scepanovic mnogo grdji od toga.
zapravo ja mislim da je to najgrdje. neki polu-zivot. pri tome on je onako kao neki crnogorac iz gazzine maste. osecaj entitlementa do neba i nazad. pri tome videcemo kako ce to izgledati kada krenu da mu se djoric i slicni mesaju u posao.trac iz muzeja: lik se pojavio i ladno je trazio da bude zaposlen na mestu direktora sa samo 30% radnog vremena dok bi 70% radnog vremena provodio na FPUD-u. kada mu je receno da je to protivzakonito on je ishisterisao. kasnije u toku dana pravnicu su zvali iz pravne sluzbe FPUD uz seretsko pitanje 'moze fifti-fifti?'.jebes mi sve ako su oni normalni :Dmislim mozda je i dobro da sve ode u kurac i da nasa scena nadje neke modalitete distance od drzave i da se konacno jasno pokaze da su neke dobre stvari bile eksces a ne posledica nekog sistemskog rada.
Link to comment
trac iz muzeja: lik se pojavio i ladno je trazio da bude zaposlen na mestu direktora sa samo 30% radnog vremena dok bi 70% radnog vremena provodio na FPUD-u. kada mu je receno da je to protivzakonito on je ishisterisao. kasnije u toku dana pravnicu su zvali iz pravne sluzbe FPUD uz seretsko pitanje 'moze fifti-fifti?'.
:lolol:
mislim mozda je i dobro da sve ode u kurac i da nasa scena nadje neke modalitete distance od drzave i da se konacno jasno pokaze da su neke dobre stvari bile eksces a ne posledica nekog sistemskog rada.
pa da, ak su zaseli naprednjaci - nije da je soros bankrotiro evilsmile.giftj. sve ostale tragedije ce prezivimo :s_d:
Link to comment

Meni je ovaj novi kadar super. Problem bi bio da su doveli nekog pametnog. Kad neko počne nešto da relativizuje o VučićuDačiću samo mu ovg tipa natrljaš na nos (ko Kegni grejp onoj cici).

Link to comment

i ja sam na keca mislio da je to sto ti mislis, ali nije to :D

ne, koliko ja znam. ali scepanovic je post-modernista. los ali nije protiv savremene umetnosti kao takve. on veruje u mogucnost nacionalno odgovorne savremene umetnosti. izmedju onoga sto on danas prica i onoga sto je pre deset godina pricao papic nema neke razlike.
Link to comment
i ja sam na keca mislio da je to sto ti mislis, ali nije to :D
zna bre vlajcak sve sto znamo ti i ja :Dbtw, ko mu je zabranio izlozbu? sve neki pasiv. inace u tom razgovoru za politku kaze da nece biti revansizma. meni je zanimljivo pitanje ko je to bio ostecen pa bi sada imao razloga da zeli revans?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...